Niedziela, 30 września 2012, godz. 14:30

Koniec meczu w Zabrzu! Górnik wygrał 4:1!

89'

Żółta kartka dla Elsnera.

89'

Jeszcze akcja Nakoulmy, który odegrał do Oziębały, ale ten przegrał pojedynek z obrońcą i od bramki Kelemen.

88'

Ostatnia zmiana w Śląsku. Schodzi Ćwielong, w jego miejsce Patejuk.

87'

Z rzutu wolnego Mila uderzył prosto w mur. Z kontrą poszedł Nakoulma, ale faulował rywala na prawym skrzydle.

86'

O honor próbuje walczyć jeszcze Śląsk i wywalczył rzut wolny sprzed pola karnego.

85'

Nakoulma do Oziębały, który zszedł z lewej strony do środka i strzelił lekko po ziemi. Spokojnie obronił Kelemen

83'

Rożny dla gospodarzy i po zamieszaniu za lekko głową strzelał Szeweluchin

81'

Przemysław Oziębała zmienił Aleksandra Kwieka

81'

Cały stadion w Zabrzu wstał i śpiewa. kibice są w świetnym nastroju, bo Górnik gra najlepsze spotkanie w tym sezonie!

80'

Obie drużyny powalczyły w środku pola i żadna z nich nie potrafiła przedostać się pod bramkę rywali

78'

Bartosz Iwan opuścił boisko, a zmienił go Wojciech Łuczak

76'

Totalny nokaut Śląska. Chwilę po wejściu na boisko Konrad Nowak odegrał w polu karnym piłkę do Milika, a ten nie zmarnował takiej szansy.

75'

Goooooool! Arkadiusz Milik na 4:1!

75'

Milik uderzył mocno z dystansu, piłka minimalnie minęła bramkę Śląska. Kolejna dobra akcja napastnika Górnika

74'

Schodzi Gancarczyk, w jego miejsce Konrad Nowak.

74'

Sobota szukał prostopadłym podaniem Gikiewicza, ale dobrze wślizgiem piłkę wygarnął Danch

71'

Ładnie uderzył sprzed pola karnego Mila, ale Skorupski z trudem wybił piłkę na rzut rożny.

70'

Druga zmiana w Śląsku. Schodzi Pawelec, w jego miejsce Socha.

68'

Śląsk jeszcze próbuje, ale teraz wywalczył tylko rzut rożny. Wrzucał w pole karne Mila, a Gikiewicz główkował nad bramką.

65'

Ależ akcja Nakoulmy! Przebiegł pół boiska, Pawelec popełnił błąd i nie zdołał wybić piłki we wczesnej fazie akcji. Przed polem karnym Nakoulma złamał do środka i uderzył będąc na wprost bramki. Co za akcja! A wszystko zaczęło dalekie podanie Skorupskiego.

64'

Okres gry w środku pola, oba zespoły nie mogą się przebić w szesnastkę.

61'

Bemben niemal z połowy z rzutu wolnego mocno kopnął w pole karne, ale piłkę spokojnie wyłapał Kelemen.

60'

Mila zagrał przed polem karnym do Soboty, który uderzył na bramkę, ale piłka minęła ją szerokim łukiem.

59'

Na lewym skrzydle piłkę dostał Olkowski, zbiegł do linii końcowej i zagrał po ziemi w pole karne, gdzie o mały włos strzału nie oddałby Milik, jednak minął się z futbolówką.

58'

Patryk Mraz zmienił Amira Spahicia, który jednak nie mógł kontynuować gry

57'

Żółta kartka dla Pawelca, który sponiewierał po murawie Nakoulmę.

56'

Złe wybicie Skorupskiego, który wykopał piłkę na aut. Śląsk rozegrał z tego akcje i wywalczył rzut rożny.

55'

Nakoulma rozegrał piłkę z Olkowskim w polu karnym, jednak próbę dośrodkowania wślizgiem zblokował Grodzicki i piłkę przejął Kelemen.

55'

Ćwielong rozegrał piłkę z Milą przed polem karnym, ten drugi zdecydował się na strzał lewą nogą, ale zrobił to bardzo niecelnie.

53'

Na boisku leżał przez chwilę Spahić, i na chwilę musi opuścić boisko.

50'

Nie minęła minuta, a Nakoulma znowu wpakował piłkę do bramki, tym razem był jednak na spalonym.

49'

Wszystko zaczęło się błędu Kelemena, który wypuścił piłę z rąk. Tego nie udało się jeszcze wykorzystać, ale Górnik utrzymał się przy piłce, dostał ją z lewej strony pola karnego Olkowski, który wrzucił na drugi słupek, gdzie ładnym strzałem akcje zamknął Nakoulma.

49'

Nakoulma wyprowadza Górnik na prowadzenie!

47'

Piłka do Olkowskiego, ale uprzedził go Grodzicki, który podał spokojnie do Kelemena.

47'

Na boisku leża Mila, ale po chwili utykając wrócił do gry.

