1 : 2
20:01

Polub nas na Facebooku! Legia Warszawa w Ekstraklasa.net:

20:01

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marek Koktysz. Były emocję, były nerwy i były wreszcie gole! Tak powinno wyglądać to spotkanie, bo Derby Stolicy były ostatnio bardziej rozdmuchane medialnie aniżeli miały prawdziwą wartość piłkarską.

19:58

No i teraz pytanie - czy to będzie tak jak w roku 2006? Zwycięstwo w derbach na wrogim terenie Legii, a potem mistrzostwo Polski? Legia jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu!

94'

KONIEC! Siedem lat oczekiwania Legii zakończone. Polonia pokonana na Konwiktorskiej.

93'

Wszołek zderzył się po dośrodkowaniu z Kuciakiem. Sporo teatru Słowaka, który kradnie czas.

93'

Faulowany Przybecki. Wszyscy poszli w pole karne! Przyrowski będzie wybijał tą piłkę.

93'

Jeszcze Furman z dystansu, ale niecelna to próba.

92'

Po stracie piłki Legia przeszła błyskawicznie do ataku. Zryw się opłacił. Z prawej strony poszło mocne dośrodkowanie w pole karne, gdzie nie było nikogo poza Furmanem, a on wpakował ją głową do siatki!

91'

FUUUURMAAAAN! 2:1

90'

Ojojoj... dośrodkowanie w pole karne, piłka spada na legionistę, który był sam przed bramkarzem, ale zawodnik próbował strzału z przewrotki, który wysoko poszybował nad bramką.

89'

Próba kolejnego ataku Legii, ale piłkę traci Radović. Sporo teraz niecelnych zagrań, sporo nerwowości.

88'

Vrdoljak! Mocny strzał Chorwata, ale broni z kłopotami Przyrowski!

87'

Zamieszanie w polu karnym. Piłka odbijała się od głów polonistów, aż w końcu z prawie zerowego kąta pikę pakuje do bramki Piątek! W ramach cieszynki zawodnicy gospodarzy robili pompki.

86'

Wyrównanie! 1:1!!!

85'

A za Tosika Grzelczak. Koniec zmian w tym meczu.

84'

Na murawie Janusz Gol. Zajmuje miejsce Danijela Ljuboji.

84'

Znowu zamieszanie w polu karnym Legii. Miłosz Przybecki prawie uderzyłby piłkę głową.

83'

Co za okazja dla Polonii! Podanie w pole karne do Piątka, ale jego strzał ponad bramką! Jest jednak pika dla gospodarzy.

81'

Faulowany w połowie boiska przy linii autowej legionista. Kartka dla Barana.

80'

Todorovski mocno bije piłkę, ale Vrdoljak ją wybija!

79'

Rzut wolny dla Czarnych Koszul z prawej strony pola karnego.

78'

Wszołek wygrywa pojedynek z Furmanem. Dośrodkowanie wybija Jodłowiec.

77'

Kosecki wygrał pojedynek główkowy z Tosikiem... ładnie się dzieje.

77'

Słupek! Kosecki po ziemi w pole karne! Strzela wślizgiem Ljuboja, ale w słupek! Rzuca się na piłkę Przyrowski i przykrywa ją ciałem.

75'

Wawrzyniak próbuje akcji ofensywnej, ale przewraca się blisko pola karnego.

75'

Sytuacja na trybunie chyba opanowana. Służby wyprowadziły paru kibiców.

74'

Saganowski na boisku. Schodzi Dwaliszwili.

73'

Na Kamienną idą służby porządkowe.

73'

Tymczasem na boisku indywidualnie Wszołek, ale nic z tego.

71'

Zółta kartka dla Hołoty.

71'

Niezły kocioł się tam zrobił. Poloniści się biją - tylko z kim?

70'

Jakieś zamieszanie na trybunie Kamiennej. Przepychanki i plątanina ciał.

