Ruch ChorzówRuch Chorzów
1 : 2
Piast GliwicePiast Gliwice
94'

Trela wykopuje piłkę, a sędzia odgwizduje koniec tego spotkania. Piast wygrywa swoje pierwsze Derby Śląska w tym roku. Za uwagę i wspólnie spędzony czas dziękuje państwu Marcel Olczyk.

93'

Starzyński strzelał z 18. metra z rzutu wolnego ale piłka minęła o kilka metrów słupek bramki Treli.

92'

Cicman minął 3 zawodników, ale jeden z zawodników wślizgiem zablokował jego zagranie w "szesnastkę".

90'

Sędzia dolicza 4 minuty do tego spotkania.

90'

Za Lewczuka wchodzi Smektała, Ruch gra teraz tylko dwoma nominalnymi obrońcami.

88'

Sultes po starciu znajduje się pod opieką medyków.

87'

Zbozień wchodzi za Izvolta, którego zaczęły dopadać już skurcze ze zmęczenia.

83'

Niedzielan wchodzi za Konczkowskiego, napastnik za obrońcę, Ruch rzuca wszystko na jedną kartę!

81'

GOOOOOOOOL! Ależ petarda PODGÓRSKIEGO! Szła w sam środek bramki ale szła z taką siłą że Kamiński nie utrzymał jej w rękach i wpadła po jego rękach do bramki!

79'

Strzał z rzutu wolnego przelatuje wysoko nad poprzeczką.

79'

Za faul z przed chwili kartkę otrzymuje Tomasz Podgórski.

79'

Rzut wolny dla Ruchu w okolicach 18 metra, może być groźnie!

77'

Dobrze broni Kamiński! Gdyby nie jego dobra dyspozycja byłoby już 1:2!

75'

Błąd techniczny Starzyńskiego, któremu piłka ucieka poza linię boczną boiska na wysokości pola karnego Piasta.

73'

Starzyński do Sultesa ale Mido dobrze czyta to podanie.

70'

GOOOOOL! MAAAATRAAS! Przy bliższym słupku Robak, który przedłuża do Matrasa, a ten pakuje piłkę do siatki Kamińskiego! I znów mamy remis w tym spotkaniu!

70'

Dobra akcja Piasta po której uderzał Rudolf ale piłka przeszła kilkadziesiąt centymetrów ponad poprzeczką bramki.

19:52

oprawa

68'

Na boisku za Lazdinsa melduje się Urban.

66'

Podgórski do Robaka, który wybiegał w akcji dwóch na jednego, ale napastnik Piasta na spalonym.

65'

GOOOOOOL! STARZYŃSKI NA 1:0! Zieńczuk uderzył prosto w mur, który zaczął się rozbiegać a z pierwszej piłki uderzył Starzyński i piłka od słupka wpada do bramki Treli.

64'

Za Jankowskiego wchodzi Sultes.

63'

Jankowski faulowany na 18 metrze od bramki Piasta.

62'

Piłka po koźle uderzona przez Podgórskiego ale ta odbija się od górnej części nogi i przelatuje daleko od bramki.

59'

Zieńczuk z rzutu rożnego do Jankowskiego ale ten strzela wysoko nad poprzeczką bramki Treli.

57'

Za Jurado wchodzi słowak Pavol Cicman.

56'

Strzał Rubena Jurado zablokowany, Podgórski dośrodkowuje ale piłka przelatuje po strzale wysoko nad poprzeczką.

53'

Zagranie Janoszki w pole karne ale obrońcy wybijają poza boisko.

51'

Dobra kontra Ruchu, gracze z Chorzowa zagrali kilka dokładnych podań ale na 30. metrze piłka zabrana przez obronę Piasta.

19:36

47'

Piast ciągle próbuje grać długie piłki, które zwykle kończą poza linią końcową boiska.

45'

Obie drużyny już na boisku, sędzia odgwizduje początek drugiej odsłony tego meczu.

19:28

Zdecydowanie najciekawszy fragment pierwszej połowy... :)

rch

19:20

Po pierwszej połowie to raczej Piast bliżej strzelenia bramki dającej prowadzenie, Ruch przedziera się pod pole karne gości ale nie potrafi przygotować dogodnej sytuacji do strzału, po którym mógłby paść gol.

Ruch 0 - 2 Piast

45'

Sędzia nie dolicza nic do 1. połowy, rozpoczyna się przerwa w meczu Ruchu z Piastem.

45'

Długie podanie do Robaka, ten przyjmuje w "szesnastce" mija Baszczyńskiego ale wyskakuje do niego Kamiński i strzał ląduje w rękach bramkarza Ruchu.

