Niedziela, 5 maja 2013, godz. 14:30
1 : 0
lechiaLechia Gdańsk
16:25

Legia zasłużenie pokonuje gdańską Lechię. Tuż po końcowym gwizdku z ławki rezerwowych wyskoczył Dominik Furman i uściskał Kubę Koseckiego dziękując mu za to zwycięstwo. Nos trener Urban miał dziś znakomity, bo "Kosa" zapewnił dziś Legii komplet punktów. Przed Legionistami dwa dni przerwy, a już w środę rewanżowy mecz finału Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław.

Za wspólnie spędzony czas dziękuje już Sebastian Kuśpik.

95'

KONIEC! Legia wygrywa, 1:0 i wraca na fotel lidera T-mobile Ekstraklasy!

95'

Jeszcze kartka dla Deleu za agresywny atak na Koseckiego.

94'

I znów okazję miał Kucharczyk, ale zamiast zagrać przed bramkę do niepilnowanego Koseckiego zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta i trafił w Buchalika.

92'

Kontra Kucharczyka - TO MUSIAŁ BYĆ GOL! Ale to był przecież tylko Kucharczyk... Biegł sam na bramkę Lechii dobre 40 metrów, ale zamknął chyba oczy i walnął ile miał sił w nodze - dobry metr nad poprzeczką.

90'

Ostatnia zmiana w Legii - Janusz Gol zastąpi na placu gry Radovicia.

89'

Legia jest bardzo usatysfakcjonowana tym wynikiem i ani myśli forsować tempo. Spokojnie rozgrywa i zyskuje tym cenne sekundy.

86'

Dwie próby miał Łukasik i obie zakończyły się na Brożku. Po chwili Legia miała rzut wolny z prawego skrzydła, ale tym razem piłkę wybił Pietrowski.

86'

Uderzenie lewą nogą z linii bocznej pola karnego Jędrzejczyka efektownie obronił Buchalik. Z dobitką Koseckiego również sobie poradził i będzie tylko rzut rożny dla Legii.

82'

Za mocne podanie Miro Radovicia na lewe skrzydło do Koseckiego. Brakuje w ostatnich fragmentach precyzji piłkarzom Jana Urbana.

80'

Przed nami ostatnie 10 minut spotkania. Czy Legia dowiezie korzystny wynik do końca i powróci na fotel lidera?

79'

Za krótkie to dośrodkowanie i piłkę wybija Łukasik. Po chwili Suler zagrywa do Koseckiego, ale ten jest faulowany przez Deleu, który bezpardonowo zaatakował go od tyłu.

79'

Faulowany Pietrowski i mamy rzut wolny dla Lechii.

78'

Szybko z rzutu wolnego grę wznowił Vrdoljak, ale na niewiele się to zdało, bo Kosecki niedokładnie dośrodkował spod końcowej linii boiska.

76'

Kuciak łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego i zgraną przez Bieniuka, a w Legii przeprowadzona zostaje druga zmiana - za Saganowskiego wszedł wspomniany Łukasik.

76'

Za Buzałę młody Przemysław Frankowski.

75'

Do wejścia szykuje się Daniel Łukasik, a tymczasem faulowany był Wiśniewski.

73'

Kuba Kosecki faulował w ofensywie Buzałę i grę wznowi Buchalik.

72'

Wszedł jednak w końcu Adam Duda, a murawę opuścił Ricardinho.

71'

Słabe dośrodkowanie z rzutu wolnego Koseckiego, do tego strata Kucharczyka, ale kontra Lechii skasowana przez będącego na pozycji spalonej Wiśniewskiego. Do gry wrócił już tymczasem Astiz.

71'

70'

Astiz o własnych siłach opuścił boisko.

69'

Jednak za Machaja wszedł Piotr Brożek.

68'

Faulowany przy linii końcowej Jakub Kosecki, będzie rzut wolny dla Legii. Tymczasem na 40. metrze przed bramką Kuciaka upadł i złapał się za kolano Inaki Astiz.

67'

Adam Duda już za chwilę pojawi się w ataku Lechii.

66'

Dobra kontra Legii zakończona zagraniem Radovicia na lewą stronę pola karnego do Saganowskiego, ale dogranie Marka nie znalazło adresata na bliższym słupku.

