Piątek, 21 września 2012, godz. 20:30
1 : 1
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
99'

Żadnej z ekip nie udało się rozstrzygnąć losów tego spotkania w drugiej połowie. Nie oznacza to jednak, że sytuacji nie było. Było sporo, ale brakowało wykończenia. Oraz szczęścia. Drugi remis z rzędu Legii i Polonii. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relecja na żywo.

94'

Koronkowa akcja Legii w polu karnym Polonii i strata piłki. Sędzia kończy mecz.

91'

Miroslav Radović chciał trafić piłkę z przewrotki. Nie udało się.

90'

Sędzia dolicza 4 minuty.

90'

Ostatnia zmiana w Legii: Jakub Rzeźniczak zmienia imiennika, Jakuba Wawrzyniaka.

89'

Daniel Gołębiewski na spalonym.

89'

Piłka zaplątała się między nogami Marka Saganowskiego. Ostatecznie złapał ją Mariusz Pawełek.

88'

Mariusz Pawełek broni po strzale Michała Kucharczyka.

87'

A przy strefie trenera faulowany Tomasz Brzyski. Pomoc medyczna miała miejsce bardziej dla statystyk.

86'

Dominik Furman zmienia Jorge Salinasa.

85'

Za krótkie dośrodkowanie Artura Jędrzejczyka z prawej flanki. W tej akcji trochę pomogły plecy arbitra.

85'

5 minut do końca nie licząc tego, co doliczy arbiter. Chyba wykrakałem remis.

84'

Marek Saganowski strzela obok bramki.

84'

Wśród Legionistów rozgrzewają się m.in. Janusz Gol i Dominik Furman. Jan Urban może wprowadzić dwóch zawodników? Może ich i to w tym samym czasie?

82'

Albańczyk zmienia Łukasza Teodorczyka. To ostatnia zmiana Jarosława Bako, który na ławce trenerskiej zastępuje Piotra Stokowca.

82'

Pewne wyjście Dusana Kuciaka do dośrodkowania. Do wejścia szykuje się... Edgar Cani!

80'

Legia coraz bliżej gola! Adam Kokoszka wybija piłkę z linii bramkowej! Mariusz Pawełek faulowany przez skaczącego do piłki zawodnika Legii.

80'

Tuż przed tą zmianą Danijel Ljuboja miał szansę do strzelenia gola. Piłka po rykoszetach wyszła na rzut rożny.

79'

Jak mówilem: Michał Kucharczyk wchodzi w miejsce Jakuba Koseckiego.

78'

A na trybunie północnej kibice Legii palą szalik Polonii. Swoją drogą kto był taki odważny by go wnieść?

78'

Do wejścia szykuje się Michał Kucharczyk. Prawdopodobnie za Jakuba Koseckiego.

77'

Adam Kokoszka ukarany żółtą kartką.

76'

Łukasz Piątek zablokował strzał Danijela Ljuboi. Jakub Kosecki siedzi na boisku i goście wybili piłkę na aut.

76'

Jakub Kosecki wygrał walkę w powietrzu z Jose Isidoro, ale piłka wyszła poza linię końcową. Od bramki Mariusz Pawełek.

74'

Daniel Gołębiewski powinien poćwiczyć dośrodkowania. Od bramki Dusan Kuciak.

73'

Artur Jędrzejczyk bliski gola. Piłka po jego strzale odbiła się od nogi obrońcy Polonii i wylądowala na siatce. Rzut rożny.

72'

Wiele wskazuje na to, że mecz zakończy się 17. remisem historii Derbów Warszawy na poziomie Ekstraklasy. Obym się jednak mylił.

70'

Za Władimera Dwaliszwiliego wchodzi Daniel Gołębiewski

69'

Zrobiło sie gorąco w polu karnym Legii. Piłka przeszła między nogami Inaki Astiza, Paweł Wszołek minął Dusana Kuciaka, ale nie zdołal oddać strzału.

66'

Kolejna centra i znowu piłkę łapie Mariusz Pawelek.

66'

Miroslav Radović faulowany przez Pawła Wszołka. Doping nie milknie nawet na chwilę. Z minuty na minutę nasila się.

66'

Pierwszy strzał Dieme Yahiya. Chyba celowal w konkretnego kibica niż bramkę Legii.

