Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
15:28

Z jednej strony kibice w Gliwicach mogą żałować przestrzelony karny Robaka, z drugiej jednak strony passę meczów bez porażki przedłużyli już do 4 meczów i to jest jednak powód do dumy... Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan, zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net i życzę wszystkim fanom futbolu Wesołych Świąt.

90'

Tuż przed końcem z 20 metrów Zganiacz mocnym uderzeniem mógł pokonać Słowika, ale trafił tylko w trybuny. Po tej akcji sędzia tego meczu zakończył spotkanie.

90'

Ewidentny błąd Szmatuły, wyszedł na 20 metr i podał wprost pod nogi Quintana, który zdecydował się na natychmiastowy strzał z 40 metrów, ale nie udało mu się trafić do pustej bramki.

90'

Robak podał piłkę na skrzydło do niepilnowanego Zbozienia, ale obrońca Piast uderzył z ostrego kąta nad bramką.

89'

Rzut rożny wykonał Quintana, ale świetnie piąstkował Szmatuła.

88'

Robak na spalonym.

87'

Przewrotką uderzał Gajos, ale piłka poszybowała nad bramką.

85'

Muszę przyznać, że uważnie obserwowałem Robaka podczas rozgrzewki i dostrzegłem, że wszystkie jego strzały były niecelne, albo w środek bramki - nie inaczej było podczas karnego.

83'

FATALNIE WYKONANY RZUT KARNY PRZEZ ROBAKA - W ŚRODEK BRAMKI. PO CHWILI PRÓBOWAŁ DOBIJAĆ, ALE WYSOKO NAD BRAMKĄ.

81'

Modelski fauluje Podgórskiego w polu karnym - RZUT KARNY!

80'

Zganiacz zastępuje Lazdinsa i trzeba przyznać, że był to całkiem udany występ Łotysza.

77'

Tuż przy linii bocznej faulował Podgórski.

75'

Dźwigała próbował dośrodkować przed bramkę, ale obrońcy tak zablokowali piłkę, że futbolówka wróciła wprost pod nogi obrońcy Jagiellonii, który oddał niecelny strzał.

72'

Z 18 metrów uderzał Quintana, ale piłka poszybowała obok bramki Szmatuły.

68'

Za faul w ofensywie Modelskiego, prawy obrońca gości otrzymał kartonik.

67'

Rzut wolny wykonywał Quintana, ale odległość do bramki była zbyt mała, żeby zmieścił piłkę w bramce.

66'

Szmatuła pojawił się za Rubena i Piast dokończy spotkanie w osłabieniu.

64'

Na 17 metrze Kupisza faulował Trela za co otrzymał czerwoną kartkę.

63'

Kolejny niewidoczny zawodnik kończy spotkanie, tym razem jest nim Docekal, zastąpiony przez Robaka.

61'

W sytuacji sam na sam mógł się znaleźć Docekal, ale uprzedził go Słowik.

59'

Smolarek zastępuje niewidocznego Kima.

58'

Na strzał Polaka odpowiada Modelski, ale jego uderzenie z narożnika pola karnego było niecelne.

56'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu rożnego głową uderzał Polak, był to jednak strzał niecelny.

14:43

fotkapiast

54'

Strzał z 25 metrów oddał Matras, ale źle złożył się do uderzenia, dlatego też piłka tylko potoczyła się kilkanaście metrów od bramki.

51'

W środku pola Podgórski faulował Grzyba.

49'

Na spalonym był Jurado.

48'

Agresywnie rozpoczął Pazdan faulując Docekala, za co otrzymuje żółtą kartkę.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

14:22

Do przerwy lepiej prezentował się Piast, ale dzięki instynktowi strzeleckiemu Frankowskiego póki co zapowiada się na podział punktów. Miejmy nadzieję, że po przerwie padną kolejne gole i nie zabraknie emocji.

45'

Krzysztof Jakubik po upływie doliczonej minuty zakończył pierwszą połowę.

45'

Była to już 167 bramka "Franka" w ekstraklasie. Dzięki czemu zrównał się z Gerardem Cieślikiem, który zajmuje trzecie miejsce w całej klasyfikacji.

42'

Z minuty na minutę Docekal prezentuje się coraz gorzej i mocno pracuje nad zmianą. Tym razem faulował w ataku.

