Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
2 : 0
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
19:58

Gospodarze grają na wiosnę bezkompromisowo. Dwie porażki i dwie wygrane. Co cieszy, spotkanie z Polonią jest na "zero z tyłu". Polonia stworzyła kilka dogodnych okazji, w tym 2-3 stuprocentowe, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

93'

Koniec! Jagiellonia na inaugurację 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pokonuje 2:0 Polonię Warszawa.

92'

Wszołek przewinił na prawej stronie powalając Alexisa. Gospodarze od wolnego.

92'

Kowalski zmienia żegnanego brawami Quintanę.

91'

Kolejna akcja Polonii. Tylko rzut rożny.

90'

3 minuty doliczone.

88'

Polonia walczy o kontaktowego gola. Póki co muszą zadowolić się rzutem rożnym.

86'

Plizga minął wychodzącego Pawełka i za mocno wypuścił sobie piłkę. Padł w polu karnym. Nie ma karnego, a jest czwarta żółta kartka dla zawodnika Jagi. Podobnie jak Ukah, nie zgra w najbliższym ligowym spotkaniu.

83'

Pawełek interweniuje poza polem karnym. Gdyby nie on to byłaby powtórka sprzed kilku minut.

79'

Strata Todorovskiego, który grając ostatniego obrońcę zaczął się kiwać z Quintaną. Hiszpan podaje do Plizgi, który popędził 30 metrów i strzelił obok Pawełka. Tu nie ma dyskusji kto skierował piłkę do siatki. Czwarty gol Plizgi.

80'

Gliński za Barana.

79'

GOL, Dawid Plizga

78'

Żółta kartka dla Ukaha. Ósmy kartonik, więc nie zagra w następnej kolejnce.

77'

Tici-taca jagiellonii i podanie do Quintany w pole karne. Uprzedza go Todorovski wybijając piłkę na korner.

77'

"Świeca" w pole karne Polonii w wykonaniu Bandrowskiego i piłka w rękawicach Pawełka. Przed nami ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry.

75'

43% Posiadanie piłki 57%

74'

Jak można było zmarnować taką okazję? Wszołek świetne ograł "odjeżdżającego" Modelskiego i zagrał wzdłuż linii bramkowej i nikt nie sięgnął piłki!

73'

Żółta kartka dla Gajosa za brzydki faul na Gołębiewskim.

72'

Plizga strzela z 17 metrów i po rykoszecie futbolówka wychodzi na rzut rożny.

71'

Kiełb ucierpiał w starciu z Modelskim. Przez kilka sekund nie podnosił się z murawy, ale jest w stanie kontynuować grę.

69'

Komentujący: bramka, a właściwie strzelec, wzbudza wiele "kontrowersji". Nie do końca wiadomo, komu zaliczyć trafienie. Moim zdaniem Frankowski wepchął ją zza linii bramkowej. Zdania w tej kwestii są podzielone...

68'

Kupisz zmienia Frankowskiego.

67'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Grzyba w pole karne do Frankowskiego. Pawełek łapie piłkę.

65'

Gołębiewski zastępuje słabo grającego Grzelczaka.

61'

Plizga bliski przelobowania Pawełka z 40 metrów. Bramkarz Polonii zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką!

60'

Indywidualna akcja Quintany, który mijał rywali jak alpejczyk slalomowe tyczki. Minął trzech, skończyło się na czwartym. Odpowiedź Hołoty i po jego strzale z dystansu piłka mija bramkę.

57'

Wszołek "szukał" w polu karnym Grzelczaka i po rykoszecie pilka wpada do rękawic Słowika.

55'

Quintana strzela z dystansu i na raty interweniuje Pawełek. A na jego błąd czyhał zawodnik Jagi.

55'

Bandrowski zmienia Dźwigałę.

54'

Prostopadłe podanie do Tosika i nieudane zagranie obrońcy Polonii. Ni strzał, ni podanie. Dobre wyjście z bramki Słowika było tego powodem.

52'

Quintana nie zdołał opanować piłki na boisku. Pawełek wznawia grę z "piątki".

50'

Grzelczak wykorzystał kiks Modelskiego we włanym polu karnym i strzelił jednak obok bramki Jagiellonii.

46'

Akcja za akcję. Frankowski był bliski "dziubnięcia" piłki przed wychodzącym z bramki Pawełkiem, lecz nie sięgnął piłki. Kilka sekund później "'Franek" był na spalonym.

46'

Druga połowa rozpoczęta przez piłkarzy Polonii

18:52

Dobra, toczona w szybkim tempie, pierwsza odsłona. Zawodnicy trochę z przymusu biegają, ale to dobre dla widowiska. Szybko strzelona bramka dla gospodarzy (w dalszym ciągu zdania są podzielone kto strzelił) była niemalże błogosławieństwem dla Jagiellonii, która gra o posadę trenera. Jak to się skończy? Przekonamy się za ok. godzinę. Na drugą połowę wracamy za kilka minut.

46'

Koniec pierwszwej połowy. Jagiellonia prowadzi do przerwy 1:0 z Polonią Warszawa.

46'

Przybecki strzela z woleja i oklepał słupek! Udanie interweniował w tej sytuacji Słowik.

46'

Podanie do Frankowskiego i Pawełek znalazł się na 13. metrze. Dzięki interwencji stoperów kapitan Jagi nie zdołał oddać strzału.

44'

Składna akcja gospodarzy, w tym Modelskiego z Gajosem. Ten pierwszy wywalczył rzut rożny.

43'

Przybecki na spalonym.

42'

Kontra Polonii zwieńczona fatalnym dośrodkowaniem...

