Niedziela, 28 kwietnia 2013, godz. 17:00
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
2 : 0
Ruch ChorzówRuch Chorzów
18:52

Górnik dopisuje sobie 3 punkty i awansuje na trzecie miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Z kolei goście nie zdołali oddalić się od strefy spadkowej, a za tydzień w poniedziałek zmierzą się z kolejnym zespołem teoretycznie walczącym o europejskie puchary - Piastem Gliwice. Dziękuję za wspólne emocje i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

90'

KONIEC SPOTKANIA. GÓRNIK ZABRZE WYGRYWA 2:0 W 98. WIELKICH DERBACH ŚLĄSKA.

90'

Nowak zastępuje żegnanego brawami Ireneusza Jelenia.

89'

Kibice już zaczęli świętować wygraną.

88'

Wrzutka Mączyńskiego z rzutu wolnego, ale Smektała pewnie wybił piłkę na rzut rożny.

87'

Lewczuk faulował Bonina.

86'

Z rzutu rożnego Zieńczuk i Skorupskiemu udało się piąstkować piłkę.

85'

Z ostrego kąta z woleja uderzył Jeleń, ale fatalnie złożył się do strzału.

84'

Niedzielan za Starzyńskiego.

83'

Bonin za Iwana.

82'

GOOOOOOOOOOOL! IRENEUSZ JELEŃ ZNALAZŁ SIĘ SAM NA SAM Z KAMIŃSKIM I PŁASKIM STRZAŁEM PODWYŻSZYŁ PROWADZENIE.

79'

Głową uderzył obok bramki Jankowski.

78'

Strzał z dystansu oddał Lewczuk, ale pewnie broni Skorupski.

77'

Po centrze Mączyńskiego z rzutu wolnego głową niecelnie uderzał Iwan.

76'

Lewczuk faulował Olkowskiego.

75'

Mosznikow pojawia się za Kwieka.

74'

Głową próbował uderzyć Jankowski, ale piłka tylko musnęła o jego głowę, przez co ląduje tylko przy linii bocznej.

73'

Kibice Górnika na Wielkich Derbach ŚląskaKibice Górnika na Wielkich Derbach Śląska

73'

Początek drugiej połowy był bardzo emocjonujący, ale tempo z minuty na minuty spada.

72'

Mączyński na chwilę opuścił boisko, prawdopodobnie ma rozciętą wargę.

71'

Rajd prawą stroną przeprowadził Smektała, ale nie zdołał opanować piłki, zanim ta opuściła boisko.

70'

Dośrodkowanie Nakoulmy z lewej strony zostało zablokowane przez obrońców Ruchu.

69'

Długie podanie Szeweluchina do Jelenia, ale Stawarczyk pewnie zagrał piłkę głową do Kamińskiego.

68'

Lewczuk faulował Zacharę.

67'

Smektała za Szyndrowskiego.

66'

Piłka po strzale Jelenia minęła bramkę o kilka centymetrów.

65'

Faul taktyczny Stawarczyka zbliżone bardziej do zapasów, za co obrońca Ruchu otrzymuje żółtą kartkę.

64'

Po dośrodkowaniu Olkowskiego z prawej strony głową uderzył Jeleń, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

63'

Z przebiegu wydarzeń na boisku można odnieść wrażenie, że zawodnicy Górnika wyszli na drugą połową w koszulkach chorzowian. Praktycznie ta sama częstotliwość i podobne akcje ofensywne, z tym że na bramkę Skorupskiego.

62'

Piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego przez Zieńczuka piąstkował Skorupski.

61'

Dośrodkowanie Zieńczuka z prawej strony, ale Danchowi udało się wybić piłkę na rzut rożny.

60'

Panka zwlekał ze strzałem w sytuacji sam na sam ze Skorupskim, co wykorzystali obrońcy "Trójkolorowych".

59'

Szyndrowski ukarany żółtym kartonikiem.

58'

Na krótki słupek dośrodkował Kwiek z rzutu rożnego, po czym piłka odbiła się od Jelenia i opuściła boisko.

