Niedziela, 28 kwietnia 2013, godz. 14:30
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
4 : 0
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
93'

KONIEC SPOTKANIA. POGROM W LUBINIE. Zagłębie - Śląsk 4-0. Dziękujemy za uwagę. Pozdrawiamy.

92'

Jeszcze wolny dla Śląska z 20. metrów ale Mili dziś ten mecz nie wyszedł, zresztą jak całemu zespołowi z Wrocławia. Górują Miedziowi.

90'

Pojedynek Dawida z Goliatem. tutaj nie ma złudzeń kto był dziś lepszy.

90'

Arbiter Musiał dolicza co najmniej 3 minuty do regulaminowych 90.

89'

Akcja przeniosła się pod bramkę gości. Tam Mila zagrywa do Gabończyka, a ten uderza nad poprzeczką

88'

Moulougui traci piłkę przy linii środkowej i rusza z kontrą. Małkowski do Papadopulosa, lecz na posterunku Kelemen.

87'

Jeż na 16. metrze do Papadopulosa i zabrakło szczęścia do podwyższenia rezultatu.

84'

W miedzy czasie Błąd zmienił żegnanego owacjami Pawłowskiego.

83'

Gooooooooooooooool. Tym razem piłka trafia pod nogi Jeża i ten bez problemów pakuje piłkę do siatki obok Kelemena. 0-4. Pogrom !!!

82'

Mouloungui zmienia Gikiewicza

80'

Banaś po strzale Elsnera leży na boisku. za chwilę wróci do gry.

76'

Goooooooooool. Ależ błąd Kelemena. Uderza Małkowski, a Słowak wypuszcza piłkę i dobija ją Papadopulos. To już chyba po meczu.

74'

Kowalczyk ukarany za faul na Małkowskim. Groźna to mogła być kontra.

73'

Cetnarski z dystansu. Niecelnie.

72'

Godal z Bilka. Zagłębie od autu.

71'

Śląsk utrzymuje się przy piłce, stara się narzucić własny styl gry, lecz totalnie brakuje ostatniego podania i wykończenia. Szwankuje dziś gra mistrzów Polski.

70'

Hanzel zmienia Wożniaka.

68'

Kowalczyk faulowany przez Papadopulosa i kolejne dośrodkowanie Mili, które nie dochodzi na głowę zawodników gości.

65'

Druga zmiana w Śląsku. Cetnarski za Stevanovicia.

64'

Ależ kontra Zagłębia. Świetny mecz Małkowskiego. Papadopulos po jego podaniu powinien podwyższyć wynik.

61'

Żółta kartka dla Pawłowskiego za faul na Pawelcu.

61'

mamy pierwszą zmianę. Elsner za Kaźmierczaka. Przydałyby się chyba bardziej ofensywne zmiany w drużynie gości.

59'

Stevanović z 15. metrów, lecz Gliwa nadal pewnie broni.

57'

Goooooooooooool. Ponownie Małkowski. Kelemen odbija piłkę po jego strzale, jednak futbolówka ponownie trafiła pod jego nogi i mamy już 2-0 dla gospodarzy.

56'

Posypią się duże kary finansowe za środki pirotechniczne i race po oby stronach.

55'

Gikiewicz przewraca się przy Banasiu. Sędzię odgwizduje faul na napastniku gości. Mila dośrodkowuje lecz nie udało się zagrozić bramce Miedziowych.

53'

Pawłowski fauluje Stevanovicia. Kelemen rozpocznie grę.

53'

Niesie doping gospodarzy. Czuć to nawet na trybunie prasowej.

52'

Oficjalna informacja na temat frekwencji. 12 400 widzów.

51'

Kaźmierczak z około 30. metrów niecelnie.

50'

Jeż do Pawłowskiego i Kelemen ratuje zespół Śląska. To powinien być gol.

49'

Nie mamy jeszcze oficjalnych informacji o kibicach. Wizualnie wygląda na około 10 tysięcy fanów.

48'

Do rozgrzewki podnieśli się Cetnarski i Mouloungui.

47'

Niewiele zabrakło, a zamieszania podbramkowego Banaś cieszyłby się najbardziej. Jęk zawodu ponownie.

47'

rzut rożny dla gospodarzy. wcześniej wydaje się, że Pawłowski był faulowany przed polem karnym. Arbiter niewzruszony

46'

zaczynamy.

15:33

Zawodnicy wybiegają na murawę.

45'

Kończymy pierwszą cześć meczu. Zagłębie - Śląska 1-0. W 34. minucie bramkę zdobył Małkowski.

45'

Następnie Kokoszka prawie pokonał Gliwę strzałem głową. Arbiter dolicza przynajmniej 4 minuty. Spowodowane jest to przerwą na początku spotkania.

