Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
0 : 4
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
90'

Warszawiacy dzięki zwycięstwu zrównują się punktami z Górnikiem Zabrze i awansują na 5. miejsce w tabeli. Ale trzeba przyznać, że tak wysoka porażka nie była zasłużona dla drużyny Adama Nawałki, szczególnie po przerwie grali bardzo dobrze i dopiero gol na 2:0 podłamał zabrzan. Dziękujemy za wspólne 90 minut i zapraszamy na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

90'

Koniec spotkania! Polonia gromi zabrzan aż 4:0. Podopieczni Piotra Stokowca udowodnili, że jest to zespół, w który warto inwestować pieniądze i wyciągnąć z dołka.

90'

Tuż przed końcem meczu wprost w ręce Pawełka głową uderzał jeszcze Jeleń.

90'

Kopciński przewraca się w polu karnym, ale Paweł Pskit pokazuje by grać dalej.

89'

Kopciński pojawia się za Grzelczaka.

88'

GOŁĘBIEWSKI PO RAZ KOLEJNY POKONUJE SKORUPSKIEGO PO SAMOTNYM RAJDZIE I STRZAŁEM PRZY BLIŻSZYM SŁUPKU - POGROM W ZABRZU!

87'

Fatalna końcówka Górnika...

86'

Olczak za Kiełba.

85'

Z rzutu wolnego z 17 metrów Kwiek trafił w mur.

84'

"Wejście smoka" w wykonaniu Gołębiewskiego.

83'

GOOOOOOOOOOL! GOLĘBIEWSKI POTRZEBOWAŁ 4 MINUTY, BY STRZAŁEM GŁOWĄ POKONAĆ SKORUPSKIEGO PO DOŚRODKOWANIU PIĄTKA Z PRAWEJ STRONY!!!

82'

Strzał Grzelczaka z 15 metrów broni Skorupski.

81'

Rzut wolny z 70 metrów wykonywał Pawełek i niewiele brakowało, by ten strzał zaskoczył Skorupskiego - rzut rożny.

80'

Gołębiewski ma za sobą grę w Zabrzu, ale nie był to dla niego zbyt szczęśliwy okres.

79'

Gołębiewski za Przybeckiego.

78'

Strzał Kwieka z 25 metrów, ale obronił ten strzał Pawełek.

77'

W sytuacji sam na sam z Pawełkiem mógł znaleźć się Kwiek, ale dobrze zachował się golkiper gości.

76'

Kwiek przejął piłkę w polu karnym klatką piersiową po czym uprzedził go Todorovski i został przez niego sfaulowany.

75'

Z ostrego kąta z rzutu wolnego uderzał Kwiek, ale Paweł piąstkowaniem piłki uratował swój zespół.

74'

Tuż obok pola karnego Nakoulmę faulował Baran, za co otrzymuje żółtą kartkę.

73'

Nowak pojawia się za Gancarczyka.

72'

Mosznikow za Zacharę.

71'

Dośrodkowanie Hołoty i świetnie "szczupakiem" wybił piłkę Olkowski.

70'

Z pewnością w Gliwicach i we Wrocławiu odetchnęli z ulgą, choć do końca meczu jeszcze 20 minut.

69'

GOOOOOOOOL! BARDZO DOBRZE DOŚRODKOWAŁ PRZYBECKI Z PRAWEJ STRONY DO KIEŁBA, KTÓRY ŚWIETNIE ZWODEM OSZUKAŁ OBROŃCĘ GÓRNIKA I TRAFIŁ TUŻ OBOK INTERWENIUJĄCEGO SKORUPKIEGO - PODRĘCZNIKOWY KONTRATAK!

67'

Prostopadłe podanie Kiełba, ale piłka pada łupem Skorupskiego.

66'

Strzał Pazio z 20 metrów, ale pewnie broni Skorupski.

65'

Dośrodkowanie Kwieka z rzutu wolnego trafiło ostatecznie do Nakoulmy, ale zawodnik z Burkina Faso upadając z ostrego kąta uderzył obok bramki.

64'

Faulowany Nakoulma.

63'

Dośrodkowanie Piątka, ale świetnie zablokowane przez Szeweluchina.

