Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, godz. 18:30
Piast GliwicePiast Gliwice
0 : 3
Lech PoznańLech Poznań
90'

Koniec spotkania! Lech Poznań demoluje Piasta Gliwice na ich stadionie. Podopieczni Marcina Brosza nie skorzystali z okazji awansowania na 3. miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

90'

Z 20 metrów ponownie Podgórski, ale piłka poszybowała kilka metrów nad bramką.

89'

Paweł Gil doliczy przynajmniej 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Z rzutu wolnego z 25 metrów uderzał Podgórski, ale był to strzał wprost w środek bramki.

87'

Ubiparip faulował Murawskiego.

86'

Trzeba przyznać, że gdyby Robak grał od początku, losy Piasta mogły być zupełnie odmienne.

85'

Po trzeciej bramce Lecha czas stanął praktycznie w miejscu...

84'

Tonewa zastąpił Ubiparip.

83'

Ciekawy kontratak Piasta, ale za mocno podawał Cicman do Jurado. Pewnie chwyta piłkę Burić.

82'

Krótko rozegrany rzut rożny i Jurado odbiera piłkę Możdżeniowi przed polem karnym.

81'

Tonew centrował z lewej strony, ale trafił w Klepczyńskiego.

80'

Teodorczyk ukarany żółtą kartką.

79'

Strzał Lazdinsa z 25 metrów i piłka odbija się od lewego słupka i opuszcza boisko.

78'

W sytuacji sam na sam Zbozień z najbliższej odległości trafił w Burića - rzut rożny.

77'

Tonew ukarany żółtą kartką za faul na Radosławie Murawskim.

76'

Dzisiaj gliwiczanie udowadniają, że wysokie miejsce w tabeli jest kwestię przypadku, a nie dobrej gry w ostatnich meczach.

75'

Do końca spotkania pozostał kwadrans, a sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo...

74'

Teodorczyk lepszej okazji na strzelenie pierwszego gola z pewnością nie będzie miał.

73'

Teodorczyk pojawia się za Ślusarskiego.

72'

Hamalainen uderzył głową nad poprzeczką po dośrodkowaniu Ceesay'a.

71'

Niecelne podanie Cicmana kończy akcję Piasta prawą stroną.

70'

Kolejny faul, tym razem Henriqueza na Cicmanie.

69'

Ruben faulował Trałkę.

68'

Akcja Możdżenia lewą stroną, ale nie zdołał dojść do powrotnego podania.

68'

Piast Gliwice - Lech PoznańPiast Gliwice - Lech Poznań

67'

Hamlainen na spalonym.

66'

Jednego można być pewnym, jeśli chodzi o zmiany to z pewnością Robak zademonstruje więcej niż Docekal.

65'

Murawski wchodzi za Urbana.

64'

Robak za Docekala.

63'

Z minuty na minutę przewaga Lecha rośnie.

62'

Na trybunach 8 192 kibiców.

61'

Możdżeń zastąpił strzelca pierwszej bramki.

60'

Ślusarski w sytuacji sam na sam trafił wprost w wybiegającego Trelę.

59'

Kapitalny strzał Hamalainena - z 10 metrów uderzył kilka centymetrów nad poprzeczką.

58'

Strzał Murawskiego zablokowany przez Lazdinsa.

57'

Tonew mógł się lepiej zachować w poprzedniej sytuacji, ponieważ Trela wyszedł z bramki i można było pokusić się o przelobowanie.

56'

Dośrodkowanie Tonewa, ale piłkę zablokował Klepczyński.

55'

Przy obu bramkach Lecha w drugiej połowie goście zademonstrowali swój kunszt.

54'

Z dystansu uderzał Tonew, ale piłka poszybowała daleko od bramki.

53'

Po rzucie rożnym Docekal wybił piłkę, ale ta padła łupem jednego z rywali.

52'

Strzał Ślusarskiego i Trela szczęśliwie obronił ten strzał.

51'

Mocne uderzenie Lecha i Piasta ma około 40 minut na zmianę rezultatu.

50'

Nie minęła jeszcze minuta, a już Murawski podwyższa prowadzenie lobując Trelę w sytuacji sam na sam!!!

49'

GOOOOOOOOOOL! KAPITALNA KONTRA W WYKONANIU TONEWA, PRZEBIEGŁ Z PIŁKA POŁOWĘ BOISKA ZANIM POKONAŁ TRELĘ STRZAŁEM Z 10 METRÓW!

48'

Po zmianie stron fatalnie prezentują się zawodnicy Piasta Gliwice.

47'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego, ale kilku zawodników Piasta było na spalonym.

46'

Piast zaczął drugą połowę od niecelnego podania na skrzydło.

46'

Ruben pojawia się za Zganiacza.

19:28

W ciągu ostatnich 5 lat Piast mierzył się z Lechem 6 razy i zaledwie raz udało się uniknąć porażki - miało to miejsce 15 grudnia 2009 roku. Miejmy jednak nadzieję, że jeszcze gospodarze powalczą i nie zabraknie emocji.

19:19

Bramka Lovrencsicsa była już jego trzecim w obecnym sezonie i wszytko wskazuje na to, że już nie zdąży wyrównać ilości bramek w poprzednich sezonach w zespołach: Papa (7 goli) i Pecsi (9 goli).

45'

Przed polem karnym piłkę stracił Podgórski, po czym arbiter dzisiejszego spotkania zakończył pierwszą połowę.

