Polonia WarszawaPolonia Warszawa
1 : 1
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
21:28

Z mroźnego stadionu Polonii Warszawa żegna się Marek Koktysz. To był z pewnością najdłuższy mecz tej kolejki. Materiały i zdjęcia z tego meczu już niebawem na Ekstraklasa.net!

21:27

Milik i Wszołek rozegrali niezłe spotkania, więc zagraniczni skauci chyba są zadowoleni. Teodorczyk nie błysnął, tak jak z Koroną i na dodatek zmarnował karnego. To nie był jego wieczór.

21:25

Mecz zakończył się takim samym wynikiem jak w zeszłym sezonie.

21:25

A zatem Polonia nie przegoniła Legii, a tylko zrównała się z nią punktami. Jutro Wojskowi powalczą o pozostanie na fotelu lidera.

93'

Daniel Stefański kończy mecz! Remis 1:1 przy Konwiktorskiej 6.

93'

Brzyski z daleka! Skorupski z łatwością jednak wyłapuje ten strzał.

92'

Nieudana próba. Aut dla Górnika.

91'

Brzyski wykonuje rzut wolny. Wszyscy Poloniści w polu karnym Górnika.

90'

Zamieszanie z wykonaniem autu przez Nakoulme. Stefański miał tam jakieś "ale" do Zabrzan. Sędzia dolicza trzy minuty.

89'

Zmiana na koniec u Zabrzan. Milik opuszcza boisko. Za niego Konrad Nowak.

89'

Przyrowski przetrzymuje długo piłkę.

88'

Pojedyncze ataki ze strony Górnika i Polonii. Ale jednym i drugim już chyba specjalnie się nie chce.

85'

Nakoulma dośrodkowuje. Piłka odbija się od głów Czarnych Koszul, spada pod nogi Kwieka, który jednak zbyt szybko chciał się do niej zabrać. Rzut rożny dla Górnika.

84'

Kwiek ustrzela teraz Todorovskiego. Potężna bomba spadła na głowę Polonisty.

83'

Kwiek z rożnego, ale wybija Hołota.

83'

Nieudana kiwka Nakoulmy, ale Górnik wciąż przy piłce na połowie Polonii.

82'

Po obydwu stronach sporo niecelnych zagrań. Nie tylko stadionowi zabrakło dziś prądu...

80'

Inicjatywa należy teraz do Polonii. Górnik jakby trochę opadł z sił.

79'

Zmiana w Górniku. Bemben opuszcza plac gry.

79'

Wszołek dośrodkowuje, ale niecelnie. Zdenerwowany Brzyski, do którego kierowane było to podanie.

78'

Wszołek do Cotry, ale ten niecelnie próbuje odegrać piłkę.

76'

Milik bije piłkę w pole karne, ale tam nie było nikogo żeby to skończyć!

75'

Pojawiły się flagi w barwach Polonii na trybunie krytej. Dzisiaj sporo opraw na stadionie.

73'

A zatem Teodorczyk przypłacił zmarnowanego karnego. Stokowiec dał szansę innemu napastnikowi.

72'

W Górniku także zmiana. Schodzi Magiera, w jego miejsce Gancarczyk.

72'

Zmiana w Polonii. Teodorczyk schodzi. W jego miejsce Gołębiewski.

72'

Kwiek próbuje uderzenia, ale tylko jęk zawodu po kiepskiej próbie.

71'

Wolny dla Górnika.

70'

Było blisko drugiego karnego! Teodorczyk pada w polu karnym Zabrzan, ale tym razem Stefański milczy. Uważam, że słusznie, zagranie czyste.

68'

Dwaliszwili w "jedenastce" Górnika. Gruzin jednak za wysoko podnosi nogę.

68'

Nakoulma przy linii końcowej Polonii. "Prezes" nie radzi sobie jednak z obrońcami Czarnych Koszul.

68'

Ależ emocje teraz! Kiepski strzał Teodorczyka, ale zastanawiające jest to, że obrońca Górnika nie dostał za swoje zagranie kartki.

66'

Nie ma gola! Skorupski broni strzał Teodorczyka!

65'

Magiera wykasza równo z ziemią Brzyskiego!

