2 : 0
lechiaLechia Gdańsk
1. połowa2 : 0
19:54

Po tym zwycięstwie Górnik awansuje aż na drugie miejsce i trzeba przyznać, że Adam Nawałka wykonał kawał dobrej roboty. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

90'

Koniec spotkania! Górnik pokonuje Lechię 2:0 po raz pierwszy od 2009 roku i w bardzo dobrych nastrojach żegna się z kibicami przed zimową prerwą.

90'

Wodecki zastąpił żegnanego brawami Nakoulmę.

90'

Przybylski podał prostopadłe podanie do Bembena, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale nie może tego uderzenia zaliczyć do udanych.

90'

88'

Prejuce Nakoulma z całej siły uderzył w Buchalika z 8 metrów i trzeba przyznać, że golkiper gdańszczan mimo wszystko nie miał łatwego zadania.

87'

W polu karnym Lechii w pojedynku dwóch piątek zwycięsko z tego starcia wyszła ta w zielonej koszulce - czyli Bąk.

87'

Wodecki gotowy do wejcia, za chwilę Adam Nawałka z pewnością dokona ostatnią zmianę.

85'

Zamieszanie w polu karnym Lechii, ale ostatecznie obrońcom udało sie zażegnać niebezpieczeństwo.

84'

Ładna akcja gości, ale ostatecznie Traore nie zdołał przyjąć dobrze piłki po podaniu Wiśniewskiego.

83'

Nowak zastąpił Zacharę.

82'

Wspaniały strzał Pietrowskiego z 25 metrów, ale pomocnik Lechii nie miał szczęściq i obił tylko poprzeczkę.

81'

Wiśniewki celował tuż przy słupku z 10 metrów, ale kapitalną intwrwencją popisał się niezawodny dziś Łukasz Skorupski.

80'

Mimo prowadzenie Adam Nawałka reaguje tak, jakby jego zespół przegrywał przynajmniej 4:0.

79'

Jeden z fanów pomylił stadion z przedszkolem i wyrzucił śnieżką w Pietrowskiego.

77'

Kolejny słaby strzał w wykonaniu gopodarzy, tym razem uderzał Olkowski z 20 metrów.

75'

W ostatniej chwili Deleu dośrodkował w pole karne ratując piłką przed opuszczeniem z boiska i mogła z tego wyjść niezła akcja, ale Skorupski uprzedził Traore i natychmiast zabrzani przeprowadzili akcję, po której fatalnie z dystansu uderzył Mączyński.

75'

Duda otrzymuje żółtą kartkę za faul na Gancarczyku.

73'

Z rzutu wolnego dośrodkował Traore, ale piłka została wybita głową przez jednego z zawodników Górnika Zabrze.

73'

Magiera faulował Traore i po tym jeszcze lekko szturchnął go nogą. Doszło do małej utarczki, w której za mediatora musiał włączyć się Nakoulma.

71'

Po dośrodkowaniu Deleu piłka trafiła na nogę Traore, który z woleja uderzył tuz obok słupka.

70'

Gancarczyk ucierpiał w jednym ze starć, ale już jest gotowy do gry.

67'

Rzut wolny dla Górnika z prawej strony przy linii bocznej. Dośrodkowanie Magiery było jednak zbyt głębokie i piłkę pewnie złapał Buchalik.

65'

Michael Bemben wchodzi w miejsce zdobywcy bramki Łuczaka.

64'

Dobrą okazję pod bramką Górnika stworzyła Lechia. Po dośrodkowaniu Traore z rzutu wolnego piłkę piąstkował Skorupski, a po chwili na raty złapał futbolówkę.

62'

W miejsce Ricardinho na boisku melduje się Piotr Wiśniewski.

60'

Górnik szanuje piłkę, zawodnicy gospodarzy spokojnie wymieniają padania na własnej połowie.

58'

Świetną szansę po kontrze miał Górnik. Zachara, Nakoulma i Łuczak mieli doskonałą okazję, jednak Zachara w kluczowym momencie beznadziejnie podawał.

56'

Po raz kolejny dokładnie w tym samym miejscu Nakoulma przewrócił się w polu karnym Lechii i ponownie nie ma mowy o rzucie karnym.

54'

Po rzucie rożnym wykonanym przez Traore piłka trafiła przed pola karne do Ricardinho, który huknął niecelnie ponad bramką.

54'

Dośrodkowanie Ricardinho tafiło w jednego z oberońców - rzut rożny.