46'

Mila z Gikiewiczem rozpoczęli drugą połowę. Oba zespoły bez zmian

15:30

Brawa witają piłkarzy Górnika, którzy właśnie wyszli na murawę.

15:30

Piłkarze Śląska już na murawie, czekamy na gospodarzy.

15:24

Kibice na meczu Górnik - ŚląskKibice na meczu Górnik - Śląsk

46'

Jeszcze Milik powalczył o piłkę w środku pola, ale chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę.

45'

Rzut wolny z lewej strony, ale wrzuconą w pole karne piłkę wyłapał Kelemen, który wysoko do niej wyskoczył.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

Rzut wolny dla Śląska z lewej strony, Mila krótko rozegrał z Ćwielongkiem, ten wrzucił górną piłkę w pole karne, ale za mocno i wyłapał ją spokojnie Skorupski.

43'

Szybki rajd Soboty prawym skrzydłem, jak tyczkę minął Gancarczyka i ładnie wrzucił piłkę w pole karne. Wyłapał ją tam Skorupski, uprzedzając nabiegającego Gikiewicza.

42'

Trener Levy się ożywił. Raz po raz wyskakuje z ławki z pretensjami o decyzje sędziego.

41'

Milik i Nakoulma bawili się z piłką i obrońcami Śląska przy linii bocznej, ale ostatecznie piłką wyszła za linię boczną.

39'

Śląsk podrażniony stratą bramki ruszył do ataku. Kaźmierczak mocno dośrodkował w pole karne i wyszło mu praktycznie uderzenie pod poprzeczkę, ale z niewielkimi problemami chwycił piłkę Skorupski.

37'

Nakoulma wszedł z prawej strony w pola karne, oszukał obrońcę i zgrał piłkę wzdłuż szesnastki. Pierwszy strzał zawodnika Górnika został zablokowany, ale piłka trafiła do Kwieka ,który nie miał problemów by mocnym strzałem umieścić ją w bramce

37'

Ależ akcja Górnika! Zacząl wszystko Nakoulma, wykończył Kwiek!

36'

Rzut rożny dla Śląska z lewego narożnika. Wrzucał lewą nogą Mila, ale pojedynek główkowy w polu karnym wygrali Górnicy.

35'

Spahić odprowadzany gwizdami kibiców zszedł na chwilę za linię boczną, ale po chwili wrócił do gry, dopuszczony przez sędziego.

34'

Na boisku leży Spahić, który ucierpiał w starciu z Nakoulmą. Gra przerwana a obrońca Śląska opatrywany.

34'

Milik ładnie ograł Sobotę po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, ale w polu karnym powstrzymał go kolejny piłkarz Śląska.

33'

Milik zgrał piłkę do Olkowskiego w pole karne po błędzie Spahicia, ale Olkowski wywalczył tylko rzut rożny. Krótko wykonany, ale po wrzutce kolejny korner, tyle że z drugiej strony.

31'

Trener Stanislav Levy spokojnie przyjmuje sytuację na boisku i nie wychodzi z ławki. Adam Nawałka z kolei co chwilę jest przy linii bocznej.

30'

Kwadrans do końca pierwszej połowy. Na razie gra jest dosyć wyrównana, chociaż częściej atakuje Górnik. To Śląsk zdobył jednak bramkę i jego ataki, choć mniej liczne, wydają się groźniejsze.

29'

Piłkarze Górnika domagają się kartki dla Soboty, który przeszkadzał w wykonaniu rzutu wolnego. W końcu wrzucił za krótko w pole karne Gancarczyk, ale wybili obrońcy. Powtórzył wrzutkę Przybylski i po błędzie Kelemena, który niepewnie interweniował rzut rożny dla Górnika. Po kornerze małe oblężenie bramki Śląska, ale po chwili przerwane dalekim wybiciem.

27'

Znowu aktywny Ćwielong, uderzył po długim słupku, ale Skorupski spokojnie asekurował piłkę opuszczającą boisko.

26'

Górnik próbował wyjść z kontrą, ale przegrał ją w środku pola.

25'

Na spalonym po raz kolejny Milik.

25'

Uderzenie Kaźmierczaka sprzed pola karnego, z około 25 metrów, ale strzelał w środek bramki i pewnie złapał Skorupski.

23'

W odpowiedzi akcja przeniosła się w pole karne Śląska, ale wszystko skończyło się na Olkowskim, który źle przyjmował piłkę tyłem do bramki i w efekcie Górnik ją stracił.

23'

Mila przed polem karnym wyłożył piłkę do Ćwielonga, który uderzył po ziemi tuż przy słupku, jednak złapał się za głowę, bo piłka o centymetry minęła słupek.

22'

Ćwielong zagrał piłkę w pole karne zabrzan na długi słupek, ale za mocno i minęła słupek, zanim ktoś mógłby do niej dojść.

21'

Wrzucał z prawej strony w pole karne Górnika Kaźmierczak, klatką piersiową zgrał do Skorupskiego Iwan, a bramkarz zabrzan złapał piłkę.

