Piątek, 26 października 2012, godz. 20:45
1 : 2
Wisła KrakówWisła Kraków
1. połowa1 : 2
22:38

Całe szczęście, że to już koniec meczu, bo z pewnością oba zespoły nie dotrwałyby w takim zestawieniu kolejnych minut. Druga połowa bardzo słaba, w pierwszej obejrzeliśmy kilka naprawdę pięknych akcji. Najładniejszą przeprowadził Widzew - strzelił po niej gola, ale to nie wystarczyło dziś na Wisłę.

93'

Koniec meczu!

93'

Ilość żółtych kartek musi się zgadzać, dlatego sędzia karze jeszcze Genkowa...

92'

Adam Banasiak strzela z rzutu wolnego prosto w bramkarza. A w poprzedniej akcji kartkę dostał tylko Chrapek. Bartoszewicz żółtko dostał już wcześniej.

91'

Starli się Czekaj z Bartoszewiczem, którzy wcześniej zderzyli się w polu karnym głowami. Oboje dostali kartkę za niesportowe zachowani.

90'

3 minuty doliczył sędzia główny.

90'

Gorąco zrobiło się na boisku. Chrapek przerwał kontrę Widzewa i dostał żółtą kartkę, a sędzia już sięga po kolejne kartoniki...

89'

Widzew miał szansę po rzucie wolnym, ale skończyło się na faulu w ataku.

89'

Moment chaosu na boisku. Widzew starał się konstruować akcję w ataku pozycyjnym, ale Wisła ostatecznie odzyskała piłkę. Tyle, że akcja gości też była niedokładna. Nie zanosi się, żeby coś w tym meczu miało się jeszcze zmienić.

85'

Ostatnia zmiana w Widzewie. Adam Banasiak wchodzi za Bartkowskiego.

83'

Z boiska schodzi dotychczasowy bohater meczu, strzelec dwóch goli Rafał Boguski. W jego miejsce wchodzi Romell Quioto, który wraca do składu Wisły po dyskwalifikacji.

78'

Trup ściele się dzisiaj gęsto w Łodzi. Co rusz faul i ktoś leży na murawie. Nie jest to dobre widowisko.

80'

Karygodnie zachował się Mehdi Ben Dhifallah. Widząc, że za chwilę powędruje na ławkę rezerwowych (do zmiany szykował się Lebedev) całkowicie zamierzenie zagrał piłkę ręką. Za to musiał wylecieć z boiska, a powinien wylecieć i z drużyny. Tunezyjczyk miewa swoje humory. Gdy w Gliwicach schodził z murawy również nie krył swojego niezadowolenia.

77'

Radosław Mroczkowski zmienia Dudka na Mariusz Stępińskiego.

75'

Druga żółta kartka dla Mehdi Ben Dhifallaha! Widzew będzie kończył mecz w "dziesiątkę"!

73'

Sam Kaczmarek strzela z rzutu wolnego, ale bardzo niecelnie.

73'

Fantastyczna akcja Kaczmarka i dość pochopna decyzja sędziego. Wilk zaatakował Kaczmarka, ale chyba nawet go nie faulował. Sędzia potraktował to jednak jako faul taktyczny, bo do bramki pozostało piłkarzowi Widzewa 25 metrów.

71'

Kowalski zmienia Rybickiego.

69'

Chrabek za Sobolewskiego.

68'

Niestety Melikson nie może kontynuować gry. W jego miejsce na murawie pojawia się wspomniany Genkow.

67'

Szykuje się zmiana w Wiśle. Cwetan Genkow wejdzie na boisko.

65'

Dłuższa przerwa w grze, bo skurcze łapią młodego Mariusza Rybickiego.

62'

Nie przebierają w środkach piłkarze obu zespołów. Teraz leży na boisku Iliev. Wisła miała rzut wolny pod bramką łodzian, ale nic z tego nie wyszło.

62'

Kolejna błyskawicza kontra w wykonaniu Meliksona. Piłkarz WIsły wszedł w pole karne, ale kiepsko uderzył. Skończyło się to dla niego pechowo, bo nabawił się w tej sytuacji kontuzji.

59'

Nic z tego. Dośrodkowanie szybko wybili głową obrońcy Wisły, a Melikson wyprowadził błyskawiczną kontrę. Skończyło się na paradzie Mielcarza, który dobrze wybronił uderzenie Ivicy Ilieva.

57'

Faul na Rybickim na lewym skrzydle. Widzew znów będzie miał szansę na gola po stałym fragmencie gry.

54'

Żółta kartka dla Bartkowskiego

53'

Powinno być 2:2 ! Będący przy dalszym słupku Ben Dhifallah otrzymał świetną wrzutkę z lewej strony. Uderzał natychmiast, ale miał ogromnego pecha. Najpierw piłka trafiła w słupek, a potem w bramkarza.

51'

Dośrodkowanie Melikssona przeszło po rękach Mielcarza. Widzewski bramkarz miał szczęście, bo obyło się bez konsekwencji.

50'

Nieczyste uderzenie Brozia wędruje obok bramki.

49'

Strzał Garguły z rzutu wolnego wyraźnie minął bramkę.

49'

48'

Żółta kartka dla Okachiego. Bardzo wątpliwa.

46'

Czas na drugą część. Na murawie bez zmian. Czy tu się coś zmieni ?

21:29

Widzew Łódź - Wisła Kraków

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Boguski z dziecinną łatwością minął stoperów i uderzył płasko z pola karnego w kierunku dalszego słupka. Piłka minęła jednak światło bramki.