62'

Stratę Jelenia musiał naprawiać faulem taktycznym Gancarczyk, za co otrzymuje żółtą kartkę.

61'

Dośrodkowanie Tosika zgarnięte przed Dancha.

60'

Jeleń pojawia się za Bonina.

59'

Ponownie Piątek, ale tym razem z 17 metrów obok bramki.

58'

Po centrze Gancarczyka z problemami Pawełek, ale nikt z rywali nie wykorzystał tego.

57'

Strzał Piątka z 25 metrów, ale pewnie broni Skorupski.

56'

Strzał Zachary z 20 metrów, ale piłka potoczyła się obok lewego słupka.

55'

Po dośrodkowaniu Todorovskiego, Grzelczak zamiast uderzać głową zagrał przed bramką, gdzie nie było żadnego z jego partnerów.

54'

Prostopadłe podanie Pazio, ale Skorupski uprzedził rywala i złapał piłkę.

53'

Za głęboko dośrodkował Pazio i od bramki rozpocznie Skorupski.

52'

Faulowany Todorovski.

51'

Z rzutu rożnego Gancarczyk krótko rozegrał rzut rożny, po czym dośrodkował na głowę jednego z rywali.

50'

W drugiej połowie zdecydowanie lepiej prezentuje się Górnik.

49'

Strzał Kwieka zablokowany przez Morozova.

48'

Dośrodkowanie Gancarczyka wpada wprost w ręce Pawełka.

47'

Todorovski faulował w ataku.

46'

Świetnie zaczęli zabrzanie, ale wywalczyli tylko rzut rożny.

46'

Goście rozpoczynają drugą połowę.

19:02

Na drugą połowę jako pierwsi wyszli goście z Warszawy.

18:57

Z tego co udało nam się dowiedzieć, na trybunach scout z jednego z belgijskich zespołów obserwuje Przybeckiego i Zacharę, ale póki co bardziej zaimponował mu strzelec do tej pory jedynej bramki. Gdyby Wszołek nie był kontuzjowany, również miałby okazje zapracować na transfer.

18:55

"Kołyska" po golu Przybeckiego była zadedykowana Mariuszowi Pawełkowi, któremu urodziła się ostatnio córka. Co ciekawe nawet na ławce rezerwowej Piotr Stokowiec i reszta wykonali charakterystyczną "kołyskę". Nam zostaje tylko pogratulować.

45'

Paweł Pskit kończy pierwszą połowę.

45'

Gancarczyk z rzutu rożnego, ale świetnie piąstkował piłkę Pawełek.

44'

Z 15 metrów uderzał Hołota, ale trafił wprost w interweniującego Skorupskiego.

43'

Za mocne krzyżowe zagranie Kwieka do Olkowskiego.

42'

Z rzutu rożnego dośrodkował Kwiek, ale świetnie blokował i wybił piłkę Grzelczak.

41'

Strzał Zachary z 17 metrów, ale ponownie zablokowany przez Barana.

40'

Kapitalny strzał Bonina "nożycami" z 18 metrów - ale nad bramką.

39'

Strzał Iwana zablokowany przez Barana - rzut rożny.

38'

Przybylski faulował Hołotę.

37'

Jeszcze kilka minut temu była w Zabrzu dość ładna pogoda, a tu nagle w ciągu minuty rozpadało się niemiłosiernie.

36'

Dośrodkowanie Grzelczaka z lewej strony było zbyt mocne.

35'

Strzał Zachary zablokowany przez Morozova.

34'

Wrzutka Kwieka z rzutu wolnego wpada w ręce Pawełka.

33'

Po krótko rozegranym rzucie rożnym fatalnie dośrodkował Kiełb. Piłka opuściła boisko przy narożniku z drugiej strony.

32'

Za głębokie dośrodkowanie Olkowskiego, od bramki rozpocznie Pawełek.

31'

Na spalonym Grzelczak.

30'

Po dwóch kwadransach trzeba przyznać, że Polonia prowadzi i kontroluje wydarzenia na boisku.

29'

Z rzutu wolnego Kiełb, ale wprost na głowę Dancha.