65'

KARNY!

65'

Nakoulma fauluje walcząc o piłkę, Polonia znowu z inicjatywą.

63'

Brzyski! Dobre dośrodkowanie, strącone jednak przez stoperów gości.

62'

Cotra dośrodkowuje, ale piłka wybita i jest kontra dla Górnika. Zatrzymana jednak w okolicach jedenastego metra.

60'

Zmiana u gospodarzy. Cotra w miejsce Adama Pazio.

60'

Wreszcie zobaczyliśmy gole na Konwiktorskiej. Gra nabiera nam rozpędu. Dwa szybkie ciosy i jest bramkowy remis.

57'

Szybka odpowiedź Polonii! Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne. Piłka w plątaninie ciał odbiła się prosto na Dwaliszwiliego, a ten huknął potężnie przy słupku. Skorupski bez szans.

56'

1:1!!!! Dwaliszwili!

54'

Piłka po rykoszecie odbiła się jeszcze od... no właśnie. Oto jest pytanie, ciężko w tej chwili stwierdzić od czego.

53'

Było w tym jednak dużo przypadku! Piłka wpadła do siatki Przyrowskiego po... dośrodkowaniu.

53'

Gooool! Górnik prowadzi!

51'

Dobra akcja Polonistów. Najpierw przed szansą Wszołek, pika odbita ląduje u Teodorczyka, który mija obrońcę i strzela! Strzał jednak przelatuje obok dalszego słupka.

50'

Ładne zagranie Milika, ale nie było komu dojść do tej piłki. Przyrowski wyjaśnia.

49'

Dwaliszwili obraca się z obrońcą Górnika na plecach i uderza! Strzał trafia jednak w innych defensorów Zabrzan.

48'

Groźnie w polu karnym Polonii. Olkowski dośrodkowuje,a w poprzeczkę strzela Kwiek!

47'

Baszczyński ryzykownie do Pazio. Młody Polonista musiał wybijać na aut blisko pola karnego.

45'

Zaczynamy drugą połowę!

20:35

Piłkarze wracają już na boisko. Wydaje się, że jest coraz zimniej. Czucie w odnóżach odchodzi.

20:21

Na stadionie dzisiaj ponad 6 tys. osób.

20:20

Mecz stoi na niezłym poziomie, ale jak na razie nie porywa. Myślę, że skauci zagranicznych klubów tez nie są na razie ukontentowani tym co widzą. Chociaż Wszołek, Teodorczyk i Milik starają się, są wyróżniającymi się zawodnikami. Miejmy nadzieje, że w drugiej połowie zobaczymy gole.

20:19

Polonia Warszawa - Górnik ZabrzePolonia Warszawa - Górnik Zabrze

45'

Daniel Stefański kończy pierwszą połowę.

44'

Znowu szansa przed Gornikiem. Nakoulma podaje do Olkowskiego, ten strzela, ale broni Przyrowski!

43'

Okazja dla Górnika. Przebojem wpada w pole karne Olkowski, przewraca się, ale Stefański nie reaguje.

42'

Wszołek pokazał teraz jaki potrafi być szybki. Z łatwością wyprzedził Magiere, który wydawało się miał bliże do piłki. Jednak tylko rożny, bo dośrodkowanie zablokowane.

41'

Olkowskim technicznie podaje w pole karne do Milika! Jednak podanie minimalnie za mocne i szybszy Przyrowski.

39'

Stefański upomina Todorovskiego, który kłócił się z sędzią.

38'

Okazja dla Czarnych Koszul! Pazio prostopadłym podaniem uruchamia Wszołka, a jemu piłkę spod nóg wybija Danch! Potem strzelał jeszcze Teodorczyk.

37'

Dobrze zapowiadała się akcja Polonii. W środku piłkę odebrał Piątek. Piłka trafia do Wszołka, ten zagrywa do Dwaliszwiliego, a Gruzinowi zabrakło już pomysłu.

35'

Dłuższy okres gry w środku pola. Obie drużyny walczą o odzyskanie piłki.

32'

Dobra okazja dla gospodarzy! Wszołek za lekko podaje do Dwaliszwiliego. Gruzin był w bardzo dobrej sytuacji. Chwilę potem do podania w pole karne rusza Teodorczyk, ale ubiega go bramkarz.