69'

Trochę zamieszania po rożnym dla Polonii, ale ostatecznie tylko niecelny strzał na bramkę Kuciaka.

68'

Wszołek w starciu z Bereszyńskim. Tym razem wygrywa polonista. Ale walka o piłkę przeednia!

67'

Kolejna zmiana w Polonii. Na murawie Tarnowski. Schodzi Kiełb.

67'

"Bereś" opatrywany za boiskiem.

66'

Na murawie leży Bereszyński. W kierunku kontuzjowanego lecą serpentyny.

65'

Odpowiedź Legii. Dośrodkowanie na Ljuboję, który strzela (znowu) prosto w bramkarza.

65'

Okazja na wyrównanie! Przybecki dośrodkowuje w pole karne. Piątek głową do Wszołka, a Wszołek głową obok bramki! Tak czy siak był spalony.

63'

Furman za Łukasika.

63'

Przybecki ładnie znalazł się na prawej stronie, wyłożył piłkę do Kiełba... no dobra, próbował. Jacek pogubił się w przyjęciu i futbolówka dla Legii.

62'

Vrdoljak faulowany na skraju pola karnego. Legia szybko wznawia, ale szybko też traci piłkę. Od bramki Przyrowski.

60'

Polonia Warszawa - Legia Warszawa

61'

Podanie do Przybeckiego, ale pojedynek z nim wygrywa Bereszyński.

60'

A w Legii do wejścia szykuje się Furman.

60'

Pazio schodzi z boiska. Za niego Gołębiewski. Polonia idzie do ataku!

59'

Do końca jeszcze sporo czasu, ale musimy zwrócić honor Jodłowcowi. Nie spodziewaliśmy się tak dobrej dyspozycji tego piłkarza.

58'

Ljuboja mocno z prawej strony na lewą do Koseckiego, ale za wysoko. Nawet ruch a la kung-fu Kosy nie dał rady sięgnąć tej piłki.

57'

Okazja! Dwójkowa akcja Koseckiego z Wawrzyniakiem najpierw. Potem obrońca oddaje piłkę przy linii końcowej do Dwaliszwiliego, ale Gruzin strzela niecelnie!

55'

Znowu wysoka piłka Łukasika, tym razem z rożnego. Skacze Jodłowiec, strzela, ale Przyrowski tym razem łatwo to przechwytuje.

54'

Legia teraz rozpędzona. Druga już akcja, po której legioniści mają rożnego. Poloniści teraz trochę zagubieni.

54'

Wszystko narodziło się z głupiego faulu Todorovskiego na Astizie. Łukasik z wolnego posłał piłkę, która sprawiła tyle problemów Przyrowskiemu.

52'

Łukasik wysoko posyła piłkę w pole karne. Przyrowski wypuszcza piłkę w rąk, Jodłowiec ją przejmuje, zagrywa wzdłuż bramki, a Serb wpycha piłkę do siatki.

51'

GOOOOOL! LJUBOOOJA!!!!

50'

Todorovski brutalnie fauluje Astiza. Żółtko!

50'

Bereszyński podłącza się do akcji ofensywnej, ale jego dośrodkowanie przy linii końcowej wybite zostaje na rożny.

49'

Riposta Legii i bardzo zły strzał Ljuboji głową. Odpowiedź Polonii i mocny strzał Kiełba broni Kuciak.

48'

Ciekawa akcja Polonii, Wszołek już gotował się do strzału w sytuacji "sam na sam" z Kuciakiem, ale sędzia gwiżdże i piłka dla Legii.

47'

Dośrodkowanie Radovicia na Ljuboję, ale futbolówkę przechwytuje Przyrowski.

46'

Strzał Tosika wysoko nad bramką.

46'

Zgubił piłkę Vrdoljak i Polonia odpowiada. Pędzi na prawej Przybecki, ale jego dośrodkowanie pozostawia wiele do życzenia.

