Wisła KrakówWisła Kraków
3 : 0
Korona KielceKorona Kielce
17:37

Wisła Kraków pewnie pokonuje Koronę Kielce 3:0. "Biała Gwiazda" była dziś zdecydowanie lepsza, a wysoka wygrana tylko obrazuje jej przewagę w tym meczu. Kibice świętują przy Reymonta i z pewnością mają nadzieję, że Wisła w końcu wraca na właściwie tory.

90'

Sędzia Jakubik zakończył spotkanie,

92'

Kibice odśpiewują na koniec hymn Wisły.

17:34

Na bramkę uderzał Sarki, piłka odbiła się od jednego z obrońców i doskoczył do niej Chrapek, strzałem głową pokonał Małkowskiego.

90'

GOOOOOOOOOLLLL! CHRAPEK

89'

Okazja dla Korony! Piłkę z bliskiej odległości w siatce umieścić mógł Korzym. Jednak fenomenalnie po raz kolejny w tym meczu broni Miśkiewicz.

17:31

Szybka kontra Wisły, piłkę w polu karnym otrzymał Małecki, przełożył piłkę na prawą nogę i strzałem w długi róg pokonał Małkowskiego.

87'

GOOOOOOLLLL! MAŁECKI!

85'

Małecki świetnie minął obrońcę Korony i zagrywał do Bunozy. Ten mimo dobrego ustawienia... odsunął się od piłki

84'

Mogła być bramka wyrównująca bramka dla gości. Burliga się pomylił i piłka minęła nieznacznie słupek...

83'

Zmiana w Wiśle. Schodzi Boguski, zastępuje go Garguła.

81'

Wisła kontroluje całkiem przebieg meczu. Krakowianie spokojnie rozgrywają piłkę i konstruują akcje.

78'

Fantastyczna okazja dla Wisły. W dobrej sytuacji znalazł się Boguski lecz nie zdołał pokonać Małkowskiego.

76'

Zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Lenartowski, zastępuje go Foszmańczyk.

72'

Boisko opuszcza Sikorski, zastępuje go Kosowski.

70'

Burliga zagrywał w pole karne gości, ale połapali się w tym wszystkim kielczanie.

67'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza kontuzjowany Uryga, a wchodzi Bunoza.

64'

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Ale obronną ręką i z kontratakiem wychodzi Wisła. Boguski zagrywał do Sikorskiego, a ten uderzył ponad bramką.

59'

Kontratak Wisły. Piłkę dostał Sikorski lecz zamiast podawać do dobrze ustawionego Małeckiego, postanowił minąć obrońce i w konsekwencji stracił piłkę.

60'

Żółta kartka dla Stąporskiego

59'

Sylwestrzak przed znakomitą szansą na zdobycie bramki, ale świetnie broni Miśkiewicz

58'

Akcję z głębi pola wyprowadzał Małecki, podał na bok do Sarkiego lecz ten nie wykorzystał szansy i uderzył ponad bramką.

57'

Chrapek zagrywał na prawą stronę do Sarkiego, ten odgrywał do wchodzącego na pełnym biegu Stolarskiego, który oddał mocny strzał. Piłka musnęła poprzeczkę!

53'

Strzał z dystansu w wykonaniu Sobolewskiego, Małkowski z problemami wybił piłkę na rzut rożny.

51'

Stąporski otrzymał z głębi pola podanie, urwał się obrońcom i stanął oko w oko z Miśkiewiczem lecz bramkarz Wisły okazał się lepszy.

50'

Najpierw Chrapek próbował strzału z dystansu, później Sarki, lecz nic nie wyszło z ich starań

46'

Była także jeszcze jedna zmiana: Zawistowskiego zastąpił Kuzera

46'

W przerwie nastąpiła zmiana: boisko opuścił Jamróz, zastąpił go Stąporski

46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

16:45

Są już też zawodnicy Wisły.

16:44

Piłkarze Korony już na murawie.

16:41

W międzyczasie na murawie kibice mogą oglądać pokazy Zumby. Miejmy nadzieję, że druga odsłona meczu dostarczy podobnych wrażeń energetycznych.

16:35

Wisła do przerwy prowadzi z Koroną 1:0. Podopieczni trenera Kulawika mają optyczną przewagę i można powiedzieć, że kontrolują spotkanie.

45'

Sędzia Jakubik zakończył właśnie pierwszą połowę spotkania.

44'

Chrapek zagrywał do Sikorskiego, ten przedarł się w pole karne, ale strzał pozostawia wiele do życzenia - znacząco obok bramki Korony

41'

Potężna bomba z dystansu w wykonaniu Sarkiego, Małkowski z lekkimi problemami odbił piłkę przed siebie lecz bez większych konsekwencji.

40'

Sylwestrzak zagrywał w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie był nawet w stanie przejąć piłki. Akcję swojej drużyny wyprowadza Boguski

36'

Za głębokie dośrodkowanie z wolnego Małeckiego, ale ostatecznie piłkę na rzut rożny wybijają kielczanie

34'

Kibice mocno dopingują drużynę Wisły Kibice "Białej Gwiazdy" podczas meczu Wisła - Korona

31'

Żółta kartka dla Zawistowskiego

30'

Na skrzydle ładnie piłkę rozegrali Sarki z Boguskim, Nigeryjczyk wrzucił piłkę w pole karne Korony, w sporym zamieszaniu najlepiej zachował się Chrapek, który wpakował piłkę do pustej bramki.

