Piątek, 19 października 2012, godz. 18:00
2 : 0
Korona KielceKorona Kielce
1. połowa2 : 0
93'

I mamy koniec meczu. Górnik wydaję się, że wygrał zasłużenie. Pierwsza połowa wydaję się, że dla Korony, ale to Górnik był skuteczniejszy i na przerwę zszedł z wynikiem 2-0. Po przerwie to już Górnik przejął inicjatywę i kielczanie mogą się cieszyć, że skończyło się tylko na 2-0. Górnik przynajmniej przez kilka godzin będzie plasować sięna pozycji lidera. Za uwagę dziękuję, Bartosz Czekała.

93'

Niezła kontra Górnika. Nowak zdecydował się uderzyć z ok 20 metrów, ale Małkowski bez problemów.

91'

Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Kapitalna obrona Małkowskiego! Nowak z dystansu po rykoszecie mogła zmylić bramkarza kielczan, ale ten zachował się czujnie i obronił to uderzenie!

89'

Strzał Olkowskiego w słupek!

88'

Żółta kartka dl Kijanskasa za agresję do Gancarczyka który chciał przedłużyć rozpoczęcie od rzutu wolnego Korony.

87'

Milik z rożnego prosto w rękawice Małkowskiego.

86'

Ostatnia zmiana w Górniku. Za Kwieka wszedł Nowak.

84'

W ostatnich minutach zero sytuacji. Piłka toczy się w środku gdzie jest dużo walki.

81'

I kolejny żółty kartonik. Tym razem żółtą kartkę obejrzał Kwiek za przewinienie na jednym z zawodników Korony.

81'

Na trybunach głośne "Piłka nożna dla kibiców!'.

80'

I ostatnia zmiana w Koronie. Za Jovanovicia wchodzi Szekely.

80'

Milik z wolnego nad poprzeczką.

78'

Ale kontra Górnika! Zabrzanie wyszli 2 na 1, piłkę otrzymał Milik który wyszedł sam na sam z Małkowskim, przerzucił bramkarza Korony, ale Janota zdążył wybić piłkę przed linią! Mogła być ładna bramka..

76'

Kartką ukarany Gancarczyk za faul na Korzymie.

74'

I druga zmiana w Górniku. Adam Nawałka za Bartosza Iwana wypuszcza w bój Krzysztofa Mączyńskiego.

72'

I pierwsza zmiana w Górniku. Za strzelca jednej z bramek, Prejuca Nakoulme wszedł Oziębała.

69'

Ależ akcja indywidualna Stano! Popędził kilka metrów, ograł przy tym obrońcę Górnika, ale strzał mimo, że mocny to jednak prosto w bramkarza.

68'

I następne uderzenie z dystansu. Na strzał zdecydował się Olkowski, ale też bardzo niecelnie.

67'

Korona przegrywa i nic nie wskazuje aby miała odmienić losy tego meczu. To Górnik cały czas atakuje w drugiej połowie i stwarza sobie kolejne sytuację.

64'

I znowu strzał z dystansu. Na uderzenie zdecydował się Milik, ale bardzo wysoko nad bramką.

63'

Nakoulma uciekł obrońcy, podał do Iwana, ten kropnął, ale strzał został zablokowany i będzie korner dla Górnika.

63'

I druga zmiana w Koronie. Za Żewłakowa wszedł Zieliński. Widać, że trener kielczan stawia na atak i liczy na odwrócenie losów tego meczu.

62'

Po rożnym piłka minęła wszystkich zawodników i Górnik zaczął budować od nowa akcję. Piłkę dostał Iwan na 20 metr, mocne uderzenie sparował przed siebie Małkowski, ale nie miał kto dobić piłki.

61'

Gancarczyk w pole karne, ale nikt nie zakończył tej akcji, a piłka przy okazji musnęła jednego z graczy Korony i mamy rzut rożny dla Górnika.

60'

Od kilku minut sytuacji jak na lekarstwo. Piłka toczy się głównie w środku pola.

58'

Górnik Zabrze - Korona Kielce</p><p>Górnik Zabrze - Korona Kielce</p><p>

57'

A nad stadionem Górnika pokaz fajerwerków. Taka mała odskocznia od meczu.

54'

Znowu niezła akcja Korony. Piłkę od Lenartowskiego otrzymał bardzo aktywny w tym meczu Korzym, uderzył mocno po ziemi, ale prosto w Skorupskiego.

52'

Ależ piłka od Milika do Olkowskiego który wyszedł sam na sam, ale uderzył prosto w Małkowskiego. Olkowski mógł zrobić z piłką co chciał..

51'

Janota z trudnej pozycji zdecydował się na strzał, ale bardzo niecelny..

49'

Milik na spalonym. Gwizdy od kibiców którzy nie zgadzają się z tą decyzją.

48'

W polu karnym Górnika Skorupski faulowany przez Malarczyka.

46'

I mogło być 3-0! Mili świetnie dograł do Kwieka na 6 metr, a ten kropnął z całej siły, ale nad bramką.

46'

Początek drugiej połowy. Rozpoczął Górnik.

19:02

I mamy pierwszą zmianę w meczu. Za Lecha w zespole Korony wchodzi Janota.

18:59

Piłkarze już wracają na boisku. Za chwilę rozpoczynamy drugą połowę.

46'

I mamy koniec pierwszej połowy. Górnik do przerwy prowadzi 2-0. Wracamy za 15 minut.

