Niedziela, 7 października 2012, godz. 17:00
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
2 : 1
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
100'

Bardzo dobry mecz we Wrocławiu. Dość powiedzieć, że gospodarze oddali na bramkę Pawełka aż 26 strzałów. Oddajmy jednak sprawiedliwość - długimi fragmentami mecz był wyrównany, Polonia odgryzała się Śląskowi świetnymi kontrami i dobrą grą w ataku. To jednak wrocławianie mieli lekką przewagę, a o wyniku meczu zadecydowała znakomita postawa Kelemena, a także czerwona kartka dla Kokoszki, który bezsensownie sfaulował Ćwielonga. Ozdobą meczu była kapitalna bramka Waldemara Soboty, który pięknie uderzył z dystansu w samo okienko bramki Pawełka.

95'

Koniec meczu! Śląsk ponownie wygrywa w Twierdzy Wrocław. Śląsk - Polonia 2:1.

94'

Sobota potężnie z ponad 20 metrów, ale dobrze broni Pawełek.

94'

Ostatnia zmiana w Śląsku. Elsner za Stevanovicia.

93'

Niesamowite! Patejuk do Mili, ten ogrywa Pawełka i lekko strzela do bramki gości. Jeden z obrońców wybija piłkę z linii bramkowej!

92'

Śląsk gra praktycznie w 10. Ciężko bowiem liczyć Cetnarskiego jako zawodnika biorącego udział w grze. Kolejna akcja gospodarzy i po raz kolejny zostaje ona zatrzymana przez Cetnarskiego.

88'

Kelemen ratuje Śląsk! Pazio pięknie ogrywa na skrzydle Sochę i podaje do Caniego, ale jego strzał z 7 metrów wspaniale broni Kelemen!

87'

Kontra Śląska. Dobre podanie Soboty do Cetnarskiego, ale ten nie potrafi przyjąć piłki. Chwilę później Patejuk zgrywa wzdłuż bramki, ale nikt tej akcji nie zamyka.

84'

Druga zmiana w Śląsku. Cetnarski za Ćwielonga, który zagrał drugi mecz z rzędu w pierwszej 11 i poza asystą (przy bramce Soboty), był bardzo wszędobylski, choć bardzo nieskuteczny.

81'

Patejuk z 30 metrów, ale Pawełek broni bez problemu.

81'

Oba zespoły sprawiają wrażenie zmęczonych zawrotnym tempem od pierwszych minut. Niby gospodarze i goście dalej atakują, ale czynią to na zwolnionych obrotach.

77'

Patejuk zmienia zmęczonego Gikiewicza. Patejuk pewnie będzie grał na szpicy.

77'

Mraz z Sobotą rozgrywają piłkę i akcję celnym strzałem kończy Słowak.

74'

Przejęcie piłki w środku pola przez Milę i strzał z dystansu Soboty. Niecelny.

70'

Najpierw uderzał Gołębiewski, potem Piątek. Efekt? Dwa rzuty rożne.

65'

Ostatnia zmiana w Polonii. Gołębiewski za Dwaliszwiliego.

64'

Stuprocentowa sytuacja Soboty! kapitalne podanie Mili i Sobota mając przed sobą tylko Pawełka przestrzelił!

54'

Kilka minut temu, niedługo po drugiej bramce dla Śląska, żółtą kartkę otrzymał Grodzicki, który łokciem uderzył Teodorczyka.

60'

Kontra Śląska. Mila do Gikiewicza, którego strzał blokuje jeden z obrońców.

59'

Mraz przed szesnastkę do Soboty, ten zgrywa z pierwszej piłki do Mili i uderzenie kapitana Wojskowych niecelne.

58'

Cani za Teodorczyka, czyli napastnik za napastnika.

57'

Po rzucie rożnym Mili w idealnie sytuacji znalazł się Grodzicki, ale strzelił nad bramką.

57'

Kaźmierczak uderza potężnie z dystansu, ale piłka po plecach obrońcy minimalnie mija bramkę gości.

55'

Śląsk ma w tym okresie gry dużą przewagę. Dobre, ostre dośrodkowanie Sochy, ale Gikiewicz nie dochodzi do strzału głową.

51'

Sobota cudownym strzałem z 25 metrów zdobywa drugą bramkę dla Śląska. Podkręcona piłka idealnie wpadła w okienko bramki Pawełka.

51'

FANTASTYCZNY GOL SOBOTY!!!

51'

Ależ kapitalna sytuacja Śląska! Mila do Gikiewicza, który zgrywa ją do Ćwielonga, który przegrywa z Pawełkiem sytuację sam na sam!

46'

Gospodarze rozpoczęli drugą połowę.

45'

We Wrocławiu wszyscy z zaciekawieniem, a bardziej nawet zazdrością obserwują grę Wszołka i Dwaliszwiliego. Obaj mieli latem przejść do Śląska w pakiecie z Jodłowcem. Wszołka nie chciał Lenczyk, z menadżerem Dwaliszwiliego nie mogli się dogadać nie tylko włodarze Śląska, ale również Legii i Jagi.

45'

Po pierwszej połowie sprawiedliwy wynik remisowy. Oba zespoły miały więcej sytuacji strzeleckich, w kilku przypadkach dobrze bronili Kelemen i Pawałek, fragmentami lepszy był Śląsk, momentami Polonia. Jedyna różnica jest taka, że goście skończyli pierwszą połowę w 10, choć prawdę powiedziawszy Socha powinien także powędrować pod prysznic.

