Ostatnia zmiana w meczu: Radosław Murawski zastępuje Lazdinsa.

Faulowany Stevanović, burza gwizdów i zaczyna grę Śląsk.

Trela wyłapuje uderzenie z dystansu Ćwielonga.

84'

Zasłużona żółta kartka dla Grodzickiego.

82'

Rozgrywają piłkę gracze Śląska, którzy mają ochotę na zdobycie zwycięskiej bramki.

80'

Podgórski ukarany żółtą kartką, za zbyt długie wykonywanie rzutu rożnego.

78'

Krzyżowe zagranie Podgórskiego, ale piłkę wybił Ostrowski.

76'

Po centrze Podgórskiego z rzutu rożnego głową obok bramki uderzył Robak.

75'

Ruben zostaje zmieniony, za niego pojawia się Zbozień.

74'

Goool! Stevanović pewnie pokonuje Trelę.

73'

Oleksy faulował Cetnarskiego w polu karnym, za co otrzymał czerwoną kartkę!

72'

Cicman za Izvolta.

71'

Mouloungui uderzył obok bramki Treli.

70'

Bardzo źle zachował się Robak tuż przed bramką Gikiewicza, zamiast przyjąć piłką do strzału, przyjął ją w przeciwnym kierunku i nie zdołał uderzyć.

69'

Kolejnym strzelcem był Podgórski, ale piłka odbiła się od zawodników ustawionych w murze.

68'

Rzut wolny wykonał Oleksy, ale sędzia pokazuje by powtórzyć ten stały fragment gry.

67'

Robak faulowany przez Grodzickiego przed polem karnym.

66'

Mouloungui pojawia się za Kowalczyka.

65'

Po stracie piłki przez Mido, Sobota dośrodkował do Cetnarskiego, którego strzał udało się obronić Treli.

64'

Wykonawcą rogu był tradycyjnie Podgórski, ale piłkę świetnie wyłapał Gikiewicz.

63'

Rzut rożny wywalczył Oleksy.

62'

Śląsk jeżeli chce wywieźć z Gliwic jakiekolwiek punkty, musi się podnieść po tym mocnym uderzeniu.

61'

Strzał Ćwielonga z ostrego kąta, ale trafił tylko w boczną siatkę.

60'

Artins Lazdins po raz drugi zdecydował się na mocne uderzenie, ale tym razem zabrakło mu celności.

59'

Był to pierwszy gol Oleksego w barwach Piasta, a zachował się tak, jakby miał za sobą przynajmniej kilkadziesiąt takich goli.

58'

GOOOOOOOOOOOOOOL! OLEKSY WYKORZYSTAŁ FATALNE USTAWIENIE SOBOTY I W SYTUACJI SAM NA SAM Z GIKIEWICZEM UDERZYŁ KAPITALNIE TUŻ OBOK INTERWENIUJĄCEGO BRAMKARZA GOŚCI.

55'

Trzeba przyznać, że podopieczni Marcina Brosza po przerwie rzucili się do ataku od pierwszej sekundy.

54'

Tym razem świetnie przyjął piłkę Lazdins i uderzył na bramkę Gikiewicza, który obronił ten strzał kapitalną paradą.

53'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Podgórskiego do piłki dopadł Oleksy, ale strzelił nad bramką.

52'

GOOOOOOL! RUBEN JURADO POKONUJE GIKIEWICZA, MIMO, ŻE TEN RZUCIŁ SIĘ WE WŁAŚCIWĄ STRONĘ.

51'

Gikiewicz faulował Oleksego w polu karnym i arbiter tego spotkania wskazuje na 11. metr!

50'

Groźny strzał Mili z 14 metrów, ale piłka potoczyła się obok bramki.

49'

Robak wycofał piłkę do Rubena, który mógł pokonać Gikiewicza, ale źle złożył się do tego strzału i piłka nawet nie dotarła do golkipera gości.

48'

W sytuacji sam na sam strzał Ćwielong, ale w ostatniej chwili obronił to uderzenie Trela.

47'

Faul Robaka.

46'

Drugą połowę zaczęli podopieczni Stanislava Levy'ego.

45'

Koniec pierwszej połowy.

44'

Socha ukarany żółtą kartką za faul.

43'

Robak uderzał z 20 metrów, ale źle złożył się do strzału i piłka potoczyła się obok lewego słupka.

42'

Tym razem kapitalnie Mido odebrał piłkę Cetnarskiemu i nabił nogi rywala.

41'

Po wrzutce z autu Klepczyńskiego, fatalnie przyjmował piłkę w polu karnym Matras - pokaz braków technicznych defensora Piasta.

40'

Pierwsza połowa dobiega końca, a gospodarze wciąż rażą nieskutecznością przed bramką golkipera gości.

39'

Ostrowski potrzebował interwencji klubowych lekarzy, ale może już kontynuować spotkanie.

38'

Strzał z szesnastki oddawał Robak, ale trafił w Ostrowskiego.

37'

Koszmarne zachowanie Ćwielonga, który ani nie dośrodkował, ani nie uderzył, dlatego też piłka opuściła boisko i od bramki rozpocznie Trela.

36'

Faulował Izvolt.

35'

Świetne wyjście z bramki Treli, który wybiciem w aut przerwał akcję Śląska.

