Zagłębie LubinZagłębie Lubin
2 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
95'

Koniec meczu! Po raz kolejny Zagłębie zdobywa bramkę w doliczonym czasie gry! I dzięki Godalowi Miedziowi wygrywają 2:1 z Jagiellonią!

94'

Quintana do Grzyba, który jednak za długo zwlekał z uderzeniem i odebrana mu została piłka.

93'

A jednak mamy 2:1! Fantastyczne dośrodkowanie z prawej strony Pawłowskiego. Świetnie odnalazł się i uderzył z głowy Godal i prawdopodobnie to Miedziowi wygrają w tym spotkaniu.

92'

Ależ okazja Zagłębia! Jeż dośrodkowywał z rzutu wolnego, piłkę uderzył Papadopulos. I tyko dzięki dobrej interwencji mamy nadal 1:1

91'

Quintana bez problemów mijał zawodników Zagłębia, zgrał piłkę do Plizgi, który niecelnie uderzył na bramkę.

90'

Dośrodkowanie Jeża z prawej strony, do uderzenia zbierał się Costa, ale piłka znalazła się w dłoniach Słowika.

89'

Modelski zastąpił na boisku Lubosa Hanzela.

87'

Kowalczyk zastępuje na boisku Hanzela.

84'

Akcja Jagiellonii zakończona niecelnym uderzeniem Plizgi.

81'

Piłkę głową niecelnie uderza Banaś, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykonywanego przez Jeża.

81'

Kolejna zmiana w Zagłębiu. Z boiska schodzi Bilek, a za niego pojawi się Wilczek.

80'

Błąd do Papadopulosa. Szybkie uderzenie napastnika Miedziowych, ale minęło ono jednak bramkę.

77'

Krótko rozegrany rzut rożny przez Zagłębie. Piłka trafia po chwili do Błąda, ale jego strzał poleciał daleko nad bramką.

76'

Zmiana w drużynie Jagiellonii. Tomasza Kupisza na boisku zastąpi Kowalski.

72'

Pawłowski do Jeża, ale kolejny raz skutecznie broni piłkę Słowik.

70'

Koszmarny błąd Bandrowskiego, ale naprawił go Ukah do spółki ze Słowikiem.

69'

I kolejna okazja Pawłowskiego, który chciał wykorzystać błąd obrony Jagiellonii, ale następny raz uchronił swój zespół przed utratą bramki Słowik.

67'

Ładne spotkanie w Lubinie. Vidanov podał piłkę do Pawłowskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale dobrą interwencją popisał się Słowik.

66'

Pierwsza zmiana w Zagłębiu Lubin. Z boiska schodzi Małkowski, a za niego pojawi się Błąd.

64'

I mamy żółtą kartkę dla Pazdana za ten faul w środkowej strefie boiska.

63'

I już akcja pod drugą bramką. Pazdan faulował w środkowej strefie boiska, ale sędzia pozwalał na kontynuowanie gry, Vidanov mógł podawać z lewej strony w kierunku Hanzela, ale zdecydował się na uderzenie. Z nim poradził sobie jednak dobrze Słowik.

62'

Szybkie tempo spotkania. Quintana strącił piłkę w kierunku Plizgi, który zdecydował się na uderzenie, ale dobrą interwencją popisał się Gliwa.

60'

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok

61'

W polu karnym Jagiellonii upada Vidanov, ale po konsultacji z asystentem Tomasz Musioł nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

60'

Costa po raz kolejny dobrze zagrywa piłkę w kierunku Pawłowskiego, ale poradzili sobie z nim obrońcy Jagiellonii.

58'

Quintana dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale Gliwa wypiąstkował piłkę poza pole karne.

56'

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Bandrowski, ale piłką znalazła się bez problemu w dłoniach Gliwy.

54'

Żółta kartka dla Vidanova za faul taktyczny.

53'

Ciekawa zmiana w Jagiellonii. Pazdan zastąpił na boisku Smolarka.

51'

Zagłębie powinno objąć prowadzenie! Costa dośrodkowywał z lewej strony, piłka doszła do Papadopulosa, ale on tylko ją lekko odbił i dzięki temu Słowik popisał się dobrą interwencją.

49'

Żółta kartka dla Dani Quintany za faul na Godalu.

48'

I kolejna akcja Zagłębia. Hanzel dośrodkował z lewej strony do Papadopulosa, który zbierał się do uderzenia, ale piłka odskoczyła mu i nadal mamy remis.

47'

Od początku drugiej połowy w ataku Zagłębie. Papadopulos zagrał w kierunku Pawłowskiego, ale umiejętnie odebrał mu piłkę Ukah.

46'

Już po przerwie! Czas rozpocząć drugą połowę spotkania!

47'

Po czterdziestu pięciu minutach w Lubinie mamy wynik 1:1. Przewagę w pierwszej połowie miało Zagłębie, ale Jagiellonia dzięki bramce Quintany, doprowadziło do wyrównania.

46'

Sędzia doliczył jedną minutę.

45'

Jeż do Pawłowskiego, było zamieszanie w polu karnym, ale piłka w końcu znalazła się w dłoniach Słowika.

43'

Piłkę zagraną z obrony przedłużył Papadopulos i w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Pawłowski. Niestety dla Zagłębia reprezentant Polski był na pozycji spalonej.

41'

Brawa w tej akcji także dla Smolarka i Plizgi, którzy zamiast uderzać, umiejętnie wymienili piłkę między sobą.

39'

Mamy wyrównanie! Dobra, trójkowa akcja Jagiellonii została wykończona przez Quintane!