45'

Zaczynamy drugą połowę! Oby padły wreszcie gole.

19:04

Piłkarze wracają już na boisko. Pierwsi wybiegają legioniści.

18:53

Legioniści będą na pewno żałować okazji Ljuboji, kiedy Serb chciał skierować piłkę do siatki klatką piersiową. W Polonii najjaśniejsza postacią był moim zdaniem Przybecki, który sprawia obrońcom nie lada problemy. Także Wszołek, standardowo już, pokazuje ząbki.

18:51

Sędziowie dzisiaj wyjątkowo nie dają ostro pograć. Kibice z Konwiktorskiej nagradzają ich gwizdami. Ich zdaniem arbitrzy gwiżdżą pod Legię dzisiaj.

18:51

56. Derby Stolicy na razie bez historii. Momentami wieje wiatr i poważna nuda. Bez bramek, a niekiedy długie przestoje w grze, która toczy się głównie w środku pola.

46'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Dwaliszwili przepycha się przy linii końcowej, biegnie wzdłuż niej, ale będąc już przy samej bramce traci piłkę. Gruzin był otoczony przez obrońców, ale potem włączył się jeszcze Przyrowski.

44'

Ładny zwód Piątka, potem za głębokie dośrodkowanie i Kuciak ma piłkę w rękawicach.

43'

Polonia od paru minut przy piłce. Wszystko dzieje się jednak w środku boiska, a kończy na niecelnym podaniu na Kiełba.

42'

Ljuboja prosto w mur. Potem jeszcze powrotne podanie do Radovicia, ale Serb na spalonym.

41'

Faulowany Radović na czternastym metrze. Może być okazja do groźnego uderzenia dla Ljuboji.

40'

Od dłuższego czasu bez fajerwerków na Konwiktorskiej. Piłkarze myślami chyba przy święconce...

38'

Wielkanocnego zająca złapał Kosecki, który dostał podanie za plecy od Dwaliszwiliego.

37'

Za rozgrywanie wziął się Ljuboja. Serb oddaje do Łukasika na szesnasty metr. Daniel próbuje prostopadłego podania, ale jest ono niecelne.

35'

36'

Wycofanie do Astiza, którego naciska Wszołek. Hiszpan musi podawać do swojego bramkarza.

35'

Znowu Legia w natarciu. Pilkarze Urbana długo już na połowie gospodarzy.

34'

Długa piłka na Przybeckiego, z którym tym razem ściga się Bereszyński. On jedyny może go dzisiaj dogonić.

32'

Atak Polonii, Kiełb próbuje "rulety", ale mu to wyjątkowo nie wychodzi. Legia wybija.

31'

Znowu długa piłka na Przybeckiego, ale tym razem Wawrzyniak jest czujny.

30'

Kiełb z rzutu wolnego na głowy legionistów.

30'

Znakomity powrót Bereszyńskiego, ale fauluje Kiełba zdaniem sędziego.

29'

Złe wybicie polonistów, przejmuje Radović, który natychmiast dośrodkowuje na Ljuboję. Napastnik strzela głową prosto w Przyrowskiego!

27'

Wolny dla Polonii egzekwowany przez Tosika, ale piłka wybita na aut.

26'

Tym razem dłuższa akcja Polonii i kontra Legii. Przez chwilę Wojskowi w przewadze, Kosecki ścina do pola karnego, odgrywa do Dwaliszwiliego, ten zostawia piłkę Ljuboji i mamy strzał, ale obok bramki.

25'

Zniknęła sektorówka, w dłoniach kibiców transparenty, ale są za daleko. Nie wiemy, co na nich jest.

23'

Dośrodkowanie w pole karne. Przyrowski wypuszcza piłkę z rak, ale ma szczęście, że obrońcy to wybili.