45'

Sędzia doliczył jedna minutę.

44'

Ależ akcja Górnika! Kapitalna gra klepką i podanie Dancha do Nakoulmy i mamy wynik 2-0!!

44'

2-0!! NAKOULMA!!

43'

Górnik Zabrze - Korona Kielce</p><p>

42'

A na trybunach głośne "zagraj, zagraj jak za dawnych lat". Górnik póki co nic wielkiego nie gra, ale jest skuteczniejszy i to on prowadzi 1-0.

41'

Na ten moment Górnik jest liderem T-Mobile Ekstraklasy.

40'

Świetne dogranie Kwieka do Nakoulmy, a ten świetnie podał do Milika któremu pozostało umieścić piłkę w pustej bramce. Górnik - Korona 1-0!

40'

GOOOL! MILIK!

39'

Wrzutka na bliższy słupek, Żewłakow uderzył piłkę, ale niecelnie.

37'

Świetnie do strzału złożył się Korzym, jego strzał zaledwie sparował gdzieś w bok Skorupski.

36'

Strzał Sobolewskiego z dystansu, ale bez kłopotów broni Skorupski.

35'

I mamy drugi żółty kartonik. Tym razem ukarany Bemben za wejście nakładką.

34'

Ładna akcja Korzyma który uciekł Danchowi, wbiegł w pole karne, ale źle dogrywał do Żewłakowa który nie doszedł do piłki.

32'

W ostatnich minutach dużo niedokładności po obu stronach.

29'

I kolejne uderzenie z dystansu. Na strzał zdecydował się Lenartowski, ale wysoko nad bramką.

26'

Lech ukarany żółtą kartką za faul na Nakoulmie.

25'

Bardzo aktywny w tym meczu Korzym starał się uderzać z ostrego kątą, ale kilkanaście centymetrów zabrakło do celu.

22'

Iwan dostał dosyć przypadkową piłkę na 20 metr, uderzył, ale też obok bramki Małkowskiego.

21'

Szybka akcja Górnika! Piłkę otrzymał Nakoulma, popędził z piłką, ale miał za ostry kąt i jego strzał sparował Małkowski.

20'

20'

Za mocne podanie od Przybylskiego do Olkowskiego i od bramki rozpocznie Małkowski.

17'

Milik z ok. 30-35 metrów, ale prosto w Małkowskiego.

16'

Korona póki co prowadzi grę i coraz częściej zagraża bramce Skorupskiego.

15'

Tym razem na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Sobolewski. Zabrakło kilku centymetrów.

12'

Okazało się jednak, że bomba Lecha odbiła się najpierw od poprzeczki, a potem słupka, a nie tak jak przed chwilą pisałem, że od spojenia słupka z poprzeczką.

12'

Ależ bomba Lecha z dystansu! Piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką!

11'

Ładna akcja Korony. Piłkę na 20 metr dostał Korzym, ale jego uderzenie minęło bramkę zabrzan.

10'

Sobolewski krótko z rożnego do Lisowskiego, a ten zdecydował się na strzał z ostrego kąta i Skorupski z kłopotami.

8'

Kwiek z rożnego, ale bez większego zagrożenia.

8'

Wrzutka Gancarczyka na głowę Kwieka, ale ten nieczysto uderzył w piłkę i ta odbiła się od jednego z zawodników Korony i wyszła na róg.

5'

Korona od początku stara się narzucić swój styl gry i to kielczanie częściej od początku atakują bramkę Skorupskiego.

4'

Strzał Lecha z linii pola karnego zablokowany.

3'

Lech w kierunku do Żewłakowa, ale ten albo faulował obrońcę Górnika albo był na spalonym, w każdym bądź razie gwizdek sędziego zabrzmiał.

1'

Pierwszy rzut rożny dla Korony. Sobolewski z narożnika, ale jeden z obrońców Górnika wybił piłkę.

18:00

Początek meczu. Rozpoczęła Korona.

17:57

Piłkarze już wychodzą na murawę. Za chwile rozpoczynamy!

17:56

Na trybunach w Zabrzu można dzisiaj dostrzec Waldemara Fornalika.

17:50

Zawodnicy już zeszli z rozgrzewki do szatni. Za kilka minut rozpoczniemy pierwszy mecz 8 kolejki!

17:44

Zawodnicy intensywnie się rozgrzewają. Za 15 minut pierwszy gwizdek arbitra.

17:44

Jeżeli chodzi o sytuację w tabeli to obecnie zabrzanie plasują się na trzeciej lokacie, a kielczanie na jedenastym miejscu. Faworytem wydaję się być Górnik, a jakie są wasze odczucia? Podzielcie się nimi w komentarzach.

17:41

Ostatnie spotkanie między tymi zespołami było rozegrane jako mecz sparingowy przed ligą gdzie Górnik wygrał 2-0 po dwóch trafieniach Milika.

17:39

Znamy już także ławki rezerwowych obydwu zespołów. Ławka Górnika: Witkowski, Łukasiewicz, Oziębała, Nowak, Wodecki, Mączyński i Łuczak. Ławka Korony: Szlakotin, Foszmańczyk, Janota, Szekely, Kiercz, Sierpina oraz Zieliński.

17:36

Witam serdecznie na meczu 8 kolejki T-Mobile Ekstraklasy gdzie za ponad 20 minut Górnik Zabrze na własnym stadionie podejmie Korone Kielce.