Niedziela, 21 kwietnia 2013, godz. 17:00
1. połowa2 : 1
18:55

Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje live w Ekstraklasa.net. Do następnego razu!

18:54

Nie było łatwo, ale ostatecznie Kolejorz zdołał odnieść drugie zwycięstwo z rzędu na własnym boisku. Poznańskich kibiców ucieszyły nie tylko trzy punkty, ale i bramka ich ulubieńca Piotra Reissa. 41-letni zawodnik strzelił swoją 109 bramkę w Ekstraklasie.

92'

Koniec meczu! Lech wygrywa 3:1.

88'

Kto wie, czy to nie pożegnalna bramka 41-letniego zawodnika na Bułgarskiej. Możdżeń dostał piłkę w polu karnym Zagłębia, zagrał do tyłu i wyłożył futbolówkę Reissowi, który skierował ją do siatki. Ogromna radość kibiców Lecha, wszak na listę strzelców wpisał się symbol "Kolejorza".

87'

GOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!!!! PIORT REISS!!!!!!!!!!

85'

To mogła być akcja na remis dla Zagłębia! Ivan Djurdjević przewrócił się pod własną bramką, a okazję do zdobycia bramki miał Horvath, jednak fatalnie przestrzelił.

84'

Vidanov spokojnie zatrzymuje Możdżenia na boku boiska. Nie wiadomo tylko po co skrzydłowy Lecha pakował się w strefę, w której nie było żadnego partnera, za to kilku obrońców rywala,

82'

Za faul żółtą kartką ukarany Djurdjević.

78'

Trochę przesadziłem z szacowaniem frekwencji - na stadionie jest 24 139 kibiców.

77'

Schodzi strzelec drugiej bramki Kasper Hamalainen, a zastępuje go Piotr Reiss.

76'

Murawski strzelał z dystansu, bez powodzenia.

74'

I zapowiadana zmiana: Abwo za Błąda.

74'

Faul taktyczny Trałki na Papadopulosie ukarany żółtą kartką.

73'

David Abvo gotowy do wejścia.

72'

"Żółtko" dla Możdżenia.

70'

Gergo dobrze zauważył wychodzącego na pozycję Teodorczyka, ten jednak nie zdołał zabrać się z piłką.

68'

Siadła gra w drugiej połowie. Mecz zdecydowanie w wolniejszym tempie, brakuje sytuacji podbramkowych, bo za takie nie można uznać kolejne nędzne próby strzałów Możdżenia.

67'

Fatalny strzał Możdżenia z dystansu.

63'

Gracze Zagłębia zaplątali się z piłkę pod bramką Lecha i sami sobie zmarnowali niezłą akcję.

61'

Vidanov brzydko faulował Trałkę, sędzia Marciniak sięgnął po żółtą kartkę.

59'

... a Ślusarskiego zastąpił Teodorczyk.

59'

Dwie zmiany w Lechu: w miejsce Ubiparipa wchodzi Możdżeń...

57'

Do wejścia szykuje się Teodorczyk, zapewne zmieni Ślusarskiego.

55'

Strzał Błąda blokuje Ceesay, a chwilę później piłkę z własnego pola karnego nogami wybił Burić.

52'

Teraz Djurdjević dobrze przeciął podanie, zmierzające do Papadopulosa.

50'

Przed szansą Szymon Pawłowski, źle uderzył jednak piłkę i ta wylądowała w rękach Buricia.

49'

Dośrodkowanie Ubiparipa głową zgrywał Hamalainen, a Tunchev postanowił sprawdzić formę własnego bramkarza i oddał strzał głową. Gliwa zdążył rzucić się i złapać piłkę.

48'

Trałka faulowany na własnej połowie. Spokojny początek drugiej części meczu.

46'

...a Hanzel Rakowskiego.

46'

Dwie zmiany w Zagłębiu: Horvath zastąpił Rymaniaka...

46'

Zaczynamy drugą połowę spotkania.

18:03

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

18:02

Pod nieobecność Tonewa ciężar gry z przodu wziął na siebie Gergo Lovrencsics, bardzo dobrze spisuje się również Kasper Hamalainen. Na minus jak na razie musimy ocenić Ivana Djurdjevicia - gra zbyt niepewnie w obronie.

17:59

Muszę przyznać, że ostatnie mecze poznaniaków fajnie się ogląda. Tak było z Lechią, z Piastem, tak jest teraz z Zagłębiem. Niezłe widowisko, sporo bramek i składnych akcji. Do tego to chyba pierwszy mecz w tym sezonie, który Lech przegrywał i wyszedł na prowadzenie. Ciekawe, czy zdoła utrzymać je do końca.

45'

Przerwa.

45'

Bilek ukarany żółtą kartką.

45'

Po dośrodkowaniu Jeża głową nad poprzeczką uderzał Papadopulos.

44'

Cotra zwija się z bólu po starciu z Ceesay'em. Sędzia Marciniak używa gwizdka, a Gambijczyk sprawia wrażenie, że nie wie, o co chodzi.

43'

Krótko rozegrany rzut rożny Lecha, obyło się bez zagrożenia pod bramką Gliwy.

39'

Strzał Ślusarskiego sprzed pola karnego wprost w ręce bramkarza Zagłębia.

38'

Pomyślał teraz Gergo, dogrywając prostopadle do Ślusarskiego. Napastnika Lecha uprzedził Rymaniak.

36'

Długa wrzutka Ceesaya, piłkę łapie Gliwa.

35'

Spore zamieszanie w polu karnym Lecha sprokurował Djurdjević, podbijając piłkę w górę. Na szczęście dla poznaniaków chwilę później skuteczniejszy był jeden z jego kolegów, wybijając futbolówkę z własnego pola karnego.

