Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
0 : 1
Lech PoznańLech Poznań
90'

Koniec spotkania! Górnik odnosi drugą porażkę z rzędu. Goście z kolei dzięki temu zwycięstwu tracą do Legii już tylko 2 punkty,

90'

Faul Nakoulmy w ofensywie na Kamińskim.

90'

Fatalny strzał Nakoulmy z 11 metrów. Źle złożył się do strzału i piłka poszybowała 2 metry od słupka!

90'

Iwan faulowany w polu karnym - kolejny rzut karny!

89'

Mosznikow faulował Burića.

87'

Możdzeń zmienia Tonewa.

85'

Teodorczyk próbował przeprowadzić kontratak, ale piłka odbiła mu się od piszczeli.

84'

Możdżeń przygotowany do zmiany.

84'

Druga zmiana w Lechu. Lovrencsics zmienia Linettego.

82'

Mosznikow próbował wymusić faul w polu karnym i może się cieszyć, że nie został ukarany kartką.

80'

Błąd za błędem na boisku, najpierw poślizgnął się Iwan w środku, po chwili Teodorczyk w polu karnym Górnika i wszystko podsumował Ceesay strzałem potykając się na 10 metrze.

77'

Za głęboko dośrodkował Gancarczyk z rzutu wolnego i pewnie chwycił piłkę Burić.

77'

Jeleń minął się z piłka w polu karnym, a mogło być groźnie.

76'

Linetty chciał pokonać Skorupskiego z 45 metrów, ale uderzył wprost tragicznie.

73'

Z Kolei Jeleń zalicza debiut pojawiając się za Zahorskiego.

73'

Druga zmiana. Bonin zmieniony przez Nakoulmę

73'

Mączyński wszedł za Kwieka.

71'

Jeleń przygotowywany do zmiany.

70'

Górnik Zabrze - Lech PoznańGórnik Zabrze - Lech Poznań

69'

Szeweluchin w walce o górną piłkę uderzył łokciem Trałkę, za co otrzymał żółtą kartkę.

68'

Kwiek z rzutu rożnego, ale Burićowi udało się wybić piłkę ręką.

65'

Murawski faulował Iwana - za co otrzymał żółtą kartkę.

63'

Wołąkiewicz pewnym uderzeniem wykorzystał rzut karny.

63'

Żółta kartka dla Gancarczyka, która wyklucza go z meczu z Legią.

63'

Gancarczyk zatrzymał ręką strzał Linettiego - rzut karny!

61'

Kwiek z rzutu rożnego i piłka trafiła ostatecznie pod nogi Bonina, który niecelnie dośrodkował w pole karne.

60'

Zahorski mógł wyjść sam na sam z Buriciem, ale zwolnił akcję i wywalczył tylko rzut rożny

59'

Kamińskio faulowany przed polem karnym.

56'

Bardzo dobry strzał Hamalainena tuż pod poprzeczką, ale jeszcze lepszą paradą popisał się Skorupski.

55'

"Centrostrzał" w wykonaniu Gancarczyka i piłka poszybowała nad poprzeczką.

53'

Ponownie Tonew spróbował sił z dystansu i przyzwyczaił nas do mocno niecelnych uderzeń.

52'

Najlepsza okazja w spotkaniu! Hamalainen dostał piłkę w polu karnym po akcji Linettego i Tonewa, ale uderzył w środek bramki, gdzie pewnie obronił Skorupski.

51'

Fatalny błąd Wołąkiewicza - za słabe podanie głową w kierunku Burića mógł wykorzystać Danch, ale główka w jego wykonaniu była niecelna.

50'

Najpierw strzał Bonina z 16 metrów, a później dośrodkowanie zostały zablokowane.

48'

Hamalainen próbował uderzyć przewrotką, ale zdoła tylko "musnąć" piłkę czubkiem buta - strzałem tego nie można nazwać.

46'

Górnicy zaczynają drugą połowę.

46'

Teodorczyk zastąpił Ślusarskiego.

18:00

W drużynie Lecha na boisku na pewno pojawi się Teodorczyk, który już gotowy do wejścia zameldował się na murawie.

17:52

W przerwie w końcu piłka trafiła do siatki na stadionie Górnika, To rozgrzewający się Łukasz Teodorczyk przymierzył z najbliższej odległości. Przy mizernej postawie ofensywnych formacji obu zespołów spodziewamy się zobaczy na boisku zarówno jego, jak i Prejuce'a Nakoulmę i Ireneusza Jelenia z Górnika.

45'

Ślusarki mógł się znaleźć sam na sam ze Skorupskim, ale piłkę wybił Szeweluchin, ostatecznie snajper Lecha dopadł do piłki przy narożniku, po czym dośrodkował idealnie pod nogi jednego z obrońców Górnika. Po tej sytuacji Paweł Raczkowski zakończył spotkanie,

44'

Linetty faulował Mosznikowa przy linii bocznej.

42'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kwieka piłkę piąstkował Burić, po czym wpadła pod nogi Gancarczyka, który zdecydował się na ostrzeliwanie modernizowanych trybun.

41'

Ceesay z Kamińskim skutecznie bronili dostępu do pola karnego - rzut rożny.

39'

Linetty swoimi stratami i niecelnymi podaniami usilnie walczy o zmianę.

37'

Linetty wdarł się w pole karne, ale z powodu potknięcia stracił piłkę. Nie pierwszy raz mamy taką sytuację w tym spotkaniu.

35'

Po dwóch kwadransach częściej przy piłce Górnik, ale więcej strzałów oddał "Kolejorz".

34'

Z dystansu ponownie uderzył Tonew, ale piłkę po 'koźle" pewnie obronił Skorupski.

