Korona KielceKorona Kielce
1 : 1
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
22:43

Polonia może pluć sobie w brodę, że nie zdołała strzelić drugiej bramki i wygrać. Przez większą część drugiej połowy grała mądrze, przede wszystkim od gry w osłabieniu. Za minimalizm została ukarana przez walczącą Koronę, która nie pierwszy raz strzela gola w końcówce. Dzisiaj na wagę remisu.

95'

Koniec! Korona zdołała w końcówce wyrównać za sprawą Macieja Korzyma.

95'

Paweł Wszołek popędził prawą stroną i zostaje wzięty w kleszcze przez dwóch przeciwników. Ostatecznie od bramki Zbigniew Małkowski.

94'

Pavol Stano zgrywa piłkę w polu karnym i nie sięga jej Paweł Zawistowski.

92'

Szaleńcza akcja Korony i uderzenie Vlastimira Jovanovicia zza pola karnego zostaje zablokowane.

90'

Tomasz Wajda dolicza pięć minut do drugiej połowy.

90'

Paweł Wszołek strzela do "koszyczka" bramkarza gospodarzy.

89'

Pojedynek Karola Angielskiego w polu karnym z Igorem Morozovem. Obaj padli na murawę i doszło do przepychanek. W jej wyniku Paweł Sobolewski, "najaktywniejszy", dostał żółtą kartkę.

87'

Idealne dośrodkowanie Pawła Golańskiego z prawej strony na 6. metr, gdzie Maciej Korzym strzałem głowa doprowadza do remisu! To dziewiąty gol zawodnika Korony.

87'

GOL, MACIEJ KORZYM!

85'

Marcin Cebula chciał zagrać piętką w polu karnym w stronę dalszego słupka bądź Macieja Korzyma. Mariusz Pawełek łapie piłkę.

84'

Ostatnią zmianę przeprowadza Piotr Stokowiec. Wpuszcza Pawła Wszołka za Pawła Tarnowskiego.

83'

Miłosz Przybecki marnuje stuprocentową okazję na postawienie kropki nad "i". Na 14. metrze był sam na sam z... bramkarzem Korony. Podaje do Daniela Gołębiewskiego bardzo źle.

82'

Tomasz Wajda na moment przerywa grę. Jakub Tosik leży w polu karnym Polonii. A Karol Angielski staranowany przez... Pavola Stano. Gra szybko wznowiona.

81'

Na prawym skrzydle Paweł Golański przyblokowany i Korona ma rzut rożny.

80'

Centra Aleksandara Todorovskiego w pole karne. Idealne, w punkt do... Zbigniewa Małkowskiego.

79'

Łukasz Piątek strzela głową w sam środek bramki i Zbigniew Małkowski nie miał problemu ze złapaniem piłki.

79'

Dziesięć minut do końca spotkania. Korona bije głową w mur, a Czarne Koszule groźnie kontratakują.

77'

Karol Angielski strzelał w okienko bramki Mariusza Pawełka. Pomysł dobry, ale wykonanie znacznie gorsze.

75'

Tym razem Miłosz Przybecki dostał dobre podanie na wolne pole i z 20 metrów strzela obok bramki. Bał się pojedynku sam na sam z "człowiekiem w masce"?

74'

Nieporozumienie na linii Łukasz Piątek-Miłosz Przybecki. Zupełnie nieudane podanie kapitana Polonii.

73'

Jeszcze jedna udana interwencja Mariusza Pawełka. Po chwili w środku pola Paweł Tarnowski fauluje Macieja Korzyma.

69'

Dalekie wyjście z bramki Mariusza Pawełka poza pole karne. Udana interwencja choć bardzo ryzykowna. Idealnie przerwał akcję Korony.

68'

Jacek Kiełb zmienia Piotra Grzelczaka.

66'

Ostatnia zmiana w Koronie: za Mateusza Stąporskiego pojawia się Karol Angielski.

64'

Do notesu arbitra jeszcze trafia Mariusz Pawełek. Za dyskusje.

64'

Druga żółta, i w konsekwencji czerwona, kartka dla Tomasza Hołoty. Łapał Macieja Korzyma.

62'

Za mocne podanie na lewą stronę do Marcina Cebuli, ale ten zdołał ją wślizgiem zatrzymać na boisku. Z tego prezentu skorzystał obrońca Korony.

61'

Vlastimir Jovanović niezgodnie z przepisami powstrzymuje Daniela Gołębiewskiego. A kilka sekund później Łukasza Piątka. Jeszcze kilka takich "zagrań" i dostanie żółtą kartkę.

60'

Adam Pazio wchodzi za kontuzjowanego (i wściekłego) Tomasza Wełnę.

58'

Na noszach opuszcza boisko.

57'

Łapią skurcze Tomasza Wełnę. Widać, że nie grał od bardzo dawna. Medycy wbiegają na boisko.

55'

Marcin Cebula zastępuje notującego przeciętny występ Łukasza Sierpinę.

55'

Dośrodkowanie Łukasza Sierpiny wybite poza linię końcową. Rzut rożny. A nieco wcześniej padający na murawę Tomasz Wełna głową przeciął podanie do Macieja Korzyma.

