Sobota, 27 kwietnia 2013, godz. 18:00
Piast GliwicePiast Gliwice
0 : 0
19:56

Dzięki punktowi zdobytemu w dzisiejszym spotkaniu Piast wyprzedził w tabeli Górnika Zabrze i przynajmniej do jutra o godzinie 19 pozostanie na tej pozycji. Jeśli chodzi o gości, to muszą liczyć, że w poniedziałek Lech nie zdoła pokonać Jagiellonii, w przeciwnym razie zapowiada się nerwowa końcówka sezonu. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net...

90'

Koniec spotkania. Piast wywalczył punkt w starciu z liderem z Warszawy i trzeba przyznać, że był to najbardziej sprawiedliwy wynik w przekroju całego spotkania.

90'

W końcówce "grad", ale zamiast bramek żółte kartki.

90'

90'

Dwaliszwili nie chciał być gorszy i także zapracował na kartonik.

90'

Matras pozazdrościł Łukasikowi i także otrzymał żółtą kartkę .

90'

Za faul taktyczny Łukasik ukarany żółtą kartką.

89'

Wszystkie prostopadłe podanie w wykonaniu gliwiczan nie trafiły do adresata. Tym razem próbował Klepczyński.

88'

Podgórskiego zastąpi Docekal.

87'

Saganowski za Ljuboję.

86'

Kolejny rożny dla Legii - centrował Radović i ostatecznie piłka trafiła do Kucharczyka, którego strzał zmierzał w środek bramki, dzięki czemu Trela obronił to bez większych kłopotów.

84'

Saganowski prawdopodobnie za chwilę pojawi się na murawie.

83'

Dośrodkowanie Ljuboji zablokowane przez Polaka - rzut rożny.

81'

Kucharczyk zmienia Brzyskiego.

80'

Kapitalna "bomba" w wykonaniu Ljuboji z rzutu wolnego z 25 metrów i jeszcze bardziej efektowną interwencją popisał się Trela.

78'

Ljuboja odebrał piłkę z rąk Treli i trafił do pustej bramki. Hubert Siejewicz odgwizdał faul w tej sytuacji, ale po raz kolejny można mieć wątpliwości, czy to nie było zagranie zgodnie z przepisami.

76'

Wrzutka Bereszyńskiego z rzutu wolnego trafia wprost do rąk Treli. Póki co świetny mecz golkipera Piasta.

75'

Piast Gliwice - Legia Warszawa

73'

Radović przewrócił się w środku pola z piłką, co wykorzystał Cicman, który zamiast zagrać na lewo do niepilnowanego wbiegającego Podgórskiego wycofał do Robaka. Były zawodnik Widzewa podał jednak niecelnie.

69'

Bereszyński niepilnowany przed polem karnym pokusił się o mocny strzał, ale golkiper Piasta zdołał obronić ten strzał na raty.

68'

Kolejny spalonym, tym razem z drugiej strony Radović.

65'

Na spalonym był Marcin Robak.

63'

Lazdins zastąpił Murawskiego.

62'

Kapitalny strzał Radovića z ostrego kąta, po czym Trela szczęśliwie obronił strzał. piłka jeszcze odbiła się od słupka zanim wróciła na boisko.

60'

Druga połowę bardzo agresywnie rozpoczął Piast. Podopieczni Marcina Brosza powinni już zacząć uważać, jeżeli chcą dokończyć spotkanie w komplecie.

58'

56'

Żółtym kartonikiem ukarany Murawski.

55'

Cicman faulował Wawrzyniaka przed polem karnym gości.

53'

Z 25 metrów uderzał Marcina Robak, ale piłka poszybowała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Kuciaka.

52'

Murawski fauluje Vrdoljaka, ale można mieć wątpliwości do tej decyzji.

50'

Dośrodkowanie Ljuboji z prawej strony pola karnego, ale pewnie chwyta piłkę Trela.

48'

Radović fauluje Podgórskiego i znając życie sam poszkodowany wykona rzut wolny.

46'

Dośrodkowanie Izvolta trafiło do Robaka, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta, po czym trafił w boczną siatkę.

46'

Drugą połowę rozpoczęli Legioniści.

46'

Cicman pojawia się za Rubena.

