Korona KielceKorona Kielce
1 : 0
GKS BełchatówGKS Bełchatów
94'

Koniec meczu! Korona wygrywa 1:0! Bełchatów dzielnie walczył, ale to gospodarze byli dzisiaj lepszym zespołem!

92'

Zamieszanie w polu karnym Korony. Do uderzenia zbierał się Gonzalez, ale piłkę złapał Małkowski.

91'

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry 4 minuty.

89'

Jovanović zbierał się zbyt długo na uderzenie i zostało zablokowane przez obrońcę gości.

87'

Mogło paść wyrównanie! Mak zgrywał piłkę w pole karne, która minęła trójkę zawodników! Znalazł się tam Michalski, ale z bliska nie trafił w bramkę!

86'

Nieporozumienie Małkowskiego ze Stano, ale na szczęście dla Korony Kielce nie było tam żadnego z napastników GKS-u Bełchatów.

84'

Sierpina do Jovanovica, ale w ostatniej chwili dobrą interwencją popisał się Kosznik.

80'

Z rzutu wolnego Mak w kierunku Barana, jednak piłkę na rzut rożny wybija Lisowski.

79'

Żółta kartka dla Małkowskiego, który sfaulował Nowaka, dopiero zza polem karnym.

78'

Wrzucenie piłki w pole karne Korony. Ale Malarczyk uprzedził Nowaka.

76'

Ostatnia zmiana w Bełchatowie. Z boiska schodzi Madej, a zastąpił go Michał Mak.

75'

Korzym ładnie przyjmuję piłki i uderza na bramkę z szesnastego metra, jednak wprost w Zubasa.

72'

Zawistowski uderza zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

69'

Kolejna zmiana w Koronie. Jamróz zastąpi na boisku Stąporskiego.

69'

Nienajlepsza interwencja Zubasa, ale dobrze wspomógł go Wilusz.

67'

Próba bezpośredniego uderzania Golańskiego z rzutu wolnego na bramkę, ale poza boisko wybił ją Zubas.

66'

Sierpina z prawej strony minął Gonzaleza, który zmuszony był go sfaulować.

64'

Zmiana w Koronie. Z boiska schodzi Vuković, a zastąpi go Zawistowski.

63'

Dobra akcja Stąporskiego, który zgrał piłkę do Golańskiego. Prawy obrońca uderzył na bramkę, ale dobrą interwencją popisał się Zubas

61'

Piłka z skrzydła została strzelona w kierunku Korzyma, ale na rzut rożny wybił ją Sawala.

58'

Czerwona kartka dla Rachwała! Głupota zawodnika Bełchatowa, który będąc w murze uderzył Stąporskiego łokciem w klatkę piersiową.

57'

Golański dośrodkowuje z rzutu wolnego, do piłki wyskoczył Malarczyk, ale w nią nie trafił. Po chwili piłkę miał Lisowski i został na dwudziestym metrze sfaulowany przez Barana.

54'

Sawala na lewą stronę w kierunku Kosznika, ale poradzili sobie z nim obrońcy Korony.

51'

Groźne dośrodkowanie Golańskiego z rzutu wolnego, ale Stano tylko lekko strącił piłkę.

48'

Goolll! Jovanović! Koniec serii Zubasa! Po 497 minutach został pokonany! Dobra akcja Korzyma, który wycofał piłkę do Jovanovica, a on precyzyjnym uderzeniem umieścił ją w bramce!

47'

W przerwie jedna zmiana. W Bełchatowie Dawid Nowak zastąpi Mouhamadou Traore.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

47'

Koniec pierwszej części spotkania! Ciekawy mecz w Kielcach. Obie drużyny miały okazję do strzelenia bramki, jednak do przerwy mamy bezbramkowy remis.

46'

A teraz mogła prowadzić Korona! W zamieszaniu w polu karnym Zubas broni piłkę po strzale Jovanovica, tyłem ustawiony do niego!

44'

Powinno być 1:0 dla Bełchatowa! Gonzalez podał prostopadłą piłkę do Traore, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Korony i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale uderzył wprost w niego!

42'

Żurek przedarł się z piłką w pole karne Korony, ale w ostatnim momencie dobrą interwencją popisał się Jovanović.

41'

Lisowski z rzutu wolnego lekko zgrywał piłkę w kierunku swoich kolegów, ale piłkę wybił obrońca Bełchatowa.

