Polonia WarszawaPolonia Warszawa
3 : 1
Widzew ŁódźWidzew Łódź
96'

Koniec spotkania. Widzew pokonany po raz pierwszym w tym sezonie. Polonia wygrywa po raz pierwszy u siebie. Za uwagę dziękuje państwu Daniel Kawczyński.

94'

Niewiele brakowało, a Widzew wbiłby drugą bramkę. Dhifallah po raz kolejny był jedna za wolny.

93'

Żółtko dla Brzyskiego.

92'

Drugą żółtą kartkę ogląda Phibel. Nie dość, że Widzew gra słabo to jeszcze będzie kończył w dziesiątkę.

91'

Wszołek wychodził oko w oko z Mielcarzem na lewej stronie. Widzewski bramkarz stanął wyszedł poza pole karne, ale gracz Polonii zdołał lekko posłać piłkę pod jego nogami. Nic z tego jednak nie wynikło.

87'

Konwiktorska brawami żegna Teodorczyka, a buczeniem wita Caniego.

83'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL !!!!!!!!! Gołębiewski wykorzystuje zamieszanie w polu karnym i gapiostwo defensywy łodzian. Akcję zainaugurował Pazio, który wspaniale dograł z lewej strony.

83'

Poloniści wyraźnie przysnęli w ostatnim kwadransie, przez co narażają się na groźne natarcia Widzewa.

81'

Na drugą zmianę decyduje się Stokowiec. Pazio w miejsce Cotry.

79'

Tylko cud, a właściwie mozolny ruch Dhifallaha uratował Polonię od bramki. Po wrutce Rybickiego, Kokoszka nie trafił w piłkę, a Tunezyjczyk powtórzył jego wyczyn. Futbolówkę przejął Pawełek.

77'

Widzew nie ustępuje. Przed momentem obrońcy zablokowali uderzenie Rybickiego, a do wrzutki nie doszedł Ben Dhifallah. W odpowiedzi Teodorczyk zagrał prostopadle do Gołębiewskiego. Jednak zdecydowanie za mocno.

76'

Łódzcy fani ogłuszającym dopingiem przytłumili gospodarzy. Oni wciąż wierzą, że ich zespół nie przegra.

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL !!!!!!!!!!!!!!!!! Widzew łapie kontakt ! Rzut karny pewnie na bramkę zamienia sam poszkodowany, czyli Broź ! Tu mogą być jeszcze emocje !

75'

Szarżujący w polu karnym Broź podcięty przez Kokoszkę, który ogląda żółtą kartkę. Będzie jedenastka !

74'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!! Polonia zasłużenia podwyższa prowadzenie. Teodorczyk fenomenalnym, górnym zagraniem uruchomił Wszołka. Ten wbiegł w pole karne, ograł Mielcarza i trafił z narożnika do pustej siatki.

72'

Polonia nie forsuje się, lecz i tak próbuje coś rozegrać w ofensywie.

70'

Abbes w ostatniej chwili przeciął wrzutkę zmierzającą do Teodorczyka.

68'

Strzała rozpaczy Dudka wyraźnie nad bramką.

68'

Widzew stara się nie schodzić z połowy przeciwnika. Chce wymusić stratę po której przeprowadzi akcję zakończoną golem wyrównującym. Póki co to tylko marzenia.

66'

W Widzewie, na placu gry melduje się trzeci nominalny napastnik. Rybicki zastępuje Bartkowskiego.

64'

Na trybunach Polonii trwa zabawa :)

63'

Widzew będzie jeszcze walczył o remis. Mroczkowski desygnuje na plac gry dtrugiego napastnika. Na boisku wchodzi Stępiński w miejsce Bartoszewicza.

62'

Zmiana w Polonii. Gołębiewski zmienia Dwaliszwiliego.

61'

Płaski strzał Teodorczyka z ostrego kąta, zatrzymany przez Mielcarza.

60'

Polonia Warszawa - Widzew Łódź

59'

Na stadionie zasiada 5521 kibiców. Niezły wynik :)

59'

Na boisku leży opatrywany przez medyków Teodorczyk.

57'

Fatalna wrzutka Kaczmarka. Widzew zdaje się nie mieć pomysłu na grę.

54'

Na boisku trochę mniej emocji. Widzew próbuje budować akcje, ale nie bardzo mu wychodzi. Brakuje dokładności i mnożą się straty.

49'

Czarne Koszule suną z kolejną akcją. Tym razem z daleka bramkę próbWował znaleźć Wszołek. Phibel zdołał go zablokować.

48'

To mógł być piękny gol ! Po wrzutce z rzutu rożnego autorstwa wolej Dwaliszwilego z 18.metrów minął prawy róg brmaki.

47'

Po wrzutce Teodorczyka, piłka trafiła do Brzyskiego, który po rykoszecie huknął w boczną siatkę.

46'

Zaczynamy drugą część spotkanie. Obie drużyny bez zmian.

45'

Koniec pierwszej połowy. Polonia zasłużenie prowadzi 1:0. Widzew na razie rozczarowuje.

45'

Z rzutu wolnego kilka centymetrów nad poprzeczką przymierzył Kaczmarek.

44'

Fani obu ekip zjednoczeni w "pozdrawianiu" Legii.

43'

Kolejny raz, wspaniałą szarżą na prawej stronie zabrylował Teodorczyk. Phibel zdołał j zatrzymać jego zapędy.

42'

Kontra Widzewa. Bardzo mozolna, na dodatek zakończona... upadkiem Kowalskiego.

39'

Od kilku chwil gra toczy się w środku pola. Przy piłce częściej utrzymuje się Polonia.

