Korona KielceKorona Kielce
93'

Koniec meczu! Nie było bramek, ale emocji nie zabrakło.

91'

Gusić po wrzutce z rzutu wolnego strzela ponad bramką. Gdyby to wpadło byłaby to druga równie urodziwa bramka w tym tygodniu (pierwszą strzelił Ibrahimovic).

90'

Szekely strzela, piłka trafia w rękę obrońcy Jagi. Sędzia dyktuje rzut rożny zamiast karnego.

89'

Schodzi doświadczenie, wchodzi młodość. Jak to wpłynie na wynik?

86'

Gusić pewnie przerywa akcję Korony.

85'

Doping kibiców nie cichnie choćby na minutę. Dopiero dzisiaj można dostrzec, jak bardzo go brakowało przez ostatnie miesiące.

84'

Znów strzela Grzyb. Znów niecelnie.

83'

Dzalamidze po raz kolejny próbuje samemu strzelać. Trudno powiedzieć, czy go należałoby pochwalić czy zganić. Jedno jest pewne - jest to najczęściej będący przy piłce gracz w tym meczu.

82'

Zmiana pomocnika na napastnika. Tomasz Hajto stawia na atak.

82'

Tego nie oglądamy zbyt często. Gusić w akcji ofensywnej.

80'

Pazdan czysto pozbawia wślizgiem piłki Korzyma. Zapewne tym samym zapobiega utracie bramki przez swój zespół.

79'

Tymiński strzela z 40 metrów obok bramki.

78'

Rośnie przewaga Jagiellonii. Wygląda, jakby gracze Korony nie byli gotowi grać na wysokich obrotach przez całe 90 minut.

76'

Żółta kartka za niesportowe zachowanie dla golkipera gości.

76'

Niecelny strzał Grzyba szybuje wysoko ponad bramką Korony.

75'

Ostatnia zmiana Leszka Ojrzyńskiego.

74'

Kolejny faul Lisowskiego na Dzalamidze. Sierpina uniemożliwiał szybkie wznowienie gry za co otrzymał indywidualne upomnienie.

72'

Dzalamidze szuka rozwiązań indywidualnych, których nie powstydziłby się Messi. Niestety z wykonaniem już jest gorzej. Kolejna strata po indywidualnej akcji.

68'

Druga zmiana w Koronie. Zapewne Korzymn przejdzie na szpicę.

68'

Dzalamidze przeprowadza znakomitą akcję, ale Małkowski palcami wybija piłkę na rzut rożny.

64'

Ładna akcja gospodarzy, ale Kupisz złapany na pozycji spalonej.

63'

Gusić wybił piłkę na rzut rożny. Na jego błąd czyhał cały czas Żewłakow.

61'

Ładna kontra Jagi, ale nie miał kto jej skończyć celnym strzałem.

60'

Sobolewski uderzył z wolnego i omal nie wrzucił piłki za kołnierz Słowikowi, który sparował piłkę na rzut rożny.

55'

Dzalamidze nie po raz pierwszy próbuje przedryblować kilku rywali w jednej akcji. Z jednej strony ładnie się to ogląda, z drugiej jest dość egoistyczne.

54'

Norrambuena po raz pierwszy włączył się do akcji ofensywnej i omal nie zdobył bramki. Strzał minimalnie niecelny.

53'

Dużo szarpanej gry i fauli z obu stron.

50'

Ładna akcja Korony ale Słowik przejął piłkę.

47'

Lisowski dwukrotnie fauluje Dzalamidze.

46'

Na boisko wchodzi znany z Jagiellonii Białystok reprezentant Litwy - Tadas Kijanskas.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę. Miejmy nadzieję, że tym razem zobaczymy bramki.

46'

Koniec pierwszej połowy. Pomimo optycznej przewagi Korony Kielce nadal mamy bezbramkowy remis.

44'

Frankowski cofnięty do linii środkowej świetnie podaje do Plizgi, ale dośrodkowanie Dawida do Kupisza już nie dociera gdyż znakomicie interweniują obrońcy Korony.

42'

Dzalamidze poturbował Lisowskiego.

41'

Pazdan konsekwentnie czyści wszystkie piłki w polu karnym swojego zespołu.