64'

Władimer Dwaliszwili i Paweł Wszołek na spalonym.

62'

Kolejna próba Jorge Salinasa już bliższa powodzenia. Piłka otarła się o poprzeczkę. Strzelał z ok. 20 metrów po podaniu Danijela Ljuboi,

61'

Ajajaj. Kopia akcji z końcówki pierwszej połowy. Poza strzałem Jorge Salinasa, który pozostawia wiele do życzenia.

60'

Uderzenie Danijela Ljuboi z narożnika pola karnego w środek bramki nie sprawił problemów bramkarzowi Polonii.

59'

Poprzeczka ratuje Legię po strzale Łukasza Teodorczyka.

58'

Paragwajczyk posłał idealnie piłkę w ręce Mariusza Pawełka. Nieco spóźniony był Artur Jędrzejczyk.

58'

Dusan Kuciak dalekim wyjściem poza pole karne przerywa akcje Polonii. Jorge Salinas faulowany przez Djordje Cotrę.

55'

Zmiana nie jest potrzebna.

55'

Krótka przerwa w grze. Rozgrzewa się rezerwowy bramkarz Polonii - Dominik Budzyński.

55'

Mariusz Pawełek łapie piłkę.Coś ma jednak z ręką. Wybił futbolówkę na aut i jest konieczna pomoc medyczna.

53'

Kolejny rajd Jakuba Koseckiego. Przyblokowany przez zawodniika Polonii i wolny. Szybkie wznowienie gry i rożny.

51'

Strzał Miroslava Radovicia zablokowany przez Adama Kokoszkę.

51'

Rozgrzewają się rezerwowi obu drużyn. Jeszcze kilka minut i można spodziewać sie zmian.

49'

Danijel Ljuboja na spalonym.

49'

Jorge Salinas faulowany przez Djordje Cotra.

47'

Dwie minuty po wejsciu na boisko żółtą kartkę dostał Jose Isidoro

47'

Kontra Legii. Jakub Kosecki był przytrzymywany za koszulkę, ale szybko się pozbierał. A sędzia przerwał akcję Legii i gwizdnął wolny!

46'

Gwizdek sędziego i drugą połowy zaczęli goście. I mają rzut rożny.

46'

Jedna zmiana w Polonii od początku drugiej połowy. Jose Isidoro w miejsce Adama Pazio.

21:31

Legioniści przy brawach i poloniści przy przeraźliwych gwizdach wychodzą na drugą połowę.

21:27

Niewiele wskazywało, by Polonia strzeliła bramkę za sprawą Władimera Dwaliszwiliego i, tym samym, wyszła na prowadzenie. Jednak Danijel Ljuboja wyrównał po pewnym strzale z rzutu karnego. Jedna z kilku przebojowych akcji Jakuba Koseckiego przerwana faulem i do przerwy mamy remis 1:1. W doliczonym czasie pierwszej połowy Jorge Salinas miał wyborną sytuację by strzelił bramkę. Zabrakło niewiele, jak również "Kosie". A spiker przed chwilą ogłosił, że na trybunach Pepsi Areny jest 26 531 kibiców Legii. No właśnie, tylko Legii - nie ma sympatyków Polonii...

21:20

Kibice Legii na derbach Warszawy bawią się świetnie: Kibice Legii na derbach Warszawy

47'

Piękna akcja Legii na zakończenie pierwszej połowy o mały włos nie przyniosłaby bramki! Jakub Kosecki popędził lewą stronę, zagrał płasko do Jorge Salinasa, a ten minimalnie przestrzelił! Chwilę później sędzia skończył pierwszą połowę.

45'

Sędzia dolicza minutę. Niedokładne podanie Pawła Wszołka w pole karne z lewej strony..

45'

Adam Pazio fauluje i żółta kartka dla obrońcy Polonii.

44'

Paweł Wszołek prawie jak Arjen Robben. Ściął z lewej strony do środka pola karnego i strzelił nad poprzeczką. Do Holendra trochę mu brakuje.

43'

Ładna kontra Poloniii. Zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału jeden z zawodników Polonii i od bramki zacznie bramkarz Legii.

42'

Niedokładne podanie do Łukasza Teodorczyka i od bramki Dusan Kuciak.

