Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
0 : 0
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
19:59

Górnik jeszcze niedawno był jedynym zespołem, który nie przegrał żadnego meczu, a tymczasem poprawił inną, mniej chlubną passę - trzeciego spotkania bez wygranej. Po raz kolejny mamy dowód na to, że w tym sporcie nie ma miejsca i czasu dla tych którzy żyją przyszłością. Goście po dwóch skromnych zwycięstwach wywieźli cenny punkt z bardzo trudnego terenu, jakim bez wątpienia jest stadion im. Ernesta Pohla w Zabrzu. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

19:56

Mimo, że w końcówce zawodnicy gości sprawiali wrażenie, jakby im ten remis odpowiadał, to właśnie podopieczni Adama Nawałki powinni być bardziej zadowoleni z remisu, głównie ze względu na osłabienie w ostatnim kwadransie spotkania.

90'

Koniec spotkania. Górnik remisuje z Pogonią po niezbyt udanym spotkaniu.

90'

Za faul w ostatniej akcji żółtą kartkę dostał jeszcze Emil Noll.

90'

Bemben otrzymuje zółtą kartkę za faul przy linii bocznej boiska.

90'

Najpierw z bliskiej odległości w jednego z obrońców trafił Traore, po chwili strzał z dystansu Budki był również zablokowany.

90'

Ława pojawia się za Akahoshiego.

90'

Faul Bembena na Pietruszce.

90'

Mimo przewagi jednego zawodnika podopieczni Artura Skowronka mają spore problemy w ostatnich minutach tego spotkania,

89'

Strzał Nakoulmy z ostrego kąta z lewej strony, ale wprost w interweniującego Pernisa.

88'

Bardzo ciekawy drybling w wykonaniu Nakoulmy z prawe strony pola karnego, ale ostatecznie napastnik Górnika nie poradził sobie z jednym z obrońców Pogoni.

87'

Bardzo słaby strzał Przybylskiego nie sprawił żadnych problemów Pernisowi.

87'

Dośrodkowanie Gancarczyka, ale świetnie blokował go Hricko.

84'

Po dośrodkowaniu Budki, Traore zdołał tylko strącić piłkę głową, po czym futbolówka opuściła boisko.

84'

Dośrodkowanie Akahoshiego, ale Szeweluchin wybija piłkę głową poza pola karne.

83'

Traore wszedł za Frączczaka.

82'

Bartosz Iwan dokończy spotkanie zamiast absolutnie niewidocznego Nowaka.

81'

Bardzo dobry strzał Mączyńskiego z 20 metrów i niewiele brakowało, by piłka wpadła do bramki tuż przy słupku.

79'

Na spalonym Nakoulma. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik z Burkina Faso podobnie jak Milik przedłuży swoją passę spotkań bez gola do pięciu.

78'

Adam Nawałka przy linii bocznej instruuje Iwana.

77'

Aleksander Kwiek wyprostowaną nogą faulował Hrickę, za co otrzymuje czerwoną kartkę. 13 minut gry w osłabieniu przed zawodnikami Adama Nawałki.

75'

W środku pola Bemben faulował Frączczaka.

74'

Na boisku zwija się z bólu Mączyński - będzie potrzebna interwencja klubowych lekarzy.

72'

Kapitalny wolej Nakoulmy z 15 metrów i piłka poszybowała minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką.

71'

Kolejny płaski strzał Kwieka z przed pola karnego i kolejna dobra interwencja Pernisa.

70'

Po fatalnym błędzie Hricki Zachara dośrodkował z lewej strony pola karnego, ale zbyt głęboko, dlatego też Pernis bez problemu złapał piłkę.

70'

Mateusz Lewandowski pojawia się w miejsce Kolendowicza.

69'

Kwiek uderzał z 20 metrów, ale w środek bramki, gdzie dobrze ustawiony był Pernis.

68'

Emil Noll wybija piłką przewrotką i zażegnuje niebezpieczeństwo przed polem karnym.

66'

Emil Noll zdobywa bramkę z najbliższej odległości... ale obrońca Portowców był jednak na spalonym.

65'

Dośrodkowanie Gancarczyka z rzutu wolnego zablokowane przez Nolla.

63'

Pierwszy kartonik dla zawodników gospodarzy - ukarany nią Krzysztof Mączyński.

61'

Godzina gry za nami, która z pewnością nie przejdzie do historii. Błędy popełniają nie tylko zawodnicy obu zespołów, ale także arbitrzy. Jedyną osobą zasługującą na pochwały jest niestety najstarszy na boisku Edi Andradina.

