GKS BełchatówGKS Bełchatów
2 : 0
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
90'

Koniec! GKS wygrał z Górnikiem 2:0 i bełchatowianie cały czas mają szansę na utrzymanie. Zabrzanie natomiast zagrali tak jakby bali się europejskich pucharów

90'

Górnik zapomniał o obronie, wykorzystał to Michalak i ruszył odważnie lewą flanką. Wypatrzył Poźniaka, który niczym snajper spokojnie pokonał mierzonym strzałem Witkowskiego

90'

Gooooooool! 2:0 dla GKS! Kamil Poźniak i jest po meczu!

90'

Konrad Nowak - za faul na Michalaku

90'

Kopacz składał się do strzału i w ostatniej chwili sprzątnął piłkę Sawala

89'

Starcie Barana i Nowaka w środku boiska. Faulował pomocnik GKS i to on mocniej ucierpiał. Na chwilę musiał opuścić boisko

87'

Baran nabił Szeweluchina i kolejna ofensywna akcja Górnika zakończona fiaskiem

85'

Mateusz Mak zmieniony przez Krzysztofa Michalaka

84'

Konrad Nowak w miejsce Pawła Olkowskiego

84'

No wreszcie konkretny strzał gości. Mączyński uderzył mocno i Zubas z trudem sparował piłkę na rzut rożny

81'

Mączyński zagrywał w pole karne z rzutu wolnego, doszedł do piłki Kopacz, jednak w trudniej sytuacji strzelał głową niecelnie

80'

Kamil Wacławczyk opuścił boisko, a na murawie pojawił się Kamil Poźniak

79'

Przybylski przyjął sobie piłkę ok. 19 metrów od bramki GKS, zdecydował się na strzał, ale futbolówka przeleciała obok słupka

77'

Kosznik powstrzymał Bonina, który sfaulował jeszcze obrońcę GKS

75'

Rafał Kosznik - za faul na Olkowskim

74'

GKS Bełchatów - Górnik Zabrze

72'

Patryk Rachwał zmienił strzelca bramki Bartłomieja Bartosiaka

72'

Adam Danch - za faul na Wiluszu. Czwarta żółta kartka dla kapitana Górnika, który nie zagra w kolejnym meczu

70'

Bonin mógł już strzelić gola, ale uderzył źle, zbyt lekko i prosto w Zubasa

69'

Pytacie kto gra lepiej - GKS prowadzi zasłużenie, co prawda bełchatowianie oddali inicjatywę gościom, ale skutecznie się bronią. Górnik natomiast gra bez pomysłu i walą głową w mur. Brakuje zabrzanom jakości w ataku

68'

I druga dość zaskakująca zmiana. Prejuce Nakoulma zmieniony przez Grzegorza Bonina

68'

Mariusz Przybylski za Ireneusza Jelenia

67'

Olkowski szukał zagranie w pole karne Zachary, który nie sięgnął jednak piłki

65'

Madej chciał zaskoczyć Witkowskiego strzałem w długi róg z 16. metrów, ale został zablokowany

63'

W Górniku przydałyby się zmiany. Szczególnie w ofensywie, gdzie goście wyglądają katastrofalnie

61'

Niepewna interwencja Wilusza, piłka trafiła do Zachary, który złożył się do strzału z woleja, ale uderzył za lekko, niedokładnie. Zubas tylko czekał aż piłka wpadnie mu prosto w ręce

60'

Jeszcze jedna dobra interwencja Kopacza, tym razem uprzedził Maka na linii pola karnego

59'

Kosznik zamiast podać do Wacławczyka czy Maka, "podpalił się" i strzelił. Został zablokowany przez Kopacza

58'

Pytacie jak wygląda gra Jelenia - słabiutko. Miota się z przodu, ale zero zagrożenia z jego strony. Długo podejmuje decyzje, traci piłkę. Obrońcy GKS póki co skutecznie wyłączają go z gry

56'

Zubas złapał piłkę, ale wypadł z nią poza boisko po tym jak walczył w powietrzu z Nakolumą. Po rzucie rożnym bez zagrożenia dla gospodarzy

55'

Górnik bez pomysłu, bez błysku z przodu. A GKS mądrze się broni

52'

Indywidualna akcja Nakoulmy zakończona niepowodzeniem. Od bramki Zubas

51'

Szeweluchin strzelał z linii pola karnego, został jednak zablokowany

49'

Zamieszanie pod bramką GKS, próbował przedzierać się Jeleń, ale nie zdołał oddać porządnego strzału

48'

Danch wybił piłkę w ciemno do przodu, prosto do Zubasa

47'

Wilusz do Zubasa, a ten daleko w aut. Czaił się z przodu Zachara, ale nie miał szans, aby przejąć piłkę

46'

Początek drugiej połowy, bez zmian w obu drużynach

45'

Koniec pierwszej połowy. GKS zasłużenie prowadzi z Górnikiem 1:0

45'

Witkowski spokojnie przechwycił dośrodkowanie Sawali

44'

Kolejny strzał Kwieka zatrzymał się już gdzieś na siatce za bramką GKS. Bardzo nieudana próba pomocnika Górnika

42'

Mocny strzał Kwieka z linii pola karnego zatrzymał się na jednym z piłkarzy GKS

41'

Dla Mączyńskiego boisko w Bełchatowie jest za wąskie, wyjechał z futbolówką poza linię boczną naciskany przez gospodarzy

39'

38'

Zachara ograny w ataku przez Kosznika był zmuszony do faulu na obrońcy GKS

37'

Wilusz po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wacławczyka strzelał głową nad bramką gości

35'

Iwan znowu podaje do rywali...