57'

Partnerzy Zieńczuka nie wykorzystali jego dośrodkowania z rzutu rożnego i nie zdołali nawet oddać strzału.

56'

Kopacz wybił piłkę na rzut rożny.

55'

Przed polem karnym "Niebieskich" z dryblingiem przesadził Nakoulma, co skrzętnie wykorzystali obrońcy gości.

54'

Źle złożył się do centry Janoszka, przez co piłka przeleciała nad polem karnym i opuściła boisko.

53'

Kontratak Ruchu, Janoszka wycofał piłkę do Panki na 16 metr, ale mimo, że zawodnik chorzowian nie był atakowany uderzył minimalnie nad poprzeczką.

52'

Szyndrowski faulował Zacharę.

51'

Pressing ze strony Jelenia poskutkował zablokowaniem akcji którą chciał rozpocząć Baszczyński, za co były zawodnik Auxerre został nagrodzony brawami przez kibiców.

50'

Po prostopadłym podaniu Iwana Kamiński uprzedził Jelenia.

49'

W środku pola faulowany był Baszczyński przez Kwieka.

48'

Strzał Jankowskiego z 12 metrów, ale pewnie obroniony przez Skorupskiego.

47'

Wrzutka Olkowskiego z autu w pole karne nie trafiła do adresata - od bramki zacznie Kamiński.

46'

Drugą połowę zaczynają goście z Chorzowa.

17:55

Górnik do przerwy prowadzi zaledwie 1:0. Zaledwie, gdyż patrząc na ilość sytuacji podbramkowych to powinni prowadzić przynajmniej 3:0. Mimo, że gra Górnika wygląda lepiej, niż w poprzednich meczach, to podopieczni Adama Nawałki wciąż mają problem z wykorzystywaniem okazji.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Strzał Prejuce'a Nakoulmy został zablokowany przez jednego z obrońców Ruchu - rzut rożny.

44'

W końcu udało się - ładna akcja gości, po której Janoszka dośrodkował z lewej strony do Janoszki, ale strzał pomocnika Ruchu był za słaby by pokonać Skorupskiego.

43'

Kolejna nieudana próba rozegrania akcji przez "Niebieskich".

42'

Kwiek dośrodkował ponownie wprost na głowę Bartosza Kopacza i tym razem obrońcy Górnika zabrakło zaledwie kilkadziesiąt centymetrów, by pokonał Kamińskiego.

41'

Z prawej strony Zachara trafił wprost w Szyndrowskiego - rzut rożny.

40'

Krzyżowe podanie Zieńczuka, ale Djokić nie zdołał przyjąć piłki.

39'

Lewczuk przy narożniku zablokowany przez Olkowskiego, nie zdołał nawet wywalczyć rzut rożny.

38'

Górnik praktycznie wszystkie akcje przeprowadza prawą flanką.

37'

Dośrodkowanie Jelenia zostało zablokowane przez Kamińskiego - rzut rożny.

36'

Za głęboko dośrodkował Janoszka - piłka wpadła wprost w ręce Skorupskiego.

35'

Lewczuk zastąpi słabo dysponowanego Kikuta.

34'

Nakoulma faulował Starzyńskiego.

33'

Kolejna groźna centra Kwieka z rzutu rożnego, ale Kamiński szczęśliwie piąstkował piłkę ponad poprzeczkę.

32'

Po błędzie obrońców Zieńczuka w sytuacji sam na sam ze Skorupskim postawił na siłę strzału i piłka poszybował obok bramki.

31'

Dośrodkowanie Zieńczuka, do strzału doszedł Jankowski, ale był to strzał w środek bramki.

30'

Piłka po centrze Kwieka z rzutu rożnego wylądowała na górnej siatce bramki strzeżonej przez golkipera gości.

29'

Strzał Jelenia z 10 metrów, ale kapitalną interwencją popisał się Kamiński.

28'

Centra Nakoulmy z prawej strony wzdłuż linii końcowej, ale żaden z jego partnerów nie dołożył nogi.