58'

... a Milika, który zanotował kolejny fatalny występ - Mateusz Zachara. Co ciekawe, nigdy tak szybko nie był zmieniany napastnik Górnika w tym sezonie.

58'

Dwie zmiany przeprowadza Adam Nawałka - Olkowskiego zastępuje Nakoulma...

57'

Kolejna kartka dla zawodnika gości - tym razem Pietruszka za zagranie ręką.

57'

Kontrowersyjny faul Olkowskiego na Rogalskim.

55'

Za symulację Frączczak otrzymał żółtą kartkę.

54'

Strzał Kwieka z 15 metrów i trzeba przyznać, że fatalnie złożył się do tego strzału rozgrywający Górnika Zabrze, piłką potoczyła się sporo metrów obok bramki. Świetnie jednak odgrywał klatką piersiową Milik.

52'

Z ostrego kąta uderzał Budka, ale był wcześniej na spalonym.

51'

Strzał Olkowskiego z 20 metrów, ale nie miał prawa tak słabym i niecelnym strzałem zaskoczyć Pernisa.

49'

Edi najpierw próbował z rzutu rożnego dośrodkować w pole karne, po chwili z rzutu wolnego, ale w obu sytuacjach skutecznie interweniowali zabrzanie.

48'

Faul Olkowskiego na Kolendowiczu.

47'

Dąbrowski popełnił błąd przy blokowaniu podania, ale bardzo szybko wybiciem w aut zrehabilitował się.

46'

Górnik rozpoczął drugą część spotkania.

18:55

Gospodarze aż 33 % swoich trafień zanotowali w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, co oznaczałoby, że najlepsze mają za sobą.

18:50

Od pierwszych minut wystąpił 18-letni Konrad Nowak, który zastąpił nieskutecznego ostatnio Nakoulmę, ale tak naprawdę po raz pierwszy pokazał się z dobrej strony dopiero podczas wywiadu w przerwie spotkania.

45'

Strata Kolendowicza, po czym akcję prawą stroną przeprowadził Olkowski i dośrodkował wprost pod nogi Pietruszki. Było to najlepsze podsumowanie bardzo słabej pierwszej połowy, która na szczęście właśnie się skończyła.

43'

Olkowski dośrodkował z prawej strony pola karnego, ale Noll w taki sposób zablokował piłkę, że ta jeszcze odbiła się od nóg młodego skrzydłowego zabrzan.

43'

W środku pola faulowany Akahoshi przez Mączyńskiego.

41'

Kolejny błąd sędziów, tym razem Budka był faulowany przy narożniku boiska, ale Hubert Siejewicz odgwizdał rękę, która była spowodowana przewinieniem Gancarczyka.

39'

Za zagranie ręką Dąbrowski otrzymał żółtą kartkę.

38'

Kolejny strzał z rzutu wolnego z 35 metrów w wykonaniu Rogalskiego, ale wprost w ręce Skorupskiego.

37'

Na spalonym był Milik.

37'

Najpierw strzelał Kolendowicz, ale piłka trafiła przypadkowo w rękę Gancarczyka, po chwili dobitkę Akahoshiego świetnie wybronił Skorupski. Natomiast kolejna dobitka Kolendowicza była bardzo niecelna.

35'

Po kontrataku zawodników Pogoni, Edi Andradina uderzał z 16 metrów i piłka odbiła się od nogi Bembena i wyszła na rzut rożny.

33'

Dwukrotnie w ciągu kilkudziesięciu sekund Dąbrowski wybiciem głową zażegnał niebezpieczeństwo w swoim polu karnym.

32'

Dośrodkował Olkowski, głową wycofał piłkę Kwiek, po czym źle złożył się do strzału z 10 metrów Mączyński.

30'

Kolejny kwadrans za nami, i niestety trzeba przyznać, że ani jeden, ani drugi zespół praktycznie nie robi nic by zagrozić bramce rywali.

28'

Kolejny spalony, tym razem Frączczak.

27'

Prostopadłe podanie Kwieka do Milika, ale napastnik Górnika Zabrze był na spalonym.

27'

Na 30. metrze faulowany był Rogalski przez Olkowskiego i sam poszkodowany zdecydował się na wykonanie rzutu wolnego, ale uderzył kilka metrów nad poprzeczką.

25'

Świetnie rozpoczął dzisiejsze spotkanie Edi Andradina - każda akcja Portowców przechodzi przez niego.