45'

Ćwielong pięknie uderza z 25. metrów minimalnie chybi

43'

Costa otrzymuje żółtą kartkę za bezpardonowe potraktowanie Ćwielonga.

42'

czwarty korner dla Zagłębia bez powodzenia.

35'

Gooooooooooool.!!! Małkowski pokonuje Kelemena. Miał zbyt dużo miejsca wbiegając z lewego skrzydła. Świetna akcja gospodarzy.

35'

Ostrowski efektownie zablokowany w szesnastce gospodarzy przez Coste.

34'

Gikiewiczowi wyraźnie ciężko gra się przy Banasiu, obrońcy Zagłębia.

32'

Małkowski uprzedza w biegu przy linii bocznej Ostrowskiego.

30'

Mało brakowało, a Papadopulos cieszyłby się ze zdobytej bramki. Już drugi rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu tym razem chybi Banaś.

28'

Jednak Kaźmierczak z wolnego, lecz nie wyszedł mu ten strzał. Po ziemi lecąca piłka minęła słupek bramki Miedziowych.

26'

To może być bardzo groźna akcja. Wolny z 16. metra. Przy piłce Mila i Ćwielong.

24'

Sędzia Musiał zdaje się, że niepotrzebnie przerwał dobrze zapowiadającą się kontrę. Powodem był faul zawodnika WKS-u.

23'

Z rzutu wolnego Jeż w pole karne ale tylko jęk zawodu na trybunach.

23'

Kokoszka fauluje Pawłowskiego i mamy pierwszą żółtą kartkę.

22'

Kilka strat w środku w szeregach jednych, jak i drugich.

18'

Costa przewini i mamy rzut wolny z około 40. metrów, lecz nie udało się zagrozić lubinianom.

16'

oskrzydlająca akcja gospodarzy. Pawłowski w pole karne, tam szczęścia zabrakło Papadopulosowi.

16'

Sobota uderza z narożnika pola karnego, ale Gliwe jak na razie broni bardzo pewnie.

14'

Składna akcja gości, jednak Gikiewicz strzela w Gliwę. Nawet gdyby padła bramka to nie zostałaby uznana, gdyż był spalony.

13'

Próba zagrania Wożniaka do Jeża, lecz piłka powędrowała poza linię końcową.

11'

Mila prostopadle do Gikiewicza, a Gliwa bez wahania wybija na aut.

10'

Vidanov ponownie w pole karne i mamy korner dla Zagłębia. Dobrze w destrukcji Kokoszka, lecz wyszli z opresji wrocławianie.

9'

Sobota traci piłkę w środku pola, ta trafia do Pawłowskiego ale w konsekwencji Vidanov dośrodkowuje niecelnie w pole karne gości.

7'

Sobota wbiega w pole karne, zagrał na klepkę z Milą jednak skrzydłowy Śląska, uderza nad bramką Gliwy.

6'

Wracamy do gry. Mila oddaje piłkę Gliwie.

5'

oto dowód. WKS zapewne odczuje to finansowo. wks

3'

mecz przerwany. zaczęło się na dobre. kibice gości rzucają serpentyny i odpalają race.

1'

Zaczynamy spotkanie. Od środka zaczynają goście. Ćwielong i Mila.

14:29

Zawodnicy już na murawie. Ostatnie chwile do startu derbów.

14:23

Na trybunach trwa walka z tych "kto głośniejszy i wredniejszy"

14:21

Tomasz Musiał z Krakowa będzie rozjemcą dzisiejszego meczu.

14:18

wks

14:16

wks

13:46

Na stadionie w Lubinie pachnie pieczoną kiełbasą. Mamy nadzieję, że ten piknikowy zapach nie podziała negatywnie na piłkarzy i zobaczymy mecz pełen emocji.

13:42

Rezerwowi Śląsk: Rafał Gikiewicz, Rafał Grodzicki, Eric Mouloungui, Mateusz Cetnarski, Rok Elsner, Marek Wasiluk, Sylwester Patejuk

13:40

Rezerwowi Zagłębie: Marek Kozioł, Adrian Rakowski, Łukasz Hanzel, Adrian Błąd, Djordje Cotra, Damian Kowalczyk, Boris Godal

13:33

Jakieś zaskoczenia według Was w składach obu drużyn?

13:26

Witamy z Lubina. Dziś mamy przyjemność relacjonować dla Was 30. derby Dolnego Śląska. W jesiennym spotkaniu tych drużyn wygrali Miedziowi. Jaki wynik będzie tym razem? Za niespełna godzinę rozpocznie się batalia o prym na Dolnym Śląsku.