Polonia WarszawaPolonia Warszawa
0 : 1
GKS BełchatówGKS Bełchatów
15:26

Czerwona kartka i kapitalny gol Kamila Wacławczyka zdecydowały o zwycięstwie Bełchatowa. Czarna seria Polonii trwa. Tylko jedno zwycięstwo wiosną, pięć porażek i dwa remisy. A po jesieni była na trzecim miejscu w lidze... Relację NA ŻYWO prosto z Konwiktorskiej prowadził dla Państwa Tomasz Górski.

94'

Koniec meczu! Polonia przegrywa na Konwiktorskiej 0:1 z GKS Bełchatów, dla którego są to bezcenne trzy punkty w walce o utrzymanie.

93'

Goście mądrze trzymają piłkę z dala od własnego pola karnego. Polonia zdaje się być bezradna. Jeszcze żółta kartka dla Martina Barana za faul na... Grzegorzu Baranie.

92'

Ostatnia roszada w GKS: za Łukasza Madeja na ostatnie chwile pojawia się Bartosz Żurek.

90'

GKS jest bliskie wygrania pierwszego spotkania na wyjeździe w tym sezonie i na Konwiktorskiej po raz pierwszy od sezonu 1996/1997!

90'

Arbiter dolicza 4 minuty,

89'

Krzysztof Michalak zmienia Mateusza Maka.

89'

Mariusz Pawełek instynktownie broni strzał Łukasza Madeja z ostrego kąta.

87'

Zdaniem arbitra Tomasz Hołota fauluje zawodnika GKS. Dyskusyjna sytuacja. "Faul" miał miejsce w środku pola. Emilijus Zubas przed linią "16" łapie piłkę uprzedzając szarżującego Pawła Wszołka.

85'

Kontra GKS i Raul Gonzalez nie utrzymuje piłki w boisku. Gramy do końca skandują kibice Polonii. Został 5 minut plus to, co doliczy arbiter.

84'

Paweł Wszołek zgrywa piłkę do Krzysztofa Kopcińskiego, ale tego uprzedza Grzegorz Baran. Po chwili strzela Piotr Grzelczak i Emilijus Zubas paruje piłkę na rzut rożny.

82'

Żółta kartka dla Tomasza Hołoty za faul w pobliżu lewego narożnika pola karnego Polonii. Dobra centra Szymona Sawali i Mariusz Pawełek na raty łapie piłkę.

81'

Akcja Polonii. Zgranie do Piotra Grzelczaka, który efektownie chciał wystawić piłkę partnerowi. Połapał się zawodnik GKS, który wybija piłkę.

80'

Pajace, pajace skandują kibice Polonii. Widocznie GKS gra na czas padając na murawę. Sędzia co chwila odgwizduje faule.

79'

Polonia Warszawa - GKS BełchatówPolonia Warszawa - GKS Bełchatów

78'

Michał Mak pojawia się na boisku. Zmienia Bartłomieja Bartosiaka.

77'

Mateusz Michalski zmienia Miłosza Przybeckiego.

75'

Poloniści nie radzą sobie z rywalem. Faulami przerywają zapędy GKS.

74'

Akcja Polonii przynosi rzut rożny. Nie milknie doping kibiców, powiewają czarno-biało-czerwone flagi. Martin Baran strzela głową i piłkę spokojnie łapie Emilijus Zubas.

72'

Emilijus Zubas wznawia grę z "piątki' po kolejnym nieudanym strzale zawodnika Czarnych Koszul

69'

Krzysztof Kopciński debiutuje w Ekstraklasie. Zmienia żegnanego brawami Daniela Gołębiewskiego.

68'

Szykuje się zmiana w Polonii, a na boisku leży Maciej Wilusz.

66'

W międzyczasie Polonia parę razy zagrażała przed bramką Emilijusa Zubasa. Przypomina to bardziej bicie głową w mur, niż składne akcje.

62'

Potrzebna pomoc medyczna dla zawodnika GKS po starciu.