42'

Kolejna próba rogala w wykonaniu Jakuba Koseckiego. Gorsze wykonanie niż te sprzed kilku minut.

41'

Władimer Dwaliszwili na spalonym.

41'

Marek Saganowski na spalonym.

40'

W międzyczasie Dmitrije Injac wrócił na murawę. Akcja Polonii nie przyniosła zagrożenia. Dusan Kuciak łapie bezpańską piłkę.

38'

Kolejna składna akcja Legii. Jakub Kosecki chciał "rogalem" zmieścić piłkę w siatce. Niewiele brakowało, a strzeliłby jak w meczu z Rosenborgiem.

37'

Były piłkarz Lecha opuszcza boisko. Powinien jednak na nie wrócić.

37'

Zdaniem sędziego Marek Saganowski fauluje Injaca. Potrzebna jest pomoc medyczna.

36'

Świeca po strzale Władimera Dwaliszwiliego i spokojnie Dusan Kuciak łapie piłkę. Dorde Cotra faulowany przy linii bocznej.

35'

Wolny dla Polonii. Ostro bita piłka w pole karne przez Tomasza Brzyskiego i Inaki Astiz wybija ją na rzut rożny.

32'

Danijel Ljuboja pewnym strzałem pokonuje Mariusza Pawełka. 1:1

32'

Jakub Kosecki podcięty i na "11" piłkę ustawia Ljuboja.

32'

Karny dla Legii!

32'

Adam Pazio wślizgiem wybija piłkę spod nóg Jakuba Koseckiego. Od autu gospodarze.

29'

Strata piłki Daniela Łukasika (poślizgnął się) 30 metrów od własnej bramki, Łukasz Piątek przechwytuje piłkę i podaje na lewo do Tomasza Brzyskiego. Ten w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem podaje na środek pola karnego do Władimera Dwaliszwiliego, który dopełnia formalności.

29'

Gol dla Polonii! Władimer Dwaliszwili

28'

Tak, ale metr-półtora nad poprzeczką.

28'

Danijel Ljuboja ponownie faulowany. Do bramki 30 metrów. Futbolówkę ustawia Serb. Strzał?

26'

Władimer Dwaliszwili zmarnował wyborną sytuację. Z 5 metrów strzelił obok bramki.

25'

Nie udało się lewą stroną, to próba prawą. Piłkę po dośrodkowaniu Artura Jędrzejczyka łapie Mariusz Pawełek.

24'

Ładna akcja Legii. Co prawda centra Jakuba Wawrzyniaka była nieudana, ale w pole karne wbiegł Jakub Kosecki i strzelił ponad spojeniem.

24'

Danijel Ljuboja fauluje Łukasza Piątka.

22'

Strzał Jorge Salinasa z ok. 30 metrów ponad bramką Polonii. Z "piątki" Mariusz Pawełek.

21'

Miękka centra Danijela Ljuboi w pole karne do Jorge Salinasa była za krótka. Paragwajczyka uprzedził obrońca Polonii. Za mocne podanie do Jakuba Koseckiego i piłka w rękach Mariusza Pawełka.

19'

Powalczył w powietrzu Dieme Yahiya i rykoszecie kolejny rzut rożny. Jakub Wawrzyniak i Inaki Astiz zablokowali strzał.

17'

W odpowiedzi Polonia. Dusan Kuciak pewnie łapie piłkę. Po chwili pierwszy korner dla Czarnych Koszul

17'

Danijel Ljuboja zdecydował się na strzał z dystansu i piłka otarła się o boczną siatkę. Mariusz Pawełek miał wszystko pod kontrolą.

16'

Centra Tomasza Brzyskiego i Dusan Kuciak pewnie piąstkuje.

15'

15. minuta zaczęła się od odpalenia rac. Tomasz Brzyski faulowany ok. 10 metrów od narożnika pola karnego.

14'

Łukasz Teodorczyk nie opanował piłki po podaniu ze środka pola. Zmarnowana dobra sytuacja na kontrę. Paweł Wszołek zagarnął piłkę zza linii bocznej. Aut dla Legii.

13'

Jakub Kosecki na spalonym po zgraniu piłki przez Marka Saganowskiego.

11'

Łukasz Piątek z ponad 30 metrów prosto w ręce Dusana Kuciaka. Strzał dla statystyk.

