Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, godz. 18:30
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
20:24

Za uwagę dziękuje Państwu Oktawian Jurkiewicz. Serdecznie zapraszam na kolejne relacje LIVE na Ekstraklasa.net! Miłego wieczoru!

20:23

Ruch mimo dominacji musiał czekać na bramkę aż do 72. minuty. I było to trafienie samobójcze Hołoty. Polonia odpowiedziała niemal natychmiastowo. To jednak było za mało bowiem w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry bramkę na wagę trzech punktów zdobył Maciej Jankowski. Na trybunach zwycięstwo gospodarzy obserwowało dzisiaj 4100 osób.

95'

Tomasz Musiał gwiżdże po raz ostatni! Sędzia z Krakowa pozwolił sobie przedłużyć mecz o kolejną minutę. Ruch zwycięża po bramce w ostatniej minucie!

92'

Ostatnia zmiana w Ruchu Chorzów. Malinowski za Starzyńskiego.

91'

Doliczone są 4 minuty!

91'

Świetny strzał Tymińskiego z rzutu wolnego. Przyrowski sparował tę piłkę przed siebie. Dobiegł do niej Jankowski i dobił piłkę do siatki!

90'

GOOOOOOL. JANKOWSKI! Czy to już koniec?

90'

Faulowany Tymiński. Będzie zdaje się strzał z rzutu wolnego.

89'

To już końcówka meczu. Czy któraś z drużyn jednak sięgnie po trzy punkty?

87'

Wspomniany przed chwilą Kuświk zmienił Marcina Kikuta. Jacek Zieliński ma jeszcze jedną zmianę.

86'

Zdaje się, że zmiana szykuje się również w Ruchu. Prawdopodobnie wejdzie Grzegorz Kuświk.

86'

Ostatnia zmiana w zespole Polonii. Tarnowski wchodzi za Kiełba.

84'

Jankowski wyszedł na sytuację sam na sam ale nic nie był w stanie zrobić. Poloniści zagęścili środek pola, mocno się cofnęli i czekają na kontrataki.

82'

Za moment na boisku pojawi się Paweł Tarnowski. Kogo zmieni?

78'

Idealne podanie Przybeckiego i Wszołek półwolejem pokonuje Kamińskiego. Piłkarze Czarnych Koszul pokazali po ten bramce bardzo ciekawą cieszynkę. Otóż utworzyli oni... rower :).

77'

GOOOOOOL! Wszołek! Ależ odpowiedź!

76'

Co by nie powiedzieć. Należał się Niebieskim ten gol.

73'

GOL? GOOOL. A jednak. Sędzia Musiał pokazuje wyraźnie. Po niesamowitym zamieszaniu w polu karnym Jankowski stanął właściwie przed pustą bramką. Zaplątał się jednak ale na jego szczęście na piłkę rzucili się piłkarze Polonii i ostatecznie to Hołota zdobył bramkę samobójczą.

73'

Adam Pazio przepchnął w polu karnym Kamińskiego. Sędzia nie przerwał gry a piłkarz Polonii chyba spanikował bo właściwie nie wiadomo co on zrobił.

71'

Zaledwie 20 minut do końca a na tablicy wyników wciąż dwa zera.

71'

Zmiana również w Ruchu Chorzów. Za Panke wchodzi Jakub Smektała

70'

A więc zapowiadana zmiana. Michalski za Morozova. To druga zmiana w ekipie Piotra Stokowca

69'

Fatalne dośrodkowanie Wszołka. W środku czekał niepilnowany Przybecki.

68'

Morozova zniesiono na noszach i prawdopodobnie zastąpi go Mateusz Michalski.

67'

Na powtórce było widać wyraźnie jak mocno obaj piłkarze uderzyli się głowami. Wbrew temu co napisałem przed chwilą na boisku leżą obaj.

66'

Na boisku leży Djokić. Sprawcą urazi Morozov

65'

Rozpędzony Jankowski odpuścił starcie z Przyrowskim.

63'

Dośrodkowanie Wszołka ale Szyndrowski pewnie zażegnuje niebezpieczeństwo. Coraz śmielej grają piłkarze Polonii

62'

Bardzo mocna próba dośrodkowania Adama Pazio i piłka wychodzi w aut.

60'

Zieńczuk. Ależ się teraz dzieje w Chorzowie! Przyrowski znakomicie obronił groźny strzał piłkarza Niebieskich.

58'

KAMIŃSKI! Ależ interwencja! Świetny strzał Kiełba ale obrona Kamińskiego zasługuje na najwyższy szacunek.

58'

Faul Szyndrowskiego na Kiełbie tuż przed polem karnym. 20 metrów do bramki. Który z piłkarzy Czarnych Koszul wykorzysta ten stały fragment gry?

56'

Tymiński! Ależ uderzenie piłkarza gospodarzy. Polonia ma kłopoty!

56'

Ponownie Jankowski! Dobra akcja Ruchu i zewnętrzną częścią stopy próbował napastnik Niebieskich. Czujny jednak był Przyrowski i mamy kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

55'

Piękne podanie do Jankowskiego. Wyszedł on na sytuację sam na sam ale za daleko wypuścił sobie piłkę.