30'

Na Kamienną "wpływa" oprawa. Olbrzymia sektorówka z nazwą klubu i godłem Polski.

29'

Akcja Górnika. Nakoulma niecelnie do Milika.

29'

Pazio z Dwaliszwilim. Ładna wymiana podań, ale Polak traci piłkę.

28'

Dwaliszwili próbował zagrania piętką, ale próba bardzo nieudana.

27'

Górnik zamknął teraz Polonię na ich połowie. Czarne Koszule nie mogą wyjść z futbolówką. Rożny dla Zabrzan.

25'

Teodorczyk zakłada wysoki pressing. Walczy o każdą piłkę.

22'

Rożny dla Polonii. Pazio dośrodkowuje, piłka na Kokoszke, ale ten mizernie uderza ją głową w stronę obrońców gości.

21'

Teraz okazja dla Górnika! Milik w indywidualnej akcji, zostaje sam z Przyrowskim, ale strzela prosto w niego.

21'

Ależ okazja! Todorovski pędzi prawą stroną, podaje do Dwaliszwiliego. Ten delikatnie odgrywa do Wszołka, który ma dobrą okazję do strzału. Uderzenie koło słupka!

20'

Znowu spalony! A sam na sam wychodzili Teodorczyk i Dwaliszwili.

19'

Mężna postawa Magiery. Do końca walczył o piłkę z Todorovskim i wywalczył rożny.

17'

Nieudana wrzutka Piątka. Chociaż cała akcja zapowiadała się obiecująco.

16'

Pazio spróbował z daleka, ale strzał daleki od ideału... i bramki.

15'

Dwójkowa akcja Dwaliszwiliego i Teodorczyka zatrzymana przez defensorów Górnika.

14'

Faulowany Przybylski. Stefański nie daje dzisiaj ostro pograć piłkarzom.

13'

Kwiek przerzuca obrońców Polonii. Tam jest Nakoulma. Zabrzanin strzela, ale bardzo słabo i Przyrowski bez problemów łapie ten strzał.

12'

Teraz chciał odwdzięczyć się Brzyski! Huknął z lewej strony, piłka nieco podkręcona ląduje w rękach Skorupskiego.

10'

Milik przed szansą! Przyrowski niepewnie interweniuje, piłka pod nogami piłkarza Górnika, ale ten przestrzela!

9'

Spalony! Wszołek wychodził na "sam na sam" ze Skorupskim, ale Stefański używa gwizdka.

7'

Na razie inicjatywa po stronie Polonii. Górnik nastawiony bardziej na obronę i kontry.

5'

Pierwszy faul w tym meczu. Na murawę pada Piątek. Bez kartki.

5'

Teraz szybką kontrę chcieli przeprowadzić goście. Kwiek pędzi środkiem, podaje do Nakoulmy, ten do Milika. Reprezentant Polski znowu do Kwieka, ale kończy się to wszystko na obrońcach gospodarzy.

4'

W sektorze gości powędrowały do góry wielkie flagi w barwach Zabrzan.

3'

Todorovski prostopadle do Dwaliszwiliego, ale Skorupski jest szybszy.

3'

Pierwszy strzał na bramkę Górnika! Z boku pola karnego uderzał Hołota. Niecelnie.

1'

Baszczyński do bramkarza, ale biegnie za piłką Nakoulma. Już widać komu będzie się chciało grać.

1'

Zaczęli! Mecz Polonii z Górnikiem zaczyna się z półtoragodzinnym opóźnieniem!

19:29

Nareszcie się doczekaliśmy. Wychodzą i nic już tego nie zatrzyma!

19:29

Koniec rozgrzewki. Piłkarze przebierają się już na boisku. Zaraz zaczniemy!

19:28

Piłkarze jeszcze się rozgrzewają. Mecz rozpocznie się jeszcze później niż zapowiadano.

19:20

Są też gracze Górnika. Krótka rozgrzewka i zaraz zaczniemy wreszcie ten mecz. Komu nie posłużyła ta przerwa? Dowiemy się niebawem.

