Korona KielceKorona Kielce
22:37

Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

22:37

Słaby mecz okraszony dwoma pięknymi bramkami. Zagłębie wygrywa 2:0 dzięki wspaniałym strzałą Rakowskiego i Błąda. Trzecia bramka była natomiast kwintesencją spotkania - niedokładności i nieporozumienia.

94'

Koniec meczu!

93'

Wróćmy jeszcze do sytuacji bramkowej - było tam ogromne zamieszanie pod bramką Gliwy. Bramkarz Zagłębia odbił piłkę po strzale Korzyma, później uderzał jeszcze Stano, a Gliwa sparował piłkę do własnej bramki.

92'

Trochim zmienia Jeża.

91'

GOOOOOL!!! SAMOBÓJ GLIWY!

90'

Trzy minuty doliczone.

89'

Costa skutecznie przerywa akcję Korony.

88'

Cotra zastępuje Małkowskiego.

87'

Bilek wyłożył piłkę Jeżowi, a jego strzał zablokowali obrońcy.

85'

Tunchew niefortunnie wybijał piłkę pod nogi Zawistowskiego, ten jednak uderzył źle.

83'

Lenartowski zarobił żółtą kartkę za zagranie ręką.

81'

Maciej Małkowski do Jeża, a ten podał piłkę Małkowskiemu. Tyle że Zbigniewowi.

79'

Leszek Ojrzyński stawia wszystko na jedną kartę, wprowadzając napastnika w miejsce obrońcy. Opłaci się?

78'

Kamil Adamek zastępuje Pawła Golańskiego.

77'

Bramka bardzo podobna do poprzedniej - Błąd znalazł pozycję przed polem karnym Korony, przymierzył i pokonał Małkowskiego.

76'

GOOOOL!!! 2:0!!! TYM RAZEM BEZBŁĘDNIE BŁĄD!!!

75'

Błąd źle zagrywał do Hanzela, dlatego zamiast dobrej okazji dla Zagłębia, mieliśmy skuteczną interwencję obrońców Korony.

74'

Pierwsza zmiana w Zagłębiu: za Rakowskiego wchodzi Hanzel.

73'

Dośrodkowanie Golańskiego z rzutu rożnego, piłkę głową zagrał Korzym, ale w porę interweniował Gliwa.

70'

Wydawało się, że zdobyta bramka będzie nowym otwarciem meczu, a tymczasem spotkanie ponownie siadło jak kura na grzędzie. Niemiłosierną kopaninę fundują nam dzisiaj zawodnicy Zagłębia i Korony.

68'

Dośrodkowanie Golańskiego blokuje obrońca Zagłębia. Korona coś tam próbuje, aloe za dużo jej nie wychodzi. Jeśli już mamy jakąś sytuację pod bramką Zagłębia, to prokurują ją sami lubinianie,

67'

Zagłębie Lubin - Korona Kielce

66'

Dośrodkowanie Lisowskiego z rzutu wolnego głową wybija Costa.

64'

Sierpina strzelał po błędzie Tunchewa, piłkę złapał Gliwa.

63'

... a Sobolewski Janotę.

63'

Podwójna zmiana w Koronie: Sierpina zastępuje Stąporskiego...

60'

Żółta kartka dla Golańskiego.

59'

Tunchew wybił piłkę spod nóg Korzyma. Najskuteczniejszy gracz Korony nie ma dziś łatwego życia z obrońcą Zagłębia.

58'

Żółtą kartką ukarany Rakowski. Efekt celebrowania zdobytej bramki.

57'

Rakowski dostał niezłą piłkę ze środka pola, zrobił parę kroków i oddał strzał z 30 metrów. Piłka tuż przy krótkim słupku wylądowała w bramce Małkowskiego. 1:0 dla Zagłębia i nadzieja na to, że ten mecz w końcu będzie wyglądał lepiej.

56'

GOOOOL!!! ADRIAN RAKOWSKI!!!

53'

Costa faulował Korzyma, w związku z czym obejrzał żółtą kartkę i nie zagra w następnej kolejce z Lechem Poznań.

53'

Niezłe dośrodkowanie Lisowskiego z rzutu wolnego, sytuację wyjaśnili jednak gracze Zagłębia.

51'

Widanow próbował strzału z trzydziestu metrów, trafił jednak w nogi rywala.

