Sobota, 20 października 2012, godz. 15:45
Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 2
Widzew ŁódźWidzew Łódź
17:48

Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

17:47

Mimo, że to Widzew jest w tym sezonie zespołem, który zaskakuje wszystkich dobrymi występami, dzisiaj całkowicie nie zasłużył na zwycięstwo. Ale jak to mówią, "liczy się to, co jest w sieci".

90'

KONIEC MECZU! Widzew po serii trzech spotkań bez wygranej ponownie wraca na właściwe tory wygrywając z Piastem 2:1. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego w tabeli T-Mobile Ekstraklasy awansują na trzecie miejsce.

90'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego - ostatecznie do piłki doszedł Sikora, ale uderzył wysoko nad bramką Mielcarza.

90'

Kaczmarek otrzymuje żółtą kartkę.

90'

Cuerda pojawia się w miejsce Zganiacza.

90'

GOOOOOOOOOL! ŁUKASZ BROŹ PEWNIE UDERZA PRZY PRAWYM SŁUPKU I POKONUJE TRELĘ!

90'

Podgórski faulował Rybickiego w polu karnym!

86'

Przez moment gra była przerwana, gdyż Trela znajdujący się przed kibicami gości miał problemy z oddychaniem, z powodu obrzucenia go jakimś środkiem. Ale trudno o większe szczegóły.

84'

Stykowa sytuacja między Matrasem a Bartkowskim, z którego zwycięsko wyszedł pierwszy z nich. Ale po chwili wybił piłkę na aut, gdyż Bartkowski miał problemy ze skurczem mięśnia.

81'

W sytuacji sam na sam z Mielcarzem Izvolt uderzył fatalnie obok bramki. Mimo, że większość kibiców widziała już piłkę w bramce. Ta sytuacja jeszcze długo będzie mu się śniła po nocach, jeżeli jego zespół nie wygra dzisiejszego meczu.

80'

Przy narożniku boiska Matras odbiera piłkę Kaczmarkowi i zostaje sfaulowany.

79'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu rożnego zostało zablokowane.

78'

Kędziora faulowany w polu karnym, ale Szymon Marciniak nie reaguje!

76'

Sikora wchodzi z Rubena.

75'

Na strzał z 30 metrów zdecydował się Podgórski, ale uderzył niecelnie.

17:19

Kibice świętują gola dla Piasta

74'

GOOOOOOOOOOL! WOJCIECH KĘDZIORA Z OSTREGO KĄTA Z LEWEJ STRONY TRAFIA MIĘDZY NOGAMI MIELCARZA I DOPROWADZA DO WYRÓWNANIA!

72'

Zganiacz faulował Dudka.

70'

Klepczyński zagrał prostopadłe podanie do Matrasa, ale obrońca Piasta nie zdołał dojść do tego podania.

68'

Abbes leży na boisku, będzie potrzebna interwencja klubowych lekarzy.

66'

Ben Dhifallah schodzi, w jego miejsce pojawia się Patryk Stępiński.

65'

Z 15 metrów uderzał Ruben Jurado na bramkę Mielcarza, ale strzał był zbyt słaby, by golkiper gości miał problemy z obroną.

62'

Rybicki zastąpił Bruno.

61'

Podgórrski wykorzystał błąd Phibela w polu karnym i znalazł się sam na sam z Mielcarzem, ale kapitan Piasta źle uderzył na bramkę Mielcarza, golkiper gości obronił ten strzał prawą ręką.

60'

Kędziora dośrodkował w ręce Mielcarza.

58'

Atak pozycyjny w wykonaniu gliwiczan, ale faul Kaczmarka przerwał akcję Piasta.

17:02

56'

Ben Dhifallah faulował Matrasa w środku pola.

55'

Podgórski z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne, piłka ostatecznie trafiła na głowę Rubena, który był na spalonym.

54'

Zganiacz dośrodkował, ale został zablokowany przez Abbesa.