22'

Kontra Polonii. Błyskawiczny zryw Przybeckiego, który minął Wawrzyniaka jakby Ferrari polskiego malucha. Dograł do Wszołka, ale ten na spalonym.

22'

Ljuboja teraz zaprezentował nam zachodni futbol. Okiwał dwóch polonistów na prawej stronie i dograł w pole karne, ale tam nie było komu tego skończyć.

21'

Na Kamiennej sektorówka FANATICS POLONIA.

20'

Faulowany Dwaliszwili. Szybko wznawia Łukasik do Radovicia, ten wbiega w pole karne i kiwa sam siebie. Przewraca się i tyle z akcji.

18'

Sunie kolejny atak Legii, jest budowany jednak za długo. Radović próbuje uruchomić szybkiego Bereszyńskiego, ale po raz kolejny niecelnie zagrywa.

17'

Pierwszy transparent tego wieczoru: "Legionistą może być każdy, takich jest wielu - bycie polonistą wymaga charakteru!"

16'

Tosik ukarany kartką.

15'

Długa piłka na Przybeckiego. Z nim spore problemy ma Wawrzyniak, ale radzi sobie.

15'

Łukasik podaje z rzutu rożnego. Strzela Vrodljak, jak to się mówi, Panu Bogu w okno.

14'

Ależ okazja! Rajd Koseckiego, dośrodkowanie do Ljuboji, który próbuje pokonać Przyrowskiego klatką piersiową! Broni golkiper!

13'

Kolejne nieudane dośrodkowanie Radovicia. Przechwyt Polonii i znowu kontra!

10'

Za kłótnie z sędzią kartkę dostał też Wszołek.

11'

Mocne dośrodkowanie Kiełba wypiąstkowuje Kuciak!

10'

W stronę Wawrzyniaka poleciała natychmiast papierowa kulka z trybun.

10'

Wawrzyniak fauluje od tyłu Wszołka, który pędzi prawą stroną, mijając z łatwością legionistę. Żółta kartka.

9'

Atak pozycyjny Legii. Przejmuje Polonia i kontra! Bardzo nieudana. Znowu Legia przy piłce.

9'

Z lewej strony strzału z dystansu próbuje Przybecki. Bardzo niecelnie.

8'

Strzało-podanie Wojskowych i łapie pewnie Przyrowski.

7'

Długo nie mogła wyjść Legia z własnej połowy, ale teraz nacierają. Kończy się to niecelnym zagraniem Radovicia.

6'

Seria niecelnych zagrań Legii, która wywołuje salwę braw od kibiców Polonii.

5'

Dużą rolę odegrał Przybecki, do którego nie kwapili się podejść obrońcy.

4'

Długo przy piłce była Legia, ale Polonia pokazała, że szybkie kontry i wściekły atak może być ich potężną bronią.

4'

Huknął Hołota! Kuciak wybija z trudem. Dobija Przybecki, ale Kuciak na klęczkach broni!

3'

Ljuboja dośrodkowuje, ale pilkę sprzed głowy Dwaliszwiliego wybijają obrońcy... pod nogi Łukasika, ale ten strzela nieudolnie.

2'

Cały czas przy piłce Legia. Podanie na Ljuboję, ale Serb na spalonym.

1'

Szybka akcja Legii. Długie podanie do Radovicia. Polonia wybija na raty, ale ciągle przy piłce goście.

1'

Pierwszy gwizdek i jeszcze konfetti z Kamiennej!

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Gila! Zaczynamy 56. derby stolicy!

18:00

18:00

Piłkarze pomagają zbierać konfetti...

18:00

Teraz trwa zbieranie konfetti. Ładne, ale potem dużo zachodu...

17:59

Derby są nasze! skandują kibice Czarnych Koszul. Zaraz potem "uprzejmości" w stronę Legii.

17:59

Konfetti z trybuny Kamiennej na murawie! Wrzawa na stadionie!

