Poniedziałek, 25 lutego 2013, godz. 18:30
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
1 : 0
Piast GliwicePiast Gliwice
94'

Tuż po tej zmianie sędzia kończy spotkanie. Górnik zasłużenie wygrał te derby. Za wspólne 90 minut dziękuje Szura Bartłomiej.

94'

Nowak zmienia Olkowskiego

92'

Iwan za Łuczaka

91'

Klepczyński przerywa kontrę Górnika i ogląda kartkę

90'

3 minuty dolicza sędzia

88'

Gancarczyk za dyskusję

88'

Przybylski za faul

88'

Podgórski faulowany około 20 metrów od bramki

87'

Klepczyński na połowie Górnika rozpoczyna kolejną ofensywną akcję gości. Zagrywa jednak niedokładnie i piłka trafia w ręce Skorupskiego

85'

Ostatnie 5 minut meczu przed nami

84'

W słupek trafia Kwiek po akcji Bonina!!!

82'

Bonin zmienia Zahorskiego

81'

Jurado wywalczył rzut rożny. Te stałe fragmenty gry to jedyna korzyść w tym meczu dla Piasta w ofensywie

80'

Docekal zmienia Lazdinsa

77'

Krzysztof Mączyński na wiwat z 30 metrów

76'

Wzrasta przewaga gospodarzy w tym spotkaniu

75'

Seria rzutów rożnych dla gospodarzy

73'

Ponownie Trela kapitalnie broni uderzenie Bembna z 25 metrów

72'

Trela kapitalnie broni w sytuacji sam na sam z Olkowskim !!!

70'

Urban za Murawskiego

70'

Za moment na boisku pojawi się Urban

68'

Twarda gra Górnika 40 metrów od bramki Piasta przynosi efekt bo goście nie potrafią wyjść z własnej połowy

66'

Paweł Olkowski to zdecydowanie gracz tego meczu. Piłkarz Górnika ogrywa obrońców Piasta jak dzieci raz po raz stwarzając zagrożenie pod bramką Piasta

64'

Matras za faul na Olkowskim ogląda kartkę

64'

Walka w środku pola obecnie dominuje na bisku. Po szybkiej akcji Olkowski jest faulowany przez Matrasa i będzie rzut wolny

61'

Łuczak po dośrodkowaniu Zahorskiego nie sięga piłki 5 metrów przed bramką Treli

61'

Podgórski próbuje uderzać z daleka ale obok słupka znów piłka przelatuje

59'

Źle wykonuje dziś rzuty wolnego kapitan Piasta, kolejny raz piłka po rzucie wolnym Podgórskiego wpada w ręce Skorupskiego

57'

Rube Jurado faulowany przez Dancha i będzie rzut wolny dla Piasta

56'

Krzycki zmienia Oleksego

55'

Kolejny błąd obrony i strzał Zahorskiego broni Trela

55'

Będzie pierwsza zmiana w zespole Piasta

53'

Łuczak w starciu z Mido wywalcza rzut rożny

52'

Tomasz Podgórski wchodzi przebojem w pole karne Skorupskiego ale piłkę łapie pewnie bramkarz Górnika

50'

Szeliga zatrzymany czysto przez Olkowskiego

49'

Kapitalnie Zbozień blokuje Mączyńskiego w groźnej sytuacji

47'

Dośrodkowanie Zahorskiego wprost w ręce Treli

46'

Korner dla Piasta na początku 2 połowy

46'

Zaczynamy 2 połowę

19:30

Górnik już też na boisku

19:28

Piłkarze Piasta wracają na boisko, Górników jeszcze nie ma

19:21

Zasłużone prowadzenie Górnika po pierwszej połowie a goście to, że przegrywają tylko 0:1 zawdzięczają jak zwykle Treli, który broni kapitalnie. Ciekawe jak w drugiej połowie zagrają goście, którzy nie mają nic do stracenia i czy na drugie 45 minut wyjdzie Marokańczyk Sidqy, który jest bardzo blisko czerwonej kartki.

45'

Nie doliczając nic do 1 połowy sędzia gwiżdże po raz ostatni w tej części gry. Zapraszam po przerwie

44'

Kontra Górnika i po strzale Olkowskiego piłka trafia w boczną siatkę.

44'

Strzał Podgórskiego prosto w ręce Skorupskiego

43'

Podgórski faulowany przez Przybylskiego i będzie to doskonała szansa dla kapitana Piasta. Do bramki 25 metrów.

43'

Dużo niedokładności w środku boiska.

41'

W ostatnich minutach gra toczy się pod bramką Górnika ale Piast nie potrafi sobie stworzyć dogodnej sytuacji strzeleckiej

40'

Łuczak po ograniu Mehdiego strzela obok słupka

39'

Prostopadłe podanie Podgórskiego do Jurado, który zostaje zablokowany przez Bembna

37'

Oleksandr Szeweluchin był faulowany przez Jurado i sędzia przerywa grę po dośrodkowaniu Podgórskiego

35'

El Mehdi Sidqy pracuje na drugą żółta kartkę zupełnie nie radząc sobie z szybkimi napastnikami Górnika

34'

Bemben fauluje Murawskiego na połowie Górnika.

