Poniedziałek, 1 października 2012, godz. 18:30
Piast GliwicePiast Gliwice
2 : 0
Wisła KrakówWisła Kraków
20:29

Za tydzień gliwiczanie zmierzą się w Gliwicach z Widzewem Łódź, w przypadku zwycięstwa mogą awansować aż na pierwsze miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Esktraklasa.net!

20:26

Kibice Wisły Kraków po spotkaniu śpiewali: "tylko zwycięstwo, w Warszawie tylko zwycięstwo" - w ten sposób chcieli zmotywować swoich zawodników do lepszej gry w następnych meczach.

90'

KONIEC MECZU! Piast zasłużenie wygrywa 2:0 z krakowską Wisłą. Dzięki temu, że podopieczni Marcina Brosza odnieśli 4. zwycięstwo z rzędu w tabeli T-Mobile Ekstraklasy awansowali aż na 3. pozycję.

90'

Zmiana w zespole Piasta - Zbozień za Sidqy.

90'

Izvolt strzalał z rzutu wolnego z 20 metrów i trafił w spojenie słupka z poprzeczką - mimo prowadzenia zawodnicy Piasta po meczu mogą mówić i braku szczęścia...

91'

Sikorski otrzymał żółta kartkę za faul.

88'

Strzelec drugiej bramki - Wojciech Kędziora, podobnie jak Ruben Jurado żegnany brawami, zastąpi go Cuerda.

86'

Klepczyński zablokował groźny strzał Głowackiego.

84'

Pierwszy strzał w T-Mobile Ekstraklasie oddał Artis Lazdins.

83'

Melikson zdecydował się na strzał z 25 metrów i nie wiele brakowało, by pokonał Trelę.

82'

Prostopadłe podanie Bzdęgi do Podgórskiego, ale Jovanović uprzedził kapitana Piasta i wybił piłkę na aut.

79'

Żegnany brawami Ruben Jurado zostaje zastąpiony przez Bzdęgę.

77'

Zbozień faulował Chrapka tuż przed polem karnym.

75'

Iliev zastępuje Szewczyka.

74'

Trudno opisać słowami radość kibiców w Gliwicach...

72'

GOOOOOOOOOL! KĘDZIORA WYPRZEDZA OBROŃCÓW I TECHNICZNYM STRZAŁEM POKONAŁ PAREIKĘ. ASYSTĘ ZALICZYŁ RUBEN JURADO!!!

69'

Kędziora odebrał Pareice piłkę tuż przy linii końcowej i natychmiast uderzył na bramkę, ale za mocno.

68'

Piast Gliwice - Wisła Kraków

67'

Podgórski faulowany przy linii środkowej.

63'

Po dośrodkowaniu Rubena Podgórski bez przyjęcia uderzył na bramkę Pareiki, ale wyraźnie zabrakło celności. Zbyt odważna decyzja kapitana Piasta.

62'

Chrapek uderzył z 25 metrów, ale piłka poszybowała obok lewego słupka.

61'

Ruben uderzał w polu karnym i trafił w Pareikę, dobijał jeszcze Kędziora, który niestety dla kibiców Piasta był na spalonym.

58'

Sikorski dokończy spotkanie zamiast Boguskiego.

56'

Głową uderzał Głowacki, ale w złym momencie się odbił i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

56'

Lazdins ukarany przez Pawła Raczkowskiego żółtą kartką.

55'

Chrapek zastępuje Wilka.

55'

Z ostrego kąta uderzał Genkov, ale piłka minimalnie minęła dalszy słupek.

52'

Po rzucie rożnym wykonanym przez Podgórskiego ostatecznie piłka trafiła do Klepczyńskiego, który oddał "atomowy" strzał z 28 metrów, ale piłka wylądowała na poprzeczce!

50'

Wspaniała akcja Piasta, ale Ruben Jurado z ostrego kąta trafił w boczną siatkę! Rzut rożny na "otarcie łez".

49'

W polu karnym gości przewrócił się Wilk, piłkę przechwycił Kędziora, ale uderzył w Pareikę.

48'

Po podaniu Kędziory Ruben uderzał z 20 metrów, ale minimalnie niecelnie.

47'

Dużo walki przy narożniku boiska, ostatecznie faulował Izvolt.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

19:25

Jeżeli Piast Gliwice utrzyma ten rezultat po 6. kolejce znajdzie się na trzecim miejscu, mając tyle samo punktów co Legia.

19:24

Fabryka Tańca

45'

Koniec pierwszej połowy - bramka do szatni i Piast wygrywa 1:0!

44'

GOOOOOOOOOOL! TOMASZ PODGÓRSKI STRZELA NA BRAMKĘ PAREIKI PO PODANIU KĘDZIORY, PIŁKA ODBIŁA SIĘ JESZCZE OD NOGI ESTOŃCZYKA, ZANIM WPADŁA DO BRAMKI!

43'

Czekaj ukarany żółtą kartką.

42'

Kontra w wykonaniu Meliksona i Jaliensa, po czym Holender uderzał z ostrego kąta wprost w nogi Treli.