27'

Ruch od pewnego czasu zepchnięty do głębokiej defensywy.

26'

Faul Zachary w ofensywie.

25'

Ostatni raz Górnik remisował 27 lutego. Więc wszystko wskazuje na to, że nie powinno być dzisiaj podziału punktów.

24'

Dośrodkował sam poszkodowany z rzutu wolnego, ale piłka ostatecznie została wybita przez jednego z zawodników Górnika.

23'

Mączyński faulował Starzyńskiego.

22'

Strzał Panki z przed pola karnego został zablokowany przez obrońców Górnika.

21'

Strzał Nakoulmy z półwoleja, ale Kamińskiemu udało się obronić ten słaby strzał.

20'

Mogło być już 2:0, ale dośrodkowanie Nakoulmy trafiło do Djokića.

19'

GOOOOOOOOOL! KOPACZ STRZELA GŁOWĄ Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI PO DOŚRODKOWANIU KWIEKA Z RZUTU ROŻNEGO.

18'

Strzał Nakoulmy z narożnika pola karnego został zablokowany przez jednego z obrońców.

17'

Dośrodkował Olkowskiego z prawej strony, ale świetnie piąstkował Kamiński.

15'

Danch próbował podać do Jelenia z pominięciem drugiej linii, ale Stawarczyk pewnie wybił piłkę głową.

14'

Kolejny rzut rożny krótko rozegrany przez Kwieka, po czym pomocnik zabrzan dośrodkował wprost w ręce interweniującego Kamińskiego.

13'

Z rzutu rożnego Kwiek dośrodkował jednak na głowę jednego z zawodników Ruchu, ale zaraz będzie miał kolejną próbę z drugiej strony.

12'

Mączyński został przypadkiem uderzony w głowę przez PAnkę, ale już może kontynuować mecz.

11'

Na spalonym był Nakoulma.

10'

Odpowiedź gości, ale dośrodkowanie Jankowskiego zostało zablokowane.

9'

Wspaniałą akcję przeprowadził Górnik prawą stroną zanim do strzału doszedł Jeleń.

8'

Po dośrodkowaniu Olkowskiego Jeleń trafił tylko w boczną siatkę.

7'

Dośrodkował Kwiek na głowę Dancha, ale był to strzał niecelny.

6'

Jeleń nie zdołał zatrzymać piłki w boisku, ale wywalczył rzut rożny.

5'

Ławka rezerwowa Ruchu: Pesković, Lewczuk, Smektała, Kuświk, Niedzielan, Sultes, Malinowski.

4'

Ławka rezerwowa Górnika: Witkowski, Łukasiewicz, Mosznikow, Oziębała, Nowak, Bonin, Zahorski.

3'

Dośrodkowanie Kikuta zablokowane, więc zawodnik Ruchu Chorzów dopadł do piłki i oddał strzał z narożnika pola karnego, było to jednak uderzenie niecelne.

2'

Bardzo spokojnie zaczęli dzisiejszy mecz gospodarze, którzy głównie wymieniają podania w defensywie.

1'

Pierwsza połowa WIELKICH DERBÓW ŚLĄSKA rozpoczęta!!!

16:59

W ubiegłym roku podczas dwóch WDŚ kończyło się bezbramkowym remisem. Zostaje nam mieć nadzieję, że ta niechlubna passa dzisiaj się zakończy i będziemy świadkami kilku ciekawych goli.

16:56

Co ciekawe, mimo wspomnianych przeze mnie różnych celów Górnik wyprzedza "Niebieskich" zaledwie o 6 punktów. Wynika to oczywiście ze spłaszczonej tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

16:52

Mimo, że w tabeli gospodarze wciąż liczą się w walce o europejskie puchary, a chorzowianom grozi jeszcze widmo spadku, to jednego możemy być pewni, że będzie to wyrównany pojedynek.

16:47

Już za kwadrans rozpoczną się Wielkie Derby Śląska w ramach 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Na wspólne 90 minut ze stadionu przy ulicy Roosevelta w Zabrzu zaprasza Paruyr Tovmasyan.