53'

Z rzutu wolnego z 22 metrów uderzał Podgórki, ale poszybowało niewiele nad bramką.

52'

Przed polem karnym faulowany był Ruben.

51'

Na trybunach 6 837 fanów.

50'

Po wspaniałej centrze Kędziora świetnie do podania wybiegł Izvolt wyprzedzając dwóch obrońców Widzewa i strzelił głową - niestety dla kibiców Piasta - obok bramki.

49'

Bratkowski dośrodkował z lewej strony i jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

47'

Z 20 metrów uderzał Kędziora i na raty broni Mielcarz.

46'

Akcja Piasta zakończona po stracie Podgórskiego.

46'

Drugą połowę rozpoczął Piast!

16:39

Fabryka Tańca

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Tradycyjnie z rzutu wolnego centrował Podgórski i po raz kolejny wyżej wyskoczył jeden z zawodników Widzewa.

45'

Bartkowski faulował Podgórskiego.

45'

Tym razem uderzał z dystansu Ruben i także jego strzał był niecelny.

44'

Z 18 metrów strzelał Izvolt, ale nad bramką.

16:30

43'

Z rzutu wolnego dośrodkował Podgórski, bliski popełnienia błędu był Mielcarz, ale nikt nie wykorzystał tego.

42'

Prawie wszyscy kibice Widzewa bez koszulek cieszą się z prowadzenia.

41'

Piłkarze Widzewa nawet samych siebie zaskoczyli zdobywając gola przed przerwą, mimo, że to Piast przeważał.

40'

Broź dośrodkował, ale wprost w ręce Treli.

16:25

39'

GOOOOOOOOL! MARCIN KACZMAREK WYKORZYSTUJE DOŚRODKOWANIE ALEXA PO ŚWIETNEJ KONTRZE I TRAFIA DO BRAMKI Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI!

37'

Dośrodkowanie Alexa i pewnie chwyta piłkę Trela.

36'

Po dwóch kwadransach zdecydowanie bliżsi strzelania bramki byli zawodnicy Marcina Brosza.

35'

Sam poszkodowany zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale piłka ponownie poszybowała nad spojeniem słupka z poprzeczką.

34'

Przy narożniku pola karnego faulowany był Podgórski.

33'

Alex zdobywa bramkę w sytuacji sam na sam z Trelą, ale ze spalonego.

32'

Abbes zablokował dośrodkowanie z prawej strony i po chwili przechwycił piłkę.

31'

Po stracie Matrasa w środku pola, ciekawą akcję przeprowadził Widzew. Ben Dhifallah dośrodkował do Brozia, który nie trafił czysto w piłkę - futbolówka potoczyła się obok bramki.

28'

Kontratak Widzewa, po którym Klepczyński zablokował strzał Alexa, będzie rzut rożny dla łodzian.

16:14

26'

Lazdins zastępuje kontuzjowanego Zbozienia.

16:12

Sytuacja ze Zbozieniem

25'

Po dośrodkowaniu Brozia, głową uderzał Ben Dhifallah, ale obok bramki.

24'

Już gotowy do zmiany jest Lazdins.

23'

Bardzo poważny uraz Zbozienia, który z zakrwawioną głową będzie musiał opuścić boisko.

16:08

Doping kibiców gości

21'

Zapowiadała się groźnie w wykonaniu zawodników gości grających z przodu, ale na zapowiedzi się skończyło - po raz kolejny.

20'

Kędziora mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam, ale został uprzedzony przez Mielcarza.

19'

Faul w ofensywie Alexa.

18'

Centra kapitana Piasta z rzutu wolnego także nieudana.

17'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Podgórskiego ponownie zablokowane.

16'

Dośrodkowanie Kędziory w kierunku Rubena zostało zablokowane - będzie rzut rożny dla Piasta.,

15'

W sektorze gości niecały tysiąc fanów Widzewa.

14'

Bardzo słabo wyglada dzisiaj Widzew w ofensywie.