38'

Trener Mroczkowski decyduje się na zmianę. Kontuzjowanego Alexa Bruno zmienia Jakub Kowalski, dla którego to debiut w barwach nowego klubu.

36'

Widzew bliski remisu. Z głębi pola wspaniale zagrał Broź. W polu karnym piłkę w locie przeciął Dhifallah, czym zmusił Pawełka do interwencji.

34'

Na trybunach trwa gromki, nieustający i co najważniejsze kulturalny doping ze strony obu stron.

33'

Polonia Warszawa - Widzew ŁódźPolonia Warszawa - Widzew Łódź

32'

Zza pola karne szczęścia szukał Kaczmarek. Tak czytelnym uderzeniem nie mógł zrobić krzywdy czujnemu Pawełkowi.

31'

Gospodarze świetnie rozgrywają futbolówkę na połowie przeciwnika. Widzewiacy są bezradni. Nie potrafią wyjść z atakiem. Ich wszelkie próby natychmiast są przechwytywane przez nieźle funkcjonującą obronę.

30'

Polonia trochę spuściła z tonu, ale zachowuje pełnię kontroli nad boiskowymi wydarzeniami.

29'

Co za akcja Yahiyi Dieme ! Senegalczyk fantastycznie przedarł się w pole karne między nacierających go obrońców. Nie mogąca oddać strzału, zawędrował z piłką na prawą stronę, gdzie dopiero dał się ograć !

24'

23'

Żółtą kartką ukarany Thomas Phibel.

23'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL !!!!!!!!!!! Polonia prowadzi 1:0 ! Z lewej strony po ziemi w pole karne zagrywał Cotra, a nieupilnowany przez stoperów Teodorczyk nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Całą akcję zainaugurował fantastycznymi wejściami Yahiya.

21'

Dotąd szybkie tempo gry, nieco spadło. Widzew próbuje opanować sytuację i trochę przycisnąć. Jednak o jakimkolwiek zagrożeniu nie ma mowy.

18'

Dobre zagranie w polu karnym otrzymał Ben Dhifallah. Wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

17'

W pierwszym kwadransie zdecydowanie lepsze wrażenie sprawia Polonia. Długimi podaniami i wpadnięciami w pole karne stara się rozmontować defensywę. Najlepiej poczyna jednak na prawej stronie, gdzie dużo swobodny pozostawia Jakub Bartkowski. Gdyby nie świetnie interweniujący Mielcarz czy ofiarny Phibel, łodzianie dawno by przegrywali.

15'

Kolejne dośrodkowanie Brzyskiego w pole karne. Tym razem przecięte szczupakiem przez Phibela. Polonia ma dużą swobodę na prawej stronie. Bartkowski nie bardzo radzi sobie w tyłach.

14'

Odpowiedź Widzewa ! Pusta bramka Polonii ! Z narożnika pola karnego futbolówkę do siatki chciał posłać Dhifallah, ale na posterunku pozostał Kokoszka i zapobiegł stracie bramki.

12'

Warszawianie ciągle cisną. Po świetnej wrzutce Brzyskiego, Wszołek miał właściwie stuprocentową sytuację. Jego strzał z główki instynktownie obronił Mielcarz ! Jak on to zrobił !

11'

10'

Z boku boiska w boczną siatkę uderzał Brzyski.

9'

Polonia bliska stuprocentowej sytuacji.Znakomite zagranie za obrońcó Dwaliszwilego zmyliło obrońców Widzewa i z piłką w polu karnym pomknął Teodorczyk. Jego strzał zablokował Phibel.

6'

Obie drużyny nie zamierzają się bronić i szybko przechodzą do ataku. Póki co nic z tego nie wynika.

3'

Złe wybicie obrońcy Polonii. Na płaski strzał zza pola karnego zdecydował się Kaczmarek. Pawełek był na posterunku. W pierwszych minutach to Widzew stara się zyskać przewagę.

1'

Od środka zaczynają gospodarze. Kto wygra mecz ?

20:45

Tymczasem na sektorze gości, gardła zdzierają kibice Widzewa.

20:44

Obie drużyny są już na murawie. Poloniści pamiątkową statuetkę Piątkowi.

20:44

To szczególny mecz dla Łukasza Piątka. Dla niego to setny mecz w barwach "Czarnych Koszul". Klub nie mógł mu zapomnieć tak wielkiego jubileuszu i postarał się o jak najlepsze uhonorowanie. Dodajmy, że w polskiej Ekstraklasie, na chwilę obecną nie ma zawodnika, który spędziłby tyle czasu w jednym klubie.

20:31

W składzie Widzewa jedna zmiana. W ataku Aleksandra Lebedeva zastąpił Mehdi Ben Dhifallah, który po dwóch spotkaniach do wyjściowej jedenastki. Z kolei Białorusina nie ma nawet na ławce rezerwowych.

20:30

Rezerwowi Widzew: Milos Dragojević, Jakub Kowalski, Mariusz Stępiński, Mariusz Rybicki, Krystian Nowak, Sebastian Duda, Emerson Carvalho.

20:29

Rezerwowi Polonia: Dominik Budzyński, Wojciech Szymanek, Edgar Cani, Daniel Gołębiewski, Mateusz Gliński, Adam Pazio, Siergiej Goliatkin.

20:22

Widzew po pięciu kolejkach utrzymuje pozycję lidera Ekstraklasy. Pierwsze punkty stracił dopiero w ostatni poniedziałek, remisując z Górnikiem Zabrze. Polonia nie ma co prawda tak imponującego bilansu, ale za to sposób w jaki rozgrywa piłkę ma prawo imponować.