17:59

Piłkarze opuszczają tunel. Od pierwszego gwizdka w Derbach Stolicy dzielą nas minuty!

17:53

Wyjątkowo ciasno dzisiaj na trybunie VIP/prasowej...

17:51

17:50

Skoro mamy trochę czasu, to z tego miejsca życzymy wszystkim WESOŁYCH, PIŁKARSKICH ŚWIĄT! :)

17:48

Piłkarze zbiegli już do szatni z rozgrzewki. Mecz idzie wielkimi krokami!

17:47

No i poszły "uprzejmości" na Legię z Kamiennej. A zastanawialiśmy się, co tak cicho przez długi czas. Organizatorzy przytomnie, jak tylko weszło słowo "je*ana" puścili głośniej muzykę :)

17:47

Mecz "podwyższonego podniecenia", ale Kamienna mimo wszystko niepełna. Sporo miejsc na bokach, ale i w środku na razie nie ma ścisku.

17:41

Kibice z Kamiennej zakładają już przygotowane do oprawy pelerynki w barwach klubowych. Dodamy, że kibiców gości brak. Po ich sektorze hula wiatr.

17:40

Z drugiej strony Legia Warszawa - wydaje się, że ma najsilniejszy skład od wielu lat. Czy dzisiaj nawiążą do historii, do roku 2006, w którym ostatni raz wygrali tutaj z Polonią? Na to zwycięstwo czekają już tak długo, jak na mistrzostwo Polski. Jeśli nie teraz, to kiedy?

17:38

To słowa Piotra Stokowca, trenera Polonii. No właśnie, czy drużyna, która regularnie zaskakuje piłkarską Polskę jest dzisiaj w stanie podtrzymać serię przy Konwiktorskiej z Legią?

17:37

Wszyscy wiemy, co się dzieje w klubie. Nie chcę teraz mówić o zaległościach finansowych. Może to zabrzmi brutalnie, ale wymagam od zawodników pełnego profesjonalizmu. To jest mecz dla prawdziwych piłkarzy. Okaże się, jaką mamy drużynę.
17:35

- Jestem przekonany, że Legia jest w stanie osiągnąć dobry rezultat na Konwiktorskiej, chociaż na pewno czeka nas bardzo trudny pojedynek - mówi Tomasz Kielbowicz, były obrońca Legii Warszawa przed sobotnimi derbami stolicy. - mówi przed meczem Tomasz Kiełbowicz, który w swojej karierze reprezentował oba kluby, ale zdecydowanie dłużej biegał w legijnym trykocie.

17:34

No i jest też ex-ex-polonista, czyli Tomek Jodłowiec. Szczerze, moja subiektywna opinia - będzie miał dzisiaj problemy z szybkimi polonistami. Na miejscu Urbana obawiałbym się, że przeciwnicy wkręcą go w ziemię. Chyba, że trener liczy na bramki z główek.

17:32

Na Polonię wraca Dwaliszwili (i to od razu w pierwszym składzie). Ciekawe czy z trybun poza gwizdami popłyną jakieś wymyślne wyzwiska.

17:28

Będziemy mieli dzisiaj, tak jak się spodziewaliśmy, oprawę. Wielkie płótno leży z boku trybuny Kamiennej.

17:26

Do meczu jeszcze sporo czasu. Na moje oko idealne do zapoznania się z ZAPOWIEDZIĄ tego meczu. Czytajcie, bo czytać warto!

17:25

W składzie Polonii bez wielkich zmian. Trzej ofensywnych piłkarzy, to Przybecki, Wszołek i Kiełb. Oni będą dzisiaj straszyć obrońców Wojskowych.

17:23

A jednak Marka Saganowskiego pokonała choroba. "Sagan" zmagał się z grypą i dzisiaj jednak usiądzie na ławce. W jego miejsce, podwieszony za Ljuboją Dwaliszwili. Serb dzisiaj najbardziej wysuniętym graczem Legii.