51'

Ostatnia akcja pierwszej odsłony i kapitalna kontra Polonii, ale strzał Brzyskiego broni Kelemen.

50'

Socha fauluje wychodzącego sam na sam Wszołka i dostaje tylko żółtą kartkę! Powinna być chyba czerwona.

49'

Ależ zmarnowana sytuacja Śląska. Mila pięknie do Stevanovicia, który zamiast strzelać podaje do... nikogo. Po rogu ponownie strzela Stevanović, Pawełek wypuszcza piłkę, ale nie ma nikogo, kto mógłby dobić piłkę.

46'

Ćwielong ponownie z 20 metrów, ale Pawełek łatwo łapie piłkę.

46'

Ćwielong skiksował przy strzale z 20 metrów.

42'

Oba zespoły chyba za bardzo nie wiedzą jak sobie poradzić z nową sytuacją. NIc ciekawego się nie dzieje.

40'

Hasło "bić Mistrza" niektórzy biorą zbyt dosłownie. W tym sezonie w meczach ze Śląskiem pod dwie czerwone kartki zobaczyli już piłkarze Korony i Podbeskidzia.

37'

Na murawie zwija się Ćwielong. Bezsensowny faul Kokoszki. Na środku boiska nakładką wszedł w kolano Ćwielonga.

36'

Brutalny faul Kokoszki i czerwona kartka!

35'

Brzyski po rozegraniu rzutu rożnego z Wszołkiem uderzył z ostrego kąta, ale bardzo niecelnie.

33'

Od paru minut lekką przewagę ma Polonia, która atakuje większą ilością zawodników.

31'

Wrzutka z prawej strony i z 5 metrów strzela Dwaliszwili, ale świetnie broni Kelemen!

29'

Stevanović z 30 metrów ponownie wprost w Pawełka.

28'

Mila zza pola karnego, ale wprost w Pawełka.

28'

Gra się trochę uspokoiła. Trwa walka w środku boiska, ale oba zespoły nie forsują tempa.

23'

Niezła akcja Śląska i ponownie Ćwielong zagrywa wzdłuż bramki, ale Gikiewicz nie dochodzi do piłki.

22'

Kontuzjowany Yahiya zszedł z boiska, jego miejsce zajął Todorovski.

20'

Kolejne podanie Mili do Ćwielonga i strzał lewą nogą zza pola karnego mija bramkę Pawełka.

18'

Bardzo dobry mecz na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Oba zespoły postawiły na atak i szaleńcze tempo. Lekką przewagę ma chyba Śląsk, ale goście dość łatwo ogrywają pod bramką gospodarzy Jodłowca i dochodzą do sytuacji strzeleckich.

16'

Gikiewicz po rzucie rożnym i zgraniu Jodłowca znalazł się sam przed Pawełkiem, ale fatalnie przyjął piłkę.

15'

Minął kwadrans gry, a oba zespoły nie zwalniają tempa. Gospodarze atakują raz prawą, raz lewą stroną, a goście odpowiadają bardzo niebezpiecznymi kontrami.

14'

Ćwielong po podaniu Mili uderza z pola karnego, ale tym razem bardzo dobrze broni Pawełek.

10'

W rewanżu Dwaliszwili zza pola karnego świetnie uderza, ale kapitalnie broni Kelemen.

10'

Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy i bramka w zasadzie z niczego.

9'

GOL!!! Z wolnego uderzył Kaźmierczak, Pawełek wypluł przed siebie piłkę i Giki spokojnie trafił do siatki!

8'

Prawą stroną boiska popędził Teodorczyk, podał do Dwaliszwiliego, który przedłużył piłkę do Wszołka i niedoszły wrocławianin strzelił spokojnie z linii pola karnego obok Kelemena.

6'

Dwaliszwili do Wszołka i gol!

3'

Gikiewicz dostał świetne podanie na 11 metr, ale niepilnowany fatalnie przestrzelił!

3'

W składzie gospodarzy aż trzy niespodzianki. Elsnera zastąpił Stevanović, a na bokach obrony grają dziś Socha z Mrazem.

1'

Goście rozpoczęli.

16:46

Piłkarze warszawskiej Polonii udają się już do szatni, a podopieczni Stanislava Levego wciąż przeprowadzają rozgrzewkę.

16:41

Wraz z piłkarzami Śląska Wrocław udział w treningu biorą także juniorzy, którzy na codzień trenują w klubie mistrza Polski.

16:37

Znane są już składy obu drużyn, a przedmeczowa rozgrzewka powoli dobiega końca. Z głośników stadionu dobiegają obecnie melodie, które mają sławić imię Śląska Wrocław.

16:31

Mimo obowiązującej dziś promocji (studenci mogli kupić bilet za połowę ceny) na stadionie, jak na razie, jest zaledwie garstka kibiów. Tradycyjnie już najszybciej zapełnia się młyn. Zdecydowanie gorzej jest z pozostałymi trybunami.

16:27

Zawodnicy obu drużyn przeprowadzają obecnie rozgrzewkę. Jako pierwsi na murawie pojawili się piłkarze Polonii Warszawa, którzy zostali przywitani brawami przez grupę kibiców ze stolicy. Nasze niedokładne oko stwierdza, że zjawiła się ich ponad setka.