29'

GOOOOOOOOL!!!!! CHRAPEK!

26'

Sarki przejął piłkę na skrzydle, zwodem minął obrońce i wrzucił w pole karne lecz na posterunku Małkowski.

24'

Ni to strzał ni to podanie... Sylwestrzak uderzał płasko po ziemi, ale piłka zdecydowanie obok bramki

23'

Bardzo dobra okazja dla Wisły. Solową akcję wyprowadził Sobolewski, minął obrońce i minimalnie przestrzelił.

22'

Z rzutu wolnego Małkowskiego chciał zaskoczyć Sarki lecz bramkarz z Kielc był dobrze ustawiony i nie miał problemów z wyłapaniem piłki.

18'

Daniel Sikorski niemal cudem wyrwał się wraz z piłką z kleszczy założonych przez kielczan. Na koniec wydawało się, że był faulowany, lecz sędzia uznał inaczej.

15'

Zamieszanie podbramkowe. Uryga strzelał na bramkę kielczan, piłka odbiła się od poprzeczki. Dodatkowo sędzia odgwizduje faul w ataku.

11'

W doping czynnie angażują się dzieciaki z sektora szkolnego. "Młyn" bardzo chętnie włącza "młodą Wisłę" w śpiewanie wiślackich pieśni.

11'

Z dystansu próbował Jovanovic, lecz na posterunku Miśkiewicz.

8'

Spore zamieszanie w polu karnym Wisły, o piłkę walczył Jamróz lecz dobrze interweniował Miśkiewicz.

4'

Sobolewski z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, lecz żaden z jego kolegów nie wygrał piłki w powietrzu.

1'

Sędzia gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczyna mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Koroną Kielce!

15:42

Arbiter wyprowadza obie jedenastki na murawę.

15:39

Korona walczyć będzie o przełamanie fatalnej i długiej wyjazdowej passy. Ostatnie zwycięstwo kielczan na obcym terenie miało miejsce... w kwietniu 2012 roku.

15:37

Przed dzisiejszym meczem Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków zorganizowało zbiórkę podpisów pod wnioskiem o przywrócenie białej gwiazdy na koszulki piłkarzy z Krakowa. Do tego odnosi się ten transparent: Transparent kibiców Wisły przed meczem z Koroną

15:35

Z kolei w rezerwie Korony pozostają: Wojciech Małecki, Kamil Kuzera, Tomasz Foszmańczyk, Kamil Adamek, Bartosz Kwiecień, Karol Angielski, Mateusz Stąporski

15:33

Na ławce rezerwowych Wisły dziś: Sergei Pareiko, Gordan Bunoza, Kamil Kosowski, Łukasz Garguła, Daniel Brud, Michał Szewczyk, Ivica Iliev

15:32

Do gry wraca Kamil Kosowski, Ivica Iliev, Sergei Pareiko oraz prawdopodobnie Radosław Sobolewski. Nie ukrywam, że to duże wzmocnienia - mówił przed meczem trener "Białej Gwiazdy", Tomasz Kulawik. Jak możemy się przekonać wszyscy ci zawodnicy rozpoczynają dziś mecz na ławce.

15:28

W ostatnim pojedynku obu ekip padł remis 1:1. Dla krakowian strzelał Genkov, a na koncie Korony trafienie zapisał Korzym.

15:27

Na marginesie, tradycją jest też to, że na obiekt w Kielcach nie wpuszczani są od jakiegoś czasu kibice "Białej Gwiazdy". Za każdym razem wymyślane są ku temu inne powody, ale w ocenie wielu fanów z Krakowa pełnią one rolę pretekstów.

15:24

To już tradycja, że przy Reymonta nie jest nam dane oglądać kibiców Korony. Bojkotują oni mecze w Krakowie od momentu tragicznej śmierci jednego z fanów z Kielc - "Małpy".

15:22

Najwyższy wynik, jaki padł w spotkaniach Wisły i Korony to 4:0. Było to w roku 2007 i wówczas jako wygrani do szatni schodzili piłkarze "Białej Gwiazdy". Ciekawostką jest, że wtedy po raz ostatni na meczu swojej drużyny w Krakowie pojawili się fani kielczan.

15:19

Piłkarze obu zespołów już się rozgrzewają. A na trybunach, póki co, pustki... Przed meczem Wisła Kraków - Korona Kielce

15:17

Bilans spotkań obydwu drużyn jest wyrównany. Krakowianie wygrywali trzykrotnie, tak samo zresztą dzisiejsi goście z Kielc. 6 razy padł remis.

15:13

Będzie to pojedynek sąsiadów z tabeli - 9. Korony i 10. Wisły. Obie ekipy zgromadziły na swym koncie dotychczas 31 punktów, a ewentualna wygrana mogłaby pozwolić na przesunięcie się co najwyżej na siódmą lokatę.