Zagłębie LubinZagłębie Lubin
19:55

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Marek Koktysz. Zapraszam na kolejne relację na żywo oczywiście do Ekstraklasa.net. Miłego wieczoru!

19:55

Legia nie daje się dogonić. Przewaga nad Lechem, to ciągle cztery punkty. Kolejny mecz na Łazienkowskiej, to pojedynek przyjaźni między Legią a Pogonią. Następny ligowy mecz Legia zagra na wyjeździe z Wisłą. Zagłębie z kolei u siebie zmierzy się z Koroną Kielce.

19:52

W pełni zasłużone zwycięstwo Legii, która zdominowała w pewnym momencie Zagłębie. Gościom zabrakło dokładności, ostatniego podania i zimnej krwi. Papadopulos dzisiaj w bardzo kiepskiej dyspozycji.

93'

Radović długim podaniem znajduje Bereszyńskiego. Ten próbuje uderzyć z pierwszej piłki, ale fatalnie kiksuje. Koniec meczu!

92'

Podanie do Dwaliszwiliego. Gruzin wywalczył aut. Legia spokojnie rozgrywa. Trzy punkty zostaną w Warszawie. Wojskowi chcą już dotrwać do końca.

91'

Niecelny strzał Vrdoljaka. Ponad bramką.

90'

Trzy minuty doliczone.

90'

Rożny. Piąstkuje Kuciak. Piłka trafia do Wilczka, który uderza w obrońcę. Futbolówka odbija się do legonisty i jest kontra!

89'

Wilczek pocelował w okienko! Fantastyczna parada Kuciaka!

88'

Za długo bawią się teraz zawodnicy Zagłębia. Pressing Legii i ciężko jest gościom wyjść z własnej połowy.

65'

Jakiś błąd techniczny. Nie wprowadziła się zmiana z 65. minuty kiedy Hanzela zmienił Woźniak.

86'

Kartka dla Woźniaka za faul na Vrdoljaku.

85'

Dwójkowa akcja Saganowskiego z Golem. Napastnik wystawia rezerwowemu piłkę jak na tacy na jedenasty metr. Gol jednak źle przyjmuje, piłka mu odskakuje i w efekcie uderza niecelnie.

84'

Kartka dla Bereszyńskiego. Wolny dla Zagłebia przy linii bocznej. Wypiąstkowuje to Kuciak.

84'

Znowu wykonany bez pomysłu. Legia wybija.

83'

Wilczek mocno w pole karne z lewej strony, ale wybijają legioniści. Rożny.

82'

W Legii też zmiana. Gol za Furmana.

82'

Zmiana w Zagłębiu. Bilek schodzi. Za niego Rakowski.

81'

Saganowski ścina na prawej stronie pola karnego w lewo i strzela! Obok słupka! Pokręcił obrońcą Saganowski.

81'

Okazja przed Zagłębiem. Prostopadłe podanie do Błąda, ale szybszy jest Wawrzyniak.

80'

Po raz kolejny szarżuje Bereszyński, ale musi wycofać piłkę. Ale on ma zdrowie!

79'

Zagłębie wreszcie mogło wyjść z własnej połowy, ale faulowany był Błąd.

78'

Nieudana próba wejścia w pole karne Saganowskiego. Piłka przy Zagłębiu.

77'

Brzyski strzela mocno po ziemi z rzutu wolnego. Wybija Zagłębie.

76'

Dwaliszwili wypuszcza Furmana, który dobiega z prawej strony na wysokość pola karnego i nisko nad ziemią podaje w stronę Saganowskiego. W polu karnym szybszy jest jednak defensor Zagłębia.

75'

Zmiana w Legii. Poturbowany dzisiaj mocno Kosecki schodzi. Za niego Brzyski.

73'

Kosa szybko wraca. Nic mu nie jest.

73'

Znowu poturbowany Kosecki. Służby medyczne zajmują się nim poza boiskiem.