34'

Kontratak gości, ale fatalnie zachował się Sobota, który przy próbie zwodu potknął się.

33'

Kolejny faul Podgórskiego.

32'

Kapitalna akcja Piasta - z lewej strony piłkę wycofał Podgórski, ale piłka po strzale Robaka poszybował niewiele ponad poprzeczką.

31'

Akcję Kowalczyka przerywa wybiciem w aut Klepczyński.

30'

Ruben z drugiej strony mógł się znaleźć sam na sam z Gikiewiczem, ale świetnie zachował się Grodzicki.

29'

Strata Matrasa w środku pola sprokurował kontratak Śląska, po czym Sobota dośrodkował wprost w ręce Treli.

28'

W ostatnich minutach ponownie Śląsk zaczął dyktować warunki.

27'

Strzał głową oddał Kokoszka, ale zabrakło mu celności.

26'

Po dośrodkowaniu Ćwielonga piłkę szczęśliwie wybił na rzut rożny Klepczyński.

25'

Śląsk Wrocław po zdobyciu gola wyraźnie sprawia wrażenie zespołu, który osiągnął swój cel - żeby to się tylko nie zemściło na nich.

24'

Prostopadłe podanie Mido z pominięciem drugiej linii, ale piłka padła łupem Gikiewicza.

23'

Na spalonym Cetnarski.

22'

Oleksy przesadził z dryblingiem w polu karnym rywali, po czym piłka odbiła mu się od nóg i opuściła boisko.

21'

Za dużo błędów popełnia obrona wrocławian, jeżeli chcą zdobyć dzisiaj 3 punkty, muszą poprawić grę w defensywie.

20'

Faul Podgórskiego w środku pola.

19'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego zostało zablokowane przez jednego z zawodników Śląska.

18'

Po dośrodkowaniu Rubena w sytuacji sam na sam znalazł się Podgórski, ale z odległości kilku metrów trafił w Gikiewicza!

17'

Po dośrodkowaniu z lewej strony przez Oleksego Robak znalazł się sam na sam z Gikiewiczem, ale został uprzedzony przez jednego z defensorów gości, który wybił mu piłkę praktycznie z pod nóg.

16'

GOOOOOOOOOL! Po błędzie obrońców Piasta Stevanović pokonał Trelę płaskim strzałem z 11 metrów.

13'

Po pierwszych minutach, trzeba przyznać, że mamy w Gliwicach bardzo wyrównany pojedynek.

12'

Prostopadłe podanie Robaka w kierunku Podgórskiego, ale kapitan Piasta został uprzedzony przez bramkarza gości.

11'

Świetne zachowanie Mido, który najpierw odebrał piłkę Sobocie, by po chwili ze spokojem nabić piłką nogi rywala.

10'

Stevanović faulował Matrasa. Z rzutu wolnego dośrodkował Podgórski, ale strzał głową w wykonaniu Klepczyńskiego został obroniony przez Gikiewicza.

9'

Strzał z woleja oddawał Mila, ale atakowany przez Oleksego nie zdołał oddać czystego strzału - piłka poszybowała nad bramką.

8'

Na 30. metrze faulowany Socha.

7'

Nerwowo grają gospodarze. W pole karne wpadł Piotr Ćwielong, ale został zatrzymany zgodnie z przepisami.

6'

Nieudane dośrodkowanie Tomasza Podgórskiego z rzutu wolnego z okolic środka boiska.

5'

Uderzenie Grodzickiego po rzucie rożnym, ale nad bramką.

4'

Dobra prostopadła piłka od Sebiastiana Mili w kierunku Mateusza Cetnarskiego, ale wybili obrońcy Piasta.

2'

Walczył o górną piłkę Marcin Robak, ale sfaulował Rafała Grodzickiego.

1'

Rozpoczęli gliwiczanie!

14:27

Zawodnicy z powrotem na murawie, za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

14:07

Zimno dzisiaj w Gliwicach, do tego mży, co z pewnością znajdzie przełożenie na frekwencji. Na murawie trwa rozgrzewka obu zespołów.

13:55

Rezerwowi Śląsk: Krzysztof Żukowski, Sylwester Patejuk, Mariusz Pawelec, Marek Wasiluk, Łukasz Gikiewicz, Jakub Więzik, Eric Mouloungui.

13:53

Rezerwowi Piast: Jakub Szumski, Damian Zbozień, Radosław Murawski, Bartosz Szeliga, Pavol Cicman, Rudolf Urban, Tomas Docekal.

13:50

Wrocławianie to jeszcze panujący mistrzowie Polski. Chociaż szans na obronę tytułu już nie mają to w dalszym ciągu walczą o zajęcie miejsca, które gwarantowałoby start w europejskich pucharach. Przyjeżdżając w niedzielę do Gliwic, jadą do rywala, który jest tak naprawdę największą niespodzianką tego sezonu. Drużyna prowadzona przez duet trenerski Brosz-Dudek zaskakuje wszystkich. I choć prawdopodobnie każdy z trenerów ma już w większym lub mniejszym stopniu styl niebiesko-czerwonych rozpracowany, to piłkarze z Gliwic zawsze starają się czymś rywali zaskoczyć.

13:43

Witamy w relacji na żywo z Gliwic, gdzie miejscowy Piast podejmie Śląsk Wrocław.