34'

Po rzucie wolnym do piłki dopadł Łuczak przed polem karnym, ale strzelił po prostu tragicznie.

32'

Przechwyt Tonewa przy narożniku pola karnego, po czym zdecydował się na strzał, ale źle ułożył nogę i futbolówka poszybował kilka metrów od bramki.

30'

Z rzutu rożnego dośrodkował Kwiek, ale Szeweluchin faulował Burića.

30'

Znowu mogło być groźnie prze bramką Burića, ale Murawski zablokował centrę Kwieka.

28'

Przez moment po błędzie Djurdjevića kontratak mogli przeprowadzić gospodarze, ale z powodu wspomnianych błędów nie udało im się to.

27'

Krzyżowe podanie Wołąkiewicza do Linettiego, ale młody zawodnik gości faulował rywala.

25'

Hamalainen chciał zaskoczyć Skorupskiego, zamiast dośrodkowania próbował uderzyć tuż przy słupku, ale był to niecelny strzał, piłkę dotknął jeszcze Skorupski, dlatego będzie rzut rożny.

23'

Szybko odpowiada Lech - po rzucie rożnym piłka odbiła się od głowy Olkowskiego i wpadła pod nogi Ślusarskiego, który za długo przyjmował piłkę i za słabo uderzał na bramkę Skorupskiego,

22'

Ceesay miał aż 3 partnerów w polu karnym, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

21'

Pierwszy strzał w tym spotkaniu - Łuczak uderzał z 25 metrów, ale minimalnie obok lewego słupka.

20'

Faul w ofensywie Gancarczyka na Linettym.

18'

Po stracie Hamalainena akcję prawą stroną przeprowadził Bonin z Łuczakiem, ale ten pierwszy fatalnie dośrodkował w pole karne.

16'

Ireneusz Jeleń właśnie wyszedł na rozgrzewkę.

14'

Najpierw dośrodkował Linetty, ale wybił piłkę Olkowski, po chwili swoich sił próbował Murawski, ale świetnie interweniował Danch, który bardzo dobrze wszedł w dzisiejszy mecz.

13'

Kolejny spalony Lecha - tym razem Ślusarski.

12'

Przez chwilę mieliśmy przerwę w grze, bo Jasmin Burić domagał się wymiany piłki. W końcu spełniono jego prośbę i gra wznowiona.

11'

Przez minutę zawodnicy obu zespołów bawili się w "wybijankę", aż Djurdjević został sfaulowany przez Bonina.

9'

Z rzutu wolnego dośrodkował Kwiek, piłkę jednak wybił głową Hamalainen, po czym kontratak przeprowadził Linetty, ale podał niecelnie do Tonewa.

9'

Wołąkiewicz dał się wyprzedzić przez Łuczaka, po czy musiał ratować się faulem, ale skończyło się na upomnieniu.

8'

Hamalainen był na spalonym.

7'

W polu karnym Lecha podanie otrzymał Zahorski, ale popełnił błąd techniczny, przez co stracił piłkę.

6'

Po przechwycie Murawskiego w środkowej strefie boiska na rajd zdecydował się Ceesay, ale blokowany przez Gancarczyka nie opanował piłki, zanim ta opuściła boisko.

5'

Wołąkiewicz ładnie wypuścił Ślusarskiego, ale w polu karnym uprzedził go Skorupski, który wygarnął mu piłkę spod nóg.

4'

Dośrodkowanie Gancarczyka z rzutu wolnego trafiło na głowę Iwana, ale zawodnika zabrzan nie zdołał oddać strzału, po chwili jeden z obrońców wybił piłkę.

3'

Ślusarski otrzymał prostopadłe podanie, ale nie udało mu się utrzymać równowagi w polu karnym Górnika i stracił piłkę.

2'

Przy narożniku Olkowski faulował Wołąkiewicza.

1'

Bonin ładnie próbował odegrać na prawym skrzydle piłkę do Olkowskiego, ale zrobił to za mocno.

1'

Goście z Poznania rozpoczęli pierwszą połowę.

16:58

Piłkarze już wyszli na murawą, za chwilkę zaczynamy...

16:53

Jednego możemy być pewni, że dzisiaj podziału punktów w Zabrzu raczej nie będzie, gdyż gospodarze nie remisowali od czterech spotkań, a poznaniacy od dwunastu.

16:48

Nieprzypadkowo podkreśliliśmy nazwiska Jelenia i Nakoulmy, którzy jeżeli tylko pojawią się na murawie i nie będą odczuwać problemów związanych z przerwą w treningach, to mogą dzisiaj przesądzić o losach meczu.

16:46

Rezerwowi Lecha: Krzysztof Kotorowski, Łukasz Teodorczyk, Gergo Lovroncsics, Vojo Ubiparip, Szymon Drewniak, Błażej Cyfert i Mateusz Możdżeń

16:45

Rezerwowi Górnika: Norbert Witkowski, Bartosz Kopacz, Krzysztof Mączyński, Prejuce Nakoulma i Ireneusz Jeleń.

16:44

Przygotowania do meczu Górnik - LechPrzygotowania do meczu Górnik - Lech Oba zespoły rozgrzewają się na murawie. Rozgrzewka dzisiaj się przyda, bo aura jeszcze daleka od wiosennej. Niemniej, w tej rundzie warunki w Zabrzu bywały już gorsze.

16:40

Stawką dzisiejszego meczu będzie miejsce tuż za prowadzącą w tabeli Legią Warszawa, co dla Górnika oznaczałoby wyprzedzenia dzisiejszego rywala o 2 punkty.

16:30

Przygotowania do meczu Górnik - Lech Zanim rozpocznie się mecz, przeczytajcie, ile pracy trzeba włożyć, żeby w ogóle doszedł do skutku!