1 : 2
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
1. połowa1 : 2
95'

Koniec meczu. Górnik w pełni zasłużenie wygrywa w Lubinie z Zagłębiem 2-1. Zabrzanie liczą się cały czas w walce o Europejskie puchary. Tracą zaledwie jeden punkt do trzeciego Piasta Gliwice. Za wspólne spędzone 90 minut dziękuję Bartosz Czekała.

95'

Zagłębie kończyć meczu musi w dziesiątkę. Drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną zostaje ukarany były gracz Górnika, Adam Banaś.

94'

Akcja Górnika. Nakoulma przytrzymał piłkę w polu karnym Zagłębia i oddał niecelny strzał.

93'

Papadopulos wygrał pojedynek główkowy, ale jego uderzenie bardzo daleko obok bramki.

90'

Hubert Siejewicz doliczył pięć minut.

90'

Zółta kartka dla Gancarczyka za niesportowe zachowanie.

88'

Wymuszona zmiana w zespole Górnika. Za kontuzjowanego Oziębałe wchodzi Iwan.

87'

Rozpędzonego Oziębałe faulował Banaś i obejrzał za to żółtą kartkę.

86'

Dobra centra Zachary, ale Oziębała nie sięga piłki. Dobra sytuacja dla zabrzan.

84'

Dobra wrzutka Gancarczyka z wolnego w pole karne lubinian, ale Costa pewnie wybija piłkę.

83'

Tunczew ogląda pierwszą żółta kartkę w tym sezonie.

83'

Dobrze do strzału złożył się Kowalczyk, ale pewnie broni Skorupski!

81'

Ostatnia zmiana w zespole Zagłębia. W miejsce Małkowskiego wchodzi Błąd.

80'

Zostało 10 minut do końca tego meczu. Czy Zagłębie jest w stanie jeszcze coś zmienić w tym meczu?

78'

Oziębała wszedł chwilę temu na boisko i już znalazł się na pozycji spalonej.

77'

Jest także zmiana w zespole Miedziowych. W miejsce Godala pojawił się Kowalczyk.

75'

Druga roszada w zespole gości. W miejsce dobrze dziś grającego Bonina na murawie pojawia się Oziębała.

74'

Zagłębie próbuje zagrozić bramce Górnika, ale bardzo dobrze grają dziś defensorzy zabrzan. Atakują wysokim pressingiem graczy Zagłębia którzy mają problem ze stworzeniem sobie dogodnej sytuacji.

72'

Zagrzało się w polu karnym lubinian po akcji Vidanova z Papadopulosem, ale piłkę w końcu złapał Skorupski.

72'

Zabrzanie próbują dzisiaj swoich sił w strzałach z dystansu. Tym razem uderzał Kwiek, ale nad bramką.

70'

Bardzo dobry atak pozycyjny zabrzan. Przybylski zagrał bardzo dobrze do Nakoulmy, a ten uderzył niecelnie.

68'

Fatalne zagranie Papadopulosa w pole karne.

66'

Nakoulma zagrał na prawą stronę do Bonina, ten zagrywa płasko w pole karne, ale zabrakło dokładności.

65'

Wrzutka Vidanova w pole karne Górnika, obrońcy wybili piłkę prosto pod nogi Jeża, który kropnął, ale niecelnie.

63'

Pawłowski wdał się w pojedynek z Gancarczykiem. Górą defensor zabrzan i od bramki Skorupski.

63'

Zagłębie powoli dochodzi do głosu. Z piłką minął się Skorupski, ale na spalonym był Costa.

61'

Banaś już wstał i może kontynuować grę.

60'

Zderzenie Zachary z Banasiem. Banaś leży na murawie.

59'

Nakoulma nie opanował piłki w polu karnym Zagłębia.

58'

Tym razem korner dla Miedziowych. Piłkę z rzutu rożnego wrzucał Małkowski - do strzału głową doszedł Costa, ale jego strzał nie sprawił kłopotów Skorupskiemu.

56'

Kwiek dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale pewnie interweniuje Gliwa.

55'

Zmiana także w zespole Zagłębia. Za Woźniaka wszedł Hanzel.

55'

Przybylski ukarany żółtym kartonikiem za faul na Woźniaku.

52'

Nakoulma zmienił bardzo aktywnego dzisiaj Mosznikowa.

51'

Pierwsza akcja Zagłębia w tej połowie. Rajd Małkowskiego lewą stroną, ale jego podanie w pole karne Górnika niedokładne.

