Ruch ChorzówRuch Chorzów
1 : 1
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
90'

Koniec spotkania - Ruch w ostatnich minutach doprowadził do remisu i trzeba przyznać, że przynajmniej na 1 punkt w pełni zasłużył. Goście z kolei przedłużyli passę spotkań bez porażki, z czego także powinni być zadowoleni.

90'

GOOOOOOOOOOL! PANKA POKONUJE KELEMENA Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI I DOPROWADZA O REMISU!

90'

Panka pojawia się za Lewińskiego.

90'

Kuświk był w sytuacji sam na sam, ale świetnie wybiegł z bramki Kelemen i wybił piłkę wprost pod nogi Jankowskiego, który fatalnie uderzył z 18 metrów.

90'

Świetnie Kowalczyk wybiciem piłki przerwał akcję gospodarzy.

89'

Przy linii bocznej opatrywany Sebastian Mila.

84'

Stanislav Levy dokonuje kolejną zmianę - Socha za Ostrowkiego.

83'

Na trybunach 5 300 kibiców, o 700 mniej niż podczas meczu przyjaźni z przed tygodnia.

80'

Ostrowskiemu udało się wejść w pole karne, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

77'

Cetnarski pojawia się za Patejuka.

75'

Po faulu Kowalczyka chorzowianie szybko rozegrali rzut wolny, ale w tym wszystkim połapał się Kaźmierczak.

73'

Łukasz Gikiewicz w miejsce Cristiana Diaza

72'

Po dośrodkowaniu z prawej strony z najbliższej odległości Kuświk uderzył tuż obok słupka.

71'

Najpierw w polu karnym Patejuk zagrał wprost pod nogi obrońców, po chwili Diaz przesadził z dryblingiem.

70'

Janoszka zastąpił Sultesa.

68'

Po prostopadłym podaniu Starzyńskiego niecelnie uderzał Sultes.

66'

Lewą flanką na rajd zdecydował się Patejuk, ale ostatecznie za daleko wypuścił sobie piłkę, co pewnie wykorzystał jeden z obrońców Ruchu.

63'

Przewrotką, ale nieudolnie strzelał Diaz

62'

Grzegorz Kuświk zmienił Łukasza Tymińskiego

60'

Dośrodkowanie Zieńczuka z prawej strony i gdyby nie Kowalczyk, który zasłonił Starzyńskiemu dostęp do piłki, byłoby już 1:1.

58'

Ostrowski dał się minąć przez Sultesa, ale po chwili świetnie wrócił i zdołał wślizgiem nabić rywala.

56'

Ostrowski świetnym wybiciem głową zażegnał niebezpieczeństwo w polu karnym.

54'

Dośrodkowanie Starzyńskiego i niewiele brakowało, by Sultes uderzył głową na bramkę Kelemena.

53'

Sultes otrzymał żółtą kartkę za faul na Ostrowskim.

51'

Bardzo mocno uderzał Sultes z 18 metrów, ale piłka poszybowała obok bramki.

50'

Diaz wywalczył rzut rożny, który wykonał Mila, ale trafił na głowę wybijającego Stawarczyka.

49'

Mila przekombinował na linii pola karnego, zamiast uderzać w dogodnej sytuacji podał niecelnie do Diaza.

47'

Na spalonym był Diaz.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

45'

Koniec pierwszej połowy, mimo, że Ruch bardzo często atakował na bramkę Kelemena, nie zdołał doprowadzić do prowadzenia.

43'

Pawelec pomagał sobie ręką przy przyjęciu przy linii środkowej.

41'

Starzyński centrował w kierunku Zieńczuka, ale były zawodnika Wisły Kraków był na spalonym.

40'

Ponownie Zieńczuk przy linii końcowej ostatkiem sił zdołał zagrać w pole karne, ale trafił w jednego z obrońców.

37'

Po wspaniałej akcji Soboty Diaz bardzo niecelnie dośrodkował w pole karne.

36'

Po dośrodkowaniu Zieńczuka w polu karnym z piłką minął się Starzyński. Po chwili z drugiej strony próbował Sultes i także centrował niecelnie.

35'

Po dośrodkowaniu Pawelca głową uderzał Diaz, ale za słabo by zaskoczyć Peskovića.