53'

Po samotnym rajdzie Nakoulma czując na sobie rękę rywala natychmiast przewrócił się w polu karnym gości. Powinien się cieszyć, że nie został ukarany kartonikiem.

53'

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk

52'

Anderu dograł świetna piłkę górą w pole karne, Traore przyjął ją klatką piersiową, jednak nie zdołał oddać strzału, uprzedzony przez obrońcę.

51'

Kolejna akcja Górnika. Łuczak próbował podać do Nakoulmy, ale Bąk zatrzymał jego podanie.

51'

51'

Tym razem po centrze Magiery piłkę przechwycił Surma.

48'

Od początku drugiej połowy atakować stara się Górnik, ale na razie nic z tego nie wynika.

46'

Tym razem z pomocy lekarzy skorzystał Ricardinho.

46'

W przerwie zmiana, Andreu zmienił Brożka.

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

46'

Tuż po bramce sędzia kończy pierwsza połowę

45'

GOOOOL! MAGIERA WSPANIALE PODAŁ DO TYŁU DO ŁUCZAKA, KTÓRY PŁASKIM TECHNICZNYM STRZAŁEM PODWYŻSZYŁ PROWADZENIE.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy. A Magiera z rzutu wolnego w pole karne, ale głową wybija Bąk.

43'

Z rzutu wolnego po wątpliwym faulu na Łuczaku Mączyński wrzucił piłkę w pole karne wprost na głowę Surmy, który oddalił zagrożenie.

41'

Nakoulma stracił piłkę w starciu z Pietrowskim i próbując ratować sytuację wpadł na defensywnego pomocnika Lechii Gdańsk. Sędzia w tej sytuacji pokazał, by grać dalej, gdyż gdańszczanie byli wciążprzy piłce.

39'

Póki co najlepszy zawodnik gości - Traore wygląda bardzo mizernie. Przed chwilą zanotował kolejne niecelne podanie.

38'

Rzut rożny dla Lechii. Traore dośrodkowuje ale najwyżej wyskoczył Gancarczyk i wygłówkował piłkę.

37'

Nakoulma ładną sztuczką techniczną minął Bąka w polu karnym, ale obrońca Lechii zdążył interweniować w ostatniej chwili, tak że nie było nawet rzutu rożnego.

35'

Janicki dobrze wszedł w mecz, przerywając kontratak gospodarzy.

33'

Janicki zastępuje kontuzjowanego Bieniuka.

32'

Bieniuk ma problemy z pachwiną i nie będzie mógł kontynuować meczu.

32'

Rzut wolny dla Lechii na połowie Górnika. Po wrzutce piłka wybita z pola karnego, ale znowu w środku pola faulował Nakoulma i kolejny rzut wolny. Po tej wrzutce Brożka po raz kolejny piłka wybita, ale wraca w pole karne i Traore spudłował z kilku metrów!

30'

Po dwóch kwadransach dłuzej przy piłce byli gdańszczanie, ale to Górnik wypracował lepsze sytuacje i zasłużenie prowadzi 1:0.

29'

Zachara próbował głową odegrać do Nakoulmy z prawej strony pola karnego, ale skutecznie blokował Bąk.

28'

Gancarczyk faulował Ricardinho.

28'

Nakoulma dostał dobre prostopadłe podanie i wdał się pojedynek biegowy z Brożkiem, niestety zagrał piłkę za bardzo do środka i Brożek spokojnie ją zasekurował.

26'

Łuczak mógł się znaleźć sam na sam z Buchalikiem, ale świetnie zachował się Bąk, który wybił piłkę w aut.

26'

Ciekawe rozegranie akcji Ricarcinho z Dudą, ale wychowanek Lechii Gdańk fatalnie odegrał piłkę tuż przed polem karnym.

24'

Na boisku opatrywany Nakoulma po tym jak zderzył się z maską Bieniuka, a tymczasem Kaczmarek i jego asystent najpierw dyskutowali z Bieniukiem, później z Pietrowskim.

22'

Dośrodkowanie Brożka z lewej strony i niewiele brakowało, by Duda strącił piłkę w polu karnym.

20'

Traore przesadził z dryblingiem na lewym skrzydle i nie poradził sobie z Olkowskim, by po chwili znaleźć sie na spalonym.

18'

Prawą stroną poszedł Olkowski, odegrał do Traore, który wyłożył piłkę Przybylskiemu. Ten sprzed pola karnego uderzył po ziemi, ale dobrze na piłkę rzucił się Buchalik.

17'

Po stracie bramki zawodnicy Bogusława Kaczmarka zamiast atakować, wycofali się do obrony.