49'

Bonin zagrał świetnie do Przybylskiego który kropnął z dystansu minimalnie obok bramki.

48'

Górnik cały czas w natarciu. Bardzo aktywny od początku drugiej połowy Mosznikow tym razem popędził lewą stroną, zagrał po ziemi, ale nikt nie zamykał tej akcji.

46'

Od razu Górnik przeszedł do ataku. Mosznikow świetnie zwiódł jednego z defensorów Zagłębia, ale jego uderzenie zablokował Banaś.

46'

Początek drugiej części gry. Przy piłce zabrzanie.

19:31

Obydwie jedenastki już na murawie. Jak wyglądać będzie druga połowa? Czy Górnik nastawi się głównie na grę z kontry i trzymanie wyniku czy może spróbuje dobić rywala?

46'

Koniec pierwszej emocjonującej połowy. Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 1-2. Bądźcie z nami po przerwie.

46'

Powinna być bramka dla Górnika! Po rzucie rożnym bitym przez Gancarczyka Szeweluchin z bliska uderza głową obok bramki!

45'

Kwiek wrzucał piłkę z rzutu wolnego, uderzał głową Bonin i niewiele brakowało aby Gliwę ta piłka przelobowała, ale jednak golkiper Zagłębia sparował piłkę na korner.

44'

Końcówka pierwszej połowy należy do Zagłębia które chcę jeszcze przed przerwą doprowadzić do remisu.

41'

Kolejna żółta kartka. Tym razem dla Jeża za zagranie nakładką na Zacharze.

40'

Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu. Ukarany Mączyński za faul.

39'

Dośrodkowanie Przybylskiego z prawej strony, ale Gliwa bez żadnych problemów wyłapuje tą piłkę.

37'

Papadopulos oparł się o obrońce Górnika, wycofał do Banasia, ale jego strzał po nogach jednego z defensorów Górnika wychodzi na korner.

36'

Ciekawie zapowiadała się akcja Górnika, ale podanie Zachary niecelne do Kwieka.

33'

Zagłębie chce iść za ciosem! Costa popędził lewą stroną boiska, zagrał w kierunku Papadopulosa, ale jego strzał zostaje zablokowany.

31'

Świetne zagranie Banasia do Pawłowskiego na prawą stronę, a ten dorzucał płaską piłkę w pole karne Górnika gdzie Papadopulos zdobywa bramkę! Wydaję się jednak, że Pawłowski był na pozycji spalonej.

31'

1-2!! PAPADOPULOS!!

30'

Bardzo dobra akcja Górnika. Wrzutka Bonina z prawej strony i milimetrów zabrakło aby do piłki doszedł Mosznikow i prawdopodobnie strzelił trzecią bramkę dla zabrzan.

28'

Małkowski pada w polu karnym, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Zresztą sam poszkodowany nie protestuje.

26'

Bardzo głębokie dośrodkowanie Gancarczyka z rzutu rożnego. Obrońcy Zagłębia tym razem wybijają piłkę głową.

24'

Dobra indywidualna akcja Olkowskiego. Pasywne zachowanie defensorów Zagłębia. Olkowski miał dużo miejsca na oddanie strzału, ale uderzył wysoko nad bramką.

21'

Znowu przed szansą lubinianie. Szybkie wznowienie gry z rzutu z autu, Pawłowski zagrał do Papadopulosa, a ten kropnął obok bramki. Trzecia już dobra sytuacja Zagłębia w tym meczu.

20'

Kwiek cofnął piłkę do Przybylskiego który drugi raz już dzisiaj próbował z dystansu, ale obok bramki Gliwy.

20'

Fatalne dośrodkowanie Jeża z rzutu wolnego i od bramki rozpocznie Skorupski.

17'

Gancarczyk wrzucał z rzutu rożnego, piłka przypadkowo odbiła się od Szeweluchina i padła łupem Bonina który strzałem głową podwyższa prowadzenie!!

17'

0-2! BONIN!!

15'

Kontra Zagłębia! Dobre dośrodkowanie Małkowskiego do Papadopulosa który uderzył w poprzeczkę!

14'

Głębokie dośrodkowanie Olkowskiego, ale dobrze zachował się Vidanov i głową oddalił zagrożenie.

12'

Daleki wyrzut z autu Olkowskiego, ale Gliwa pewnie wyłapuje piłkę.

12'

Na trybunach Dialog Areny są także obecni kibice Górnika Zabrze którzy obecnie zagłuszyli miejscowych fanów.

10'

Mógł być remis! Pawłowski dostał świetne podanie na prawe skrzydło, wrzucał piłkę na nogę niepilnowanego Małkowskiego który trafił tylko w boczną siatkę!

9'

Bonin zdecydował się na indywidualną akcję zakończoną bardzo niecelnym strzałem.

8'

Robert Jeż na pozycji spalonej.

8'

Pawłowski próbował dośrodkować z prawej strony, ale jego dośrodkowanie zablokowane przez Szeweluchina.

6'

Mosznikow minął zwodem jednego z graczy Zagłębia, próbował zagrać do swojego kolegi, ale stracił futbolówkę.

4'

Były gracz Górnika, Adam Banaś wybijał piłkę tak niefortunnie, że trafiła ona pod nogi Zachary który zagrał do Kwieka, a ten soczystym strzałem pokonuje Gliwe!

4'

GOOOL! Kwiek! 0-1!!

4'

Piłka dość przypadkowo spadła pod nogi Przybylskiego, a ten z dystansu próbował swoich sił, ale trafił prosto w obrońcę Zagłębia.

2'

Tym razem akcja Górnika. Mączyński zagrał na lewą stronę do Bonina, ten wrzucił w pole karne, ale defensorzy lubinian wybili piłkę.

1'

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. Wykonywał go Jeż, lekkie zamieszanie w polu karnym, ale Kwiek oddalił zagrożenie.

18:31

Zaczynamy ostatnie spotkanie 26 kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Pierwszy gwizdek Huberta Siejewicza w dniu dzisiejszym. Przy piłce Zagłębie.

18:28

Zawodnicy meldują się już na środku boiska.

18:27

Piłkarze już w tunelu oczekują wyjścia na boisko.

18:24

W barwach Zagłębia występuje także dwóch byłych graczy Górnika. Mowa tutaj o Adamie Banasiu i Robercie Jeżu. Obaj są pierwszoplanowymi postaciami w zespole Miedziowych.

18:21

Ostatnie dwa mecze na Dialog Arenie pomiędzy tymi zespołami:

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2-1 Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 1-2

Jakim dzisiaj wynikiem zakończy się to spotkanie? Podzielcie się tym w komentarzach.

18:18

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Norbert Witkowski, Antoni Łukasiewicz, Bartosz Iwan, Wojciech Łuczak, Prejuce Nakoulma, Przemysław Oziębała, Tomasz Zahorski.

18:17

Ławka rezerwowych Zagłębia Lubin: Marek Kozioł, Djordje Cotra, Łukasz Hanzel, Adrian Błąd, Damian Kowalczyk, Bartosz Rymaniak, Kamil Wilczek.

18:15

W meczach tych drużyn przeważnie kończyły się one remisami. Na pięćdziesiąt meczów Zagłębie wygrywało trzynastokrotnie. Zabrzanie zwyciężali czternastokrotnie, a dwadzieścia dwa razy mecz kończył się wynikiem remisowym.

18:12

W zespole prowadzonym przez Pavla Hapala zabraknie tylko Jiriego Bilka pauzującego za żółte kartki.

18:06

W dodatku w zespole z Zabrza zagrożeni pauzą w następnym meczu są: Prejuce Nakoulma, Aleksander Kwiek oraz Krzysztof Mączyński.

18:04

Zabraknie także w Górniku Konrada Nowaka który wyjechał na zgrupowanie reprezentacji młodzieżowej.

18:03

Trener Górnika, Adam Nawałka w dzisiejszym meczu nie może skorzystać z usług pauzującego za żółte kartki Adama Dancha oraz kontuzjowanych Ireneusza Jelenia, Michała Bembna oraz Mariusza Magiery.

17:50

Jako ciekawostkę trzeba dodać, że Miedziowi ten sezon rozpoczęli z dorobkiem minusowych trzech oczek. Gdyby nie te trzy punkty to Zagłębie po dzisiejszym meczu mogłoby nawet wyprzedzić zabrzan.

17:46

Dzisiejsze spotkanie zapowiada się bardzo interesująco. Górnik w chwili obecnej zajmuje szóstą lokatę z dorobkiem 37 punktów. Lubinianie na swoim koncie mają cztery punkty mniej i plasują się na ósmym miejscu.

17:43

Zachęcam gorąco przed meczem do przeczytania Zapowiedzi tego meczu.

17:34

Witam serdecznie na relacji live z meczu 26 kolejki T-Mobile Ekstraklasy gdzie na własnym boisku Zagłębie Lubin podejmie Górnika Zabrze.