33'

W polu karnym uderzał Jankowski i trafił tylko w boczną siatkę.

30'

Po dwóch kwadransach trzeba przyznać, że dobrze zaczął Śląsk, ale później coraz częściej do głosu dochodził Ruch.

30'

Na spalonym był Kaźmierczak.

30'

Przy linii bocznej Djokića faulował Sobotę.

27'

Sultes przesadził z dryblingiem w polu karnym gości i ma szczęście, że udało mu się przypadkiem wywalczyć rzut rożny, który wykonywał Zieńczuk i trafił tylko na głowę Elsnera.

25'

Po dośrodkowaniu tym razem Jankowskiego w kierunku Starzyńskiego, ale świetnie interweniował Kowalczyk, wybijając piłkę na rzut rożny.

24'

Po dośrodkowaniu Sultesa z prawej strony, głową uderzał ponownie Jankowski, ale piłka poszybowała nad poprzeczka.

22'

Po dośrodkowaniu Zieńczuka strzał dosłownie karkiem oddał Jankowski, po czym piłka potoczyła się w stronę boiska, zamiast bramki.

18'

Starzyński otrzymał podanie wracając z pozycji spalonej i zamiast grać w piłkę wyraźnie obrócił się w kierunku sędziego liniowego, czym przypomniał o zagwizdaniu spalonego, bo arbiter Szymon Marciniak raczej nie miał takiego zamiaru.

16'

Dośrodkowanie Zieńczuka z lewej strony i Pawelec wybija na rzut rożny. Ten sam zawodnik po chwili centrował z rzutu rożnego, ostatecznie piłka trafiła na głowę Lewińskiego, ale Kelemen w ostatniej chwili piąstkował ponad bramkę.

15'

Tymiński faulował Elsnera.

13'

Nieudane dośrodkowanie Mili z prawej strony, mało że trafił w jednego z obrońców, to jeszcze piłka dotknęła jego nóg zanim opuściła boisko.

10'

Po dośrodkowaniu z prawej strony strzał z półwoleja oddał Mila, ale zabrakło kilku metrów do bramki.

9'

Niecelnie odpowiadał strzałem z dystansu Tymiński.

7'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! KAŹMIERCZAK STRZAŁEM Z 25 METRÓW POKONAŁ PESKOVIĆA! Cóż to była za bomba.

6'

Konczkowski wybiciem piłki głową przerwał akcję Soboty prawą stroną.

5'

Ostrowski ponownie dośrodkowywał, tym razem piłkę spokojnie złapał bramkarz Ruchu

3'

Dośrodkowanie Ostrowskiego niedokładne z prawej strony, piłka poleciała poza linię końcową

2'

Sultes wycofał piłkę na 12 metr do Starzyńskiego, który strzelił mocno, ale nad poprzeczką

1'

Patejuk dośrodkował z lewej strony i odbił piłkę Pesković, na jego szczęście futbolówka trafiła pod nogi kolegi z drużyny, a nie gracza Śląska

15:46

Rozpoczął Śląsk!

15:43

Piłkarze wychodzą na boisko. Ruch w swoich tradycyjnych niebieskich strojach, a Śląsk na biało

15:39

Ponad tysiąc kibiców z Wrocławia miało przyjechać do Chorzowa. I mniej więcej tylu fanów Śląsk jest dzisiaj na stadionie Ruchu

15:27

W zespole Ruchu na prawej obronie za Marcina Kikuta zagra Żelijko Djokić. W środku pola z kolei zamiast Marcina Malinowskiego w pierwszym składzie mamy Łukasza Tymińskiego

15:23

Znamy składy obu drużyn. W ekipie gości brakuje nawet na ławce rezerwowych Adama Kokoszki, który jeszcze dzisiaj nie zadebiutuje w Śląsku. W porównaniu do spotkania w Kielcach trener Stanislav Levy dokonał dwóch roszad - w środku pola zamiast Dalibora Stevanovicia zagra Rok Elsner, a na lewym skrzydle jest Sylwester Patejuk w miejsce pauzującego za kartki Piotra Ćwielonga

15:17

Witamy ze stadionu w Chorzowie! Za pół godziny początek meczu 18 kolejki Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław