Wisła KrakówWisła Kraków
1 : 0
lechiaLechia Gdańsk
96'

Sędzia kończy spotkanie pomiędzy Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk. Biała Gwiazda zwycięża na własnym boisku i dopisuje sobie trzy punkty. Goście nad morze wracać będą zapewne w nie najlepszych nastrojach. Tymczasem, zapraszamy na niedzielne relacje LIVE w Ekstraklasa.net!

93'

Genkow oddał strzał na bramkę rywala, lecz futbolówka przechodzi nad poprzeczką

92'

Burliga otrzymuje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę

91'

Groźnie było pod bramką Wisły, Traore przed niezłą szansą na wyrównanie. Obronną ręką, z odrobiną szczęścia wychodzą z tej sytuacji krakowianie.

88'

Zmiana w Wiśle. Uryga wchodzi na boisko za Meliksona

85'

Strzał z dystansu jednego z lechistów. Piłkę na raty łapie Pareiko

81'

Zmiana w Lechii. Za Machaja pojawił się Ricardinho

79'

Sektorówkę kibice Lechii dopełnili racami. Całość wygląda bardzo ciekawie

78'

Traore oddaje strzał na bramkę gospodarzy - prostu w ręce estońskiego bramkarza

77'

Melikson dośrodkowywał z lewej strony, lecz piłkę wyłapuje Buchalik

77'

Kibice Lechii prezentują efektowną sektorówkę z napisem: Pirotechnika jest bezpieczna i obrazem kibica z racą i z dzieckiem na ręku.

73'

Dwójkowa akcja Meliksona z Genkowem, lecz w końcowej jej fazie połapali się lechiści i żaden z zawodników Wisły nie zdołał oddać strzału na bramkę

71'

Z przewrotki próbował uderzać Traore... bez efektu

69'

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy, sytuację wyjaśnia Bunoza i wybija piłkę na bezpieczną odległość

69'

Bunoza uderzał z rzutu wolnego, piłka odbiła się od Genkowa i minęła bramkę Buchalika

68'

Iliev zmienia Boguskiego

66'

Surma strzelał z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od pleców Czekaja i wylądowała prosto w rękach Pareiki

64'

Strzał z dystansu Wiśniewskiego - pewnie broni Pareiko.

62'

Zmiana w Wiśle. Daniel Sikorski zastępuje Szewczyka.

59'

Brożek strzelał z dystansu, lecz piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę strzeżoną przez Pareikę.

54'

Kacprzycki za Deleu

54'

Dobry strzał Bieniuka, lecz piłka musnęła jedynie boczną siatkę

53'

Żółta kartka dla Bunozy

52'

Szewczyk strzelał zza po karnego - piłka nad poprzeczką.

51'

Niezłe dośrodkowanie Jaliensa, jednak do piłki nie dochodzi Genkow.

48'

Wisła Kraków - Lechia GdańskWisła Kraków - Lechia GdańskWisła Kraków - Lechia Gdańsk

46'

W przerwie nastąpiła zmiana w Lechii. Wiśniewski zastąpił Rasiaka.

45'

Rozpoczynamy 2 połowę meczu!

18:57

Trwa właśnie ogłoszenie wyniku konkursu na Wiślacką Miss. Miss Piłkarzy została Małgorzata, a Miss Kibiców Kinga.

18:52

Wisła Kraków prowadzi z Lechią Gdańsk 1:0 po trafieniu Cwetana Genkowa. Sam mecz porywający nie jest, piłkarze obu zespołów nie serwują widowiska na wysokim poziomie. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będzie lepiej.

45'

Sędzia kończy pierwszą połowę meczu.

45'

Melikson dośrodkowywał, do piłki doszedł Czekaj, lecz nie zdołał oddać strzału

45'

Żółta kartka dla Bieniuka.

45'

Melikson ukarany żółtą kartką

45'

Melikson dośrodkowywał, a strzelał... Piotr Brożek. Zawodnik chciał głową wybić piłkę, a ta odbiła się od poprzeczki poleciała na aut

41'

Strzelał Machaj, piłka otarła się jeszcze o nogi Rasiaka i wyszła na aut.

37'

Mamy pierwszy strzał Lechii w tym meczu. W bramkę celował Machaj, lecz piłka przeszła obok słupka.

36'

Frederiksen strzelał z dystansu - bardzo niecelnie i bardzo niegroźnie.

35'

Szewczyk popisał się rajdem z lewej strony boiska. Zakończył go strzałem, lecz piłka przeleciała obok bramki Buchalika.

34'

Żółta kartka dla Burligi

33'

Melikson dośrodkowywał z rzutu rożnego, głową strzelał Czekaj, lecz niecelnie i piłka poszybowała nad poprzeczką.

31'

Od momentu zdobycia przez Wisłę bramki obraz gry nie za wiele się zmienił. W dalszym ciągu piłkarze obu zespołów nie raczą nas żadnym konkretnymi akcjami...