53'

Znakomite podanie Jankowskiego do Starzyńskiego. Filip poprowadził akcję lewą stroną i dośrodkował. Nie wiele zabrakło a Jankowski zamknąłby tę akcję.

52'

Dobrze zapowiadała się akcja prawym skrzydłem ale Przybecki za bardzo wypuścił sobie piłkę i nie zdołał do niej dobiec. Od bramki rozpocznie Kamiński.

49'

Wracamy do tego co widzieliśmy przed przerwą. Ruch dominuje ale nic z tego nie wynika.

48'

Fatalne wybicie Przyrowskiego. Wprost pod nogi Jankowskiego i Ruch mógł szybko zaatakować. Ostatecznie jednak nic z tego nie wynikło.

45'

Na drugą połowę Piotr Stokowiec zdecydował się na jedną zmianę. Pazio za Luksę

19:31

Wracamy do Chorzowa! Od środka rozpoczyna Kiełb z kapitanem Łukaszem Piątkiem.

19:20

Cóż można napisać o tej pierwszej połowie... Ogromna przewaga Ruchu, z której nic na razie nie wynika. Polonia znajdowała się na połowie rywala dosłownie przez kilka minut. Udało im się jednak oddać dwa strzały. Jeden celny ale kompletnie niegroźny, a drugi niecelny ale mimo to groźny. Szkoda, że tylko dla kibiców. Wracamy za mniej niż kwadrans!

45'

Tomasz Musiał nie doliczył ani minuty! Koniec pierwszej części meczu!

44'

Faulowany Djokić na własnej połowie. Ta połowa kończy się a Ruch nic nie ma z przewagi.

42'

Hołota! Miał świetną okazję. Mógł przyjąć, popatrzeć, przymierzyć. Jego strzał jednak był fatalny i ominął bramkę Kamińskiego dalekim łukiem.

40'

Tylko 5 minut do końca. Mimo tej całej przewagi, Ruch nie zdołał wypracować groźnej sytuacji.

40'

Na wyraźnym spalonym Jankowski. Gdyby wyruszył do podania chwilę później być może miałby sytuację sam na sam.

39'

Rzut wolny dla Polonii. Dośrodkowywał Jacek Kiełb ale piłka została wybita. Ruch wybiegł na kontratak zakończony z resztą strzałem ale piłka ostatecznie wylądowała w ręce Przyrowskiego.

36'

Filip Starzyński faulowany na prawej stronie boiska. Próbował strzelać Zieńczuk i mamy... Tak jest! Rzut rożny! To już 12

33'

Ruch Chorzów - Polonia Warszawa

33'

Jankowski próbował dryblować na skrzydle ale nic z tego nie wyszło. No może poza kolejny rzutem rożnym. Jeżeli to tempo się utrzyma to może zostać pobity jakiś rekord!

33'

Starzyński! Miał dobrą okazję do strzału ale próbował jeszcze podawać. Moim zdaniem niepotrzebnie. Rzut rożny numer 9 dla Ruchu!

32'

Na strzał z dystansu zdecydował się Starzyński. Nie było to jednak dobre uderzenie i piłka minęła bramkę w znacznej odległości

31'

Chwilowa przerwa w grze. Na murawie leżał Todorovski jednak podniósł się w miarę szybko i można kontynuować grę.

29'

Już niemal pół godziny gry za nami. Ruch mimo przewagi w statystykach wciąż nie wypracował sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola.

26'

Zbyt mocne podanie Jankowskiego. Gdyby podał dokładniej, Panka miałby szansę wyjść na sytuację sam na sam.

25'

Po dośrodkowaniu jednego z piłkarzy Ruchu źle z bramki wyszedł Przyrowski i zgubił piłkę. Warto dodać, że nie był naciskany przez nikogo. Na rzut rożny wybijał obrońca Polonii. To już siódmy rzut rożny gospodarzy!

21'

Zawodnicy Ruchu Chorzów znacznie dłużej utrzymują sie przy piłce. W fizycznej walce także prezentują się lepiej od piłkarzy Czarnych Koszul.

19'

Polonia ma wyraźny problem z wydostaniem się z własnej połowy. Jeżeli już im się ta sztuka uda to piłkarze Czarnych Koszul są zatrzymywani maksymalnie na 20 metrze.

19'

Po dośrodkowaniu Zieńczuka, niecelnie głową uderzał Jankowski.

17'

Jeżeli dodamy do tego, że statystyka posiadania piłki wynosi w tym momencie 77%/23% z korzyścią dla Ruchu to mamy wyraźny obraz tego kto dominuje na boisku. Nie można jednak zapominać, że jedna skuteczna kontra Polonii i z tej dominacji może nic nie wyniknąć.

15'

Liczba sytuacji podbramkowych: Ruch 5:0 Polonia

15'

Kolejny rzut rożny dla Ruchu. Obrońca Polonii wybijał piłkę pod pressingiem Jankowskiego

12'

Djokić! Znalazł się przed świetną szansą ale skiksował i piłka spokojnie opuściła boisko. Od bramki rozpocznie Przyrowski

11'

Akcja Ruchu lewą stroną boiska ale sprawę wyjaśnił Morozov.