73'

Rożny wykonany, wybija Zagłębie. Piłka wraca, znowu rożny. Trochę zamieszania, skacze paru zawodników, ale w końcu goście oddalają zagrożenie.

71'

Legia Warszawa - Zagłębie LubinLegia Warszawa - Zagłębie Lubin

71'

Mocny strzał gospodarzy! Z trudem broni Gliwa. Rożny dla Legii.

71'

Zmiana w Zagłębiu. Wilczek za Cotre.

70'

Okazja dla Zagłębia! Cotra szarżuje lewą stroną, wstrzeliwuje piłkę w pole karne. Papadopulos się pogubił kompletnie, piłka zaplątała mu się w nogach i nie wykorzystał znakomitej okazji.

69'

Niecelne podanie górą do Koseckiego na wolne pole. Futbolówkę ma Gliwa.

68'

Ała... Radović dostaje podanie na linii jedenastu metrów, jest sam. Strzela z pierwszej piłki prosto w podbrzusze zawodnika Zagłębia. Musiało boleć.

67'

Niecelne podanie Wawrzyniaka do Radovicia, ale nieudanie też obrońca, który wybija piłkę na rożny. Dośrodkowanie spada pod nogi Wawrzyniaka, który strzela w obrońców.

66'

Wysoka piłka w pole karne Zagłębia. Piąstkuje Gliwa. Za chwilę strzał z dystansu Saganowskiego - niecelny i lekki.

64'

Rożny dla Zagłębia. Wybijają obrońcy Legii. Pędzi z kontrą Saganowski, podaje do Koseckiego, który dobrze obraca się. Na jego drodze staje jednak obrońca i Kosa trochę bez pomysłu wali prosto w niego.

63'

Cotra w pojedynku z Bereszyńskim. Legionista nie pozostawia jednak złudzeń rywalowi. Nabija go i rzut z autu dla Legii. Piłka jednak szybko wraca do Zagłębia.

61'

Odpowiedź Legii. Sunie szybki atak, ale tylko rożny. Kiepsko rozegrany i piłka wraca do Kuciaka.

61'

Centra gości w pole karne. Główka Papadopulosa ląduje w rękach Kuciaka.

60'

Furman szybko wykonuje rzut wolny, podaje na wolne pole do Dwaliszwiliego, który dobrze się zastawia i pędzi na bramkę. Technicznym i lekko podkręconym strzałem po długim rogu pokonuje Gliwę.

59'

GOOL! Dwaliszwili i jest 2:0!

59'

Znowu piłka szuka Dwaliszwiliego, ale ten źle przyjmuje. Legia cały czas w natarciu. Wolny na dwudziestym metrze.

57'

Ładne prostopadłe podanie Radovicia w stronę Dwaliszwiliego. Jednak minimalnie za mocne i Zagłębie ma piłke.

56'

Papadopulos powalony na ziemie przez Vrdoljaka. Wolny dla Zagłębia, ale goście szybko tracą po nim piłkę.

55'

Drybling Radovicia nagrodzony brawami. Serb podaje do Bereszyńskiego, który uderza na bramkę, ale lekkie uderzenie ląduje w nogach defensorów gości.

55'

Radović nieudanie dośrodkowuje. Lekko bita piłka w nogach Costy. Ten wybija, ale piłka wciąż u Legii.

53'

Kosecki podaje piłkę do wbiegającego z lewej strony Wawrzyniaka. Obrońca wpada w pole karne i traci piłkę.

53'

Faulowany Kosecki. Rzut wolny na własnej połowie dla Legii.

52'

Wykonuje Furman. Obrońca Zagłębia główkuje i wybija piłkę.

51'

Kolejny faul. Tym razem bez kartki. Furman centruje w pole karne, ale wybija Gliwa. Piłka z Miro Radoviciem wraca i Legia ma rzut rożny.