18:55

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych - 4 celne strzały w ciągu 45 minut to zdecydowanie za mało. Jak jeszcze się wyobrazi, że goście z Warszawy mają w lecie walczyć o europejskie puchary, to można mieć wątpliwości, czy to ma jakikolwiek sens.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Wrzutka Bereszyńskiego, głową uderzał Dwaliszwili, po czym Treli udało się na raty obronić ten trudny strzał.

44'

Wrzutka Wawrzyniaka zablokowana przez Matrasa, ale piłka ostatecznie trafiła do Brzyskiego, który "huknął" z dystansu minimalnie nad bramką.

42'

Kilka minut pozostało do końca pierwszej połowy i przyznam, że trudno by było odgadnąć, że grają dzisiaj zespoły z czołówki tabeli. W skrócie Legia nie chce, a Piast nie może, a przynajmniej tak to wygląda.

38'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Brzyskiego głową uderzył obok bramki Inaki Astiz.

36'

Dwaliszwili uderzył z 16 metrów, ale pewnie broni Trela.

34'

Akcja prawą stroną Legii, ale Bereszyński nie doszedł do przepuszczonej piłki przez Radovića, od autu rozpoczną gospodarze. To był kolejny pokaz bezradności Legii.

30'

Podgórski dośrodkował najpierw z rzutu wolnego, po chwili z rzutu rożnego, ale przy obu sytuacjach jego partnerzy nie wykorzystali centry.

27'

Zaskakująco to Piast był bliższy strzelenia gola i to dwukrotnie. Z drugiej strony już kilka razy Legia udowodniła, że się stopniowo rozkręca.

25'

Ponownie Podgórski z rzutu rożnego dośrodkował wprost na głowę Robaka, który uderzył w interweniującego Kuciaka, dobijał jeszcze Matras, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców.

24'

Ładna akcja Piasta prawą stroną, ale wrzutka Klepczyńskiego trafiła do Astiza, który wybił futbolówkę.

23'

Po dośrodkowaniu Robaka Podgórski doszedł do strzału, ale tak uderzył, że piłka wylądowała w okolicach narożnika.

21'

Kłopoty zdrowotne Murawskiego, ale również może już kontynuować.

19'

Z rzutu wolnego wrzucał ładnie Brzyski, ale jego koledzy z ofensywy nie zdołali wykorzystać podanie.

18'

Ruben faulował Furmana.

16'

Strzał z ostrego kąta w wykonaniu Oleksego, ale Kuciak z problemami obronił ten strzał.

16'

Wejście ciałem Vrdoljaka, po czym przewraca się Robak. Faul co do którego można mieć wątpliwości.

14'

Mido faulował Ljuboję.

13'

W polu karnym gości przewraca się Podgórski, ale gwizdek arbitra Huberta Siejewicza milczy.

11'

Zagranie fair-play w wykonaniu Treli, który wybił piłkę na aut.

10'

Furman przez moment miał problemy zdrowotne, ale już może kontynuować grę.

9'

Z rzutu rożnego Podgórski, ale pewnie wybija piłkę Jędrzejczyk.

8'

Niewiele brakowało, by Radović minął Trelę przy linii końcowej, ale golkiper Piasta w ostatniej chwili przechwycił piłkę.

6'

Ljuboja szukał Dwaliszwilego dośrodkowaniem z prawej strony. Do piłki świetnie wyskoczył Trela i oddalił ewentualne niebezpieczeństwo.

5'

Mieliśmy pierwszy faul w tym spotkaniu. Na prawej stronie Ljuboja przewrócił się w starciu z Klepczyńskim. Z rzutu wolnego nieudanie dośrodkowywał Brzyski.

3'

Początkowe fragmenty bez emocji. Legia stara się wysoko podejść Piasta, ale na razie nie przynosi to żadnego efektu. Piast spokojnie rozgrywa piłkę.

1'

Rozpoczęli gliwiczanie.

17:58

Zawodnicy wychodzą z tunelu.

17:54

Z niecierpliwością czekamy już na aktorów dzisiejszego widowiska.

17:29

fotkapiast Piast na rozgrzewce

17:24

fotkapiast Rozgrzewka gości

17:20

Rezerwowi Legii: Skaba, Jodłowiec, Gol, Żewłakow, Saganowski, Kucharczyk, Furman