19:18

Rozgrzewkę zaczęła już trójka sędziowska. Na płytę wybiegają także piłkarze gospodarzy.

19:16

Swoją dezaprobatę wobec kanału transmitującego dzisiejszy mecz okazują teraz kibice z Kamiennej.

19:14

Oficjalny komunikat: mecz rozpocznie się o 19:25. To ponoć informacja potwierdzona.

19:14

Niedługo ma się zacząć rozgrzewka. Mecz może być maksymalnie przekładany do 20:45, gdyż wtedy telewizja transmituje ostatni mecz. Także jeśli coś pójdzie nie tak (znowu) to kibice mogą utknąć na mroźnej Konwiktorskiej jeszcze długo.

19:04

Nowy termin - 19:30. Wciąż czekamy z niecierpliwością. Podobno przyczyną awarii było zwarcie w wozie transmisyjnym telewizji.

19:01

Efekty świetlne znakomite. Światło gaśnie, zapala się i tak co jakiś czas. Trybuna prasowa znowu bez oświetlenia.

18:50

Piłkarze pozostają w ciepłej szatni, na razie nie wybiegają na rozgrzewkę. Chyba wezmę z nich przykład i też pójdę się gdzieś ogrzać na chwilę. Śledźcie naszą relację, będziemy informować Was na bieżąco o zmianie sytuacji przy Konwiktorskiej "Bez Prądu" 6.

18:46

Mecz najwcześniej o godzinie 19:00. Ale wszystko się może zdarzyć, więc pozostajemy w błogiej nieświadomości.

18:37

Gromkie "chcemy stadionu!" dobiega z trybuny ultras.

18:33

Chyba mam deja vu. Piłkarze jeszcze raz wybiegną na boisko by ponowić rozgrzewkę. Mecz rozpocznie się zapewne dopiero o 19. Przy dobrych wiatrach... a może lepiej powiedzieć "prądach".

18:27

Kolejny skaut zauważony! Tym razem Niemiec. Pochylony nad kartką ze składem bardzo pieczołowicie coś notuje. Na razie to jednak chyba tylko sprawozdanie z polskiego stadionu.

18:24

Na trybunie vipowskiej zasiadają ważne postacie dla Górnika Zabrze. Jest Stanisław Oślizło a także najwierniejszy kibic Górnika - Stanisław Sętkowski.

18:22

Korzystając z chwili czasu przeszedłem się po stadionie i pokojach klubowych w poszukiwaniu domniemanych skautów. I chyba znalazłem - duża ilość Włochów! Przede mną również siedzą zagraniczni mężczyźni, wszyscy wyposażeni w notesy - mówią po angielsku... Manchester?

18:13

Jeśli na stadionie są jacyś skauci, to na razie muszą się nieźle wkurzać...

18:12

A zatem ciągle są problemy energetyczne przy Konwiktorskiej. Kibice z Kamiennej szybko "obarczyli winą" PZPN. Czyżby Związek grzebał w kablach stadionowych?

18:11

Mecz ponownie przełożony! Kolejne 15 minut. Spotkanie rozpocznie się o 18:30.

18:08

Kibice Polonii sposób na rozgrzanie już mają. Fani warszawskiej drużyny skaczą i wymieniają "uprzejmości" w stronę Legii. Dołączają się do nich goście.

18:06

Skoro mamy chwilę czasu, to warto wspomnieć o dzisiejszych wynikach ekstraklasy. Piast Gliwice pokonał u siebie 1:0 Podbeskidzie, a Jagiellonia zremisowała bezbramkowo z Koroną Kielce.

18:02

Światło powoli wraca, więc kryzys energetyczny na Konwiktorskiej zażegnany. Niestety, czasu już nie cofniemy, Mecz dopiero o 18:15.

18:00

Mamy zatem 15 minut dodatkowego czekania na warszawskim mrozie. Żal mi dzieciaków, które stoją na środku boiska, czekając na zniesie baneru T-Mobile Ekstraklasy.

17:57

Czyli to jednak nie "tworzenie klimatu" a faktyczna awaria prądu. Władze warszawskiego klubu dbają o swoich kibiców i dziennikarzy, nie chcąc by siedzieli po ciemku. Bo boisko widać, więc piłkarze teoretycznie mogliby grać.