39'

Minimalnie uderzenie Dzalamidze. Pierwszy błysk bezbarwnego dotychczas Gruzina.

39'

Pazdan źle ustawiony. Korzym przejmuje piłkę, ale Pazdan naprawia swój błąd faulem.

37'

Strzelać próbuje Tymiński, ale znakomicie blokują obrońcy gości.

36'

Świetny rajd Kupisza, ale wciąż brakuje dobrego ostatniego podania.

35'

Minimalnie niecelny strzał Macieja Korzyma.

33'

Pazdan traci piłkę na rzecz Korzyma. Niebezpieczna strata ale bez konsekwencji.

31'

Po krótkim okresie dominacji Jagiellonii znowu inicjatywę przejęła Korona.

28'

Kupisz strzela bardzo niecelnie z nieprzygotowanej pozycji.

27'

Gusić powstrzymał akcje Korony. Czyżby przełomowy występ stopera?

26'

Słaby strzał Dawida Plizgi.

25'

Rzut wolny dla Jagiellonii po faulu przed polem karnym na Dzalamidze.

24'

Pierwszy korner dla Jagi, ale nie udało się gospodarzom postraszyć bramkarza Korony.

23'

Stano fauluje Słowika w polu karnym. Bramkarz Jagi zdołał jednak i tak wybronić znakomity strzał w okienko z rzutu wolnego Pawła Golańskiego.

20'

Korona opanowała środek pola. Z pewnością ułatwił im to brak znajdującego się w wysokiej formie Tomasza Bandrowskiego, którego nie może zastąpić Łukasz Tymiński.

18'

Świetna akcja Korzyma zakończona dośrodkowaniem i jeszcze lepsza interwencja Słowika nogami.

16'

Dużo niedokładności w zagraniach graczy obu ekip.

14'

Powstrzymana kontra Jagielonii. Tylko aut.

13'

Żewłakow omal nie zdobył bramki... plecami. Wszystko miało miejsce po rzucie rożnym.

11'

Od pierwszych minut graczy gospodarzy wspiera gorący doping kibiców. Brzmi to tak, jakby chcieli oni w ciągu najbliższych 90 minut nadrobić stracone z powodu protestu kolejki.

9'

Bardzo słabe uderzenie Plizgi głową. Na usprawiedliwienie gracza należy dodać, że był on bardzo szczelnie kryty.

8'

Bardzo wysoki pressing gości.

7'

Żadna z drużyn nie może przedrzeć się w okolice pola karnego rywali.

5'

Korona gra ze znanym z poprzednich spotkań zaangażowaniem. W tej drużynie pewne jest to, że nikt nogi nie odstawi.

3'

Jagiellonia omal nie straciła bramki już na samym początku spotkania. Znakomicie interweniował Słowik.

1'

Rozpoczynamy żółto-czerwone derby!

15:44

W Białymstoku od rana króluje mgła, która z każdą minutą gęstnieje. Nie przeszkadza ona jednak kibicom, których doping powrócił na trybuny po raz pierwszy od sierpnia.

15:41

Niespodzianką jest z pewnością obecność w wyjściowej jedenastce Jagiellonii Luki Gusicia, który nie wykorzystał już kilku szans na przekonanie do siebie kibiców klubu z Podlasia

15:26

Ławka rezerwowych Korony: Ołeksij Szlakotin, Tadas Kijanskas, Tomasz Foszmańczyk, Janos Székely,. Krzysztof Kiercz, Łukasz Jamróz, Michał Zieliński

15:26

Ławka rezerwowych Jagiellonii: Krzysztof Baran, Euzebiusz Smolarek, Tomasz Zahorski, Adam Dźwigała, Luka Pejović, Maciej Gajos

15:20

Zapraszamy na relację NA ŻYWO z Białegostoku z meczu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok i Koroną Kielce. Podopieczni Tomasza Hajty mają szansę po raz pierwszy wygrać dwa spotkania pod rząd. Jednak do tego potrzebuja zwycięstwa przed własną publicznością. Tymczasem piłkarzy Jagi słabo radzą sobie w tegorocznych rogrywkach przy Słonecznej.