40'

Przed polem karnym na ciekawej pozycji do strzału był Izvolt, ale zbyt długo zwlekał z decyzją i Wilk wybił mu piłkę z pod nogi.

38'

Jurado i Kędziora byli bliscy przeprowadzenia kontrataku, ale drugi z nich był na spalonym.

37'

Boguski bez przyjęcia próbował strzelać z 20 metrów, ale źle złożył się do strzału i nie mógł takim strzałem zaskoczyć Trelę.

34'

Wspaniała "piętka" Meliksona w kierunku Boguskiego, ale dośrodkowanie zawodnika Wisły zostało zablokowane przez Klepczyńskiego.

32'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego zostało zablokowane przez WIlka, po chwili Zganiacz uderzył z dystansu, ale mocno niecelnie.

31'

Z 30 metrów uderzał Izvolt, ale Pareiko obronił ten strzał bez większych kłopotów.

30'

Szewczyk z rzutu rożnego wprost na głowę Głowackiego, ale defensor Wisły nie zdołał oddać strzał, piłka tylko odbiła się od jego głowy, po czym przechwycił ją jeden z obrońców gospodarzy.

29'

Kędziora faulował w ataku Frederiksena.

27'

Mało ciekawy fragment gry w ostatnich minutach.

25'

Najpierw z prawej strony Ruben Jurado dośrodkował, ale za mocno. Piłkę przechwycił na lewej stroni Podgórki, który z kolei centrował w ręce Pareiki.

18:55

Oprawa kibiców Piasta

24'

Zganiacz i Ruben przez moment leżeli na boisku, ale mogą już kontynuować grę.

21'

Przy linii końcowej faulowany Podgórski, po chwili sam poszkodowany uderzał na bramkę Pareiki, ale trafił w poprzeczkę.

19'

Ostatnie minuty zdecydowanie pod dyktando gości.

18'

Z rzutu rożnego Szewczyk dośrodkował, ale najwyżej do tej piłki wyskoczył Zbozień i wybił piłkę głową poza pole karne.

16'

Po centrze Jovanovića ładny strzał z półwoleja oddał Genkov, ale wprost w ręce Treli.

15'

Po ciekawym rajdzie, Ruben dośrodkował w pole karne, ale nie było tam żadnego z jego kolegów.

14'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu rożnego, ale pewnie chwyta piłkę Pareiko.

13'

Kędziora strzelał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale trafił minimalnie nad bramką.

12'

Wypieszczone dośrodkowanie Meliksona, ale Genkov nie wiedział co zrobić z piłką, dlatego stracił ją w polu karnym.

11'

Krzyżowe podanie Głowackiego do Szewczyka, ale młody zawodnik Wisły nie zdołał przyjąć piłki zanim ta opuściła boisko.

10'

Kędziora na spalonym.

9'

Pierwsza odrobinę ciekawsza akcja Wisły, ale Melikson był na spalonym.

8'

Pareiko faulowany w polu karnym.

8'

Z rzutu wolnego uderzał Izvolt, ale piłka trafiła w mur i rzutu rożny dla Piasta.

6'

Izvolt faulowany przed narożnikiem pola karnego.

5'

Wisła Kraków jeszcze nie zdołała wyjść z własnej połowy.

4'

Matej Izvol z narożnika pola karnego - ni to strzał ni podanie i od bramki rozpocznie Pareiko.

3'

Krótko rozegrany rzut rożny i Oleksy zbyt mocno dośrodkował w pole karne.

3'

Podgórki nabił jednego z obrońców gości i będzie róg.

3'

Tym razem Lazdins zagrywał w pole karne, ale nie było tam żadnego z jego partnerów.

18:33

Goście:

2'

Niecelne prostopadłe podanie Rubena, ale od autu rozpocznie Piast.

1'

Paweł Raczkowski rozpoczął spotkanie!

18:29

Podgórski i Głowacki przywitali się i odnieśli proporczyki na ławkę...

18:29

Kibice Piasta

18:28

Zawodnicy już wybiegają na boisko za chwilę zaczynamy!

18:25

Już wszystko gotowe do meczu

18:19

Na kwadrans przed początkiem meczu na trybunach dużo jeszcze wolnych miejsc

18:17

Na pierwszy rzut oka faworytem w dzisiejszej rywalizacji jest Wisła Kraków, która jest zdecydowanie bardziej utytułowanym zespołem. Ale w rzeczywistości gliwiczanie w ostatnich trzech meczach uzbierali komplet punktów, co przy zaledwie jednym punkcie Wisły w meczach wyjazdowych może robić wrażenie.

18:13

Zawodnicy Piasta w rozgrzewce

18:00

Zawodnicy pozostający do dyspozycji Michała Probierza: Michał Miśkiewicz, Goran Bunoza, Michał Chrapek, Daniel Sikorski, Alan Uryga, Damian Lepiarz, Ivica Iliev

17:56

Rezerwa Piasta: Jakub Szumski, Łukasz Krzycki, El Sidqy, Fernando Cuerda, Pavol Cicman, Tomasz Bzdęga, Adrian Sikora