38'

Małkowski podał na lewą strony do Costy, który skierować piłkę w kierunku Papadopulosa, ale dobrą interwencją popisał się Ukah, wybijając ją poza boisko.

36'

Kolejna akcja piłkarzy gospodarzy. Tym razem uderza Pawłowski,ale jednak nad bramką.

35'

Plizga uderza jednak w mur. Szybka kontra Zagłębia, z lewej strony uderzał Małkowski, ale dobrze interweniuje Słowik.

33'

Quintana dał się sfaulować Godalowi i będziemy mieli dobrą sytuację dla Jagiellonii.

31'

Groźne dośrodkowanie Zagłębia, ale dobrą interwencją popisuje się Słowik.

29'

Hanzel na lewą stronę do Małkowskiego, który dośrodkowuje piłkę w pole karne Jagiellonii. Dobra interwencja Ukaha, który bez zastanowienia wybija ją jak najdalej.

26'

I powinno być 2:0! Pawłowski przyjmuje piłkę i uderza z woleja, ale tylko w poprzeczkę!

24'

I szybka odpowiedź Zagłębia. Dobre zagranie Jeża w kierunku Małkowskiego, ale do zagrania piłki na piąty metr przez pomocnika Miedziowych nikt nie doszedł.

23'

Fatalny błąd Bilka, dzięki któremu w sytuacji trzech na dwóch znaleźli się piłkarze Jagiellonii, którzy jednak nie stworzyli groźnej sytuacji.

21'

W powtórkach telewizyjnym można zauważyć, że podczas sytuacji bramkowej Papadopulos pomógł sobie ręką w przyjęciu piłki.

18'

Żółta kartka dla Costy, za taktyczny faul na zawodniku Jagiellonii.

17'

Było blisko zdobycia kolejnej bramki przez Zagłębie. Z rzutu rożnego dogrywał Jeż, a Costa starał się sprytnym uderzeniem umieścić ją w bramce. Piłka odbiła się tylko od bocznej siatki.

16'

Plizga podaje piłkę w kierunku Kupisza, ale skrzydłowy Jagiellonii znalazł się na pozycji spalonej.

12'

Gooolll! Michal Papadopulos! Piłka zagrana w pole karne gości, zbyt lekko została wybita przez Dźwigałę i trafiła do napastnika Miedziowych, który umieścił ją precyzyjnym uderzeniem w bramce.

10'

Michal Papadopulos zdecydował się na uderzenie w polu karnym, jednak zostało ono zablokowane przez Ukaha.

8'

Prawą stroną przedzierał się Pawłowski i Kupisz był zmuszony do wybicia piłki na rzut rożny. Ładnie rozegrany stały fragment gry wykończył Costa ale dobrą interwencją popisał się Słowik.

5'

Dośrodkowanie z lewej strony Quintany, ale nie miał z nim problemów Gliwa.

3'

Inicjatywę od początku przejęli piłkarze Jagiellonii Białystok, ale umiejętnie broniące się Zagłębie nie dopuszcza gości do sytuacji bramkowych.

2'

Pierwszy strzał na bramkę w meczu oddał Plizga, ale pospieszył się z decyzją i był on bardzo niedokładny.

1'

Pierwszą część spotkania rozpoczęli piłkarze Jagiellonii Białystok.

17:45

Nie wygraliśmy na Piaście, niestety tak czasem się zdarza, jeśli nie wykorzystuje się swoich okazji, to trudno o zwycięstwo. Patrzymy z optymizmem w przyszłość i wierzymy, że wynik jutrzejszego meczu będzie nas wszystkich satysfakcjonował - powiedział Michał Gliwa w wywiadzie dla oficjalnej strony Zagłębia Lubin

17:42

Po zwycięstwie w Zabrzu apetyty na pewno wzrosły. Zagraliśmy tam 65-70 minut na naprawdę dobrym poziomie. Za nami dopiero dwie kolejki a przed nami jeszcze 13. Także nawet po tej trzynastej, będzie jeszcze dwanaście meczów i 36 punktów do zdobycia - stwierdził Tomasz Hajto w wywiadzie, dla oficjalnej strony Jagiellonii.

17:37

W przyszłym tygodniu odbędą się spotkania rewanżowe Pucharu Polski. W ćwierćfinałach tych rozgrywek znalazły się zarówno Zagłębie, jak i Jagiellonia. Obie drużyny troszkę skomplikowały sobie drogę do półfinałów, więc trudno przypuszczać, by odpuściły mecz ligowy, by lepiej przygotować się do rewanżów. Lubinianie zremisowali u siebie z Ruchem 2:2 i na wyjeździe muszą po prostu wygrać, natomiast Jagiellonia przegrała na wyjeździe z Wisłą 0:2.

17:34

Ostatni mecz między Zagłębiem a Jagiellonią miał miejsce 1 września 2012, a w Białymstoku padł remis 0:0. Spotkanie fatalnie ułożyło się dla gospodarzy tamtego meczu, bowiem już w 29. minucie czerwoną kartkę ujrzał Luka Gusić.

17:34

Zagłębie Lubin zagra z Jagiellonią po raz dziewiętnasty. Lepszym bilansem starć mogą pochwalić się dzisiejsi gospodarze. Lubinianie wygrali siedem z piętnastu meczów rozgrywanych w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jagiellonia takich tryumfów zaliczyła jedynie trzy.

17:30

Ławka rezerwowych Jagielloni Białystok: Skowron, Modelski, Pazdan, Gajos, Fidziukiewicz, Kim, Kowalski

17:29

Ławka rezerwowych Zagłębia Lubin: Kozioł, Cotra, Błąd, Abwo, Kowalczyk, Wilczek, Rymaniak