33'

Kosznik dośrodkował do zamykającego akcję Maka, a ten nie miał pomysłu jak ograć Szeweluchina i w końcu to Ukrainiec ograł zawodnika gospodarzy

31'

Bartosiak dostał dobre podanie od Kosznika i strzelił między nogami Witkowskiego, toczącą się do bramki piłkę próbował wybijać jeszcze Kopacz, ale razem z nią wpadł do bramki Górnika

31'

Gooooool! GKS prowadzi 1:0 po trafieniu Bartłomieja Bartosiaka!

28'

Kwiek, Zachara, Nakoulma - mogli oddać strzały, ale zdecydowali się na podania do kolegów i dalsze rozgrywanie akcji. Wszystko na koniec podsumował Iwan, który fatalnym podaniem oddał piłkę gospodarzom

26'

Nakoulma i Kwiek zagrali z pierwszej piłki, ale podanie do skrzydłowego Górnika w ostatniej chwili przeciął, dobrze ustawiony Wilusz

24'

Strzał głową Szeweluchina w środek bramki, prosto w Zubasa

22'

Wacławczyk dośrodkował w pole karne Górnika, ale prosto w ręce Witkowskiego

20'

Znowu podłączył się do ataku Gonzalez no i znowu ot tak sobie dośrodkował w ciemno w szesnastkę Górnika. Piłka przeleciała wzdłuż bramki i wyleciała na aut

18'

Z drugiej strony boiska z wolnego centrował Madej, ale na spalonym był Sawala

17'

Dośrodkowanie Kwieka w pole karne dokładnie tam gdzie był tylko Zubas, który pewnie i spokojnie złapał piłkę "w koszyczek"

15'

Prawą stroną zaatakował Guzman, ale dośrodkował źle i dla Górnika cała akcja skończyła się na strachu

14'

W odpowiedzi niecelny strzał Mączyńskiego

13'

Dobre długie podanie Wilusza do Bartosiaka, a ten zamiast strzelić mocno, celnie na bramkę Górnika, to ledwo trafił w piłkę i oddał ją za darmo Witkowskiemu

12'

Dobra centra Wacławczyka, ale w polu karnym Górnika najwyżej wyskoczył Szeweluchin, który wyjaśnił całą sytuację

11'

Jeleń chciał strzelać z dystansu, ale skończyło się na podaniu piłki do Zubasa

8'

Mączyński ryzykownie zagrywał piłkę do tyłu do Dancha, który naciskany przez Bartosiaka - na szczęście dla gości - zdołał wybić futbolówkę

7'

Madej zszedł z lewego skrzydła do środka i zdecydował się na strzał z 17. metrów. Pomocnik GKS nie trafił jednak w bramkę

5'

Spróbowali zaatakować środkiem zabrzanie, ale Iwan i Kwiek szybko zostali zastopowani

3'

Strzał Jelenia z 12. metrów wyżej niż dalej, to była dobra okazja dla napastnika Górnika

2'

Od początku spokojnie piłką grają goście, ale za mocne podanie do Jelenia i Michalski wybił futbolówkę poza boisko

15:45

Rozpoczęli goście z Zabrza!

15:43

Wszystko gotowe, sędzia rzucił już monetą, za chwilę początek spotkania w Bełchatowie

15:37

Górnik natomiast jest trzeci w tabeli TME i dużymi szansami na awans do europejskich pucharów. Tyle że konkurentów do gry w Lidze Europy zabrzanom nie brakuje, więc dzisiaj podopieczni Adama Nawałki muszą po prostu wygrać

15:36

GKS traci do bezpiecznego miejsca 9 punktów. Tak więc dzisiaj bełchatowianie znowu graja z nożem na gardle. Jeśli wygrają, przedłużą swoje szanse na utrzymanie. Porażka bardzo mocno przybliży GKS do pierwszej ligi

15:27

Rezerwowi Górnik Skorupski - Łukasiewicz, Oziębała, K. Nowak, Bonin, Przybylski, Mosznikow

15:27

Rezerwowi GKS Podleśny - Michalak, Grzeszczyk, Rachwał, Żurek, Poźniak, Wroński

15:27

Trener Adam Nawałka niespodziewanie postawił dziś w bramce na Witkowskiego, a na ławce siedzi Skorupski. Wygląda na to, że sztab szkoleniowy powoli przygotowuje się na odejście Skorupskiego z klubu i sprawdza czy może liczyć na bramkarza numer dwa w hierarchii, czyli Witkowskiego

15:23

Witam i zapraszam na mecz 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Walczący o utrzymanie GKS Bełchatów zagra u siebie z Górnikiem Zabrze, który ma szansę na grę w europejskich pucharach