26'

Strzał z dystansu Wilka, Buchalik wyłapuje piłkę.

24'

Genkow podaniem starał się znaleźć kolegów w polu karnym gości, lecz lechiści połapali się we wszystkim. Będzie rzut rożny

20'

Strzałów na bramkę mamy jak na lekarstwo. Dla przykładu, Lechia nie oddała jeszcze żadnego.

19'

Boguski podawał w kierunku Genkowa, lecz ten nie zdążył do piłki - uprzedził do bramkarz Lechii

17'

Jak już akcja, to skuteczna. Melikson dośrodkowywał, Genkow strzelał i mamy 1:0 dla Białej Gwiazdy. Wisła po raz pierwszy w tym sezonie od początku spotkania nie musi odrabiać strat.

17'

GOOOOOOOOOOOOL! Genkoooow!

15'

Strzał zza pola karnego Wilka, lecz piłka wychodzi poza boisko

13'

Jedni i drudzy próbują konstruować ataki, lecz każdy z nich kończy się przed polem karnym przeciwnika. Bramkarze są właściwie bezrobotni.

8'

Obie drużyny rozpoczęły raczej niemrawo i nie dane jest nam oglądać póki co żadnych konkretnych akcji pod którąkolwiek z bramek...

6'

Kibice Lechii ku pamięci Dawida Zapiska rozwiesili flagę z wizerunkiem chłopca, na której przypomnieli jego słowa: Żeby żyć trzeba mi dymu rac, tego dopingu, głosów z tysięcy gardeł na stadionie.

5'

Atakować próbuje Wisła, jednak piłka po wrzutce Meliksona ląduje w rękach Buchalika

1'

Arbiter gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczyna mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Lechią Gdańsk!

18:00

Piłkarze i kibice minutą ciszy uczczą pamięć zmarłego niedawno 14-letniego Dawida Zapiska.

17:58

Sędzia Jarosław Rynkiewicz wyprowadza obie jedenastki na boisko.

17:55

Przed meczem kibice Wisły rozdawali ulotki informujące o nawiązaniu współpracy Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków z krakowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej. Pierwszą inicjatywą będzie spotkanie zorganizowane 18 października, którego tematem przewodnim jest „ Dlaczego walczyliśmy? - Rzeczpospolita Polska 1939-1945.”

17:53

W trakcie przerwy poznamy Wiślacką Miss Kibiców oraz Wiślacką Miss Piłkarzy. Tę pierwszą wybierają fani w głosowaniu smsowym, drugą – wyselekcjonowali zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy.

17:53

Wisła Kraków uhonorowała i zaprezentowała na murawie swojego długoletniego fotografa - Kazka K., który z rąk Macieja Żurawskiego odebrał pamiątkową koszulkę Białej Gwiazdy.

17:50

Zawodników obu drużyn wyprowadzać dziś będą dzieci, które wygrały pierwszą edycję konkursu rysunkowego „Trzy Maskotki Wielkich Miast”, organizowanego wspólnie przez Wisłę, Lechię oraz Śląsk.

17:48

Pewną ciekawostką jest, że piłkarze Lechii po raz pierwszy w historii… udali się do Krakowa na mecz samolotem.

17:45

Statystyki przemawiają na korzyść gospodarzy. Odkąd Lechia wróciła w szeregi Ekstraklasy, oba zespoły mierzyły się ośmiokrotnie. Siedem razy wygrywała Wisła, raz zdołali zwyciężyć biało-zieloni. Bilans bramek to 21:5 na korzyść krakowian.

17:43

W zespole Lechii gra Piotr Brożek, były gracz Białej Gwiazdy. Przed meczem wspominał, że spotkanie to będzie dla niego szczególne - Każdy mecz jest dla mnie ważny, ale gra przeciwko swojej byłej drużynie – to na pewno coś innego.

17:41

Kibicom prezentują się właśnie na murawie siatkarki TS Wisła Kraków.

17:40

Swojego nastawienia przed meczem nie krył szkoleniowiec gdańszczan - Jesteśmy żądni zdobycia kolejnych punktów, które po frajersku uciekły nam w meczu z Piastem Gliwice – stwierdził.

17:37

Pracuję i spokojnie podchodzę do tej całej sytuacji. W trudnych momentach pokazuje się charakter i dlatego ja się nie poddaję. Jestem typem człowieka, który chce wygrywać – mówił przed meczem trener Probierz.

17:34

Oba zespoły zajmują miejsca w dolnej części tabeli i z pewnością dla obu będzie niezwykle ważne, by dziś zwyciężyć przy Reymonta. Wiślacy chcą odkupić winy i zgarnąć trzy punkty. Z kolei lechiści pragną podtrzymać passę wygranych meczów wyjazdowych w lidze.