39'

Ostro się robi w Kielcach. Sawala fauluje Jovanovica i żółta kartka dla zawodnika GKS-u.

37'

Pierwsza żółta kartka w spotkaniu dla Kamila Kuzery, który ostro sfaulował Żurka.

35'

Korzym piętką starał się odgrywać piłkę w kierunku Jovanovica, ale piłkę wybił Kosznik.

32'

Dobra akcja Korony. Golański zgrywał w pole karne do Stąporskiego, któremu piłkę spod nóg wybił Seweryn Michalski.

29'

Wymuszona zmiana w Bełchatowie. Kontuzjowanego Bastę na boisku zastąpi Gonzalez.

28'

Z lewej strony dobrze przedzierał się Janota i w końcu zdecydował się na uderzenie. Odbiło się ono tylko od bocznej siatki.

25'

Kuzera dobrze na pamięć do Stęporskiego. Zrobiło się zamieszanie, ale piłkę wybił jeden z obrońców Bełchatowa. Po chwili na bramkę gościu uderzał Janota, ale wysoko ponad poprzeczką.

22'

Jovanović dośrodkowywał piłkę w kierunku Korzyma. Najwyżej do piłki wyskoczył bramkarz Bełchatowa i bez problemu znalazła się ona w jego dłoniach.

20'

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Golański, ale posłał piłkę zbyt głęboko i znalazła się ona w dłoniach Zubasa.

16'

Po chwili mieliśmy szybki kontratak piłkarzy Korony. Uderzenie Korzyma zostało zablokowane przez jednego z obrońców.

15'

Z lewej strony z piłkę wbiegał Kosznik, który dośrodkował w pole karne, ale została ona wybita przez Stano.

13'

Korzym poradził sobie z Michalskim i składał się do uderzenia, ale w ostatniej chwili spod nóg wybił mu piłkę Wilusz.

11'

Ostro Lisowski fauluje Madeja, ale sędzia postanowił nie pokazywać jeszcze żółtej kartki.

9'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w polu karnym z piłka znalazł się Traore, ale napastnik GKS pomagał sobie ręką.

5'

Pojedynek główkowy wygrał Korzym i w dobrej okazji znalazł się Janota, ale piłka mu odskoczyła i znalazła się w dłoniach bramkarza gości.

2'

Od początku stroną przeważającą są piłkarze Korony. Na bramkę uderzał Jovanović, ale ponad poprzeczką.

1'

Pierwszą połowę rozpoczynają piłkarze z Bełchatowa!

14:00

Ławka rezerwowych GKS Bełchatów: Damian Podleśny, Raul Gonzalez, Krzysztof Michalak, Michał Mak, Łukasz Grzeszczyk, Kamil Poźniak, Dawid Nowak

13:57

Ławka rezerwowych Korona Kielce: Wojciech Małecki, Łukasz Jamróz, Tadas Kijanskas, Paweł Zawistowski, Kamil Adamek, Marcin Cebula, Łukasz Sierpina

13:54

Ostatnie spotkanie obu drużyn miało miejsce w ramach 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, dla drużyny "Brunatnych" bramkę zdobył Tomasz Wróbel, a w końcówce spotkania w polu karnym został sfaulowany Korzym i z rzutu karnego wyrównał Sobolewski.

13:52

To będzie na pewno ciężki mecz, bo Bełchatów pokazał niejednokrotnie, że potrafi grać skutecznie przede wszystkim w obronie. W ostatnim spotkaniu zdobyli 3 punkty i na pewno przyjadą do nas podbudowani. Wiemy jak wygląda sytuacja w tabeli, dlatego obie drużyny będą chciały zwyciężyć. Zrobimy wszystko, żeby komplet „oczek” pozostał w Kielcach - uważa Leszek Ojrzyński.

13:48

Cztery z pięciu ostatnich spotkań GKS-u zakończyło się bezbramkowymi remisami - z Wisłą Kraków, Legią Warszawa, Widzewem Łódź i Lechem Poznań. W poprzedniej kolejce GKS na własnym boisku wygrał ze Śląskiem Wrocław 1:0. Bramkarz drużyny z Bełchatowa może pochwalić się świetną passą, jeszcze żadna drużyna nie znalazła sposobu, aby go pokonać.

13:48

W każdym z ostatnich pięciu spotkań Maciej Korzym zdobywał bramkę dla swojego zespołu (gol z Lechią Gdańsk nie została uznany przez sędziego).