16'

Prostopadłe podanie Traore do Dudy, ale jeden z obrońców Górnika Zabrze skutecznie blokował napastnika Lechstów.

15'

GOOOOOOOOL! ZACHARA STRZAŁEM GŁOWĄ PRZY SŁUPKU PO DOŚRODKOWANIU MAGIERY Z RZUTU ROŻNEGO POKONAŁ BUCHALIKA!

14'

Olkowski opanował piłkę przy linii końcowej, minął rywala i dośrodkował, ale obrońca wybił na rzut rożny.

14'

13'

Kolejna niezła centra Łuczaka z prawej strony pola karnego, ale żaden z jego partnerów nie przeciął podania.

12'

Po dośrodkowaniu Magiery, głową uderzał Łuczak, ale nie miał prawa tak słabym strzałem z 14 metrów pokonać golkipera gości.

11'

Po dośrodkowaniu Magiery piłkę przechwytuje Grzelczak.

10'

Rzut rożny dla Lechii. Wrzutka Traore na krótki słupek i radzi sobie Górnik.

9'

Strzał Mączyńskiego po dośrodkowaniu Łuczaka z prawej strony, ale bardzo dobrze na raty bronił Buchalik.

8'

W kole środkowym Gancarczyk faulował Dudę.

7'

Nakoulma dostał dobra podanie z klepki na prawej stronie, ale był faulowany. Próbował utrrzymać się na nogach, ale sędzia musiał jednak odgwizdać faul, Z rzutu wolnego i wrzutki nic nie wyszło.

6'

Początek spotkanie, to dużo strat z obu stron, ale przed chwilką Duda mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam ze Skorupskim, ale golkiper Górnika był szybszy.

5'

Za mocna piłka do Nakoulmy i od bramki Buchalik.

4'

Prostopadłe podanie Przybylskiego do Mączyńskiego jednak nie trafiło do adresata.

4'

Na razie w ataku cały czas Lechia. Po dalekim zagraniu na spalonym Traore.

3'

Tym razem dośrodkowanie Dudy z drugiej strony i ponownie Olkowski ratuje zabrzan.

3'

Dośrodkowanie Traore z rzutu rożnego i głową strzelał Ricardinho, ale niecelnie.

2'

Dośrodkowanie Grzelczaka blokował Olkowski - rzut rożny.

1'

Na spalonym Zachara.

1'

Paweł Pskit zagwizdał po raz pierwszy - zaczynamy!

17:58

Oba zespoły już na boisku. Za chwilę początek meczu.

17:57

17:55

Jeśli chodzi o zawodników walczących o miano króla strzelców bieżącego sezonu, to w zespole gości Arkadiusz Milik z powodu czerwonej kartki, którą dostał tydzień temu w meczu z Wisłą Kraków, nie będzie mógł poprawić swojego dorobku. W zespole przyjezdnych Abdou Razack Traore potrzebuje zaledwie dwóch bramek, by wyprzedzić Danijela Ljuboję i zagwarantować sobie pierwsze miejsce.

17:54

Ławka rezerwowych Górnika: Witkowski, Łukasiewicz, Bębenek, Oziębała, Nowak, Wodecki i Bemben. . Rezerwowi Lechii: Sobczak, Janicki, Rasiak, Wiśniewski, Andreu, Zyska i Oualembo.

17:50

Wspólnym mianownikiem obu zespołów są postacie czarnoskórych gwiazd, znajomych z reprezentacji Burkina Faso – Prejuca Nakoulmy i Abdou Razacka Traore, których przyszłość w obecnych zespołach stoi pod znakiem zapytania. Dla obu może to być ostatni mecz w swoich zespołach, a nawet na polskich boiskach.

17:49

Zabrzanie meczem z Lechią pożegnają się ze swoimi kibicami, przed zimową przerwą. Najbliższa historia potyczek z Lechią jednak nie napawa optymizmem, gdyż ostatni raz udało się Górnikowi pokonać gdańszczan w maju 2009 roku. Wówczas po bramkach Magiery i Kołodzieja mecz zakończył się wynikiem 2:0. Pierwszy wraca po kontuzji i jest w coraz lepszej formie, drugi z kolei od trzech sezonów reprezentuje barwy Podbeskidzia.

17:43

Takie mecze jak dzisiejszy określa się mianem rywalizacji o 6 punktów, gdyż oba zespoły sąsiadują w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Górnik uzbierał 25 punktów po 14. kolejkach, goście z kolei - 23.