53'

Dobry strzał Aleksandara Todorovskiego obok muru i Zbigniew Małkowski wybija piłkę na rzut rożny.

53'

Daniel Gołębiewski faulowany ok. 20 metrów od bramki Korony. Przewinił Paweł Zawistowski.

52'

Tomasz Wełna przerywa akcję Korony wybiciem piłki poza linię boczną. Aut na wysokości pola karnego. Po nim nie było zagrożenia.

51'

Akcja Korony zastopowana przed polem karnym rywala i szybka kontra. Gdyby lepiej dośrodkował Miłosz Przybecki... Kolejna zła centra tego zawodnika.

49'

Indywidualna akcja Miłosza Przybeckiego lewą flanką i biegł wzdłuż linii końcowej w stronę bramki Korony. I fatalne dośrodkowanie.... Zbigniew Małkowski wznawia grę.

49'

Przypadkowy faul Miłosza Przybeckiego na środku boiska. Przy wyskoku trafił ręką w twarz zawodnika Korony.

47'

Korona długimi podania wiele nie osiągnie. Może ją strąci Maciej Korzym, ale do kogo?

46'

Paweł Sobolewski od początku drugiej odsłony w miejsce Michała Janoty.

46'

Druga połowa rozpoczęta

21:49

I wracamy. Korona z jedną zmianą, ale o tym za moment.

21:38

Korona ma przewagę, stwarza więcej sytuacji, ale nie potrafi ich wykorzystać. Polonia miała jedną akcję na początku spotkania i dostała rzut karny, który pewnie wykorzystała. Potem była "Obrona Częstochowy" w wykonaniu Czarnych Koszul niemal do ostatniego gwizdka sędziego. Brakowało wykończenia by Polonia prowadziła dwiema bramkami. Wracamy za kilka minut!

47'

Koniec pierwszej połowy. Korona przegrywa 0:1 po golu z rzutu karnego Aleksandara Todorovskiego.

46'

Paweł Tarnowski źle złożył się do strzału głową po centrze z rzutu wolnego. Dwie dogodne okazje do podwyższenia prowadzenia zmarnowane!

45'

Dwie minuty doliczone.

45'

Zbigniew Małkowski łapie piłkę po strzale Daniela Gołębiewskiego. Wzorowa wyprowadzona kontra i nieco słabszym zakończeniem.

44'

Maciej Korzym w roli lewoskrzydłowego zagrywa w pole karne do Michała Janoty. Znaczy taki był zamiar, bo piłka mu zeszła i trafiła do Mariusza Pawełka.

43'

Vlastimir Jovanović powinien poćwiczyć strzały z dystansu. Chyba że celował w chłopca od podawania piłek.

43'

Żółta kartka dla Daniela Gołębiewskiego.

42'

Kolejne ostre starcie. Daniel Gołębiewski przejechał się korkami po łydce Pawła Zawistowskiego.

41'

Korona próbuje stwarzać sobie sytuacje pod bramką przeciwnika, lecz ma duże problemy ze sforsowaniem obrony Polonii. A jak uda się znaleźć w polu karnym, to brakuje wykończenia czy dobrego ostatniego podania.

38'

Centra Mateusza Stąporskiego w pole karne. Maciejowi Korzymowi brakowało kilkunastu centymetrów by trafić w piłkę.

35'

Łukasz Piątek ogląda żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem.

33'

Igor Morozov ratuje Polonię przed stratą bramki! Najpierw po centrze strzelał Pavol Stano i to uderzenie sparował bramkarz. Stoper Korony zgrywa piłkę przed bramkę do Macieja Korzyma, którego uprzedza Igor Morozov wybijając piłkę sprzed nosa przeciwnika.

32'

Piotr Grzelczak nieprzepisowo zatrzymuje Tomasza Lisowskiego łapiąc go za koszulkę.

31'

Mateusz Stąporski strzela głową po dobrej centrze Vlastimira Jovanoviia. Słabe wykończenie akcji – piłka mija bramkę o 2-3 metry.

29'

Środkowy obrońca Polonii opuszcza boisko. Powinien jednak zaraz na nie powrócić.

29'

Tomasz Wełna leży na boisku po starciu z Maciejem Korzymem. Krótka przerwa w grze. Konieczna jest pomoc medyczna.

27'

Akcja Korony prawą stroną spaliła na panewce. Mariusz Pawełek wznawia grę.

26'

Poloniści spodziewali się, że sędzia przyzna im rzut rożny. Ten nakazał wznowić grę z "piątki" Zbigniewowi Małkowskiemu.

25'

Próba dalekiego podania za plecy obrońców do Daniela Gołębiewskiego. Górą Pavol Stano.

22'

Tomasz Hołota za daleko wypuścił sobie piłkę i wślizgiem chciał się ratować przed stratą. Trafił w nogi zawodnika Korony i żółta kartka.

22'

Kto sprokurował jedenastkę? Pavol Stano. Został za to ukarany żółtą kartką za nieprzepisywanie zagranie.

