0 : 4
Lech PoznańLech Poznań
1. połowa0 : 2
18:58

Hamalainen przed debiutem w T-Mobile Ekstraklasie był zapowiadany jako wysokiej klasy zawodnik i trzeba przyznać, że gol i asysta tylko potwierdzają takie poglądy. Z kolei Teodorczyk grał niewiele ponad pół godziny i zanotował asystę. Dlatego po pierwszym meczu rundy rewanżowej Lech może być zadowolony ze swoich transferów.

W ekipie gości wszyscy cieszyli się z powodu powrotu Baszczyńskiego, ten jednak otrzymał żółtą kartkę i zdobył bramkę samobójczą, więc powrót miał niezbyt udany. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan. Tym samym zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

90'

Hubert Siejewicz kończy spotkanie w Chorzowie. Lech po raz kolejny w tym sezonie pokonuję chorzowian aż 4:0.

90'

Aż czterech zawodników znajdowało się w polu karnym Ruchu, ale fatalnie dośrodkował Wołąkiewicz.

87'

Hamalainen podwyższa prowadzenie strzałem z 16 metrów. Wspaniałym podaniem popisał się Teodorczyk!

86'

Możdżeń pojawia się za Linettiego.

84'

Żółta kartka dla Teodorczyka.

85'

Z rożnego dośrodkował Zieńczuk, ale głową blokował Kędziora.

83'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hamalainena piłkę piąstkował Pesković wprost pod nogi Ceesaya, który uderzył jednak nad bramką.

79'

Lovrencsics uderzał z 18 metrów, ale za bardzo się odchylił i piłka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką.

77'

Z prawej strony z 16 metrów uderzał Teodorczyk i kapitalną interwencją popisał się Pesković.

76'

Baszczyński musiał faulować, by zatrzymać kontrę w wykonaniu Teodorczyka.

75'

Z rzutu wolnego na strzał zdecydował się Huber Wołąkiewicz, ale wyraźnie zabrakło mu celności - piłka poszybowała kilka metrów nad bramką.

72'

Kikut wybijał piłkę przy linii bocznej, po czym Wołąkiewicz wpadł na niego. Hubert Siejewicz uznał jednak, że to zawodnik Ruchu faulował.

69'

Lovrencsics dokończy spotkanie zamiast Tonewa.

68'

Starzyński zastąpił Tymińskiego.

66'

Tymiński faulował Linettiego, za co otrzymuje żółty kartonik.

64'

Trener chorzowian spaceruje przy linii bocznej zapatrując się w murawę, sprawiając wrażenie załamanego tym, co poczynają jego zawodnicy.

63'

Zieńczuk z rzutu rożnego wprost w ręce Burića.

61'

RUCH NA KOLANACH! PO CENTRZE TEODORCZYKA DO WŁASNEJ BRAMKI TRAFIA MARCIN BASZCZYŃSKI!

58'

Teodorczyk pojawił się za Ślusarskiego, tym samym zalicza debiut w barwach "Kolejorza".

56'

Fatalny strzał Jankowskiego w sytuacji sam na sam. Burić nie miał żadnych problemów z obroną.

55'

Druga połowa słabo rozpoczęta przez oba zespoły. O ile w wykonaniu Lecha można było się tego spodziewać, o tyle gospodarze negatywnie zaskakują.

50'

Wołąkiewicz otrzymał żółtą kartkę za faul na Kikucie.

49'

Po dośrodkowaniu Wołąkiewicza niecelnie uderzał Ślusarski.

48'

Trałka przez moment miał kłopoty zdrowotne, ale może już kontynuować grę.

47'

Dzisiaj na trybunach w Chorzowie zasiadło 8100 widzów. Ciekawe, czy na kolejnym również uda się osiągnąć taką frekwencję.

46'

Tonew ukarany żółtą kartką.

46'

A Robert Chwastek, Łukasza Janoszkę.

46'

Piotr Stawarczyk zastępuje Żelijko Djokicia.

46'

Hubert Siejewicz rozpoczął drugą połowę.

17:58

Ruch w pierwszej połowie praktycznie nie strzela bramek w tym sezonie, nie inaczej było tym razem.

17:51

Bramka, która zdobył Ślusarski, była już jego dziewiątą, dzięki czemu zrównał się z Traore, który nie będzie miał okazji poprawić swój dorobek. Z kolei do Ljuboji brakuje mu już tylko jednego gola.

46'

Koniec pierwszej połowy. Na razie Lech zasłużenie prowadzi 2:0. Połowę dobrze zaczął Ślusarki, a zakończył Kamiński.

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! KAMIŃSKI WYKORZYSTAŁ ZAMIESZANIE W POLU KARNYM, ŚWIETNIE PRZYJĄŁ PIŁKĘ I Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI POKONAŁ PESKOVIĆA. ASYSTA TRAŁKI.

45'

Kędziora dośrodkował z prawej strony i został zablokowany przez Malinowskiego.

44'

A za dyskusję żółtą kartkę dostał jeszcze Baszczyński.

44'

Konczkowski ostro faulował Linettego i po dyskusjach z sędzią dostaje żółtą kartkę.

43'

Najpierw z prawej strony dośrodkował Ślusarski, piłka jednak wpadła pod nogi Tonewa, który również centrował z drugiej flanki i także było to niecelne.

42'

Najpierw Kamiński przy próbie blokowania dośrodkowania minął się z piłką, ta wpadła pod nogi Jankowskiego, który również miał problem z prawidłowym przyjęciem piłki w polu karnym gości.