50'

Fauluje Cotra i zarabia żółtą kartkę.

49'

Na stadionie 16 608 widzów.

46'

Dwaliszwili walczy o piłkę, ale fauluje.

45'

Ale mógł mieć wejście Dwaliszwili! Gruzin dostaje piłkę w polu karnym i uderza w poprzeczkę!

45'

Legia w drugiej połowie bez Ljuboji. Za niego Dwaliszwili.

45'

Druga połowa. Zaczynamy.

19:02

Piłkarze wracają już na boisko, a my z relacją.

19:00

18:49

Trochę dziwnych i kontrowersyjnych decyzji podjął Paweł Pskit. Miejmy nadzieję, że poprawi się w drugiej odsłonie, bo jego sędziowanie pozostawia trochę do życzenia.

18:48

Oglądamy dobre, otwarte spotkanie. Początek był nieco chaotyczny i zdecydowanie na korzyść Zagłębia, które jednak nie potrafiło tego udokumentować bramką. Legia stopniowo się budziła, przejmowała inicjatywę, aż wreszcie zdobyła dołującą gości bramkę do szatni.

46'

Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Legia prowadzi jedną bramką.

46'

Żółta kartka dla Vidanova.

45'

Wawrzyniak dośrodkowuje w pole karne. Ponad obrońcę skacze Radović i pakuje piłkę głową do bramki. Gliwa bezradny. Legia strzela bramkę do szatni, a Serb podbiega pod Żyletę i cieszy się z kibicami.

45'

GOOOOL! RADOVIĆ!

44'

Fauluje Hanzel. Mamy kolejną kartkę. Tym razem dla Zagłębia.

43'

Mogło być groźnie. Piłka po zamieszaniu w polu karnym znajduje się pod nogami Papadopulosa, ale napastnika ubiega Jędrzejczyk i zagrożenie oddalone.

43'

Mocna centra Cotry. Wybija obrońca Legii. Rożny dla gości.

41'

Ljuboja ścina w pole karne i po ziemii podaje do Koseckiego, ale obrońcy Zagłębia czujni. Mimo wszystko Legia cały czas przy piłce.

40'

Dobrze pracuje w napadzie Błąd. Ma z nim dzisiaj problemy Astiz. Wawrzyniak też, ale on lepiej sobie radzi.

40'

Wyłożenie piłki do Vrdoljaka, który mocno uderza, ale nad bramką. Chorwat domagał się jeszcze rożnego, ale Pskit nieugięty.

39'

Ljuboja zza pola karnego. Strzał prawą nogą, ale prosto w Gliwę, który bez problemów to łapie.

38'

Vidanov niecelnie dośrodkowuje. Cotra gubi piłkę. Z kontrą chce wyjść Radović, ale sędzia gwiżdże faul. A mógł zastosować przywilej korzyści na rzecz Legii. Kiepskie zawody Pskita.

37'

Błąd naciska Astiza. Hiszpan musi oddać do bramkarza. Kosecki wraca na boisko.

36'

Rożny dla Legii wykonany nieszczególnie dobrze. Zagłębie wybija.

36'

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

36'

Kosa poza boiskiem.

35'

Opatrywany na boisku zawodnik Legii. To Kuba Kosecki.

35'

Radović z ostrego kąta! Gliwa wybija na rożny. Piekielnie mocny strzał.

34'

Wybicie piłki do Ljuboji, ale Serb na spalonym.

33'

Bereszyński znowu lata gdzieś na połowie Zagłębia i walczy o każdą piłkę. Kibice to doceniają i nagradzają brawami!

33'

Bramkarz Zagłębia myślał chyba, że piłka przejdzie obok. Mógł się poważnie oszukać.

32'

Słupek! Strzał z niczego legionistów, Gliwa stoi jak wryty, a piłka za jego plecami trafia w słupek bramki!

30'

Saganowski faulowany na linii pola karnego, ale Pskit znowu milczy. Kolejna dziwna decyzja arbitra.