10'

Spóźnine podanie Jakuba Wawrzyniaka przyniosło stratę piłki, ale Jakub Kosecki powalczył z dwoma Polonistami, za co został nagrodzony brawami.

10'

Dieme Yahiya i Jakub Wawrzyniak w walce o piłkę

9'

W odpowiedzi Polonia. Jeden z zawodników Czarnych Koszul chciał wywalczyć rzut rożny. Od bramki Dusan Kuciak.

9'

Groźna akcja Legii. Danijel Ljuboja dostał dokładną piłkę w polu karnym, strzelił i broni bramkarz. Liniowy uniósł chorągiewkę - spalony.

7'

Nieudana akcja Legii. Kontra gości straciła na tempie ponieważ Łukasz Teodorczyk poślizgnął się. Aut dla Legii.

6'

Jorge Salinas ostro potraktowany przez Dieme Yahiyę w kole środkowym. Bez kartki, ale była krótka pogawędka sędziego z zawodnikiem.

5'

Strata Jorge Salinasa na własnej połowie. Centra Tomasza Brzyskiego w pole karne, ale nie sięgnął jej Łukasz Teodorczyk.

3'

Niecelne podanie Jakuba Wawrzyniaka na lewą stronę do Marka Saganowskiego. Aut dla Polonii z własnej połowy.

3'

Ni strzał ni podanie. Piłka po zagraniu Jakuba Wawrzyniaka z lewej strony boiska ląduje na siatce bramki Mariusza Pawełka.

1'

Niecelne podanie Michała Żewłakowa. Przechwyt Łukasza Piątka, ale piłka wychodzi na aut.

1'

Pierwszą połowę zaczęła Legia. Miroslav Radović faulowany w środku pola

20:30

A sektor, który mieli zajmować kibice Polonii, jest pusty. Szkoda, bo byłoby ciekawsze widowisko gdyby był doping z obu stron...

20:28

Sędzia Szymon Marciniak wyprowadza obie jedenastki na murawę! A doping nie ucichł nawet na sekundę.

20:24

Ponad 24 000 kibiców na trybunach Pepsi Areny śpiewa Sen o Warszawie. Jeszcze 5 minut i rozpoczną się Derby Warszawy.

20:20

Niecały kwadrans dzieli nas od pierwszego gwizdka sędziego.

20:15

Przed meczem Legia - PoloniaPrzed meczem Legia - PoloniaPrzed meczem Legia - Polonia

20:01

Z kolei Polonii Warszawa: Dominik Budzyński, Wojciech Szymanek, Edgar Çani, Daniel Gołębiewski, Mateusz Gliński, Isidoro, Siergiej Goliatkin.

20:01

Znamy już podstawowe jedenastki obu drużyn. A na ławce rezerwowych Legii Warszawa są: Wojciech Skaba, Janusz Gol, Marko Šuler, Michał Kucharczyk, Michał Kopczyński, Jakub Rzeźniczak i Dominik Furman.

19:49

Trwa ogłuszający doping i śpiewy na stadionie. A w momencie wejścia na murawę zawodnicy Polonii, momentalnie zaczęły się gwizdy. Wraz z nieprzychynymi przyśpiewkami. Robi sie gorąco. A do meczu ok. 40 minut

19:40

Bilans bramkowy też jest wyraźnie po stronie Wojskowych: 96:59. Jeżeli Legia wygra dzisiaj strzelając minimum 4 gole, to będzie podwójny, jubileuszowy wpis do historii: 25. zwycięstwo i 100 strzelonych bramek! Czy tak będzie? Przekonamy się po ostatnim gwizdku Szymona Marciniaka

19:37

To będą 55. derby Stolicy w Ekstraklasie. Bilans jest dla Legii bardzo korzystny: 24 wygrane (w tym 16 na Łazienkowskiej), 16 remisów i 14 wygranych Polonii.

19:35

Na godzinę przed meczem stadion prezentuje się następująco: Przed Derbami WarszawyPrzed Derbami WarszawyPrzed Derbami Warszawy

19:32

Na ten mecz czekała nie tylko piłkarska Warszawa, ale też Polska. Już za niespełna godzinę, na Pepsi Arenie, Legia podejmie Polonię w 5. kolejce T-Mobile Ekstraklasy.