44'

Do pierwszej połowy Paweł Gil doliczy przynajmniej 1 minutę.

43'

Z rzutu wolnego z własnej połowy Polak wrzucił piłkę za głęboko, dlatego pewnie interweniuje Burić.

42'

Tonew wywalczył rzut rożny.

41'

Kapitan Piasta w tym meczu praktycznie nie istnieje...

40'

Wołąkiewicz wybiciem w aut przerwał akcję Piasta prawą stroną.

39'

Kolejna piłka w kierunku Docekala i ponownie trafia do Burića.

38'

Dośrodkowanie Oleksego pada łupem Burića.

37'

Podgórski nie pozwolił by Ceesay wybił piłkę przy linii końcowej, ale od bramki zacznie Burić.

36'

Za głębokie dośrodkowanie Lovrencsicsa i od bramki rozpocznie Trela.

35'

Długo Lech utrzymywał się przy piłce, ale ostatecznie Trałka zamiast do Lovrencsicsa trafił w aut.

34'

Na spalonym był Ślusarski.

33'

Po bramce zawodnicy Lecha wycofali się do defensywy i czekają na kontrataki.

32'

Trela wraca do bramki Piasta po przerwie spowodowanej czerwoną kartką, którą otrzymał w meczu z Jagiellonią.

31'

To nie było trudne do przewidzenia, że to jednak Lech pierwszy zdobędzie bramkę.

30'

Piast Gliwice - Lech Poznań

30'

GOOOOOOOOOOOL! GERGO LOVRENCSICS STRZAŁEM Z 20 METRÓW TRAFIŁ W SAMO OKNO BRAMKI TRELI!

29'

Póki co wydaje się, jeżeli któryś zespół miałby strzelić bramkę, to byłby to jednak Lech.

28'

Ceesay z prawej strony wprost na głowę Klepczyńskiego.

27'

Kolejny pusty przelot w wykonaniu Docekala, ponownie Czech nie korzysta ze swoich warunków fizycznych.

26'

Wrzutka w pole karne utknęła w nogach obrońców Piasta Gliwice.

25'

Faulowany był tym razem Ślusarski.

24'

Kolejna akcja Piasta zakończona niecelnym podaniem, tym razem wykonawcą Lazdins.

23'

Od początku spotkania kibice jednej i drugiej drużyny bez przerwy dopingują swoim ulubieńcom.

22'

Olesky zablokował krzyżowe podanie do Lovrencsicsa.

21'

Docekal wycofał piłkę w polu karnym do Zganiacza, który za długo ją holował.

20'

Rzut rożny wykonywał Lovrencsics, ale pewnie wybił piłkę głową Zbozień.

19'

Akcja Piasta zakończona niecelnym dośrodkowaniem Docekala.

18'

Goście często szanują piłkę nawet w sytuacjach, w których wydaję się, że powinni zaryzykować.

17'

Oleksy próbował przedrzeć się lewą stroną, ale pewnie wybija piłkę Lovrencsics.

16'

Był to już trzeci strzał Tonewa.

15'

Tonew uderza z 12 metrów i trafia... w poprzeczkę!

18:47

cccc

14'

Strzał Trałki z 25 metrów, ale tym razem ponad bramką.

13'

W środku pola przewraca się Zganiacz, ale gwizdek arbitra milczy.

12'

Dośrodkowanie Henriqueza wprost pod nogi Zbozienia.

11'

Po dziesięciu minutach trzeba przyznać, że Lech jak na drugi zespół T-Mobile Ekstraklasy nie wygląda za dobrze.

10'

Za słabo dośrodkował Cicman, obrońcy gości pewnie wybijają piłkę.

9'

Rzut sędziowski i zagranie "fair play" w wykonaniu Lazdinsa.

8'

Docekal przypadkiem kopnął w twarz Zganiacza, niezbędna będzie interwencja klubowych lekarzy.

7'

Ponownie Oleksy centrował, ale tym razem za głęboko - od bramki rozpocznie Burić.

6'

Płaskie dośrodkowanie Oleksego i pewnie Wołąkiewicz wybija piłkę.

5'

Strata Docekala, ale Urban naprawił błąd kolegi z zespołu.

4'

Tonew uderzał z narożnika pola karnego, ale piłka potoczyła się kilka metrów obok bramki.

3'

Faul Podgórskiego.

3'

Tym razem Urban zablokował dośrodkowanie Hamalainena.

2'

Dośrodkowanie Urbana zostało zablokowane.

1'

Lech rozpoczyna spotkanie!

18:28

Ponadto "Kolejorz" w ostatnich 8 wyjazdowych meczach aż 7 razy nie stracił bramki.

18:25

Jeżeli Piast chce włączyć się do walki o europejskie puchary to musi dzisiaj pokonać z zespół, który wygrał 8 ostatnich spotkań z rzędu.

18:21

Trzeba przyznać, że dawno tylu kibiców w Gliwicach nie było, kompletu nie ma, ale w porównaniu do frekwencji w poprzednich meczach robi wrażenie.

17:33

Rezerwowi Lecha: Kotorowski, Djurdjević, Kędziora, Reiss, Teodorczyk, Ubiparip, Możdżeń

17:27

Sektor gości na godzinę przed spotkaniem xxx

17:25

Sektory kibiców Piasta czekają na kibiców, którzy wspólnie z gliwickiego Rynku idą na stadion xxx