Poniedziałek, 1 kwietnia 2013, godz. 16:00
Lechia Gdańsklechia
0 : 0
Wisła KrakówWisła Kraków
94'

Koniec! Niestety bez bramek w meczu Lechia - Wisła. Druga połowa znacznie ciekawsza, ale zabrakło tylko bramek (albo chociaż jednej).

93'

Chaotyczna gra obu stron. Ostatnie sekundy.

92'

Piotr Wiśniewski strzela, ale trafia w... Adama Dudę. Sergei Pareiko od bramki.

90'

Adam Duda przepchnął Osmana Chaveza i zyskał korner. Rafał Janicki strzela z woleja i nieczysto trafia w piłkę.

90'

4 minuty doliczone. Lechia do tej pory ani razu nie remisowała bezbramkowo.

88'

Marko Jovanović dośrodkowuje w pole karne i piłkę wybija obrońca Lechii.

85'

Łukasz Kacprzycki pojawia się w miejsce Ricardinho.

85'

Michał Chrapek zmienia Łukasza Gargułę.

85'

Adam Duda i Piotr Wiśniewski zderzyli się w polu karnym Wisły i z dużej chmury mały deszcz.

83'

Niespodziewane przebudzenie Wisły: centra Emmanuela Sarkiego, zgranie na 12. metr Radosława Sobolewskiego i Patryk Małecki chciał wjechać w bramkę. Powinien strzelać bez przyjęcia.

81'

Cwetan Genkow strzela głową w sam środek bramki. Michał Buchalik pewnie i spokojnie broni. Dobre zmiany w Wiśle ożywiły znacznie jej grę.

79'

Pierwsza roszada personalna w Lechii: za dobrze spisującego się Mateusza Machaja pojawia się Adam Duda.

79'

Bardzo dobre dośrodkowanie Piotra Brożka w pole karne. Marcin Pietrowski dostaje piłkę i zagrywa jeszcze raz, gdzie główkuje Piotr Wiśniewski nad poprzeczką.

77'

Emmanuel dogrywa z prawego skrzydła w pole karne, lecz tam Deleu uprzedza zawodnika Wisły. Korner.

75'

Ostatni kwadrans przed nami. Jedna bramka może zadecydować o zwycięstwie. Bliżej strzelenia jest Lechia. Wisła gra przeraźliwie słabo.

74'

6 Strzały celne 1

74'

Pierwszy strzał(!) w światło bramki Wisły, dokładniej Cwetana Genkowa. Michał Buchalik trafiony i piłka wychodzi na rzut rożny.

74'

Marko Jovanović wraca na boisko. Wisła w komplecie.

74'

Mateusz Machaj poślizgnął się w polu karnym Wisły. Nie ma mowy o "jedenastce".

70'

Paweł Buzała nawinął Marko Jovanovicia i chciał to zrobić jeszcze raz. Niepotrzebnie i Serb zdołał zablokować dośrodkowanie. Jeszcze doznał jakiegoś urazu w tej akcji.

68'

Cezary Wilk wygarnął wślizgiem spod nóg jednego z Lechistów i popędził na bramkę gospodarzy. Zagrał w "16" do Łukasza Garguły, lecz temu odskoczyła piłka. Michał Buchalik od bramki.

66'

Żółta kartka dla Radosława Sobolewskiego za faul na Marcinie Pietrowskim. Kapitan Wisły dostaje 4. żółtą kartkę i nie zagra z Piastem Gliwice.

64'

Patryk Małecki przedarł się między dwoma Lechistami na lewej stronie. Skończyło się Deleu.

63'

Cwetan Genkow zmienia niewidocznego Rafała Boguskiego.

63'

Emmanuel Sarki za Kamila Kosowskiego. Słaby mecz "Kosy".

62'

Mateusz Machaj na wślizgu pchnął piłkę w rękawice Sergeia Pareiki. Lechia coraz bliżej gola!

61'

Sergei Pareiko broni strzał Pawła Buzały.

61'

Ponownie Deleu! Chciał na prawej stronie minąć Kewa Jaliensa i wbiec w pole karne, lecz Holender wybił piłkę na rzut rożny.

60'

Deleu z dystansu nad poprzeczką. A zaczęło się od straty Wisły na własnej połowie.

60'

Sergei Pareiko jedną ręką broni strzał Mateusza Machaja.

57'

Znaczna przewaga Lechii. Wisła ma duży problem z grą.

55'

Akcja Wiślaków i zdaniem arbitra Patryk Małecki fauluje Deleu. Z tą decyzją nie może pogodzić się piłkarz gości.