20'

To nie jest dzień Olkowskiego. Nakoulma na dużej szybkości zgrał mu piłkę na prawe skrzydło i wbiegł w pole karne, czekając na odegranie. Olkowski nie wiedział jednak co zrobić z piłką i stracił ją przy linii bocznej.

19'

Leży na boisku Spahić, jednak po chwili wstał i utykając, wrócił do gry.

17'

Elsner faulował Nakoulmę 30 metrów od bramki. Piłkę ustawili sobie Gancarczyk i Kwiek. Wrzucał ten drugi, piłkę na długim słupku została zgrana do Nakoulmy, który wywalczył tylko korner. Po wrzutce Kwieka główkował Danch, ale wysoko w górę.

16'

Zamieszanie w polu karnym Śląska po centrze z rzutu wolnego Gancarczyka, piłka spadła pod nogi Szeweluchina, który zdecydował się na strzał, ale piłka poleciała z dobry metr nad poprzeczką

15'

Górnik rusza do ataku. Olkowski faulowany przez Spahicia na prawym skrzydle. Jeszcze jakieś niesportowe zachowanie Ćwielonga, który przeszkadzał w wykonaniu stałego fragmentu, ale bez kartki.

13'

Sobota zagrał w pole karne do Mili, który zastawił się tyłem do bramki, wystawił piłkę na 7 metr do Ćwielonga, który po ziemi wpakował piłkę do bramki.

13'

Gol dla Śląska! Strzelcem bramki Ćwielong.

11'

Nakoulma próbował wyprzedzić Jodłowca, tak że wyszedłby sam na sam, ale lepszy w tym pojedynku obrońca Śląska, który wyłuskał piłkę.

10'

Nakoulma pokazał swoją szybkość! Dynamicznie wypuścił sobie piłkę i uciekł obrońcom, ale strzelił z pola karnego po ziemi i obronił Kelemen. Groźna akcja Górnika.

9'

Danch przebiegł skrzydłem 50 metrów, ale Olkowski zamiast zagrywać do niego w tempo, podał do Milika, który był na spalonym.

8'

Gancarczyk próbował z lewej strony wrzucać piłkę na głowę Milika, ale wyżej od niego wyskoczył Grodzicki.

7'

Mila po raz kolejny szukał w polu karnym Soboty, tym razem próbując zagrać górną piłkę, jednak Sobota wywrócił się, wchodząc w szesnastkę.

6'

Ruszył lewą stroną Nakoulma zagrał wzdłuż bramki, gdzie dobrze interweniował Kelemen, a na piłkę już czekali Olkowski z Kwiekiem.

5'

Mila przejął piłkę w środku pola, przebiegł kilka metrów i zagrał mocną prostopadłą piłkę w środek pola karnego. Szedł do niej Sobota, ale uprzedził go Skorupski.

4'

Pierwsze minuty dla Górnika, który stara się atakować i jest częściej przy piłce.

2'

Zgranie Szeweluchina głową w pole karne do Nakoulmy, ale wybili obrońcy. Do piłki dopadł Kiwek i uderzył sprzed pola karnego, ale niecelnie.

1'

Pierwsza akcje Górnika i już gospodarze wywalczyli rzut rożny, po którym jednak nie zagrozili bramce Śląska

1'

Początek meczu w Zabrzu! Rozpoczęli gospodarze

14:29

Początek meczu

14:28

Piłkarze już wychodzą na boisko, Górnik w białych strojach, Śląsk na zielono.

14:26

Piłkarze już gotowi do wyjścia na boisko.

14:21

Ławka rezerwowych Górnika: Witkowski, Nowak, Wodecki, Oziębała, Telichowski, Mączyński, Łuczak

14:19

Ławka rezerwowych Śląska: R. Gikiewicz, Mraz, Patejuk, Cetnarski, Stevanović, Voskamp, Socha

14:15

W Zabrzu nie mogli pojawić się kibice gości, z racji tego, że stadion jest przebudowywany. Jednak wrocławianom towarzyszy grupa niepełnosprawnych fanów, która stara się być na wszystkich meczach zespołu. Niepełnosprawni kibice Śląska Wrocław

14:10

Na trybunach pojawił się dzisiaj asystent selekcjonera, Marek Wleciałowski. Czy któryś z piłkarzy Górnika bądź Śląska może liczyć na powołanie do kadry na mecze z RPA i Anglią?

14:00

Piłkarze prowadzą już rozgrzewkę. Pogoda jest idealna do gry, ciepło, lekki wiaterek i świeci słońce. Trybuny powoli zapełniają się kibicami.Piłkarze przed meczem Górnik - ŚląskPiłkarze przed meczem Górnik - ŚląskPiłkarze przed meczem Górnik - Śląsk

13:55

Witamy z Zabrza! Górnik w 6. kolejce T-Mobile Ekstraklasy zagra z mistrzem Polski - Śląskiem Wrocław