Piątek, 23 listopada 2012, godz. 20:45
1 : 0
Widzew ŁódźWidzew Łódź
93'

Koniec meczu. Po nudnym meczu Legia wygrywa z Widzewem 1-0. Za uwagę dziękuję Bartosz Czekała.

92'

Legia zepchnięta na własnej połowie. Widzew stara się zagrozić bramce Kuciaka, ale nic z tego nei wychodzi.

90'

Doliczono trzy minuty.

88'

I ostatnia zmiana w Legii. Za strzelca bramki - Koseckiego wszedł Kucharczyk. Na stadionie głośne 'Kuba Kosecki!'.

88'

Legia zaczyna używać pressingu co dosyć mocno przeszkadza Widzewowi.

86'

Wrzutka Kaczmarka z prawej strony boiska do Stępińskiego który nie opanował piłki i ją stracił.

85'

Widzew stara się zaatakować, ale brakuje im pomysłu na jakąś składną akcję.

81'

Fatalnie rozegrany rzut wolny. Kaczmarek prosto na głowę jednego z graczy gospodarzy.

80'

Żółta kartka dla Rzeźniczaka za faul. Mamy sytuację dla Widzewa.

78'

Kolejny rajd Koseckiego, ale tym razem faulował w ataku.

75'

Kwadrans do końca. Czy Widzew odmieni losy tego spotkania?

74'

Niezła akcja gospodarzy. Ljuboja z 11 metrów prosto w Dragojevicia.

73'

Okachi z dystansu bardzo niecelnie.

72'

I ostatnia zmiana w Widzewie. Za Ben Dhifallaha wszedł Nowak.

72'

Ljuboja na pozycji spalonej.

69'

Oglądamy dzisiaj bardzo słabe spotkanie w Warszawie. Sporo niedokładności, masa walki.

66'

Druga zmiana w Widzewie. Za Dudka wbiegł Stępiński.

65'

Kosecki wbiegł w pole karne, ale jego podanie już niedokładne.

62'

Kosecki dograł do Radovicia, ale ten nie utrzymał piłki przy nodze i ją stracił za co odwdzięczył się faulem na jednym z graczy Widzewa.

59'

Wawrzyniak uderzał głową z bliska, ale niezbyt czysto i piłka otarła jeszcze Dragojevicia i wyszła za pole bramkowe.

57'

Legia stara się szanować piłkę. Widzew zamiast zaatakować czego na to co zrobi Legia.

55'

I pierwsza zmiana w Widzewie. Za Bruno pojawił się Rybicki.

54'

Salinas świetnie podał do Ljuboji który minął bramkarza Widzewa, ale miał za duży kont do bramki i próbował dograć piłkę do Furmana, ale obrońcy łodzian wybili piłkę.

52'

A na trybunach głośne 'Warszawa Warszawa CWKS Legia'.

50'

Mocno Legia rozpoczęła drugą część gry. Od początku drugiej połowy to Legia to dyktuje swoje warunki.

47'

Świetna akcja indywidualna Koseckiego! Wbiegł w pole karne i uderzył pod nogami Dragojevicia! Legia - Widzew 1-0!

47'

KOSECKI!!!

46'

A druga to Salinas za Żyro.

47'

I mamy pierwsze zmiany w zespole gospodarzy. Pierwsza to: Łukasik za Gola.

46'

Początek drugiej połowy.

21:48

Piłkarze wracają już na murawę.

46'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia - Widzew 0-0. Wracamy za ok. 15 minut.

45'

Doliczono jedną minutę.

44'

Bardzo nudny mecz dzisiaj w Warszawie. Legia stara się objąć prowadzenie, ale bez skutku.

42'

Żółta kartka dla Wawrzyniaka który sfaulował Brozia.

38'

Ljuboja świetnie dograł do Żyry który wyszedł sam na sam, ale uderzył prosto w Dragojevicia!

35'

Dudek z wolnego w pole karne, ale obrońcy wyjaśnili sytuację i Legia popędziła z kontrą. Kosecki szybkim rajdem urwał się obrońcom, ale dogranie było już niecelne.

34'

Wawrzyniak głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Żyry nad bramką.

32'

Ljuboja z wolnego obok bramki.

30'

Tym razem bardzo niecelne dośrodkowanie Ljuboji do Radovicia.

29'

Strzał Bruno zatrzymuje się.... na Żewłakowie.

29'

Niedokładny podanie od Żyry do Ljuboji.

26'

Okres niedokładnej gry w co obfituje także dużo walki.

23'

Dużo walki oglądamy dzisiaj w tym meczu. Jak na razie bez goli.

21'

Kaczmarek wykonywał rzut wolny z prawego narożnika pola karnego gospodarzy, ale piłka powędrowała nad bramkę.

