1. połowa2 : 1
18:57

Dziękujemy za uwagę!

18:56

I co by tu powiedzieć o tym spotkaniu. Piękne akcje, piękne bramki, emocje do ostatniej sekundy. Uderzenie Adama Dudy bez wątpienia zasługuje na miano bramki kolejki!

95'

Koniec meczu! Fenomenalne widowisko! W Gdańsku Lechia zdobywa dwie bramki w końcówce i remisuje 4:4 z Ruchem Chorzów!

95'

Zmiana w Ruchu. Zieńczuk zmieniony przez Smektałę.

94'

Goolll! Piękna akcja 4-4! Duda! Mamy wyrównanie! Bieniuk do Dudy, a on niczym brazylijski zawodnik piętką umieszcza piłkę w bramce!

92'

4-3! Buzała zgrywał z lewej strony, a Rasiak z bliska umieścił piłkę w bramce! Będą emocje w końcówce!

91'

Deleu dośrodkowywał, a na bramkę uderzał Rasiak. Piłka znalazła się jednak w dłoniach bramkarza Ruchu.

90'

Sędzia doliczył cztery minuty.

89'

Koronkowa wymiana podań między zawodnikami Lechii zasługuje na miano najładniejszej w tym spotkaniu akcji. Niestety dla Gdańszczan, piłka po strzale Surmy odbiła się tylko od słupka.

87'

I dla Ricardincho.

87'

Żółta kartka dla Lewczuka.

87'

Lewczuk starł się głową z Ricardincho. Brazylijczyk zdenerwował się i odepchnął zawodnika Chorzowian. Zrobiła się mała awantura. A sędzia uspokoił zawodników, pokazując im po żółtej kartce.

85'

I zmiana także w Ruchu Chorzów. Z boiska zszedł strzelec dwóch bramek Sultes, a zastąpił go Grzegorz Kuświk.

82'

Frankowski sfaulował Panke i za to zagranie otrzymał żółtą kartkę.

81'

I ostatnia zmiana w Lechii Gdańsk. Z boiska schodzi Wiśniewski, a zastąpi go Przemysław Frankowski.

80'

Kontakt mogła złapać Lechia Gdańsk. Najpierw uderzenie Rasiaka obronił Kamiński, a po chwili uderzał Duda, ale zbyt lekko aby stworzyć jakieś zagrożenie.

79'

Goolll! Ruch Chorzów prowadzi 4:2! Sultes wycofał lekko piłkę w polu karnym Lechii, a Zieńczuk precyzyjnym uderzeniem umieścił ją w bramce!

77'

Druga zmiana w drużynie Lechii. Z boiska schodzi Pietrowski, a zamiast niego pojawił się Rasiak.

73'

Uderzenie z daleka Tymińskiego, ale piłka bez problemów złapana przez Buchalika.

71'

Zbyt mocno skierowana piłka w kierunku Sultesa i od bramki rozpocznie Buchalik.

67'

Bogusław Kaczmarek zdecydował się na zmianę. Adam Duda zastąpi na boisku Mateusza Machaja

63'

Gooool! Ruch Chorzów prowadzi w Gdańsku! Sultes wykończył kolejną dobrą akcję Niebieskich! Asystę na swoim koncie zapisał Janoszka.

62'

Marek Zieńczuk dośrodkowywał piłkę w pole karne Lechii Gdańsk, jednak zbyt mocno i złapał ją bez problemów Buchalik.

58'

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić! Dobra wrzutka Zieńczuka z prawej strony, a Sultes umieścił piłkę w bramce!

57'

I zmiana w Ruchu Chorzów. Panka zastąpił Baszczyńskiego.

56'

Ależ dobra akcja Lechii Gdańsk. Wiśniewski zgrał piłkę do Buzały, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Kamińskim. Napastnik gospodarzy uderzył jednak niecelnie!

54'

I kolejna przerwa w grze, do piłki wyskoczył Baszczyński i źle upadł. Więc potrzebna będzie prawdopodobnie zmiana w drużynie Niebieskich.

52'

Mamy krótką przerwę w grze, ponieważ na boisku leży Ricardincho. Zawodnik Lechii ucierpiał w starciu z Lewczukiem.

48'

Po dośrodkowaniu Zieńczuka piłkę do bramki wpakował Starzyński, ale pomocnik Niebieskich faulował Deleu.

47'

Deleu podobnie jak w pierwszej połowie dośrodkowywał w kierunku Buzały, ale tym razem piłkę złapał Kamiński.

46'

Czas rozpocząć drugą część spotkania!

48'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy zasłużenie prowadzi Lechia Gdańsk!

45'

Dobry odbiór Buzały i musiał go faulować Stawarczyk. Żółta kartka dla zawodnika Ruchu.

44'

Ostra nakładka Malinowskiego na Machaju w środkowej strefie boiska. Sędzia nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki zawodnikowi Ruchu.

42'

Żółta kartka dla Buzały, który chciał nabrać na rzut wolny sędziego.