62'

Rożny dla Polonii i skutecznie radzą sobie obrońcy GKS.

60'

czy na stadionie jest ktos z trójki '' Król, Karwan, Szala '' ? czy sa jakies ''pozdorwienia '' dla tychze osób ? "Podrowień nie było. Cały czas jest doping mobilizujący. Kibice gości dość statycznie ogląają spotkanie. Do momentu bramki oczywiście.Jak pan sadzi kto jest najlepszym piłkarzem w tym meczu. Czy uważa Pan, że kluby takie jak Polonia czy Bełchatów powinny otrzymywać licencje na grę w Ekstraklasie? Chodzi mi oczywiście o stabilność finansową. Czy nie lepiej by było żeby ta najwyższa klasa rozgrywek składałaby się z tych pewnych zespołów? Poniekąd pojawiła się odpowiedź od Rethana. Dodam od siebie, że w Ekstraklasie jest niewiele "pewnych" finansowo zespołów. Nie mówi się głośno o Lechii i wielu innych zespołach. Może dobrym krokiem byłoby obniżenie apanaży zawodników w zależności od gry i wyników?

62'

Pierwsza zmiana w Polonii: Piotr Grzelczak zastępuje Jacka Kiełba.

59'

Miłoszowi Przybeckiemu było bliżej trafienia w operatora kamery niż pokonanie Emilijusa Zubasa. Goście chcą wykorzystać grę w przewadze i atakuję.

58'

Polonia Warszawa - GKS Bełchatów

57'

CO ZA GOL KAMILA WACŁAWCZYKA. Kapitanie uderzył z rzutu wolnego nad murem. Mariusz Pawełek nie sięga piłki! Polonia podwójnie ukarana!

56'

Druga żółta, i w konsekwencji czerwona, kartka dla Adama Pazio. Faulował 23 metry od bramki Mariusza Pawełka.

56'

Mariusz Pawełek wyłuskuje piłkę spod nóg będącego w polu karnym Mateusza Maka. Piłkę na 20. metrze dostał zawodnik GKS i lobuje bramkarza i bramkę.

54'

Ciekawie zaczęła się druga odsłona. Czekam(y) na więcej, przede wszystkim na gole.

53'

Na spalonym Paweł Wszołek.

53'

Seria rzutów rożnych dla Bełchatowa. Raz lewego narożnika i teraz z prawego. Dobra centra i piłka po strzale głową Szymona Sawali mija nieznacznie słupek!

51'

Łukasz Piątek ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

50'

I takie relacje lubię jak są pytania: Jak pan sądzi, czemu GKS w tej rundzie tak mało punktów zdobył? Oszczędzę truizmów, że skład taki a nie inny, słaba kondycja finansowa. Brakuje, moim zdaniem, dwóch zawodników: klasycznej "9" i "10". Wyniki budują atmosferę, atmosfera wpływa na wyniki...

47'

Żółta dla Kamila Wacławczyka.

46'

Pierwsza akcja Polonii i po ciekawie rozegranym rzucie wolnym Paweł Wszołek trafia w słupek!

46'

Wracamy na drugą połowę. Obie drużyny bez zmian.

14:31

Nie ma pytań odnośnie meczu? Dziwne...Przypominam, że można dodawać w komentarzach typy i pytania

14:20

Pierwsze trzy kwadransy to wypisz-wymaluj polskie filmy. Słaba gra (aktorska również), ale momenty były. Jednak dosłownie kilka, co w przestrzeni całego obrazu daje mizerne wrażenie. Polonia przeważała, stworzyła więcej sytuacji, których nie potrafiła wykorzystać. Goście od czasu pojawiali się pod polem karnym Polonii i na tym koniec. Chociaż mogła prowadzi po kuriozalnej sytuacji Martina Barana z Mariuszem Pawełkiem. Wracamy za kilka minut.

45'

Sędzia nie dolicza nawet minuty i kończy pierwszą połowę. Polonia bezbramkowo remisuje z GKS Bełchatów.