49'

Spore zamieszanie pod bramką Małkowskiego po stałym fragmencie gry, obyło się jednak nawet bez strzału.

48'

Brzydkie wejście Stąporskiego w nogi Małkowskiego i żółta kartka dla gracza Korony.

47'

Costa bezsensownie dośrodkowywał... we własne pole karne. Piłkę przechwycił Janota, miał sporo miejsca, ale uderzył w środek bramki i Gliwa spokojnie to obronił. Mają teraz masę szczęścia lubinianie!

46'

Zaczynamy drugą część meczu.

21:41

Na początku jeszcze jakoś to wyglądało, ale później - typowa ligowa mizeria. Masa niecelnych podań i strat, a udane akcje można policzyć na palcach jednej ręki. Bezbramkowy i bezbarwny mecz do przerwy.

45'

Koniec I połowy.

44'

42'

I właśnie kwintesencja tego, o czym pisałem, przed chwilą - Rakowski mógł dobrze uruchomić wychodzącego prawą stroną Błąda. Tylko po co, skoro można zagrać za mocno?

40'

Masa chaosu i niedokładności w poczynaniach obu zespołów. Ciężko stwierdzić, jaki pomysł na grę mają piłkarze czy to Korony, czy Zagłębia, bo widzimy jedynie masę niecelnych podań i bezsensownych wrzutek na obrońców rywala.

38'

Jeż szykował się do strzału z dystansu, po czym walnął Panu Bogu w okno.

36'

Costa stracił piłkę na rzecz Zawistowskiego, ten podał do Korzyma. Napastnika Korony pod własną bramką powstrzymał Tunchew, ale i sam Korzym mógł zachować się dużo lepiej.

35'

Chwila konsternacji w zespole Korony, gdy zawodnicy nie wiedzieli, kto ma ruszyć do piłki. Uczynił to Rakowski, ale tylko po to, by za chwilę wywalić futbolówkę w aut.

33'

Błąd dostał bardzo dobre podanie ze środka boiska, ale dośrodkował wprost pod nogi obrońców Korony. Były zawodnik bydgoskiego Zawiszy jest dzisiaj aktywny, ale przy tym bardzo niedokładny.

32'

Strzał Małkowskiego trafia w nogi Stano.

31'

Papadopulos faulowany w środkowej strefie boiska.

29'

Costa atakował bramkę Korony, ale skończyło się zagraniem ręką gracza Zagłębia.

27'

Ależ błysnął teraz wyprowadzeniem piłki Rymaniak. Szarżował przez połowę boiska, a żaden z rywali nie zdołał mu przeszkodzić. W końcu zdecydował się na odegranie na prawo do Błąda, ten błyskawicznie dośrodkował w pole karne, ale zagrywał na ślepo i piłkę przejęli kielczanie.

25'

Maciej Korzym atakował w pojedynkę bramkę Zagłębia, powstrzymał go jednak Tunchew do spółki z Gliwą.

25'

Okres sporej przewagi Zagłębia. Korona w opałach!

24'

Z poprzedniej akcji wyszła niezła kontra gospodarzy, tyle że Błąd zaplątał się w polu karnym Korony i stracił piłkę.

23'

Celne dośrodkowanie Lisowskiego z rzutu wolnego trafiło wprost na głowę Korzyma, ten oddał niezły, aczkolwiek bardzo czytelny strzał, obroniony przez Gliwę.

21'

Była okazja dla Zagłębia! Gracze gospodarzy dobrze rozgrywali piłkę na prawej stronie boiska, w końcu trafiła ona pod nogi stojącego przed polem karnym Rakowskiego, a ten nie trafił do bramki Małkowskiego. Miał jednak dużo czasu i powinien sprawić spore problemy bramkarzowi Korony!

20'

Ofensywne wejście Widanowa zatrzymane przez Stąporskiego.

20'

Po dośrodkowaniu Janoty nieźle uderzał Korzym.

18'

Po dograniu Golańskiego o piłkę walczył Korzym, obrońcy Zagłębia nie pozwolili mu jednak na oddanie strzału.

15'

Była to najlepsza okazja dla Zagłębia w dzisiejszym meczu. Dotychczas lepsze wrażenie sprawiają kielczanie.

12'

Przed szansą był Rymaniak, kielczan uratowała jednak interwencja Zbigniewa Małkowskiego.