53'

Piotr Wiśniewski zgubił obrońcę Wisły w narożniku pola karnego i strzela obok bramki.

52'

Żwawiej poruszają się gospodarze - Wisła jakby była w marazmie. Nieporozumienie Marko Jovanovicia i Sergeia Pareiki, ale Serb wybija piłkę na aut, bo za jego plecami czyhał zawodnik Lechii.

51'

Słaby strzał Łukasza Surmy z dystansu nie sprawił kłopotów bramkarzowi Wisły.

50'

Piotr Brożek strzela prawą nogą z 20 metrów wprost w bramkarza.

49'

Patryk Małecki na desancie czekał na wsparcie kolegów z drużyny. Chciał podać do Rafała Boguskiego, ale za późno. Łukasz Garguła zagrywa w pole karne do nikogo.

48'

Kamil Kosowski pod pressingiem traci piłkę. Akcja Lechistów prawą stroną i Osman Chavez najpierw wybija piłkę na aut, a kilka sekund później na korner.

46'

Dośrodkowanie do nikogo i Arkadiusz Głowacki zgrywa piłkę klatką piersiową do Sergeia Pareiki.

46'

Gramy! Oba zespoły bez zmian. Wraca doping!

17:03

Wiślacy już wybiegają na boisko. Za kilka chwil rozpocznie się druga odsłona spotkania.

16:50

Początek obiecujący, ale w miarę upływu czasu było coraz gorzej. Dopingu nie było, a mógłby ponieść obie drużyny. Strzałów celnych jak na lekarstwo: Lechia miała jeden, Wisła - 0. Oby druga połowa była znacznie lepsza i ciekawsza. Wracamy za kilka minut.

46'

Ostatnia akcja Lechii spaliła na panewce. Sędzia kończy tę przeciętną pierwszą połowę.

45'

Minuta doliczona.

45'

Lechia jak Barcelona: duża ilość "krótkich" podań i zagranie w pole karne do Mateusza Machaja ciut za mocne.

44'

Dośrodkowanie z lewej strony Piotra Brożka i Osman Chavez wybija przed "16" do Mateusza Machaja. Ten strzela z woleja, lecz zablokowany.

43'

Klepka w środku pola Pawła Buzały z... arbitrem. Potem chciał podać do Piotra Brożka, ale dobrze ustawiony Marko Jovanović przeciął piłkę.

41'

Żółta kartka dla Deleu.

40'

Mateusz Machaj centruje w pole karne i górą obrońcy Wisły. Po chwili Radosław Sobolewski fauluje przeciwnika w kole środkowym.

38'

Patryk Małecki strzela gola, ale zdaniem sędziego był na spalonym.

38'

Składna akcja Lechii i nieudane dośrodkowanie Mateusza Machaja. Poszła kontra i Michał Buchalik poza polem karnym wślizgiem wybija piłkę na aut.

36'

Prostopadłe podanie Łukasza Garguły na wolne pole o Patryka Małeckiego, ale za mocno. Michał Buchalik łapie piłkę.

35'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Marcin Pietrowski za spóźniony wślizg. To jego 4. żółta kartka, więc nie zagra w następnej kolejce

34'

Łukasz Garguła z rzutu wolnego. Przemilczę to "zagranie".

34'

Patryk Małecki zahaczany przez Deleu. Rzut wolny dla Wisły w pobliżu lewego narożnika pola karnego Lechii.

32'

Lechia często atakuje prawą stroną. Ricardinho nie opanował piłki i Sergei Pareiko wznawia grę od bramki.

31'

Starcie Mateusza Machaja i Kew Jaliensa. Holender trzyma się za rękę, a sędzia zwracam uwagę młodemu pomocnikowi gospodarzy.

30'

Rafał Boguski opanował piłkę z obrotem, lecz nie zdołał oddać strzału - skutecznie interweniował obrońca Lechii.

27'

Kolejna próba Mateusza Machaja i po rykoszecie od Osmana Chaveza gospodarze mają rzut rożny.

25'

Mateusz Machaj dobrze opanował piłkę przed polem karnym i nieczysto strzelił na bramkę Sergeia Pareiko. Estończyk łapie piłkę.

24'

Z trudem gospodarze poradzili sobie z atakami Wiślaków. Łukasz Surma faulowany w ok. środka pola.

23'

Pressing Patryka Małeckiego opłacił się. Zyskał rzut rożny.

21'

Dwudziesta minuta gry i oklaski dla jednego z kibiców Lechii. W międzyczasie Sergei Pareiko uprzedza w polu karnym Pawła Buzałę.