65'

Bezsensowny faul spóźnionego Janickiego i zasłużone "żółtko" dla obrońcy Lechii.

64'

Wydawało się, że dośrodkowanie z prawego skrzydła z łatwością wybiją obrońcy, ale ci, nie wiedzieć czemu, nie wyekspediowali piłki i dopadł do niej Saganowski, przytomnie wyłożył ją niepilnowanemu Koseckiemu, a Kuba ze stoickim spokojem wpakował ją do siatki z 6. metrów.

63'

ALEŻ WEJŚCIE KOSECKIEGO!!! GOOOOOOOL!!!

62'

Już w pierwszej akcji piłka posłana właśnie do Koseckiego, ale Deleu po męsku pokazał mu, że łatwo mu nie będzie.

61'

Kosecki zastępuje na placu gry Furmana.

60'

Prostopadłe zagranie Jędrzejczyka do Saganowskiego, ale minimalnie szybszy był wychodzący z bramki Buchalik.

59'

Źle, bardzo źle rozwiązał tę kontrę Ivica Vrdoljak. Mógł zagrać prostopadle do Ljuboji, ale wybrał drybling i nie dość, że stracił piłkę to jeszcze faulował rywala.

58'

Na boisku już za moment zamelduje się Jakub Kosecki!

57'

Wolniejszy fragment w wykonaniu Legii i od razu rozlegają się gwizdy na stadionie.

56'

Furman na długi słupek, ale przedobrzył i grę wrzutem piłki z autu zaczną goście, choć ręką zagrywał Vrdoljak.

55'

Na prawym skrzydle atakował Miro, ale został zablokowany przez Janickiego i będzie tylko korner dla Legii.

55'

Pietrowski upomniany żółtym kartonikiem za faul na Radoviciu.

54'

Stracił piłkę Radović na rzecz Ricardinho, ale ambitnie wrócił za wyprowadzającym kontrę Brazylijczykiem i naprawił swój błąd.

53'

Niespełna 16 tys. na trybunach stadionu Legii.

52'

Najpierw spróbował Radović, ale uderzenie Serba obronił Buchalik, następnie spróbował Saganowski, ale został zablokowany. Na koniec techniczne przymierzył ze skraju pola karnego Ljuboja, ale przestrzelił. Ostro natarła Legia!

51'

Bieniuk zgrał głową dośrodkowaną na lewą stronę pola karnego piłkę, a na uderzenie przewrotką zdecydował się Krzysztof Bąk, ale futbolówka minęła lewy słupek bramki Kuciaka.

49'

Furman sfaulował Deleu przy linii bocznej.

48'

Z lewego skrzydła dośrodkował Suler, obrońcę ubiegł Saganowski, ale nie zdołał "skleić" piłki i oddać strzału na bramkę Lechii.

46'

WZNAWIAMY GRĘ PO PRZERWIE!

48'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY.

47'

ŚWIETNĄ okazję w samej końcówce pierwszej połowy miał Mateusz Machaj po kontrze Pietrowskiego i dograniu z lewego skrzydła Buzały, ale asekurujący kolegów Suler w OSTATNIEJ CHWILI wybił mu piłkę spod nóg!

46'

Druga dobra akcja Kucharczyka w odstępie kilkudziesięciu sekund. Tym razem Michał wyłożył piłkę niepilnowanemu w polu karnym Ljuboji, ale Serb zbyt długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie naciskany przez dwóch rywali uderzył obok bramki Buchalika.

43'

Niewiele brakowało, a po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Kucharczyka samobója strzeliłby Bąk, ale na jego szczęścia piłka minęła prawy słupek bramki Lechii.

42'

Polub nas na Facebooku! Legia Warszawa w Ekstraklasa.net:

40'

Przed momentem po zejściu do środka boiska z lewego skrzydła na uderzenie zdecydował się Michał Kucharczyk, ale prawie zrobił sobie krzywdę przy tej próbie, więc lepiej byłoby, gdyby w przyszłości unikał tego typu zagrań.

39'

Nieco inne rozegranie Furmana - dośrodkowanie na 12. metr kończył uderzeniem głową niepilnowany Astiz, ale przeniósł piłkę dobre pół metra nad poprzeczką.