11'

A teraz dobra kontra Korony, Janota wykorzystał fakt, że przewrócił się Costa i oddał niezły strzał, nie trafiając jednak do bramki Gliwy.

10'

Była dobra okazja dla Zagłębia, ale Papadopulos niecelnie uderzał z dystansu.

9'

Akcja Korony zakończona efektownym strzałem Korzyma, który jednak nie miał żadnych szans na powodzenie.

6'

Po zagraniu Janoty w pole karne Zagłębia skutecznie interweniował Rymaniak.

5'

Faul taktyczny Jovanovicia na wychodzącym z kontry Papadopolusie. Sędzia Raczkowski był w tej sytuacji łaskawy i nie pokazał żółtej kartki, która naszym zdaniem się należała.

4'

Zbyt krótkie podanie Widanowa do Rymaniaka przechwycił Stąporski, zszedł do środka i oddał strzał, który na rzut rożny sparował Gliwa. Młody zawodnik chyba zbyt szybko zdecydował się na uderzenie.

4'

Kolejna próba Stano, tym razem Słowak starł się z wychodzącym z bramki Gliwą. Sędzia słusznie odgwizdał faul zawodnika Korony.

3'

Dośrodkowanie Golańskiego i piłka przeleciała centymetry nad głową Stano.

1'

hubert.belchatow@... - w Koronie zagrożeni kartkami są Korzym i Jovanović, natomiast w Zagłębiu Costa oraz Małkowski.

1'

Początek meczu!

20:45

Oba zespoły grają dzisiaj bez swoich kapitanów. I tak w Zagłębiu nieobecnego Pawłowskiego zastąpił Jiri Bilek, a w Koronie w miejsce Kuzery z opaską biegać będzie Tomasz Lisowski.

20:43

Oba zespoły wychodzą na boisko, już za chwilę początek meczu!

20:42

Wspomnieliśmy o ostatnim meczu Zagłębia z Koroną, ale warto przypomnieć jeszcze jeden pojedynek tych drużyn, z wiosny 2012 roku. Wtedy Zagłębie wygrało w Kielcach 2:0, a "zabłysnął" sędzia Paweł Pskit, który pokazał piłkarzom obu drużyn aż 17 żółtych kartek.Ostatecznie Korona kończyła mecz w dziewiątkę na 10 lubinian.

20:36

Kto dziś będzie górą? Zapraszamy do typowania wyniku spotkania w komentarzach.

20:35

Jesienny pojedynek obu zespołów zakończył się zwycięstwem Korony 1:0. Decydującą bramkę zdobył wtedy Maciej Korzym, który wiosną błyszczy skutecznością - w sześciu meczach zdobył cztery bramki. Czy i dzisiaj wpisze się na listę strzelców, przekonamy się już wkrótce.

20:26

Rezerwowi Korona: Wojciech Małecki, Bartosz Kwiecień, Tadas Kijanskas, Kamil Kuzera, Łukasz Sierpina, Paweł Sobolewski, Kamil Adamek

20:25

Rezerwowi Zagłębie: Marek Kozioł, Łukasz Hanzel, Djordje Cotra, David Abwo, Damian Kowalczyk, Wojciech Trochim, Arkadiusz Woźniak

20:24

Zagłębie Lubin na wiosnę wygrało dwa spotkania: z Pogonią Szczecin (3:0) i Jagiellonią Białystok (2:1), zremisowało z Ruchem Chorzów (2:2), Piastem Gliwice (1:1) i Widzewem Łódź (0:0), a w poprzedniej kolejce przegrało z Legią Warszawa (0:2). Bilans bramkowy na wiosnę: 8 strzelonych bramek, 6 straconych.

20:22

Korona Kielce na wiosnę zdobyła 11 punktów w 6 spotkaniach, wygrała trzy mecze: z Legią (3:2), Ruchem Chorzów (2:1) i GKS Bełchatów (1:0), zremisowała ze Śląskiem Wrocław i Podbeskidziem Bielsko-Biała (oba spotkania 1:1) oraz przegrała niefortunnie z Lechią Gdańsk (2:3). Kielczanie wiosną strzelili łącznie 10 bramek, a jej najlepszym strzelcem jest Maciej Korzym, który rozgrywa najlepszy sezon w życiu.

20:20

Witamy w relacji na żywo z drugiego piątkowego meczu 22. Ekstraklasy. Zagłębie Lubin zmierzy się z Koroną Kielce.