10'

Kolejny korner

9'

Próba dośrodkowania Djokicia została zablokowana i za chwilę rzut rożny dla Ruchu.

8'

Wydaje się, że lepszy początek zaliczają gospodarze. Częściej utrzymują się przy piłce i okupują połowę rywala.

7'

Faulowany Starzyński. Chwilę później sam poszkodowany dośrodkowywała ale po małym zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła wprost w ręce Przyrowskiego.

6'

Starzyński próbował się przedrzeć prawym skrzydłem ale nie zdołał wygrać pojedynku z piłkarzem Polonii.

4'

Starzyński! Świetne uderzenie z rzutu wolnego ale Przyrowski był czujny i sparował piłkę na rzut rożny.

3'

Pierwsze wejście Kikuta lewym skrzydłem. Pomocnik Ruchu był jednak faulowany

18:30

Tomasz Musiał gwiżdże po raz pierwszy, Rozpoczynają piłkarze gospodarzy

18:28

Obie jedenastki wychodzą właśnie na murawę.

18:26

Delegatem PZPN jest Mirosław Starczewski, obserwatorem natomiast Julian Pasek.

18:25

Spotkanie poprowadzi Tomasz Musiał z Krakowa. Sędziował do tej pory dwa mecze Polonii, w których ta wygrywała 3:1 i 5:0. Jeżeli dzisiejszy mecz wygrają goście, będzie można śmiało stwierdzić, że urodzony w Hereford arbiter przynosi Czarnym Koszulom szczęście. Ruch natomiast więcej przegrywał. Dwa zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki to bilans spotkań Ruchu w meczach sędziowanych przez Tomasza Musiała. W tym rozgrywany w ostatni wtorek mecz z Legią Warszawa w ramach Pucharu Polski, w którym arbiter z Krakowa podyktował aż trzy rzuty karne.

18:23

Licząc całą piłkarską wiosnę, Ruch zdobył 10 punktów. Polonia natomiast dwa razy mniej.

18:19

Jeżeli Czarne Koszule zwyciężą w dzisiejszym spotkaniu to zbliżą się do zajmującego trzecie miejsce w tabeli Śląska Wrocław. Drużyna z Warszawy będzie wtedy traciła do najniższego stopnia podium zaledwie jeden punkt. Ruch natomiast ma okazję znacznie odskoczyć od strefy spadkowej. Zakładając, że Niebiescy wygrają to spotkanie, strata Podbeskidzia do drużyny z Chorzowa będzie wynosiła aż 9 punktów.

18:15

Do pierwszego gwizdka zostało już mniej niż 15 minut!

18:15

Ruch natomiast gra bardzo nieregularnie. Po porażce z Koroną zdołali ograć Zagłębie by znów przegrać z Podbeskidziem. Do tego spotkania przystępują jednak podbudowani zwycięstwem 3:0 z Bełchatowem.

18:11

Rezerwowi: Ruch: Pesković, Kuświk, Lewczuk, Smektała, Stawarczyk, Malinowski, Niedzielan. Polonia: Pawełek, Wełna, Michalski, Wrzesiński, Tarnowski, Olczak, Pazio.

18:07

Ostatnimi czasy nikt nie traci tyle bramek co Polonia. 11 straconych goli w ostatnich pięciu meczach to ponad 2 gole na mecz. Czy dzisiaj Ruch podtrzyma tę statystykę?

18:04

Jest i skład gości. Przyrowski - Todorovski, Morozov, Hołota, Baran - Wszołek, Piątek, Kiełb, Luksa - Przybecki, Gołębiewski.

17:58

Znamy skład Ruchu! Kamiński - Djokić, Baszczyński, Szyndrowski, Kikut - Zieńczuk, Panka, Tymiński, Starzyński, Janoszka - Jankowski.

17:57

Polonia jest obecnie w fatalnej formie. W ostatnich pięciu spotkaniach podopieczni trenera Stokowca zdołali ugrać zaledwie jeden punkt. Było to w poprzedniej kolejce w starciu ze Śląskiem Wrocław.

17:47

Niebiescy swój ostatni mecz w Chorzowie wygrali 2. marca. Wtedy zdołali załadować Widzewowi aż trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Ostatnie dwa mecze na stadionie przy ul. Cichej przyniosły jednak tylko punkt.

17:40

– Bez względu na wszystko, na rzeczy, które dzieją się w klubie i osłabienia kadrowe naszym celem jest utrzymanie się jak najwyżej w czołówce tabeli. Teraz jest kolejna szansa na to, by umocnić swoją pozycję. Jedziemy do Chorzowa walczyć o pełną pulę – mówił przed tym spotkaniem Piotr Stokowiec.

17:33

Zapraszam na relację LIVE z ostatniego meczu T-Mobile Ekstraklasy w ramach 23. kolejki. W tym poniedziałkowym starciu wciąż niepewny utrzymania Ruch Chorzów podejmie u siebie Polonię Warszawa. Wita Państwa Oktawian Jurkiewicz.