39'

Do końca z Pietrowskim o piłę powalczył w polu karnym Jędrzejczyk i wywalczył korner dla swojej drużyny.

38'

Zniweczył teraz Machaj wysiłek kolegów podając bardzo niedokładnie w stronę wybiegającego prawym skrzydłem Ricardinho.

37'

Znakomita akcja Deleu, ale obrońca Lechii po minięciu trzech rywali przekombinował i stracił futbolówkę na rzecz Jędrzejczyka.

36'

Zablokowany na 17. metrze Ljuboja. Nie najlepiej wiedzie się dziś Serbowi.

33'

Legia ma przewagę, ale tylko optyczną, bo niewiele z niej wynika. Sytuacji bramkowych jak na lekarstwo, a najlepszą zmarnował Ljuboja. Lechia może być zadowolona z tych 30. minut, które są już za nami.

31'

Wreszcie mądry i odważny przerzut Furmana na skrzydło do Radovicia, ale dośrodkowanie Serba na bliższy słupek wybija Krzysztof Bąk. Takich zagrań oczekuje się od środkowego pomocnika, a Dominik zdecydowanie zbyt rzadko podejmuje tego rodzaju ryzyko.

30'

Agresywny, ale czysty wślizg Jędrzejczyka mocno odczuł Wiśniewski, jednak po kilku chwilach podniósł się z boiska.

29'

Saganowski szeroko do Jędrzejczyka, ale ten nie zdecydował się na dośrodkowanie i piłka trafiła po obwodzie na lewe skrzydło do Kucharczyka, który stracił ją w dryblingu.

25'

Machaj płasko, ale w mur.

24'

Faulowany na 24. metrze Janicki przez Astiza i mamy rzut wolny dla gości oraz żółty kartonik dla obrońcy Legii.

24'

23'

Przekombinował w rozegraniu Furman, ale Lechia nie potrafiła wyprowadzić składnej akcji.

21'

Próbował przed momentem dryblingu na lewym skrzydle Buzała, ale zabrakło mu boiska.

20'

W polu karnym piłkę dostał Ljuboja, dobrze ją zasłonił i zagrał piętą na 6. metr do Radovicia, ale uderzenie Serba zostało zablokowane przez stoperów Lechii!

19'

Bardzo dobrze pobiegł Bieniuk do wybitej przez Jędrzejczyka piłki, dośrodkował ją spod linii bocznej boiska, a bez przyjęcia uderzał ją Janicki, jednak Kuciak był na posterunku.

16'

W odpowiedzi prawym skrzydłem zaatakowali goście, ale Suler zablokował dobrze dośrodkowanie Ricardinho i kończy się to wszystko rzutem rożnym.

14'

Fatalnie piłkę zagrał do środka Jodłowiec, Lechia wyszła z kontrą i po dośrodkowaniu Buzały oraz interwencji Jędrzejczyka wywalczyła rzut rożny.

13'

Wiśniewski długo nie podnosił się po przegranym pojedynku z Jodłowcem. Napastnik Lechii ucierpiał, ale jest już gotowy do gry.

12'

Trochę inaczej rozwiązali teraz akcję Legioniści. Na strzał z dystansu zdecydował się Marek Saganowski, ale Buchalik na raty obronił to uderzenie.

11'

Ostre dośrodkowanie Furmana wybił na bliższym słupku Janicki, a w piłę na 17. metrze nie trafił próbujący uderzenia lewą nogą Radović.

11'

Szarżował środkiem boiska Machaj, ale czyściutko powstrzymał go Jodłowiec. Akcję wyprowadzili lewą stroną Legioniści, ale faulowany na skrzydle był Michał Kucharczyk. Rzut wolny dla gospodarzy.

9'

Dośrodkowanie sparował Kuciak, jednak na dalszym słupku piłkę przejął Bieniuk, zszedł z nią do środka i uderzył lewą nogą nad poprzeczką bramki Dusana Kuciaka. Przy okazji padając na murawę doznał kontuzji nadgarstka i jest teraz opatrywany poza boiskiem.