30'

Odpowiedź Legii, znowu szarżuje Kosecki na lewej stronie, ale jego strzał trafia w obrońców.

30'

Źle uderzony wolny. Prosto w mur. Jeszcze dobitka. Prosto w trybuny.

29'

A za faul Astiz.

28'

Na skraju pola karnego faulowany piłkarz Zagłębia. Za dyskusję kartka dla Kuciaka.

28'

Kosecki indywidualnie, kiwa w polu karnym. Ścina do boku i wykłada piłkę po ziemii do Saganowskiego, który od razu strzela. Obrońcy Zagłębia udało się jednak wsadzić tam nogę i ze strzału nic nie wyszło.

27'

Zagłębie gubi piłkę i Legia wychodzi z kontrą, ale znowu brakuje dokładności gdzieś w okolicach czternastego/szesnastego metra.

26'

Zagłębie ma rzut rożny, ale nic z niego nie wynika. Chwilę potem na murawie leży jeden z piłkarzy gości. Bez kartek.

25'

Ładna akcja. Błąd wkręcał w ziemię Astiza, w końcu oddał do niepilnowanego Papadopoulosa, ale ten za długo się wahał i legioniści wybili mu piłkę.

23'

Dobrze rzucił się Gliwa, ale piłka przecisnęła się koło niego i z hukiem trafiła w słupek.

22'

Okazja dla Legii! Radović mocno strzela, ale trafia w słupek!

22'

Bereszyński niczym czołg przeciska się prawą stroną przez obrońców Zagłębia. W końcu pada powalony na ziemię, ale sędzia nie reaguje.

21'

Bereszyński z poświęceniem odzyskuje piłkę, oddaje do Radovicia, ktory posyła ją daleko w przód. Dobiega do niej Ljuboja i niepotrzebnie od razu strzela. Bardzo niecelnie. Miał czas, mógł spróbować zwodu. Zachował się jak młodzik.

18'

Nagrodzony brawami Bereszyński przejmuje piłkę, pędzi prawą stroną, centruje, ale bardzo niedokładnie. Do piłki próbował doskoczyć Kosecki, ale nieudolnie.

18'

Odpowiedź Zagłębia, długie podanie na Błąda, ale szybszy jest Wawrzyniak, który bardzo ryzykownie podaje do Kuciaka. Bramkarz jednak złapał piłkę, więc sędzia nie zinterpretował tego jako podanie.

17'

Próba rajdu Radovicia, ale Serb wbiegł w całą grupę obrońców i stracił piłkę.

16'

Szybko doszedł jednak do siebie. Piłka w grze. Zagłębia zachowuje zasady fair play i oddaje piłkę Legii.

16'

Ljuboja zderzył się z Costą. Ucierpiał zawodnik Zagłębia. Słuzby medyczne na boisku.

14'

Legia długo buduje ataki pozycyjne. Legioniści się budzą.

14'

Bardzo nieudana próba dryblingu Vrdoljaka w polu karnym. Zagłębie zabiera piłkę i wychodzi z atakiem.

12'

Próba strzału Ljuboji sprzed pola karnego, ale Gliwa nie ma problemu z tak marnym strzałem.

12'

Dośrodkowanie z rożnego przeszło wszystkich. Nikt nie strącił futbolówki.

11'

Dobrze podłączył się Wawrzyniak. Musiał interweniowac obrońca gości i jest rożny dla Legii.

10'

Odpowiedź Zagłębia. Szybka kontra zakończona niecelnym uderzeniem Adriana Błąda.

10'

Dośrodkowanie do Saganowskiego, ale napastnik niepotrzebnie przyjmował sobie piłkę i ją zgubił.

9'

Zagłębie dobrze poukładane w obronie. Na razie legioniści mają mało miejsca do rozgrywania piłki.