32'

Chwila spokoju na boisku. Zawodnicy skupieni w środkowej strefie boiska

31'

Znów dalekie podanie do Jurado świetnie przeczytane przez Mączyńskiego

30'

Po półgodzinie gry mamy zasłużone prowadzenie Górnika, który mądrze rozbija ataki rywali. Piast natomiast stara się ale osamotniony Jurado niewiele może sam zdziałać.

28'

Świetnie dziś gra Łuczak i Sidqy musi go faulować. El Mehdi musi uważać bo może nie skończyć tego spotkania.

26'

Fatalny błąd Zbozienia, który na 5 metr wykłada piłkę Zahorskiemu jednak Trela kapitalnie broni !!!

25'

El Mehdi wpada na Łuczaka i ogląda kartkę

23'

Matras fauluje rywala w wyskoku po wrzutce z autu Damiana Zbozienia

21'

Górnik - Piast

20'

Nerwowo na faul Oleksego zareagował szkoleniowiec Górnika ale sędzia z Łodzi szybko uspokoił Adama Nawałkę

19'

Paweł Olkowski brzydko faulowany przez spóźnionego Oleksego i zawodnik Piasta ogląda żółta kartkę.

18'

Bartosz Szeliga "wyjeżdża" z piłką poza linię boczną przy próbie kontry

17'

Kolejny raz przed szansą Zahorski po kolejnym już błędzie obrony Piasta

16'

Po strzeleniu bramki Górnik skupił się na grze z kontry a to Piast stara się być częściej przy piłce.

14'

Świetna kontra Piasta. Jurado doskonale zagrywa do Szeligi ale w ostatniej chwili piłkę młodemu zawodnikowi z Gliwic wybija Gancarczyk

13'

Po akcji Oleksego z Podgórskim Mateusz Matras uderza z 20 metrów jednak nie trafia w światło bramki

13'

Znów Górnicy wchodzą łatwo w pole karne Piasta i znów Olkowski przed sporą szansą na bramkę.

11'

Tomasz Podgórski na pozycji spalonej po rzucie rożnym i piłka dla Górnika

10'

Będzie rzut rożny dla Piasta

10'

Osamotniony w przedniej formacji Jurado nie ma prawa wygrać walki z solidnie grającymi obrońcami Górnika

9'

8'

Spokojnie Sidqy przejmuje podanie do Zahorskiego przed polem karnym Piasta

6'

Piast próbuje się otrząsnąć po stracie bramki. Jednak Górnicy dobrze przerywają akcje gości.

5'

Na trybunach w Zabrzu wielka radość. A za stadionem pokaz sztucznych ogni!

3'

G o o o o o l l l l l l ! ! ! ! ! !Po rzucie rożnym i błędzie obrony Zahorski pokonuje Dariusza Trelę. Górnik - Piast 1:0

3'

W odpowiedzi Zbozień wybija na rzut rożny piłkę po dośrodkowaniu Olkowskiego

2'

Pierwsza akcja Piasta. Długie podanie do Jurado, który wpada w pole karne ale jego uderzenie przelatuje obok słupka

1'

Piast spotkanie rozpoczął bardzo agresywnie będąc przez kilka chwil non stop na połowie gospodarzy

1'

Derby zaczynają gospodarze!!

18:28

Witamy na boisku oba zespoły. W dzisiejszym meczu Paweł Oleksy zagra w specjalnej masce po fatalnej kontuzji na zgrupowaniu w Hiszpanii

18:25

Już za chwilę, już za moment początek spotkania!!

18:19

Do rozpoczęcia spotkania pozostało zaledwie 10 minut - czy Piast zdoła zrewanżować się rywalom za porażkę 1:2 z sierpnia ubiegłego roku?

18:04

Trwa rozgrzewka na murawie stadionu w Zabrzu

17:52

Pomimo sporego osłabienia trener Brosz wcale nie narzekał przed spotkaniem wierząc w swoją drużynę. Natomiast szkoleniowiec Górnika z szacunkiem wypowiadał się o rywalach i o pracy jaką w Gliwicach wykonują szkoleniowcy Piasta

17:42

W zespole gospodarzy największym osłabieniem będzie brak Préjuce Nakoulmy, który z powodu kontuzji nie może zagrać w inauguracji piłkarskiej rundy wiosennej w Ekstraklasie

17:37

Szkoleniowiec gości jak zwykle zaskoczył. Z powodu kontuzji nie mogą dziś zagrać Kędziora i Zganiacz więc w podstawowym składzie Radosław Murawski oraz debiutant Bartosz Szeliga

17:36

Rezerwowi Górnika Zabrze: N.Witkowski, S.Mosznikow, K.Nowak, M.Wodecki, G.Bonin, D.Barbus, B.Iwan

17:35

Rezerwowi Piasta Gliwice: J.Szumski, T.Bzdęga, R.Urban, T.Docekal, Ł.Krzycki, W.Lisowski, K.Osyra