8'

Dalekie dośrodkowanie w pole karne i po interwencji Jędrzejczyka mamy korner dla Lechii.

6'

Bardzo ostry atak w środku pola Vrdoljaka i sędzia Frankowski pokazuje mu żółtą kartkę. Chorwat nie zagra więc w następnym meczu z Jagiellonią w Białymstoku.

5'

Koncertowo zawalił tę sytuację Ljuboja, bo gdyby poszedł na piłkę do końca, a nie czekał aż wtoczy się sama do bramki z pewnością zdobyłby bramkę.

5'

NIE MA GOLA! JAK TO MOŻLIWE!? Vrdoljak świetnie wywalczył piłkę, zagrał przed "16" do Saganowskiego, ten z klepki odegrał do Ljuboji, a Serb w sytuacji sam na sam przymierzył między nogami Buchalika, jednak futbolówkę z linii bramkowej wybił stoper Lechii!

3'

Dośrodkowanie Furmana wybił z pola karnego Buchalik, a po kilku chwilach drugą próbę Kucharczyka pewnie złapał bramkarz Lechii.

2'

Prosty techniczny błąd obrońcy Lechii i Legia ma rzut rożny.

1'

Saganowski z Ljuboją na środku boiska i ROZPOCZYNAMY!

14:30

W pierwszej połowie na bramkę ustawioną przed "Żyletą" atakować będą goście.

14:28

Legia w tradycyjnych biało-czarnych strojach, natomiast Lechia w jednolitych zielonych kompletach.

14:28

Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę. Wyprowadza ich Bartosz Frankowski, który w tym sezonie tylko raz prowadził mecz Legii (z Ruchem w PP). Lechii będzie gwizdał pierwszy raz.

14:26

"Sen o Warszawie" niesie się po trybunach stadionu warszawskiej Legii.

14:23

Sektor kibiców Lechii zapełniony dopiero w połowie.

14:21

Spiker warszawskiej Legii trochę pogubił się przy wyczytywaniu składów awizując do gry Kubę Wawrzyniaka i... postanowił zacząć jeszcze raz ;)

14:19

Wedle ostatnich danych na dzisiejszy mecz sprzedano niespełna 20 tysięcy biletów, ale obecnie na trybunach zasiada nie więcej niż 6-7 tysięcy kibiców. Stadion bardzo wolno wypełnia się w tę słoneczną niedzielę.

14:17

Piłkarze obu zespołów udali się już do szatni po przedmeczowej rozgrzewce. za niespełna kwadrans rozpoczynamy!

14:02

Ostatni mecz na Łazienkowskiej oba zespoły rozegrały 19 listopada 2011 roku i Legia zmiotła rywala z powierzchni murawy, wygrywając aż 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Vrdoljak, Wolski i Radović.

14:00

W rundzie jesiennej lepsza okazała się Legia, która wygrała w Gdańsku, 2:1. Bramki dla ekipy z Warszawy zdobyli Serbowie, Radović i Ljuboja, a dla gospodarzy trafił nieobecny już w Lechii Traore.

13:59

Za nadmiar żółtych kartek nie zagra dziś Dwaliszwili, co mocno ogranicza pole manewru szkoleniowcowi warszawskiej Legii.

13:57

- Zanim zagramy z poznańską drużyną musimy wygrać dwa najbliższe spotkania. Kolejne straty mogą skomplikować naszą sytuację -

powiedział przed dzisiejszym meczem trener Jan Urban.

13:54

Lechia do walki z aktualnym wiceliderem tabeli przystępuje z Piotrem Wiśniewskim w roli podwieszonego napastnika i Mateuszem Machajem w środku pola. Tylko na ławce rezerwowych znaleźli się dziś Piotr Brożek i Adam Duda.

13:54

Na prawe skrzydło wraca dziś kontuzjowany ostatnio Miroslav Radović, a za plecami strzelca obu bramek w pierwszy finałowym meczu PP, Marka Saganowskiego, zobaczymy Danijela Ljuboję.

13:48

Znamy już składy na dzisiejsze spotkanie. W ekipie warszawskiej Legii na lewej stronie defensywy zagra dziś Marko Suler, który wywalczył sobie miejsce w składzie dobrym występem we Wrocławiu.