Ruch ChorzówRuch Chorzów
1 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
19:59

Remis w tym spotkaniu to nie jest przypadek, goście remisują już po raz czwarty z rzędu i po raz dziesiąty w obecnych rozgrywkach. Chorzowianie z kolei w końcu przerwali passę porażek i to może nastrajać optymistycznie. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i tym samym zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

90'

Jarosław Rynkiewicz gwiżdże po raz ostatni kończy spotkanie. W Chorzowie podział punktów, z którego zdecydowanie bardziej mogą się cieszyć białostoczanie.

90'

Smolarek uderzał z 6 metrów po dośrodkowaniu Kupisza, ale kapitalną interwencją popisał się Pesković.

90'

Kupisz bliski wejścia w pole karne z piłką, ale świetnie zachował się Djokić i odebrał mu piłkę tuż przy linii.

90'

Było groźnie przed bramką Słowika, ale świetnie zachowali się Pazdan i Alexis.

90'

Rynkiewicz doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Piech wbiegł z piłką w pole karne, ale najpierw zablokował go Ukah, po chwili pomógł mu Pazdan i obrońcy Jagiellonii zażegnali niebezpieczeństwo.

85'

Zmiana w Jagiellonii. Tymiński zmienił Frankowskiego.

86'

Dośrodkowanie Smektały z prawej strony, ale piłkę przechwytuje Ukah.

84'

Przypadkowe zagranie ręką Pazdana.

83'

Mateusz Kwiatkowski pojawia się za Włodykę.

82'

Wydaje się, że sędzia mógł popełnić teraz błąd. Na równi z ostatnim obrońcą do piłki prostopadłej wystartował Piech i pokonał Slowika, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Chyba nie do końca słusznie.

81'

"Stołeczek" Smolarka w starciu ze Stawarczykiem.

79'

Po zamieszaniu w polu karnym Pejović uderzył z dystansu, ale piłka potoczyła się kilka metrów obok prawego słupka.

78'

Zmiana w Jagiellonii. Pejović za Plizgę.

76'

Jankowski zmienia Lewczuka. Kolejna ofensywna zmiana Ruchu.

76'

Na spalonym był Szyndrowski.

77'

Dośrodkowanie Smektały wybił Ukah, a zmierzającą na róg piłkę zatrzymał jeszcze Pazdan,

76'

Drugą zółtą kartkę otrzymuje Tomasz Bandrowski i musi opuścić boisko.

74'

Świetnie zapowiadała się kontra chorzowian, ale Smektała fatalnie podawał do Piecha.

73'

Po dośrodkowaniu Starzyńskiego głową uderzał Djokić, ale kapitalną interwencją popisał się Słowik.

71'

Smektała zmienia Kikuta.

68'

GOOOOOOOL! SMOLAREK TRAFIA DO BRAMKI W SYTUACJI SAM NA SAM, PO PROSTOPADŁYM PODANIU FRANKOWSKIEGO.

66'

Dośrodkowanie Starzyńskiego z prawej flanki zostało zablokowane.

63'

Kupisz ucierpiał w starciu z Szyndrowskim, ale także może kontynuować grę.

61'

Po podaniu Pazdana poślizgnął się Słowik, który wybił piłkę wprost pod nogi Piech. Napastnik gospodarzy zdecydował się na natychmiastowy strzał z przed pola karnego i zabrakło dosłownie kilkadziesiąt centymetrów, by piłka wpadła do bramki przy spojeniu słupka z poprzeczką.

59'

Strzał Włodyki z 25 metrów i zabrakło kilka metrów.

58'

Frankowski próbował znaleźć Smolarka w polu karnym, ale jego prostopadła piłka była za mocna. Ebi nawet do niej nie ruszył.

58'

Lewczuk był opatrywany przy linii bocznej, ale już może kontynuować grę.

57'

Smolarek zmienił Modelskiego.

56'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Słowik minął się z piłką, ta wpadła tuż pod nogi niepilnowanego Stawarczyka na narożniku pola bramkowego, ale obrońca Ruchu fatalnie przymierzył i piłka poszybowała kilka metrów nad bramką.

54'

Ruch Chorzów - Jagiellonia BiałystokRuch Chorzów - Jagiellonia Białystok

54'

Ponownie od dłuższego czasu gra skoncentrowana w środku pola.

53'

Tomasz Bandrowski fauluje Arkadiusza Piecha, za co otrzymuje żółtą kartkę.

52'

Starzyński próbował prostopadłym podanie w pole karne "uruchomić" Piecha, ale podanie było zbyt celne.

51'

Ciekawym zwodem Włodyka minął Pazdana, ale Ukah naprawił błąd partnera.

50'

Podanie w kierunku Kikuta, ale Słowik uprzedził pomocnika Ruchu.

49'

Starzyński pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki.

48'

Michał Pzadan otrzymuje żółtą kartkę za faul na Piechu.

46'

Piech powalczył z przodu, ale niecelnie wycofał piłkę w kierunku Kikuta w polu karnym gości.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

45'

Jarosław Rynkiewicz zakończył pierwszą połowę.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45'

Po dośrodkowaniu Plizgi z rzutu rożnego piłkę wybił Pesković.

43'

Na spalonym by tym razem Frankowski.

42'

Na spalonym Arkadiusz Piech.

41'

Lewą stroną przedarł się Kupisz, ale w polu karnym został w ostatniej chwili zablokowany.

40'

Dośrodkowanie Lewczuka z lewej strony w kierunku Piecha, ale świetnie zachował się Słowik, który wyszedł przed bramkę i złapał piłkę.