41'

Plizga wywalczył rzut rożny. Moment oddechu dla defensywy Jagiellonii, przede wszystkim dla Słowika.

40'

Spóźniona interwencja Tosika i fauluje Grzyba. Zasłużona żółta kartka (trzecia w tym sezonie).

39'

Hołota miał 100-procentową sytuację. Wykorzystując zawahania Pazdana przejął piłkę w polu karnym i z narożnika pola bramkowego strzela w nogi Słowika!

37'

Tosik bezpośrednio(!) z narożnika i czujny Słowik.

37'

Dobry strzał Todorovskiego. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

36'

Ukah fauluje Tosika 20 metrów od bramki. Może być groźnie.

35'

Kolejna akcja Polonii. Piłka po dośrodkowaniu Wszołka odbiła się od zawodnika Jagi, lecz przed rzutem rożnym swój zespół uratował Słowik.

33'

Nieoczekiwana zmiana w Polonii: za Szymanka pojawia się Kiełb.

32'

Prostopadłe podanie do Tosika w pole karne i szybszy od niego wychodzący z bramki Słowik.

31'

Hołota centruje w pole karne do Wszołka i ten przegrywa pojedynek główkowy. Dźwigała efektowna przewrotką wybija piłkę.

30'

Dobre dośrodkowanie Tosika w pole karne. Żaden z jego partnerów nie ruszył się do piłki i ta wpada do "koszyczka" Słowika.

26'

Plizga zwlekał z podaniem do ustawionego przed polem karnym Quintany i trafił w obrońców Polonii. Stracona szansa na podwyższenie prowadzenie.

26'

Polonia w komplecie. Morozov kontynuuje grę.

24'

Przybecki zagrywa płasko w pole do Grzelczaka, ale uprzedza go obrońca Jagiellonii. Ostatnie minuty to rosnąca przewaga Czarnych Koszul. Wszołek na spalonym.

22'

Morozov ucierpiał w starciu z Ukahem. Na chwilę opuścił murawę.

21'

Ciekawe, nieszablonowe, rozegranie rożnego. Wszołek wycofał piłkę do Przybeckiego, ale jego uderzenie zablokowane i piłka wychodzi na kolejny korner.

20'

Gajos zagrywa płasko w pole karne Polonii, lecz piłka podskoczyła na nierówności. Z trudem i na raty łapie ją Pawełek. Odpowiedź gości przynosi rzut rożny.

19'

Akcjami Polonii rządzi przypadek. Czasem uda się podanie do partnera, częściej nie. Wszołek nie opanował piłki na lewej stronie.

18'

0 Faule 6

17'

Gol Plizgi nieuznany - był na minimalnym spalonym. Świetne podanie Quintany.

16'

Todorovski fauluje Alexisa w ok. linii środkowej. Gospodarze długo utrzymują się przy piłce. Polonia nie stosuje pressingu, tylko Grzelczak krąży od obrońcy do obrońcy.

13'

Efektowna akcja Quintany. Minął jednego zawodnika Polonii na zamach i wpadł w "16". Drugi gracz Czarnych Koszul wybił piłkę na rzut rożny. Źle rozegrany i szansa na kontrę.

13'

Seria stałych fragmentów gry dla Jagiellonii. Wolny z ok. prawego narożnika. Dośrodkowanie Quintany i dobre ustawienie Barana, który głową wybija piłkę.

10'

Quintana przewracany przed polem karnym Polonii, ale zdaniem sędziego nie było faulu.

9'

Trwa walka... kto strzelił gola. Czy Maciej Gajos bezpośrednio z rzutu wolnego czy Tomasz Frankowski. A może samobójcze trafienie zanotował Mariusz Pawełek. Z mojej perspektywy pierwszy wariant jest prawdziwy...

6'

Paweł Wszołek przed dogodną okazją, ale źle opanował piłkę w polu karnym i wybił ją gracz Jagi.

2'

Młody pomocnik Jagiellonii uderzył płasko z rzutu wolnego i piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki!

2'

GOOOOOL! Frankowski

1'

Gwizdek sędziego Pawła Pskita i Jagiellonia zaczęła ze środka

17:59

Niedługo rozpocznie się spotkanie. Pogoda nie będzie pomagać zawodnikom i kibicom: jest bardzo zimno i wieje porywisty wiatr.

17:45

Rezerwowi Polonii Warszawa: Sebastian Przyrowski, Paweł Tarnowski, Vytautas Luksa, Jacek Kiełb, Daniel Gołębiewski, Krzysztof Kopciński, Mariusz Gliński

17:44

Rezerwowi Jagiellonii Białystok: Łukasz Skowron, Tomasz Bandrowski, Euzebiusz Smolarek, Tomasz Kupisz, Lubos Hanzel, Min Kyun Kim, Tomasz Kowalski.

17:44

Tomasz Górski, witam Państwa i zapraszam na relację NA ŻYWO spotkania inaugurującego 19. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy.

17:42

Polonia chce zatrzeć złe wrażenie po porażce w zeszłą sobotę z Wisłą Kraków na własnym obiekcie. Do "11" wskoczył Paweł Wszołek, który nie dostał powołania od Waldemara Fornalika na mecze eliminacyjne do MŚ w Brazylii z Ukrainą (22 marca) i San Marino (26 marca).

17:40

To spotkanie o 'być, albo nie być" Tomasza Hajty na stanowisku trenera Jagiellonii. Ewentualna porażka może spowodować zwolnienie Gianniego z posady. Ratunkiem ma być Tomasz Frankowski wracający do podstawowego składu.