17:55

Mecz opóźniony! Rozpocznie się o 18:15!

17:54

Może po prostu władze Czarnych Koszul chcą zrobić nastrój? Całe szczęście światło laptopa pozwala mi zobaczyć swoje palce. Do tego wszystkiego jeszcze mgła unosząca się obok stadionu... ale Halloween już było.

17:52

Awaria prądu na Polonii! Wysiadł mikrofon i światło na prasowej! Boisko jeszcze się świeci.

17:51

Fani Górnika wyjęli duże flagi osadzone na drzewcach. W tle gra Sabaton. Bojowa atmosfera.

17:50

Na trybunie dwóch mężczyzn w średnim wieku pilnie przygląda się kartkom ze składami Górnika i Polonii. Wyglądają na Włochów. Skauci Milanu, Interu albo Juve?

17:48

Piłkarze zbiegają już z murawy by przebrać się w meczowe stroje. Do meczu nieco ponad 10 minut!

17:47

Jeszcze co do składów. Na początku nie rzucił mi się w oczy brak Dorde Cotry. Stokowiec liczy, że Pazio lepiej sprawdzi się naprzeciwko Olkowskiego. Na ławce rezerwowych Warszawiaków znalazło się też miejsce dla trzech młodych Polonistów - Michalski, Szymanek i Gliński.

17:43

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Stefańskiego, nagrodę dla najlepszego selekcjonera miesiąca otrzyma Adam Nawałka. Spiker ogłosił, że wyprzedził trenera Polonii o jeden punkt.

17:40

Kibice Górnika w przyzwoitej liczbie zaczęli swoje przyśpiewki. Fani z Kamiennej na razie milcząco zbierają się na swoim sektorze.

17:39

Miejmy nadzieję, że piłkarze rozgrzeją nas piłkarskim widowiskiem, bo mróz jest naprawdę solidny.

17:38

Na dzisiejszym spotkaniu mają się pojawić skauci zagranicznych klubów. Ich obiektem zainteresowania będą zapewne młodzi gwiazdorzy naszej ligi - Arek Milik i Paweł Wszołek. Będę uważnie przyglądał się trybunom w poszukiwaniu kurtek Bayernu, Borussi czy Interu...

17:35

Kibice Czarnych Koszul przygotowali na dzisiejszy mecz jakąś oprawę. Z boku trybuny ultras zauważyłem złogi materiału, który zostanie rozwinięty w trakcie spotkania.

17:33

Do meczu zostało jeszcze niecałe pół godziny, dlatego zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, kto jeszcze tego nie zrobił.

17:32

Trener Stokowiec podmienił na mecz z Górnikiem Adama Pazio z Tomaszem Hołotą. I to w zasadzie jedyna zmiana względem poprzednich meczów. Trener Nawałka nie mieszał w swoim składzie i wystawił standardową jedenastkę. Zresztą, selekcjoner Zabrzan nie miał szczególnie szerokiego pola manewru w tym względzie.

17:29

Piłkarze obydwu zespołów rozgrzewają się już na płycie boiska. Pogoda jest naprawdę sroga, więc lepiej żeby piłkarze byli odpowiednio przygotowani. Dziennikarze też powinni sobie takie coś zafundować. Z Konwiktorskiej wita Was - Marek Koktysz.

17:27

Ławka rezerwowych Górnika: Norbert Witkowski, Przemysław Oziębała, Konrad Nowak, Mateusz Zachara, Antoni Łukasiewicz, Bartosz Iwan

17:27

Ławka rezerwowych Górnika: Norbert Witkowski, Przemysław Oziębała, Konrad Nowak, Mateusz Zachara, Mariusz Magiera, Antoni Łukasiewicz, Bartosz Iwan

17:25

Ławka rezerwowych Polonii: Mariusz Pawełek, Wojciech Szymanek, Daniel Gołębiewski, Mateusz Gliński, Djordje Cotra, Mateusz Michalski, Jose Isidoro

17:20

Zapraszamy na relację NA ŻYWO z ostatniego sobotniego meczu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Polonią Warszawa i Górnikiem Zabrze.