39'

Z prawej strony faulowany przez Machaja był Janoszka. Rzut wolny wykonywany przez Niebieskich, nie przyniósł żadnego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

35'

Przewagę ma Lechia, ale tym razem akcję przeprowadzał Ruch Chorzów. Piłka trafiła na lewą stronę do Zieńczuka, który zdecydował się na uderzenie, dobrą interwencję popisał się bramkarz gospodarzy.

33'

A mogło być 3:1 ! Deleu dośrodkowywał po raz kolejny z prawej strony, piłka odbiła się jeszcze od Stawarczyka, a Machaj z bliska uderzył niecelnie!.

31'

Zamieszanie po rzucie rożnym dla Lechii, w końcu na bramkę uderzał Ricardinho, ale piłka odbiła się od zawodnika Niebieskich i wyszła poza boisko.

28'

Z lewej strony ładnie przedzierał się Sultes, ale podczas dośrodkowania się poślizgnął i piłkę przejęli stoperzy Lechii.

26'

Lechia obejmuje prowadzenia, a chwilę wcześniej Ruch mógł to uczynić, gdy wrzutka piłki przez Zieńczuka, tylko o metr minęła bramkę gospodarzy.

23'

Gollll! 2-1! Ricardinho! Buzała zgrał piłkę do Brazylijczyka, a on precyzyjnym uderzeniem umieścił ją w bramce!

21'

Deleu kolejny raz dośrodkowywał w pole karne Ruchu Chorzów, w trudnej sytuacji główkował Wiśniewski, jednak piłka znalazła się w dłoniach Kamińskiego.

20'

Posiadanie piłki 53%-47% dla Lechii Gdańsk.

16'

Mocno z dystansu uderzał Łukasz Surma, kapitan Lechii Gdańsk, jednak piłka poleciała daleko od bramki.

14'

Dobre spotkanie rozgrywa Janoszka. Zawodnik Ruchu zdecydował się na uderzenie w polu karnym gospodarzy i tylko udana interwencja Buchalika uchroniła Lechię Gdańsk przed stratą bramki.

11'

Prostopadła piłka do Buzały, ale napastnik Lechii znalazł się na pozycji spalonej. Lepiej zachować mógł się Bieniuk, który zwlekał z podaniem.

8'

Ładna, zespołowa akcja Ruchu przyniosła wyrównanie. Brawa także dla Stażyńskiego, który zgrał dobrze piłkę do Janoszki, a napastnik Niebieskich precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.

7'

Goooll! Mamy wyrównanie! Janoszka!!

6'

Goolll! Ale początek w Gdańsku! Bramkę zdobywa Wiśniewski, po dośrodkowaniu piłki z prawej strony przez Deleu!

2'

Z prawej strony przedzierał się Janoszka, ale z zawodnikiem Ruchu poradzili sobie stoperzy gospodarzy.

1'

Czas rozpocząć mecz w Gdańsku!

16:59

Piłkarze pojawili się już na murawie, za parę minut rozpocznie się spotkanie w Gdańsku.

16:46

W kadrze Ruchu zabrakło najlepszego strzelca, Macieja Jankowskiego i etatowego obrońcy, Marka Szyndrowskiego.

16:46

Jesienią Ruch przegrał u siebie 0:1 (gola strzelił Kacper Łazaj), a w zeszłym sezonie poniósł porażkę na PGE Arenie po samobójczym trafieniu Piotra Stawarczyka.

16:45

Na pewno apetyty na rundę wiosenną były inne. Jednak nie ma co robić tragedii, a należy się postarać, aby jak najlepiej zaprezentować się w meczach, które zostały do końca sezonu. Przeciwko Ruchowi zagramy o przywrócenie zaufania kibiców oraz piłkarski honor. - twierdzi Bogusław Kaczmarek, szkoleniowiec Lechii Gdańsk

16:45

Gdańsk jest początkiem ostatniego etapu tego sezonu. W naszym przypadku finisz ligi może w znacznym stopniu rzutować na ocenę nie tylko rundy wiosennej, ale całego sezonu – twierdzi opiekun „Niebieskich”

16:43

Ławka rezerwowych Ruchu Chorzów:Michal Pesković, Robert Chwastek, Robert Chwastek, Jakub Smektała, Kamil Włodyka, Grzegorz Kuświk, Andrzej Niedzielan

16:37

Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Patryk Sobczak, Przemysław Frankowski, Łukasz Kacprzycki, Maciej Kostrzewa, Wojciech Zyska, Adam Duda, Grzegorz Rasiak.

16:34

Obu drużynom nie wiedzie się ostatnio zbyt dobrze. Lechia nie zaznała smaku zwycięstwa od ośmiu spotkań, Ruch z kolei przegrał dwa mecze pod rząd: z Górnikiem, a potem u siebie z Piastem Gliwice.

16:33

Lechia Gdańsk nad piętnastym GKS-em Bełchatów ma tylko siedem punktów przewagi, a Ruch Chorzów tylko pięć. Wynika z tego, że sprawa utrzymania w ekstraklasie jest jeszcze nierozstrzygnięta.