21'

Łukasz Sierpina ograł dwóch zawodników Polonii przed polem karnym i zdecydował się na strzał... zablokowany przez trzeciego.

20'

Dobre rozegranie akcji przez zawodników Korony do momentu wrzutki Łukasza Sierpiny. Paweł Golański strzela zza pola karnego obok bramki.

19'

Żółta kartka dla Pawła Tarnowskiego za faul na Tomaszu Lisowskim w środku pola.

19'

Prostopadłe podanie w pole karne do Macieja Korzyma przecięte przez stopera Polonii. Piłka wraca w posiadanie gospodarzy. Łukasz Sierpina strzela z narożnika pola karnego bardzo niecelnie.

17'

52% Posiadanie piłki 48%

15'

Dobra centra i Mariusz Pawełek pewnie piąstkuje. Po chwili strzela Michał Janota w sam środek bramki. Bramkarz Polonii interweniuje na raty.

15'

Piotr Grzelczak fauluje Łukasza Sierpinę ok. 30 metrów od bramki Polonii.

13'

Odchodząca piłka od bramki, z którą radzą sobie obrońcy gości.

13'

Korona ma trzeci rzut rożny. Tym razem z prawego narożnika.

12'

Korona próbuje szybko odrobić stratę, ale na razie nie wychodzi to najlepiej.

10'

Pewnie wykonana "jedenastka". Bramkarz rzucił się w swoją prawą stronę, a piłka poleciała w lewą. Polonia przełamuje się pod względem niewykorzystanych rzutów karnych.

10'

ALEKSANDAR TODOROVSKI. 0:1

9'

Pavol Stano ukarany żółtą kartką.

8'

Spóźniony wślizg Pawła Zawistowskiego w nogi Łukasza Piątka. Dośrodkowanie w pole karne i ostatecznie mamy rzut karny dla Polonii!

7'

Pojedynek Miłosza Przybeckiego na lewej stronie z Pavelem Stano. Górą młody skrzydłowy Polonii, ale piłka opuściła boisko.

5'

Poszła kontra gospodarzy i drugi rzut rożny dla podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego. Słabe dośrodkowanie z narożnika Pawła Golańskiego.

4'

Miłosz Przybecki popędził prawą stroną i zagrywa płasko na 16-sty metr do Daniela Gołębiewskiego, ale za plecy kolegi z drużyny. Na dodatek poślizgnął się.

3'

Dobra centra i Paweł Golański strzela głową obok słupka!

2'

Dalekie podanie w pole karne do Łukasza Sierpiny, który zyskuje rzut rożny.

1'

I akcja gości. Na prawej stronie piłkę dostaje Daniel Gołębiewski, któremu wślizgiem poza linię końcową wybija Piotr Malarczyk. Rzut rożny dla Czarnych Koszul. Bez zagrożenia.

1'

Gwizdek Tomasza Wajdy i pierwszą połowę rozpoczyna Polonia.

20:45

Piłkarze wyszli na boisko i wraz z kibicami odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Teraz rozbrzmiewa hymn gospodarzy, czyli Dni, których nie znamy w wykonaniu Marka Grechuty.

20:43

W. Małecki, Kijanskas, Cebula, Jamróz, Sobolewski, Kwiecień, Angielski - rezerwowi Korony.

20:43

Przyrowski, Wszołek, Luksa, Kiełb, Olczak, Wrzesiński, Pazio. To rezerwowi Polonii.

20:40

Rzut oka na tabelę: gospodarze plasują się na 11. miejscu z dorobkiem 30 punktów (bilans bramek 25-30). W razie wygranej mogą awansować nawet na 6 miejsce, które zajmuje Polonia z trzema punktami na koncie więcej (bilans bramek: 36-28).

20:34

Wyniki ostatnich trzech spotkań Korony z Polonią w Kielcach:

1. Sezon 2009/2010: Korona 4-0 Polonia
  2. Sezon 2010/2011: Korona 1-3 Polonia
  3. Sezon 2011/2012: Korona 3-0 Polonia
20:23

A jak gra Polonia na wyjazdach? W 11 spotkaniach zgarniał komplet punktów pięciokrotnie, 2 razy wynik był nierozstrzygnięty i czterokrotnie uznał wyższość gospodarzom. Ostatnie trzy wyjazdowe spotkania to porażki: z Jagiellonią, Widzewem oraz Ruchem Chorzów.

20:22

Korona to zespół własnego boiska. W 12 spotkaniach zdobył aż 26 punktów notując 8 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki.

20:16

Z kolei w Polonii dużym zaskoczeniem jest występ Piotra Grzelczaka kosztem Pawła Wszołka. Ponadto na środku obrony zagra Tomasz Wełna zastępujący Martina Barana.

20:14

Występ dwóch skrajnych obrońców gospodarzy, Pawła Golańskiego i Tomasza Lisowskiego, stał pod znakiem zapytania. Jednak znaleźli się w wyjściowym składzie.

20:10

Za nieco ponad pół godziny rozpocznie się drugie spotkanie 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na Arena Kielc miejscowa Korona podejmie Polonię Warszawę