33'

Kolejna dobra akcja poznaniaków. Hamalainen zagrał do Ślusarskiego, ten, stojąc tyłem do bramki odegrał piłkę do Fina, który strzałem tuż przy słupku pokonał zasłoniętego Gliwę. Wydaje się, że w tej sytuacji bramkarz Zagłębia mógł zachować się lepiej.

32'

GOOOOOLL!!!! KASPER HAMALAINEN!!!

29'

Wydaje mi się, że po raz pierwszy wiosną pękło 30 tysięcy jeżeli chodzi o liczbę publiczności. Ale musimy jeszcze poczekać na oficjalny komunikat.

28'

Murawski zdołał wyłuskać piłkę Tunchevowi w polu karnym Zagłębia, ale nie dał rady utrzymać jej w boisku.

26'

Ślusarski faulowany przez Bilka. Chwila spokojniejszej gry obu zespołów.

24'

Całym zespołem wrócili poznaniacy i zażegnali niebezpieczeństwo pod bramką Buricia.

23'

Hamalainen faulował Błąda przed polem karnym Lecha, będzie rzut wolny i okazja dla Zagłębia.

20'

Vojo Ubiparip szukał pozycji do oddania strzału, ostatecznie znów spudłował. Ale trzeba przyznać, że Serb jest dzisiaj bardzo aktywny.

19'

Ale była teraz okazja dla Lecha! Lovrencsics Świetnie wyłożył piłkę Ubiparipowi, a ten przestrzelił!

18'

Wyśmienita akcja poznaniaków. Dogranie Murawskiego w pole karne przepuścił Hamalainen, a zza jego pleców wyskoczył Gergo i w sytuacji sam na sam pokonał Gliwę. Mecz zaczyna się od nowa!

16'

GOOOOOOOL!!! Remis w Poznaniu! W trzecim kolejnym meczu na listę strzelców wpisuje się Gergo Lovrencsics!

14'

Po wrzutce Murawskiego Ślusarski przegrał pojedynek główkowy z Tunchevem.

13'

Trałka wpadł w pole karne rywala i oddał kompletnie nieudany strzał.

13'

Po wrzutce Lovrencsicsa niepewnie z bramki wychodził Gliwa, ale w sukurs przyszli mu obrońcy Zagłębia.

11'

Słabą wrzutkę Cotry pewnie wyłapuje Burić.

9'

Wraca koszmar lechitów z wcześniejszych porażek na własnym stadionie - szybko stracona bramka. Czy poznaniacy tym razem zdołają się podnieść?

7'

Po rozegraniu rzutu rożnego Pawłowski wrzucał piłkę sprzed pola karnego w kierunku Papadopulosa, Burić był przekonany, że Czech dojdzie do tego podania, ale ten nie zdołał dotknąć futbolówki, która skozłowała i wpadła do siatki! Burić próbował wrócić do bramki, ale nie zdążył. Zagłębie prowadzi 1:0!

5'

GOOOOOOOOLLLLL!!! Bramka kuriozum! Szymon Pawłowski pokonuje Buricia!

4'

To powinna być bramka! Cotra wszedł w pole karne, dograł do Papadopulosa, a ten strzelał wprost w Buricia!

4'

Kąśliwe, nieprzyjemne zagranie Jeża z rzutu wolnego piąstkuje Burić.

3'

Pierwszy strzał w tym meczu, Lovrencsics zbyt lekko i czytelnie, by zaskoczyć Gliwę.

2'

Drobne sprostowanie co do ustawienia Lecha - na lewej obronie gra Hubert Wołąkiewicz, a Ivan Djurdjević ustawiony jest na środku.

1'

Rzut wolny dla Lecha wykonywał Lovrencsics, w polu karnym faulowany był jeden z obrońców Zagłębia i od rzutu wolnego zacznie Gliwa.

1'

Rozpoczęli lechici.

17:00

Minuta ciszy za zmarłego dziś ojca Luisa Henriqueza.

16:59

Obie drużyny już na boisko, a to oznacza jedno - za chwilę zaczynamy!

16:58

Na pewno pogoda sprzyja kibicom. Na stadionie jest przynajmniej 25 tysięcy fanów, w tym spora grupa przyjezdnych z Lubina.

16:58

Choć piłkarska wiosna trwa już dwa miesiące, to dopiero teraz można mówić, że mecz w Poznaniu będzie toczył się w wiosennej aurze. Przyjemna, słoneczna pogoda powinna sprzyjać piłkarzom w stworzeniu ciekawego widowiska.

16:54

16:54

Pozostała jeszcze chwila do rozpoczęcia meczu, zapraszam do przeczytania zapowiedzi.

16:51

Przed meczem nie było wiadomo, czy zagrać będzie mógł najważniejszy zawodnik Zagłębia - Szymon Pawłowski. Ostatecznie znalazł się on w jedenastce, zestawionej przez Pavla Hapala.

16:50

Już na rozgrzewkę lechici wyszli w koszulkach "Luis jesteśmy z tobą". Prawdopodobnie założą je również na rozpoczęcie spotkania.

16:50

W składzie Lecha dwie zmiany w porównaniu co do ostatniego spotkania. Miejsce Aleksandara Tonewa na lewym skrzydle zajął Vojo Ubiparip, natomiast na lewej obronie zagra Ivan Djurdjević. Zastąpi Luisa Henriqueza, któremu zmarł ojciec.

16:48

Kilkanaście minut pozostało do rozpoczęcia spotkania Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin. Kibice "Kolejorza" oczekują, że mecz z Lechią Gdańsk to początek zwycięstw na własnym boisku. Czy tak się stanie? Przekonamy się już wkrótce.