45'

Akcja Miłosza kopiuj-wklej Arjen Robben. Przyjęcie na prawej stronie i "ścięcie" w pole karne na lewą nogę i strzał. Broni Emilijus Zubas.

44'

Piłka po dośrodkowaniu Łukasza Madeja ląduje na górnej siatce. Z zagrożenia i kontry nici.

42'

Daniel Gołębiewski nie doskoczył do centry Adama Pazio. Litewski bramkarz GKS wznawia grę z "piątki".Po chwili Paweł Wszołek na lewej stronie zatrzymał piłkę w boisku, ale uprzedza go Raul Gonzalez zażegnując niebezpieczeństwo.

39'

Wszyscy spodziewali się, że po "wystawce" uderzy Paweł Wszołek. A ku zaskoczeniu zrobił to Miłosz Przybecki. Strzał w sam środek i Emilijus Zubas łapie piłkę.

38'

Wracający Bartłomiej Bartosiak fauluje Łukasza Piątka. Do bramki ok. 28 metrów.

36'

Nieudana centra. Kontra, której nie wykorzystał Łukasz Madej - nie opanował piłki w boisku. Emilijus Zubas na raty łapie piłkę zagraną w pole karne.

35'

Kibice czarowali by wykonać skutecznie rzut rożny i jeden z zawodników Polonii z przewrotki... nie trafia w piłkę. Jacek Kiełb zablokowany i jeszcze jeden korner.

34'

Raul Gonzalez trafiony w głowę... kolanem. Krótka przerwa w grze i Poloniści oddają piłkę. Przechwyt i Łukasza Piątka dośrodkowania z pola karnego zablokowane. Rzut rożny.

32'

Bartłomiej Bartosiak na spalonym.

30'

Gra Polonii na dwa-trzy kontakty: podanie(podanie)strata. A wcześniej padłaby kuriozalna bramka dla GKS! Martin Baran podaje do Mariusza Pawełka i ten przyjmuje piłkę przy linii bramkowej!

29'

Paweł Wszołek strzela nad poprzeczką.

29'

Akcja za akcją, cios za cios. Odnotowane w relacji, ale zagrożenie pod bramką przeciwnika znikome.

27'

Polonia = GKSPolonia = GKSPolonia = GKSPolonia = GKS

25'

GKS przez moment gra w osłabieniu. Łukasz Madej był przez moment u medyków, lecz po kilkunastu sekundach wraca.

24'

Klepka na prawej stronie Aleksandara Todorovskiego z Miłoszem Przybeckim i ten drugi nie zorientował się w zagraniu partnera.

23'

GKS próbuje swoich sił w ataku. Do pola karnego jakoś się uda zbliżyć, ale potem radzą sobie obrońcy Polonii.

21'

Żółta kartka dla Adama Pazio.

20'

Mariusz Pawełek łapie piłkę lecącą w stronę bramki. Odpowiedź gospodarzy i płaskie wstrzelenie w pole karne Miłosza Przybeckiego wybija na korner Maciej Wilusz.

19'

Podanie w pole karne do Bartłomieja Bartosiaka, ale ten był umiejętnie blokowany przez obrońcę Polonii. Jeszcze jeden pojedynek i Martin Baran wybija piłkę poza obiekt.

18'

Łukasz Piątek podaje do Pawła Wszołka, którego dośrodkowanie zostaje zblokowane i Emilijus Zubas łapie piłkę.

16'

Jacek Kiełb pada w polu karnym po starciu z obrońcą GKS. Zdaniem sędziego faulu nie było, co nie podoba się kibicom.

15'

Adam Pazio strzela z woleja po dobrym dośrodkowaniu Miłosza Przybeckiego. Piłka szybuje metr nad poprzeczką.

13'

Atak pozycyjny Polonii i przerzut Jacka Kiełba do Miłosza Przybeckiego za krótkie, a obrońca GKS podaje niedokładnie do bramkarza i piłka wychodzi na rzut rożny. Szybko rozegrany i brak zagrożenia pod bramką Emilijusa Zubasa.