13'

Kolejny kontratak gliwiczan, ale błąd popełnił Kędziora - bohater ostatnich minut.

12'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu rożnego Kędziora uderzył głową nad bramką.

11'

Krzycki zablokował dośrodkowanie z rzutu wolnego, po czym Piast przeprowadził podręcznikowy kontratak zakończony strzałem Kędziory. Strzał napastnika Piasta został jednak zablokowany - rzut rożny dla gospodarzy.

10'

Krzycki fauluje Dhifallaha i dostaje żółtą kartkę.

9'

Zbyt głębokie dośrodkowanie w wykonaniu zawodników Widzewa i Trela pewnie łapie piłkę.

8'

Szybka kontra Piasta, ale niecelnie podał Ruben do Podgórskiego.

7'

Krzycki wybiciem w aut przerwał groźne dośrodkowanie Widzewa.

6'

Pierwsze minuty zdecydowanie "pod dyktando" gospodarzy.

5'

Dośrodkowanie Izvolta z prawej strony było niecelne.

4'

Bardzo dobry techniczny strzał Podgórskiego z 20 metrów, ale piłka poszybowała minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką.

3'

Po dośrodkowaniu Podgórskiego z rzutu rożnego Zbozień "musnął" piłkę głową, ale nie zdołał oddać strzału.

2'

Phibel zablokował dośrodkowanie Rubena.

1'

Fatalne podanie Podgórskiego i Klepczyński musiał faulować, by przerwać atak gości.

1'

Szymon Marciniak zagwizdał po raz pierwszy - zaczynamy!

15:44

Łodzianie większość bramek zdobywają między 60. a 75. minutą. Czyli wówczas prawdopodobieństwo na gola dla gości jest dość duże.

15:44

Kibice Piasta

15:41

W tabeli Widzew znajduje się o dwa miejsca wyżej z dorobkiem 13 punktów. Podopieczni Marcina Brosza wywalczyli o jeden punkt mniej, dzięki czemu zajmują 6. pozycję.

15:37

Wszystko gotowe do rozpoczęcia meczu

15:36

Piłkarze obu drużyn już zakończyli rozgrzewkę i zeszli do szatni, za chwilę pojawią się na murawie po raz kolejny.

15:31

W tym sezonie już oba zespoły rywalizowały ze sobą w Pucharze Polski i zwycięsko z tego starcia wyszli gliwiczanie. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Ruben Jurado.

15:29

W dniu dzisiejszym zmierzą się ze sobą zespoły, które z pewnością mają coś do udowodnienia. Z jednej strony Piast, który po dobrej serii przegrał z Lechem w Poznaniu aż 4:0. Widzew po doskonałym początku sezony nie wygrał już od trzech kolejek. Za dwie godziny przekonamy się, kogo to bardziej zmobilizuje do wywalczenia trzech punktów.

15:22

Ławka rezerwowa Widzewa: Dragojević, Emerson Carvalho, Duda, Kowalski, Rybicki, Stępiński, Nowak.

15:16

Piast

15:16

Na ławce rezerwowej Piasta Gliwice zasiądą dzisiaj: Szumski, El Sidqy, Cuerda, Cicman, Bzdęga, Sikora, Lazdins.

15:12

Widzew

14:42

14:38

Gości coraz więcej

14:31

Na trybunach natomiast kibice przygotowują się do meczu-kibice Piasta pod jak zwykle czujnym okiem ochrony rozwieszają flagi

14:27

...kamery telewizyjne także trzeba było wycierać

14:26

...włączone zraszacze jednak przyspieszyły opuszczenie boiska przez gości :)

14:22

Podobnie zawodnicy gości

14:21

Zawodnicy Piasta jeszcze w dresach na murawie

14:17

Na nieco ponad 1,5 godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego Szymona Marciniaka witamy prosto ze stadionu przy Okrzei w Gliwicach zapraszając na pojedynek Piasta z Widzewem