24'

Fatalne podanie Frączczaka na prawej stronie wprost pod nogi Gancarczyka.

23'

Sporo zamieszania przed bramką Pernisa, ale Noll dwukrotnie skutecznie wybił piłkę.

22'

Kolejne prostopadłe podanie Ediego, ale Bemben przechwycił piłkę i podał głową do swojego golkipera.

22'

Aż czterech zawodników zabrzan ustawionych przy piłce, ostatecznie uderzał bardzo niecelnie Arkadiusz Milik, który nie strzelił gola już od czterech spotkań.

20'

Po kontrataku przeprowadzonym przez Kwieka i Olkowskiego ten pierwszy był faulowany przez Rogalskiego tuż przed linią pola karnego.

18'

Podopieczni Adama Nawałki mają wyraźnie problem z przeprowadzaniem akcji ofensywnych.

18'

Dośrodkowanie Milika z lewej strony było zbyt głębokie i piłkę bez problemu chwycił Pernis.

15'

Po kwadransie gry sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo...

14'

Wspaniała akcja gości, ale ostatecznie Hricko niecelnie dośrodkował w pole karne z prawej strony.

12'

Wrzutka Andradiny w pole karne mogła się zamienić w bramkę, gdyż niepewnie interweniował Skorupski.

11'

Dużo strat z obu stron od początku spotkania.

10'

Kolejną dobrą interwencją Pietruszka przerwał akcję Górnika.

9'

Po ostrym starciu z Szeweluchinem Frączczak usiadł na murawie trzymając się za głowę. Ukrainiec uderzył go łokciem, ale Hubert Siejewicz nie widział w tej sytuacji przewinienia.

7'

Prostopadła wrzutka piłki w pole karne przez Przybylskiego nie była celna.

6'

Ciekawie zapowiadała się akcja gości, ale Kolendowicz źle dośrodkował do Akahoshiego, który nie zdołał przyjąć piłki.

5'

Na spalonym Frączczak.

4'

Olkowski mógł się znaleźć sam na sam z Pernisem, ale Pietruszka ostatecznie przechwycił piłkę.

3'

Niecelne zagranie Budki do Hricki i od autu rozpoczną zabrzanie.

2'

Pierwsza akcja Górnika zakończona po stracie Olkowskiego na prawym skrzydle.

1'

Gospodarze od początku meczu mają problem z wyjściem z własnej połowy z piłką.

1'

Zaczynamy spotkanie!

18:01

Przed spotkaniem minuta ciszy ku czci zmarłego wczoraj byłego prezesa Górnika Zabrze - Eugeniusza Postolskiego.

17:58

Zawodnicy obu drużyn przy oklaskach kibiców wychodzą na murawę.

17:57

W zespole gości bez zmian w porównaniu z poprzednim wygranym spotkaniem z innym śląskim zespołem - Ruchem Chorzów.

17:43

Rezerwowi Pogoń: Radosław Janukiewicz, Błażej Radler, Mateusz Szałek, Mouhamadou Traore, Radosław Wiśniewski, Mateusz Lewandowski, Bartosz Ława.

17:42

Rezerwowi Górnik: Norbert Witkowski, Maciej Bębenek, Prejuce Nakoulma, Marcin Wodecki, Bartosz Iwan, Mariusz Magiera, Mateusz Zachara.

17:40

Atutem Pogoni może być przed dzisiejszym meczem fakt, że sztab szkoleniowy Portowców dobrze zna bramkarza zabrzan. Łukasz Skorupski bronił bowiem przez jakiś czas w Ruchu Radzionków, gdzie trenował pod opieką Grzegorza Żmiji, obecnego trenera bramkarzy Pogoni, który do Szczecina powędrował razem z byłym trenerem Cidrów, a obecnie szkoleniowcem Portowców, Arturem Skowronkiem.

17:35

Jak zwykle sporo będzie zależało od dyspozycji snajperów Górnika, Arkadiusza Milika i Prejuce Nakoulmy. Duet ten nie wpisał się na listę strzelców już od ponad miesiąca, czyli od 19 października! W sumie zabrzanie nie pokonali bramkarza rywali od 214 minut, bo w Warszawie zaliczyli trafienie po samobójczym uderzeniu Adama Kokoszki. W starciu z Pogonią będzie więc okazja, by przerwać kilka kiepskich serii za jednym zamachem.

17:33

Witamy w relacji na żywo ze stadiony przy Roosevelta w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik podejmuje Pogoń Szczecin.