GKS BełchatówGKS Bełchatów
0 : 0
Widzew ŁódźWidzew Łódź
15:22

GKS w tej rundzie nie strzela i nie traci bramek. To trzeci bezbramkowy remis z rzędu. Marne to pocieszenie, bo jeśli "Brunatni" myślą o utrzymaniu w Ekstraklasie, powinni zacząć wygrywać. Tymczasem Widzew Łódź sięga dzisiaj po pierwszy punkt na wiosnę. Za uwagę dziękuje Grzegorz Iwanowski.

93'

Koniec meczu! GKS- Widzew 0:0!

91'

3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

91'

Zły strzał Maka ze skraju pola karnego. Dobrym zagraniem popisał się Madej. Sporo pracy przed piłkarzami trenera Kieresia jeśli chodzi o wykończenie akcji.

88'

Łodzianie zamknięci teraz na własnej połowie. Widać komu bardziej zależy na zwycięstwie w dzisiejszym meczu, ale czasu coraz mniej...

87'

Kapitalna interwencja Krakowiaka! Strzał Basty zmierzał do bramki, ale na posterunku rezerwowy bramkarz Widzewa! To była trudna interwencja.

86'

Żółta kartka dla Okachiego za wejście nakładką w Wacławczyka.

84'

Żółta kartka dla Bartoszewicza za opóźnianie gry.

81'

Wacławczyk zablokowany w polu karnym Widzewa! Było groźnie! Piłkarze trenera Kieresia reklamują jeszcze zagranie ręką przez Brozia. Sędzia pozostaje niewzruszony

79'

Ostro bita piłka z rzutu wolnego spowodowała spore zamieszanie w polu karnym Krakowiaka, jednak wyjaśnili sytuację obrońcy drużyny gości.

78'

Faul Brozia na Maku tuż przed szesnastką

76'

oraz Okachi w miejsce Dudka. To zmiana Widzewa.

75'

Ostatnie zmiany w obu zespołach. Boisko opuszcza Szymon Sawala. W jego miejsce Grzeszczyk

74'

Znowu Mak na lewej stronie, ale zablokowany Bartosiak nie mógł nic zrobić w polu karnym rywala.

72'

Obie drużyny walczą tutaj o 3 punkty. Dużo lepsza ta druga połowa w porównaniu do pierwszej. Brakuje tylko dokładności i skuteczności.

70'

Zmiana w drużynie gości. Jonczyk za Pawłowskiego.

68'

Żółty kartonik dla Szymona Sawali za faul na Kaczmarku

67'

Złamana akcja Maka do środka pola i strzał skrzydłowego GKS-u. Bez problemu jednak Krakowiak.

65'

Druga zmiana u gospodarzy. Za Traore wchodzi Bartłomiej Bartosiak.

65'

Żółta kartka dla Mateusza Maka za próbę wymuszenia rzutu karnego

63'

Ależ strzał Szymona Sawali!!!! Piłka po potężnym strzale ląduje na poprzeczce bramki Widzewa!!!!! Cóż to by była za bramka!

61'

Zablokowany strzał Pawłowskiego przez Bastę! Kapitalnym podaniem do napastnika Widzewa popisał się Sebastian Dudek.

58'

Mecz zaczyna nabierać tempa. Teraz goście przejęli inicjatywę. Bruno z Nowakiem, ale strzał nie mógł zaskoczyć Zubasa.

55'

... zmiana również w drużynie Widzewa. W miejsce Stępińskiego wchodzi Alex Bruno.

55'

Zmiana w szeregach gospodarzy. Za Patryka Rachwała wchodzi Grzegorz Baran....

55'

Faul Rachwała tuż przed swoim polem karnym. Będzie dobra okazja dla gości.

51'

Kiepska postawa gości w obronie nie zostaje w żaden sposób wykorzystana przez GKS. Brakuje dokładności i przede wszystkim wykończenia akcji.

49'

Pierwsza dobra akcja Bełchatowian po przerwie. Wacławczyk wrzucił do Traore, który wyłożył piłkę Madejowi, jednak skrzydłowy "Brunatnych" obok bramki.

47'

Oba zespoły bez zmian rozpoczęły drugą połowę.

45'

Zaczynamy drugie 45 minut! Obyśmy w końcu byli świadkami bramki.

14:20

Po dobrych 30 minutach gospodarzy w końcówce zdecydowanie przycisnęli łodzianie. Chyba jednym i drugim brakuje troszkę umiejętności czysto piłkarskich, natomiast nie zabrakło walki i zaangażowania. Póki co pierwszej połówce bohaterem bramkarz GKS-u Bełchatów- Emilijus Zubas. Zapraszamy po krótkiej przerwie.

46'

Po doliczonej do pierwszej połowy minucie sędzia Krzysztof Jakubik kończy pierwsze 45 minut.

45'

Zubas ratuje teraz GKS przed stratą bramki! Z bliskiej odległości nie potrafił pokonać Litwina Łukasz Broź! To powinna być bramka!

42'

Widzew chyba się obudził w końcówce pierwszej połowy! Dość szczęśliwie piłka spadła pod nogi Łukasza Brozia, który wpadł w pole karne przeciwnika i bardzo mocnym uderzeniem trafił w spojenie bramki Zubasa!