39'

Nawet Tomasz Frankowski popełnia szkolne błędy.

36'

Od kilku minut zawodnicy obu drużyn po wymianie maksymalnie trzech podań tracą piłkę, przez co gra skoncentrowana jest głównie w środku pola.

33'

Goście próbowali przeprowadzić kontratak, ale niecelnie podawał Kupisz w kierunku Frankowskiego.

30'

Po dwóch kwadransach dłużej przy piłce są zawodnicy Tomasza Hajty, ale to właśnie gospodarze jako jedyni zdobyli bramkę i póki co mogą skupić się na defensywie.

30'

Po prostopadłym podaniu zza połowy na idealną pozycję wyszedł Arek Piech, ale w sytuacji sam na sam ze Słowikiem uderzył wprost w bramkarza Jagiellonii.

29'

Sadlok i Włodyka wzięli w kleszcze Frankowskiego i mogą się cieszyć że nie dostali kartki.

26'

Kupisz najpierw dwukrotnie podawał prostopadłe w pole karne, ale w obu sytuacjach trafił w Lewczuka, a po chwili przewrócił się w polu karnym po kontakcie z Włodyka. Gwizdek Jarosława Rynkiewicza jednak milczał.

24'

Po dośrodkowaniu Plizgi piłka trafiła wprost w ręce Pesković który świetnie wyskoczył w górę.

22'

Po dośrodkowaniu Starzyńskiego Piech uderzył z woleja, ale obok bramki

21'

Z 18 metrów uderzał Arkadiusz Piech i fatalnie złożył się do strzału, dlatego też piłka wylądowała przy narożniku boiska.

20'

Dośrodkowanie Włodyki zablokował Ukah.

18'

Tomasz Frankowski minął Peskovića ale nie udało mu się z ostrego kąta trafić do pustej już bramki.

17'

Nic nie zapowiadało tego, że to właśnie "Niebiescy" trafią do bramki jako pierwsi, ale piłka nożna jest nieprzewidywalna.

16'

Dośrodkowanie z prawej strony, piłka spadła, wydawało się, na głowę Piecha, ale to jednak Grzyb skierował ją do własnej bramki i mamy 1:0 dla Ruchu!

15'

Tomasz Kupisz dostał prostopadłą piłkę, przyjął, i mimo asysty obrońcy oddał strzał na bramkę. Zbyt lekko, by zaskoczyć Peskovicia.

13'

Szyndrowski próbował przeprowadzić akcję prawą stroną z Djokić, ale zawodnicy Ruchu nie zrozumieli się i stracili piłkę.

12'

Dośrodkowanie Modeslkiego zablokował Sadlok i mamy rzut rożny dla Jagiellonii

10'

Ruch Chorzów ma ogromne problemy nawet z wyjściem z własnej połowy.

8'

Po wrzutce z kornera strzał głową Pazdana z 8 metrów obronił Pesković.

8'

Z rzutu wolnego Plizga obił mur i mamy rzut rożny dla gości.

7'

Plizga faulowany przez Lewczuka przed polem karnym. Żółta kartka

5'

Wrzutka Sadloka w pole karne z pominięciem pomocników trafiła wprost w ręce golkipera gości.

4'

Początek zdecydowanie pod dyktando gości, ale sytuacji bramkowych z tego żadnych nie ma.

3'

Spodziewaliśmy się nudnego początku spotkania i na razie się to sprawdza. Nie ma się co dziwić, po chorzowianie w pierwszej połowie w tej rundzie strzelili tylko jednego gola. Trochę lepiej w tej statystyce wyglądają goście.

2'

Pazdan zablokował głową dośrodkowanie Djokića z prawej strony.

1'

Pierwsza próba ataku Jagiellonii, ale Plizga nie zdołał stworzyć zagrożenia w polu karnym, a Lewczuk wybił piłkę głową.

1'

Zaczynamy spotkanie!

17:58

Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę wyprowadzanie przez Jarosława Rynkiewicza. Następuje przywitanie i losowanie, a za chwile początek spotkania.

17:58

W poprzedniej kolejce "Niebiescy" polegli w Warszawie miejscowej Legii aż 3:0 i z pewnością podopieczni Jacka Zielińskiego zrobią wszystko, by w ostatnim meczu przed długą zimową przerwą pokazać się z jak najlepszej strony.

17:54

Jeśli chodzi o formę, to z jednej strony mamy gospodarzy, którzy przegrali cztery kolejne spotkania z rzędu, białostoczanie z kolei nie przegrali już od siedmiu kolejek.

17:50

Piłkarze zeszli już z rozgrzewki, o ile przy tej temperaturze można ją tak nazwać. Kibiców na trybunach już nieco więcej, ale mimo biletów za 5 złotych nie jest to oszałamiająca liczba.

17:40

Znamy już składy obu zespołów. Rezerwowi Ruchu: Kamiński, Jankowski, Kwiatkowski, Lewiński, Niedzielan, Panka i Smektała. Rezerwowi Jagiellonii: Skowron, Smolarek, Zahorski, Dźwigała, Pejović, Tymiński i Gajos.

17:35

Płyta stadionu w Chorzowie jest dobrze odśnieżona i przygotowana do rozegrania meczu. Temperatura z pewnością jednak nie rozpieszcza. Na termometrach jest około -5 stopni Celsjusza, co z pewnością odbije się dzisiaj na frekwencji. Płyta stadionu Ruchu przed meczem z Jagiellonią

17:31

Witamy w relacji na żywo prosto ze stadionu w Chorzowie, gdzie miejscowy Ruch podejmować będzie Jagiellonię Białystok.