28'

Na 35. metrze faulowany Grzelczak - teraz może być groźnie.

27'

Z rzutu rożnego Gancarczyk, ale strzał Dancha głową był niecelny.

26'

Za słabe dośrodkowanie Nakoulmy z prawej strony, wprost pod nogi Barana.

25'

Faulowany Grzelczak przy linii bocznej przez Dancha.

24'

Zachara mógł przeprowadzić akcję prawą stroną, ale najzwyczajniej w świecie potknął się.

23'

Bonin mógł się znaleźć sam na sam z Pawełkiem, ale nie udało mu się opanować piłki w polu karnym gości.

22'

Wrzutka Barana nie trafiła do partnerów, ale udało się wywalczyć rzut rożny.

21'

Kiełb faulowany.

20'

Dośrodkowanie Przybeckiego z prawej strony zostało zablokowane.

19'

W kwestii posiadania piłki przeważa Polonia.

18'

Kontratak gości zakończony niecelnym podaniem Kiełba.

17'

Świetnie powalczył teraz Nakoulma w defensywie i wywalczył rzut z autu dla swojego zespołu.

16'

Wrzutka Kiełba pada łupem Skorupskiego.

15'

Na spalonym Przybecki.

14'

Zdecydowanie inteligentniejszą grę demonstrują warszawiacy.

13'

Zbyt długo podnosił się z murawy Tosik, co nie spodobało się kibicom Górnika.

12'

Kwiek faulował Tosika.

11'

Był to trzeci gol Miłosza Przybeckiego w tym sezonie.

10'

Tak jak mówiłem kilka minut temu, za dużo błędów popełniali gospodarze.

9'

GOOOOOOOOOOOL! Wybitne prostopadłe podanie Tosika do Przybeckiego, który minął Skorupskiego i z ostrego kąta pokonał Skorupskiego.

9'

Pierwszy strzał w tym meczu, głową próbował Zachara po centrze Olkowskiego, ale piłka poszybowała nad bramką.

9'

Zachara faulowany przez Tosika.

8'

Zbyt mocne podanie Pawełka i piłka wpada w ręce Skorupskiego.

7'

Iwan faulował Kiełba.

7'

Kolejne świetne wyjście z bramki Skorupskiego kończy akcję Polonii.

6'

Zbyt dużo błędów popełniają podopieczni Adama Nawałki w pierwszych minutach.

5'

Tym razem w polu karnym gości traci piłkę Zachara.

5'

Mogło być ciekawie, ale Przybylski traci piłkę w środku pola.

4'

Z prawej strony wrzucał Tosik, ale Skorupski pewnie wychodzi z branki i wybija piłkę.

3'

Nakoulma przesadził z dryblingiem i Tosik bez problemu wybił piłkę poza boisko.

2'

Źle rozpoczął akcję Szeweluchin, od autu Polonia.

1'

Pierwszą połowę zaczął Górnik.

17:58

Ławka rezerwowa Polonii: Przyrowski, Gołębiewski, Tarnowski, Kopciński, Luksa, Michalski, Olczak.

17:56

Ławka rezerwowa Górnika: Witkowski, Kopacz, Łukasiewicz, Mosznikow, Nowak, Zahorski, Jeleń.

17:56

Co ciekawe w ciągu trzech ostatnich lat gospodarze w meczach z Polonią zdobyli zaledwie jedną bramkę. Poza tym w poprzednich czterech meczach trzykrotnie kończyło się podziałem punktów. Miejmy nadzieję, że w obu kwestiach będzie dzisiaj zupełnie inaczej i nie zabraknie emocji.

17:18

Tego typu mecze często nazywa się walką o 6 punktów, gdyż w ligowej tabeli oba zespoły sąsiadują ze sobą zajmując kolejno 5. i 6. miejsca. Przewaga zabrzan wynosi zaledwie 3 punkty, dlatego jeżeli zwyciężą goście, zamienią się miejscami z Górnikiem.

17:10

Już za 50 minut rozpocznie się rywalizacja Górnika Zabrze z Polonią Warszawa w ramach 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na relację z modernizowanego stadionu przy ulicy Roosevelta w Zabrzu zaprasza Paruyr Tovmasyan.