42'

Drugi wykop Treli na aut, chyba nie chce być gorszy od Kamińskiego.

38'

Jankowski wyprzedził obrońcę i zagrał w pole karne, ale tam nie było żadnego z kolegów z drużyny, na jego szczęście nie wiedział o tym stoper Piasta i wykopał na róg.

36'

Statystyki strzałów:
Ruch 3 - 3 Piast
Celnych strzałów:

34'

Lewczuk minął klepczyńskiego ale jego dośrodkowanie zablokowane i piłka która poleciała w górę wyłapana przez Trelę.

32'

Podgórski zagrywał dobrze do Rubena Jurado ale Kamiński świetnie się zachował i uprzedził napastnika Piasta.

31'

Janoszka oddał strzal na bramkę Treli ale piłka mija słupek o kilka dobrych metrów.

18:59

rch

29'

Oleksy wybiegał do prostopadłego podania ale przegrał pojedynek bark w bark i nie dał rady dośrodkować piłki.

27'

W starciu ucierpiał teraz Ruben Jurado, ale nie stało mu się nic groźnego.

24'

Drugi wykop Kamińskiego na aut.

24'

Robak się zastawił tyłem do bramki podał do Jurado ten zgrywał w pole karne ale żaden z jego kolegów nie wbiegał w obręb "szesnastki" aby dopaść do tego podania.

23'

Zieńczuk dośrodkowywał po ziemi w pole karne ale wybija jeden z obrońców.

21'

Stawarczyk jednak nie ucierpiał bardzo bo już wraca na boisko po interwencji służb medycznych.

20'

Ruben Jurado uderza z pola karnego podkręconą piłkę, która leciała w stronę długiego słupka ale na rzut rożny wybił Kamiński. Dorzucał Podgórski i nie wiele brakowało aby jeden z obrońców Ruchu wpakował piłkę do własnej bramki.

19'

Teraz Lewczuk faulowany w okolicach 25 metra, wrzuca Podgórski ale Robak nie dał rady doskoczyć do piłki.

18:48

18'

Stawarczyk faulował ale to on leży przy linii i potrzebuje pomocy medycznej. Obie drużyny grają a zawodnik poza boiskiem.

14'

W okolicach 30 metra od bramki Piasta sfaulowany został napastnik Ruchu. Wrzucał dobrze Zieńczuk ale zamykający na wślizgu Baszczyński nie trafił dobrze w piłkę.

11'

Janoszka przedzierał się po skrzydle ale został sfaulowany przez Polaka.

10'

Goście zagrywają 3 długą piłkę do Robaka ale póki co podania wybijane przez obronę Ruchu.

7'

Było groźnie, Trela tylko patrzył jak piłka uderzona przez Jankowskiego mija o kilka centymetrów dalszy słupek jego bramki!

3'

Podgórski podaje prostopadle do Jurado ale ten nie sięga do podania i piłka mija linię konćową.

2'

Piast zaczął bardzo odważnie, gra wysokim pressingiem na połowie Ruchu.

1'

Pan sędzia Szymon Marciniak po raz pierwszy gwiżdże w tym spotkaniu odgwizdując początek meczu.

18:29

Obie drużyny już na boisku, za kilka minut sędzia rozpocznie spotkanie przy Cichej.

18:28

ruch

18:28

W Ruchu zagrożeni wykluczeniem w następnym meczu są Baszczyński, Starzyński i Zieńczuk.

18:27

W ekipie Piasta zagrożeni opuszczenieniem następnego meczu są Oleksy i Lazdins, jeśli dostaną dziś żółty kartonik wypadną ze składu na kolejne spotkanie.

18:18

ruch

18:10

Około setki kibiców z Gliwic pojawiło się dzisiaj na sektorze gości w Chorzowie.

18:09

Rezerwowi Piast: Jakub Szumski, Damian Zbozień, Radosław Murawski, Rudolf Urban, Paweł Lisowski, Pavol Cicman, Tomas Docekal.

18:07

Rezerwowi Ruch: Michał Pesković, Robert Chwastek, Marcin Malinowski, Andrzej Niedzielan, Jakub Smektała, Pavel Sultes, Kamil Włodyka.

18:06

Derbowe spotkanie w Chorzowie poprowadzi Szymon Marciniak z Płocka.

18:06

Już za niespełna 30 minut rozpocznie się spotkanie przy Cichej 6 w Chorzowie, Ruch podejmie Piasta Gliwice. Dla gospodarzy będzie to ważne spotkanie gdyż wciąż mają niewielką przewagę nad strefą spadkową.