12'

Mateusz Mak z trudem dobiegł do dalekiego podania i z trudem zatrzymuje piłkę na boisku. Wykorzystał to Adam Pazio, który zabiera piłkę. Wślizg skrzydłowego Bełchatowa i aut.

10'

Akcja GKS przerwana przez wracającego Łukasza Piątka. Próba wyprowadzenia kontry i podanie za plecy do ustawionego na lewej stronie Daniela Gołębiewskiego. Najpierw brawa, a potem jęk zawodu na trybunach.

9'

Paweł Wszołek strzela czymś podobnym do woleja. Piłka straciła na impecie po rykoszecie i łapie ją Emilijus Zubas. Kilka sekund później piłka wraca jak bumerang i litewski bramkarza dalekim wyjściem uprzedza zawodnika Czarnych Koszul.

9'

Adam Pazio zatrzymywany na lewej stronie i Rafał Kosznik wybija piłkę na trybuny, co nie jest takie trudne. Jeszcze jedna akcja gospodarzy i Daniel Gołębiewski fatalnie przyjmuje piłkę przed polem karnym.

6'

Głośny doping kibiców Polonii: jesteśmy z wami, Polonia, jesteśmy z wami.. Wsparcie dla zawodników w ostatnim okresie jest niezwykle ważne.

5'

Jakub Tosik na spalonym.

4'

Łukasz Madej zamienił sie stroną z Mateuszem Makiem i to on centrował. Obrońca wybija piłkę na aut. Po wznowieniu gry próba strzału? Przerzutu? Nieudana i aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego.

2'

Niezła centra Kamila Wacławczyka i strzał głową jednego z zawodników GKS, ale piłka trafiła w Bartłomieja Bartosiaka.

2'

Akcja GKS lewą stroną Mateusza Maka i rzut rożny.

1'

Gwizdek sędziego i pierwszą połowę zaczynają goście.

13:30

Gramy dla innych, nie tylko na boisku. Takie hasło na bannerze pokazała dziecięca eskorta. Za moment rozpocznie się spotkanie! GKS Bełchatów jednolicie w białych strojach, Polonia - oczywiście w czarnych kompletach.

13:23

Rezerwowi Polonii Warszawa; Michał Olczak, Tomasz Wełna, Mateusz Michalski, Konrad Wrzesiński, Piotr Grzelczak, Sebastian Olczak, Krzysztof Kopciński. Rezerwowi GKS Bełchatów: Damian Podleśny, Marcin Flis, Krzysztof Michalak, Patryk Rachwał, Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Żurek, Michał Mak.

13:19

I mała informacja: GKS Bełchatów po raz ostatni wygrał na stadionie przy ul. Konwiktorskiej w sezonie... 1996/1997.

13:17

Na trybunach przybywa z minuty na minutę kibiców Polonii. Sektor dla przyjezdnych jest pusty. Nie mam niestety informacji, czy będą fani z Bełchatowa.

13:13

Polonia - GKS BełchatówPolonia - GKS Bełchatów

13:11

W komentarzach zachęcam do podawania swoich typów wyniku. Na ewentualne pytania będę odpowiadał w czasie relacji. Jeżeli oczywiście będą do mnie kierowane ;)

13:04

Obie drużyny prowadzą intensywną rozgrzewkę na płycie boiska.

13:00

Tomasz Górski, witam (po krótkiej przerwie) z Konwiktorskiej! Do rozpoczęcia spotkania ok. 30 minut.

12:59

Obie drużyny zagrają dzisiaj o przełamanie niekorzystnych serii. Czarne Koszule ostatni raz wygrały prawie 2 miesiące temu w Poznaniu (1 marca). Z kolei Bełchatów w tym sezonie nie odniósł ani jednego zwycięstwa na wyjeździe.. Kto przerwie swoją słabą serię?