44'

Kaczmarek dalekim wyrzutem z autu wypuścił w polu karnym Rybickiego. Dobre zachowanie Czekaja bez piłki.

40'

Kibice "pozdrawiają" sędziego. Mają powody do nerwów, bo jego ostatnie decyzje są delikatnie mówiąc nieprawidłowe.

39'

Głowacki uderzył bez piłki Ben Dhifallaha. Sędzia nie pokazał nawet żółtej kartki. Wolimy tego nie komentować.

38'

Spokojna gra ze strony obu stron. Dużo bezmyślnych podań.

36'

Przepraszamy za przestój, ale mieliśmy problem z Wifi. To zresztą tradycja na Piłsudskiego. Jakoś nikt nie potrafi o to zadbać. Tymczasem od naszej nieobecności na murawie nic się zmieniło. Specjalnie ciekawych wydarzeń także nie widzieliśmy.

30'

Ostro potraktowany Jaliens przez Kaczmarka. Sędzia wymierza sprawiedliwość.

29'

Zółta kartka dla Dhifallaha.

28'

GOOOOOOL !!!! Nie zanosiło się na to, ale Widzew łapie kontakt. Na lewej stronie Rybicki świetnym zagraniem obok obrońcy wypuścił Kaczmarka. Doświadczony pomocnik pobiegł parę metrów i wrzucił w pole karne, gdzie Ben Dhifallah pewnie pokonał głową Pareikę i przełamał swoją strzelecką niemoc.

27'

Kolejne fatalne podanie Dudka. Za moment Mielcarz wyłapał czytelną wrzutkę z kornera.

25'

Mróz kompletnie nie służy widowisku. Fani miejscowych usiłują się rozgrzać śpiewając: "Kto nie skacze ten z Galery".

24'

Od kilku minut na boisku dzieje się niewiele ciekawego. Dominują odbiory, straty i niecelne podania.

21'

Trwa wzajemna wymiana ciosów w okolicach środkowej strefy boiska. Widzew kompletnie nie ma pomysłu, a Wisła spokojnie kontroluje sytuację na boisku.

18'

Z 19.metrów uderzał Kaczmarek. Piłka po obrońcach wyszła poza linię końcową.

16'

Czy szykuje się rzeź Widzewa ? Gospodarze są kompletnie bezradni. Poza jedną akcją, nie potrafili w ogóle przebić się do przodu.

13'

GOOOOOOL !!! Boguski już drugi raz wpisuje się na listę strzelców i znowu bramkę zawdzięcza parze Phibel-Duda. Na lewej stronie nie popisał się Bartkowski, który nie upilnował Iliewa, pozwalając na wjazd w okolice pola karnego i dokładne dogranie.

11'

Wisła atakuje skrzydłem. Dośrodkowanie w kierunku Meliksona, w ostatniej chwili przerywa głową Duda.

9'

Widzew stara się koniecznie wyjść do przodu z natarciem, ale ich próby kończą się albo stratą albo faulem ze strony gości. Konsekwencją tego jest duża ilość stałych fragmentów, z których póki co nic nie wynika. Trzeba też przyznać, że Wisła dobrze się broni.

8'

Bunoza ukarany żółtą kartką.

6'

Fatalnie wykonany rzut wolny przez Ben Dhifallaha. Chwilę później świetny odbiór na połowie Wisły odnotował Kaczmarek i od razu pomknął w kierunku bramki i przymierzył prosto w Pareikę. Szkoda, bo przed nim nie było nikogo poza estońskim bramkarzem.

3'

Pareiko spokojnie wyłapuje za mocne zagranie Brozia.

2'

GOOOOOL. Ależ początek w wykonaniu Wisły. Dogranie Meliksona z prawej strony w pole karne wykorzystał z bliska Boguski. Strzelec bramki wyraźnie nie został upilnowany przez parę stoperów.

1'

Od środka zaczął Widzew.

20:43

Piłkarze wychodzą właśnie na plac gry.

20:41

Kibice nagrodzili brawami zwycięstwo Zbigniewa Bońka w wyborach na prezesa PZPN.

20:28

ŁAWKA REZERWOWYCH WISŁY: Michał Miśkiewicz, Cwetan Genkow, Michał Chrapek, Marko Jovanović, Daniel Sikorski, Romell Quioto, Jan Frederiksen

20:28

ŁAWKA REZERWOWYCH WIDZEWA: Milos Dragojević, Adam Banasiak, Jakub Kowalski, Alexander Lebedev, Krystian Nowak, Mariusz Stępiński, Patryk Stępiński.

20:25

Na trybunach pustki, ale trudno się dziwić. Na termometrach jest pierwszy raz w tym roku poniżej zera!

20:24

- Specjalnie przygotowywaliśmy się na Widzew i dopasowywaliśmy taktykę na ten mecz - przyznał trener Wisły Tomasz Kulawik.

20:24

W poprzednim sezonie Widzew zremisował u siebie z Wisłą 1:1. W tamtym spotkaniu zadebiutował trener łodzian Radosław Mroczkowski, a wiślacy uratowali remis po golu w ostatniej minucie Dudu Bitona.

20:23

Do składu Wisły wraca Radosław Sobolewski. W ataku "Białej Gwiazdy" tym razem nie zobaczymy od pierwszej minuty Daniela Sikorskiego. Na szpicy zagra prawdopodobnie Ivica Iliev.

20:23

Znamy już składy na mecz. Wiemy, że w Widzewie zdyskwalifikowanego Alexa Bruno zastąpi Mariusz Rybicki. Nie zagra również Hachem Abbes, który narzeka na uraz. Jego miejsce zajmie Sebastian Duda.