37'

Kaczmarek! Górą jednak Zubas. Kapitalna wrzutka Dudka w pole karne goście, gdzie do piłki doszedł Marcin Kaczmarek, jednak jego strzał głową został sparowany przez bramkarza "Brunatnych"

35'

Fatalne spotkanie w wykonaniu Kaczmarka. Doświadczony pomocnik Widzewa zapomniał chyba jak się gra w piłkę. Ciągłe straty i niepotrzebne faule- tak można podsumować jego grę w tej pierwszej połowie.

34'

Ponownie Traore! Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego senegalczyk minimalnie chybił strzałem głową.

31'

Znowu Bełchatów! Wrzutka do Traore doszła do celu. Czarnoskóry napastnik gospodarzy w ostatniej chwili został uprzedzony przez Gavricia!

30'

I szybka kontra łodzian fatalnie zmarnowana! Goście wyszli trzech na osamotnionego Rachwała, jednak zbyt głęboko wypuszczony Kaczmarek nie potrafił opanować piłki.

28'

Ależ zamieszanie w polu karnym gości! Próbował Traore, próbował Madej ostatecznie Phibel wybił na rzut rożny.

27'

Spóźniony Bartkowski powala wślizgiem na murawę Maka tuż na granicy pola karnego. Mamy pierwszą żółtą kartkę.

23'

Brakuje poszanowania piłki przez drużynę Widzewa. Kiepsko wyglądają podopieczni trenera Mroczkowskiego w grze ofensywnej. Celny strzał Dudka z trzydziestu metrów to zdecydowanie za mało jak na 23. minutę meczu.

19'

Piękna interwencja Wilusza we własnym polu karnym! Kapitan gospodarzy po profesorsku wybił futbolówkę spod nóg Stępińskiego naprawiając błąd kolegów.

16'

Pierwszy celny strzał w 16 minucie. Dudek próbował z rzutu wolnego, jednak Zubas bez większych problemów łapie futbolówkę.

15'

Dobrze wyglądają dzisiaj skrzydła GKS-u Bełchatów. Aktywni są zarówno Madej oraz Mak wspomagany przez Bastę na prawej stronie.

14'

Zamieszanie w polu karnym gości, gdzie na murawę padł Basta, jednak nie ma mowy o rzucie karnym. Od bramki rozpocznie Krakowiak.

12'

Aktywny od początku spotkania Madej fauluje Gavricia.

9'

Groźnie Widzew! Znowu lewą stroną próbowali goście, jednak minimalnie nie celnie do Stępińskiego dogrywał Kaczmarek. Było blisko, żeby młody napastnik Widzewa staną oko w oko z litwińskim bramkarzem GKS-u Bełchatów.

7'

Jednym i drugim brakuje póki co dokładności w konstruowaniu akcji ofensywnych. Sporo strat w środkowej strefie boiska.

4'

Próbowali odpowiedzieć goście, jednak Stępiński za głęboko wrzucił piłkę w pole karne rywala, która padła łupem Zubasa.

3'

Pierwsza akcja gospodarzy! Dobrze lewą stroną pognał Madej, ale ostatecznie został zablokowany i z rożnego GKS

13:31

Widzew ze środka i zaczynamy!

13:29

Ławki rezerwowe: GKS Bełchatów:Damian Podleśny, Raul Gonzalez, Krzysztof Michalak, Grzegorz Baran, Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Żurek oraz Bartłomiej Bartosiak

Widzew Łódź: Patryk Wolański, Michał Jonczyk, Princewill Okachi, Alex Bruno, Michał Płotka, Mariusz Rybicki, Veljko Batrović

13:25

Natomiast gospodarze będą dzisiaj liczyć na Mouhamadou Traore, oraz trójkę ofensywnych pomocników- Madeja, Wacławczyka i Sawalę. Czy dzisiaj GKS się w końcu przełamie i zdobędzie pierwszą bramkę w tej rundzie?

13:22

Znamy już wyjściowe składy. W drużynie gości od początku zobaczymy obiecującego Mariusza Stępińskiego, dla którego będzie to szansa na odbudowanie wizerunku, tym bardziej, że na trybunach zasiądzie dzisiaj kilku wysłanników z silnych, europejskich klubów, którzy będą bacznie obserwować między innymi młodego napastnika Widzewa Łódź.

13:19

Mimo dobrej postawy podopiecznych trenera Kamila Kieresia, to GKS w dalszym ciągu wydaje się głównym kandydatem do spadku biorąc pod uwagę dobrą dyspozycję na początku rundy wiosennej Podbeskidzia i straty 10 punktów do znajdującego się nad strefą spadkową Ruchu Chorzów.

13:12

Czekamy na składy obu drużyn. Tymczasem frekwencja przy Sportowej nie powala, do czego powinniśmy się już przyzwyczaić.

13:04

Gospodarze natomiast po fatalnej jesieni (6 punktów w 15 meczach!!!!) jeszcze nie zaznali porażki w nowej rundzie. Zdołali dwukrotnie bezbramkowo zremisować- najpierw z Wisłą u siebie, a następnie z Legią w Warszawie, co okrzyknięte zostało sensacją 17. kolejki.

12:59

Goście podejdą do spotkania z GKS-em po dwóch porażkach na początku rundy wiosennej. Trener Widzewa- Radosław Mroczkowski liczy na przełamanie swojej drużyny, która po bardzo dobrym początku sezonu z czasem obniżyła loty. Przypomnijmy, że Widzew w tej rundzie dwukrotnie poniósł porażkę- na inaugurację ze Śląskiem 1:2 oraz katastrofalną 0:3 z Ruchem Chorzów. Warto nadmienić, że oba spotkania Widzew grał, podobnie jak dzisiaj, na wyjeździe.