8'

Cotra z Hanzelem wymieniają podania na lewej stronie. Po raz kolejny Zagłębie z inicjatywą. Legia troszkę niepoukładana.

7'

Nieźle wyrzucił z autu Wawrzyniak. Do piłki dobiega Ljuboja i od razu próbuje zagrać do wbiegajacego za plecami Saganowskiego, ale nie udaje mu się.

6'

Ljuboja dostał dobre podanie, był sam na sam z bramkarzem, ale sędzia gwiżdże spalonego.

5'

Kolejny atak Zagłębia. Na prawej stronie przebija się w okolice pola karnego Błąd, ale jego dośrodkowanie jest mocno niecelne.

5'

Przebija się lewą stroną Costa, z najwyższym trudem powstrzymuje go Bereszyński do spółki z Jędrzejczykiem.

4'

Rożny bez historii. Legioniści wybijają, przez chwilę są przy piłce, ale szybko traca.

3'

Okazja na gola dla gości! Centra do Jeża, którego słaby strzał broni z trudem Kuciak! Rożny!

2'

Inicjatywa po stronie Zagłębia. Goście utrzymują się przy piłce i na połowie rywali.

1'

Szarżuje prawą stroną Bereszyński, oddaje do Radovicia, ale ten gubi piłkę.

1'

Rymaniak zmuszony do wycofania piłki, Saganowski naciska.

1'

Zaczynamy spotkanie! Startuje Zagłębie!

17:59

Odpalone race! Oprawa wygląda teraz naprawdę dumnie!

17:59

Piłkarze wychodzą na boisko. Tubalne "Mistrzem Polski jest Legia" i oprawa zaczęła się ruszać! Flagi w barwach klubu i sreberka. Sektorowa Żyleta przemówiła!

17:55

Kibice powstają, a na stadionie pobrzmiewa Sen o Warszawie. Pomimo mocnych głosów z trybuny ultras organizatorzy i tak puszczają z głośników oryginalną wersję...

17:53

Na Żylecie rozkłada się już powoli wielka, sektorowa... żyleta!

17:49

Na krzesełkach trybuny północnej leżą także chyba małe flagi. Zapowiada się ciekawa oprawa!

17:48

A kibice z Żylety przygotowali oprawę. Widzimy barwy - zielone, czerwone i białe - a także dużo srebrnych części, jak folia śniadaniowa.

17:46

Do Warszawy przybyła spora grupa kibiców gości. Lubinianie zajęli całą górną część swojego sektora.

17:40

Ławka rezerwowych Zagłębia: Koził, Trochim, Wilczek, Rakowski, Abwo, Woźniak, Kowalczyk.

17:39

Ławka rezerwowych Legii: Skaba, Żewłakow, Gol, Brzyski, Kucharczyk, Łukasik, Dwaliszwili.

17:36

Żyleta już prawie pełna. Wszystkie bilety na tę trybunę zostały wyprzedane. Przed meczem uprawnionych do wejścia na stadion było 20 525 osób. Ciekawe ilu wytrwałych dotrze na Ł3.

17:30

Gospodarze grają dzisiaj z dodatkową presją, bo w piątek Lech pewnie pokonał Lechię (4:2) i zbliżył się na odległość jednego punktu do lidera.

17:28

Do meczu pozostało jeszcze trochę czasu, a więc spokojnie możecie jeszcze zapoznać się z ZAPOWIEDZIĄ tego spotkania.

17:26

W zespole Zagłębie zabraknie, tak jak przewidywano, kapitana Adama Banasia. Jego rolę będzie dzisiaj pełnił Jiri Bilek.

17:26

Po raz kolejny już trafiliśmy w 100% ze składem Legii Warszawa. Po wyleczeniu grypy do napadu wskakuje Marek Saganowski. Od pierwszych minut zagra także bohater derbów Warszawy - Dominik Furman. Wraca również pauzujący za kartki Artur Jędrzejczyk.