21'

Żyro ukarany żółtą kartką za faul.

18'

Ale szansa dla Legii! Radović dograł świetnie do Ljuboji który wyszedł sam na sam, ale piłka po jego strzale minęła o milimetry bramkę Widzewa!

16'

W odpowiedzi akcja Legii, ale Ljuboja złapany na wyraźnym spalonym

16'

Pierwszy rzut rożny dla Widzewa, ale słabo rozegrany i ostatecznie piłka w rękach Kuciaka.

14'

Kolejny stały fragment i kolejna okazja Legii. Po długiej wrzutce Żyro niepewnie interweniował Dragojević i asekurować musiał go Bartkowski, wybijając na rzut rożny. Z kornera wrzucał Furman, ale tym razem bramkarz Widzewa pewnie złapał piłkę.

12'

Żółta kartka dla Kaczmarka za faul na wychodzącym z kontrą Koseckim.

11'

Rzut wolny dla Widzewa z 25 metrów. Uderzył Broź, ale wysoko nad bramką. Zmarnowana okazja.

10'

Początek meczu wyraźnie dla Legii. Widzew ogranicza się wyraźnie wyłącznie do defensywy. Gospodarze nie stwarzają sobie jednak na razie dogodnych okazji, a najgroźniej jest na razie po stałych fragmentach.

7'

Pierwsza próba ataku Widzewa, Kaczmarek zdołał zagrać w środek pola karnego z lewej strony, ale pewnie poradzili sobie obrońcy.

6'

Kolejny rzut rożny dla Legii. Żyro krótko rozegrał z Golem, piłka jednak wybita przed pole karne, gdzie dopadł do niej Furman i niezbyt mocno uderzył w środek bramki z dystansu.

4'

Ładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Furmana, ale Ljuboja nie zdołał oddać czystego strzału i piłka znowu oddalona od pola karnego Widzewa. To Legia jest jednak ciągle w ataku.

3'

Z prawej strony w pole karne wrzucił Rzeźniczak, piłkę głową wybił Abbes, ale dopadł do niej Kosecki i uderzył na bramkę. Po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

3'

Z rzutu rożnego nie wynikło zagrożenie pod bramką Widzewa, piłka na połowie Legii.

2'

Z 25 metrów uderzył Ljuboja, bramkarz Widzewa z dużym trudem przeniósł piłkę nad bramką, przy okazji piłka obiła jeszcze poprzeczkę

1'

Żyro wyłuskał piłkę od Bartoszewicza przed polem karnym Widzewa i był faulowany przez rywala. Szybka okazja bramkowa z rzutu wolnego dla Legii.

20:47

Od środka rozpoczynają goście!

20:46

Legia dzisiaj tradycyjnie w białych koszulkach i czarnych spodenkach. Widzewiacy w całości na czerwono.

20:45

Przed rozpoczęciem także minuta ciszy, ku pamięci zmarłego niedawno byłego piłkarza Legii, Henryka Grzybowskiego.

20:44

Przed meczem Jakub Wawrzyniak otrzymał koszulkę z numerem 100, ponieważ będzie to jego 100-tny mecz w zespole.

20:43

Oba zespoły wychodzą już na boisko. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

20:30

Przewaga psychologiczna i statystyczna Legii jest ogromna. Ostatni raz Widzew wygrał z Wojskowymi ponad 12 lat temu! Było to dokładnie 12 kwietnia 2000 roku, kiedy w Łodzi po dwóch golach Marcina Zająca i trafieniu Dariusza Gęsiora, gospodarze wygrali 3:2. Z kolei w Warszawie Widzew wygrał po raz ostatni w 1997 roku. Przez kolejne lata górą w warszawskich starciach zawsze była Legia. Łodzianie mieli problemy nawet ze strzelaniem gola. Ostatnie trafienie przy Łazienkowskiej zanotowali w 2007 roku.

20:20

Rezerwowi Widzewa: Patryk Wolański, Sebastian Duda, Krystian Nowak, Patryk Stępiński, Sebastian Radzio, Mariusz Stępiński, Mariusz Rybicki

20:20

Rezerwowi Legii: Wojciech Skaba, Jorge Salinas, Marko Suler, Inaki Astiz, Michał Kucharczyk, Michał Kopczyński, Daniel Łukasik

20:15

Spotkania Legii z Widzewem w latach 80. i 90. elektryzowały cały kraj. To te pojedynki były wówczas "derbami Polski". W ostatnich latach jednak klasyk ten wyraźnie stracił koloryt, gdyż jeden z jego uczestników przestał się w polskiej lidze liczyć. 65 mecz ligowy pomiędzy Legią a Widzewem zapowiada się mimo wszystko bardzo emocjonująco!