41'

Po dośrodkowaniu Podgrórskiego głową uderzał Docekal, ale pewnie obronił ten strzał Słowik.

40'

Gajos wyprostowaną noga atakował Podgórskiego, za co otrzymał żółtą kartkę.

38'

GOOOOOOL! FRANKOWSKI DOPROWADZA DO REMISU TRAFIAJĄC Z 7 METRÓW PO ŚWIETNIE WYŁOŻONEJ PIŁCE OD KUPISZA! PIŁKA ODBIŁA SIĘ OD SŁUPKA, ZANIM WPADŁA DO BRAMKI!

36'

Krótko rozegrany rzut rożny Quintany po czym jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Lazdinsa.

35'

Kolejny faul Matrasa.

32'

Hanzel pojawił się za Norambuenę.

30'

GOOOOOOOOOOOL! PIERWSZĄ BRAMKĘ W BARWACH PIASTA STRZELIŁ ARTIS LAZDINS - STRZAŁ Z 14 METRÓW I DZIĘKI TEMU, ŻE JURADO PRZESZKADZAŁ SŁOWIKOWI TEN MIAŁ PROBLEM Z PEWNĄ INTERWENCJĄ.

28'

Groźnie pod bramką Słowika, ale na spalonym był Podgórski.

27'

Quintana świetnie przedryblował dwóch zawodników Piasta, ale świetnie asekurował kolegów Mateusz Matras i wybił piłkę na rzut rożny.

25'

Na rozgrzewce już są Urban, Sidqy i Robak.

24'

Ofensywny faul Matrasa na połowie gości.

21'

Kapitalna akcja Piasta prawą stroną sam na skrzydle znalazł się Cicman, który wycofał piłkę do Podgórskiego - podanie było jednak minimalnie niecelne, co wystarczyło, by Podgórski nie był w stanie oddać strzał na bramkę Słowika.

20'

Na rajd zdecydował się Ruben, ale strzał z ostrego kąta z kilku metrów pozostawił wiele do życzenia.

18'

Za mocna centra Kupisza i od bramki rozpocznie Trela.

13:48

fotkapiast Fani gości

17'

Z 15 metrów przy słupku celował Cicman, ale czujny w bramce był Słowik.

15'

Zbozień wrzucał piłkę z autu wprost na głowę Docekala, ale Czech przegrał walkę o górną piłkę z niższym o głowę Pazdanem.

14'

Zbozień faulował Gajosa przy linii bocznej.

12'

Z rożnego Quintana i po raz trzeci Klepczyński wybił piłkę z pola karnego.

10'

Faul Lazdinsa w środku pola.

9'

Pazdan potrzebuje interwencji klubowego lekarza.

9'

Cicman zdecydował się na strzał dystansu i choć wszyscy kibice widzieli piłkę w bramce, futbolówka odbiła się od lewego słupka i powróciła na boisko!

7'

Docekal w sytuacji sam na sam trafił wprost w nogi Słowika.

6'

Alexis dośrodkował z lewej strony i ponownie dobrą interwencją popisał się Klepczyński, podając piłkę klatką piersiową Treli.

5'

Kolejny niecelny strzał, tym razem także z dystansu - Kupisz.

4'

Dośrodkowanie Modelskiego, ale Klepczyński pewnie wybija piłkę.

1'

Piast rozpoczął spotkanie i od razu zdecydował się na strzał ze środka boiska, ale było to jednak uderzenie niecelne.

13:31

Rezerwowi Jagiellonii: Skowron, Hanzel, Bandrowski, Porębski, Kowalski, Smolarek, Fidziukiewicz

13:30

Rezerwowi Piasta Gliwice: Szmatuła, Sidqy, Murawski, Zganiacz, Bzdęga, Urban, Robak.

13:24

W całej historii spotkań gliwiczan z Jagiellonią Piast wygrał tylko raz i miało to miejsce 22 września ubiegłego roku. Z drugiej strony, goście jeszcze nigdy nie odnieśli zwycięstwa w ekstraklasie w Gliwicach.

13:11

Co prawda mamy dzisiaj Wielką Sobotę, ale 20. kolejkę trzeba rozegrać, dlatego zawodnicy Piasta Gliwice i Jagiellonii Białystok zamiast z koszykiem przespacerować się do kościoła, będą musieli walczyć o kolejne punkty.