40'

Krzyżowe podanie Baszczyńskiego w kierunku Janoszki, skrzydłowy Ruchu zdecydował się na strzał z 10 metrów, ale to uderzenie został zablokowane przez jednego z defensorów "Kolejorza".

38'

W sytuacji sam na sam z 12 metrów Hamalainen uderzył wprost w ręce interweniującego Peskovića - w tej sytuacji Fin wręcz musiał zdobyć bramkę.

36'

Konczkowski zbyt łatwo dał się minąć przez Linettiego, ale w porę naprawił swój błąd odbierając mu piłki.

34'

Z drugiej strony uderzał Janoszka z 18 metrów, ale piłka poszybowała kilka metrów obok bramki.

32'

Trałka próbował zaskoczyć strzałem z dystansu Peskovića, bramkarz Ruchu w porę jednak interweniował.

31'

Djokića faulował Ślusarski.

29'

Hamalainen dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Kędziory, strzał obrońcy został jednak zablokowany przez jednego z zawodników "Niebieskich".

27'

Podopieczni Mariusza Rumaka mimo prowadzenia bardzo często uciekają się do nieczystych zagrań, przerywając w ten sposób próby przeprowadzania akcji przez zawodników Ruchu.

26'

Trałka zablokował groźną centrę Janoszki.

25'

Ceesay najpierw zablokował strzał Sultesa, by po chwili wybić piłkę poza pole karne.

23'

Kibice Lecha mają na razie powody do zadowolenia Kibice Lecha na meczu z Ruchem

22'

Po raz kolejny Ślusarski miał problem z przyjęciem piłki, przez co gospodarze bez kłopotów mu ją odebrali.

21'

Centra Konczkowskiego trafiła na głowę Sultesa, ale tak słabym strzałem nie był w stanie pokonać Burića.

20'

Burić wyszedł poza pole karne i wybiciem piłki w aut przerwał akcję Ruchu.

19'

Żółta kartka dla Łukasza Janoszki.

18'

Po dośrodkowaniu Linettyego z prawej strony, najpierw w bramkarza trafił Tonew, dobijał jeszcze Ślusarski, ale piłka poszybowała nad bramką.

16'

Kibice Ruchu zaprezentowali efektowną oprawę. Nie obyło się bez kilku rac: Oprawa kibiców Ruchu na meczu z LechemOprawa kibiców Ruchu na meczu z LechemOprawa kibiców Ruchu na meczu z Lechem

13'

Kolejne dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry w wykonaniu Zieńczuka piłka ostatecznie wpadła pod nogi Baszczyńskiego, którego strzał był zablokowany, dobijał jeszcze Tymiński wprost w "okienko", ale kapitalną interwencją popisał się Burić.

10'

Faul w ofensywie Tonewa.

8'

Dośrodkowanie Zieńczuka z rzutu wolnego zablokowane przez Ceeseya. Piłka ostatecznie wpadła pod nogi Konczkowskiego, ale nie można jego uderzenia zaliczyć do udanych.

6'

Ruch ma nawet problemy z wyjściem z własnej połowy, nie mówiąc już o składnej akcji.

4'

Gospodarze jeszcze z szatni nie wyszli... Na boisku widoczni wyłącznie zawodnicy Lecha.

2'

GOOOOOOOOOOOL! CO ZA START LECHA! BARTOSZ ŚLUSARKI POKONUJE PESKOVIĆA W SYTUACJI SAM NA SAM. ASYSTĘ ZALICZA HAMALAINEN!

2'

Lech rozpoczął od niecelnego strzały Linettyego z dystansu.

1'

Spotkanie rozpoczęte!

17:01

Piłkarze już się przywitali, za chwilę rozpoczynamy!

16:56

Jeśli chodzi o ligową tabelę, to cele są zupełnie odmienne. Goście muszą wykorzystać potknięcie Legii Warszawa i zbliżyć się do pierwszego miejsca. Chorzowianie dostali wczoraj "sygnał" z Bielska, że mimo dużej straty punktowej Podbeskidzie zrobi wszystko, by odrobić straty.

16:53

Rezerwa Lecha: Kotorowski, Cyfert, Drewniak, Możdżeń, Lovrencsics, Ubiparip, Teodorczyk

16:51

Rezerwa Ruchu: Kamiński, Chwastek, Kuświk, Malinowski, Smektała, Starzyński, Stawarczyk

16:49

Kibice zbierają się na trybunach, jest ich coraz więcej. Na dzisiaj fani Niebieskich przyszykowali też oprawę. Zaprezentujemy jej zdjęcia w trakcie relacji. W sektorze gości są też liczni fani z Poznania. Ruch Chorzów - Lech PoznańRuch Chorzów - Lech Poznań

16:48

Osłabień w dzisiejszym meczu nie brakuje, najbardziej widoczne mogą być jednak z jednej strony brak Henriqueza, z drugiej sprzedanego do Turcji - Arkadiusza Piecha.

16:40

Poprzednia rywalizacja obu zespołów zakończyła się klęską Chorzowian aż 4:0. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Ceesay, Ślusarski, Lovrencsics i Ubiparip. Z tej czwórki tylko dwaj pierwsi zagrają dziś od początku.

16:37

Witam fanów T-Mobile Ekstraklasy po zimowej przerwie. Już za 20 minut rozpocznie się kolejny mecz 16. kolejki w którym Ruch Chorzów zmierzy się z Lechem Poznań.