19'

Rafał Boguski zwija się z bólu po przypadkowym starciu z... Marko Jovanoviciem. Przerwa w grze i niezbędna pomoc medyczna. Powinien jednać wrócić na plac gry.

18'

Ryzykownie Sergei Pareiko - wdał się w drybling na piątym metrze i niewiele brakowało by stracił piłkę. Wybił ją na korner.

17'

Pierwsza połowa będzie z oczywistych przyczyn bez dopingu.

15'

Ricardinho strzela z ok. 20 metrów nad poprzeczką. Wcześniej przedzierał się Paweł Buzała.

14'

Klepka Wiślaków w środku pola i podanie Łukasza Garguły na wolne pole do Patryka Małeckiego. Za mocno i bez problemu radzą sobie obrońcy Lechii. Na dodatek Kamil Kosowski był na spalonym.

11'

Łukasz Surma faulowany w środku pola przez Cezarego Wilka.

9'

Biała Gwiazda wyraźnie zepchnięta do defensywy. Mogła nawet przegrywać jedną bramką.

8'

Gospodarze w natarciu. Paweł Buzała po indywidualnej akcji strzela z 20 metrów nad poprzeczką.

8'

Błąd Wisły w środku pola i kolejna akcja Lechii! Paweł Buzała nie zdołał wykorzystać dobrego dośrodkowania Piotra Brożka.

7'

Deleu zagrywa za mocno do Piotra Wiśniewskiego i Kew Jaliens pozwolił opuścić piłce wyjść poza boisko.

5'

Strata Wisły i kontra Lechii. Ricardinho zwlekał z dośrodkowaniem, co wykorzystał Kew Jaliens nabijając Brazylijczyka.

4'

Odpowiedź Wisły natychmiastowa: strzelał Patryk Małecki, ale obok bramki.

3'

Dobre zagranie Piotra Brożka w pole karne i Piotr Wiśniewski nie sięgnął piłki. Jeszcze próba dobitki któregoś z Lechistów nieudana.

2'

Starcie Osmana Chaveza z zawodnikiem Lechii poza linią końcową. Od bramki Sergei Pareiko.

1'

Marcin Borski gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta.

16:01

19.03,2013 r. PAMIĘTAMY DZIĘKUJEMY - w takich koszulkach wyszli na boisko piłkarze Lechii i Wisły.

16:00

Obie drużyny już na boisku. Przed rozpoczęciem spotkania minuta ciszy.

15:59

Radosław Sobolewski, Cezary Wilk, Michał Buchalik, Rafał Janicki, Piotr Brożek, Jarosław Bieniuk, Marcin Pietrowski, Paweł Buzała - ci zawodnicy powinni uważać by nie dostać żółtej kartki. W przeciwnym razie będą pauzować w następnej kolejce.

15:56

Można zaryzykować stwierdzenie, że Lechiści to "wygodny" rywal Białej Gwiazdy. Od 2008 r., czyli awansu Lechii do Ekstraklasy - oba zespoły zagrały dziesięciokrotnie. 8 razy wygrała Wisła, a tylko raz Lechia. Jak będzie dzisiaj?

15:49

Najwięcej bramek w tym sezonie dla Wisły strzelili Łukasz Garguła i Cwetan Genkow - po 4.

15:48

Jeszcze drobna statystyka, tym razem strzelców. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy pozostaje Abdou Razack Traore, który z 9 trafieniami jest wice-liderem klasyfikacji strzelców z Bartoszem Ślusarskim. Oczywiście nie poprawi tego wyniku ponieważ przeniósł się do Turcji. Drugim czołowym strzelcem jest Ricardinho (5 trafień).

15:43

Rzut oka na tabelę: Lechia zajmuje siódme miejsce w tabeli z 28 punktami. Wisła traci dwa punkty i jest dziesiąta.

15:38

Rezerwowi Wisły Kraków: Gordan Bunoza, Michał Miśkiewicz, Łukasz Burliga, Cwetan Genkow (strzelec jedynego gola w rundzie jesiennej), Emmanuel Sarki, Daniel Sikorski, Michał Chrapek

15:37

Rezerwowi Lechii Gdańsk: Patryk Sobczak, Adam Duda, Łukasz Kacprzycki, Przemysław Frankowski, Maciej Kostrzewa, Kacper Łazaj, Wojciech Zyska.

15:35

Tomasz Górski, witam Państwa. Kilka minut temu zakończyło się spotkanie Zagłębia Lubin z Ruchem Chorzów. "Niebiescy" wygrali rzutem na taśmę 2:3 po golu Jakuba Smektały w doliczonym czasie gry.