Niedziela, 16 września 2012, godz. 17:00
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
2 : 2
18:55

Historia lubi się powtarzać - szczególnie w Zabrzu. Rok temu Legia straciła tutaj bramkę w ostatniej minucie i skończyło się 1:1, tym razem zmieniła się tylko ilość bramek. Przez tą porażkę Widzew pozostanie na fotelu lidera, Legia natomiast spadnie na drugie miejsce ze stratą 2 punktów do łódzkiego klubu. Górnik z kolei wciąż bez porażki po czterech kolejkach...

Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

90'

Dawid Piasecki po doliczonych 4 minutach kończy emocjonujące spotkanie!

90'

Genialna akcja Legii, dośrodkowanie Jędrzejczyka do Gola, ten wspaniale obrócił się z piłką i strzelił na bramkę, tym razem świetnym refleksem popisał się Skorupski.

90'

GOOOL! ADAM DANCH PO DOŚRODKOWANIU Z PRAWEJ STRONY ZBIEGŁ NA BLIŻSZY SŁUPEK I POKONAŁ GŁOWĄ KUCIAKA! ZNOWU LEGIA W OSTATNIEJ MINUCIE TRACI W ZABRZU GOLA!

88'

Kontuzjowanego Koseckiego zastępuje Janusz Gol.

87'

Radović uderzył z 19 metrów, ale wprost w ręce Skorupskiego!

85'

Konrad Nowak wchodzi w miejsce najlepszego w Górniku Olkowskiego. Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy.

84'

GOOOL! DOMINIK FURMAN Z 40 METRÓW BARDZO MOCNYM STRZAŁEM POKONUJE SKORUPSKIEGO Z POD LINII BOCZNEJ BOISKA!

82'

GOOOOOOOL! OZIĘBAŁĄ STRZAŁEM GŁOWĄ DOPROWADZA DO REMISU. KUCIAK SIĘ SPÓŹNIŁ Z INTERWENCJĄ I ZDĄŻYŁ TYLKO TRAFIĆ PIĘŚCIĄ W GŁOWĘ STRZELAJĄCEGO OZIĘBAŁY!

77'

Bardzo ładna akcja Legii przerwana przez Bembena, który nabił piłką Wawrzyniaka - od bramki rozpocznie Skorupski.

76'

Wodecki zmienił Iwana.

73'

Gancarczyk dośrodkował z lewej strony, ale został zablokowany przez Jędrzejczyka.

75'

Jędrzejczyk faulowany przy linii środkowej, rzut wolny wykona Żewłakow.

72'

Z 18 metrów uderzał Radović, ale wprost w Skorupskiego.

71'

Milik dośrodkował z prawej strony, ale wspaniale zachował się Inaki Astiz blokując to groźne podanie.

70'

Saganowski zostaje zastąpiony przez Furmana.

69'

Oziębała traci piłkę w pierwszym kontakcie z piłką.

66'

W polu karnym leży Kuciak, który potrzebował interwencji medycznej. Tymczasem zmiana w Górniku. Za Nakoulmę Oziębała.

65'

Radović otrzymuje żółtą kartkę za faul na Nakoulmie.

64'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Bembena i pewnie chwyta piłkę Kuciak.

63'

Słabo widocznego Kucharczyka zastąpił Salinas.

61'

Kuciak raz po raz teraz dobrze interweniujeGórnik Zabrze - Legia Warszawa

61'

Milik próbował z dystansu pokonać Kuciaka, ale Słowak na raty broni ten strzał.

60'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wielkim zamieszaniu Iwan próbował podać prostopadłą piłkę, ale trafił w jednego z obrońców.

60'

Olkowski ładnym zwodem wdarł się w pole karne i uderzył bardzo mocno na bramkę, ale trafił minimalnie obok lewego słupka.

57'

Najpierw Kwiek strzelał z 18 metrów w środek bramki, ale wspaniale interweniował Kuciak. Po chwili dośrodkował Olkowski ale dokładnie w miejsce, w które nie było żadnego z jego partnerów.

55'

Milik faulowany przez Łukasika.

54'

Ljuboja doskonale dograł w pole karne do wbiegającego i co ważniejsze, niekrytego Koseckiego, ale młody Legionista wyraźnie się spalił i fatalnie przestrzelił.

53'

Ładna akcja Legii. Wawrzyniak podał z lewej strony pola karnego do Ljuboi, który piętką przedłużył piłkę w kierunku Saganowskiego. Ten z kolei fatalnie przyjął piłką popełniając szkolny błąd, przez co odebrali mu piłkę obrońcy.

52'

Legia wychodziła kontrą lewą stroną, ale z Radoviciem poradził sobie dobrze Bemben.

51'

Astiz otrzymuje żółta kartkę za faul.

50'

Ładna centra Wawrzyniaka, ale Szeweluchin wybił piłkę głową.

49'

Inteligentne przepuszczenie piłki przez Kwieka, które jednak zmyliło Przybylskiego.

47'

Kucharczyk dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Saganowskiego, ale strzał byłego zawodnika ŁKS pozostawiał wiele do życzenia.

47'

Gancarczyk faulował Kucharczyka na lewej stronie.

46'

Na stratę Olkowskiego stratą odpowiedział Kucharczyk.

46'

46'

Początek drugiej połowy. Od środka Legia.

18:01

Oba zespoły drugą połowę rozpoczną bez zmian.

18:00

Piłkarze wracają już na boisko. Za chwilę Legia rozpocznie drugą połowę.

45'

Dawid Piasecki kończy pierwszą połowę.

45'

Saganowski podał na lewe skrzydło do Koseckiego, który dośrodkował na głowę Radović. Jednak strzał Serba był mocno niecelny.

44'

Żewłakow blokował strzał Kwieka. Po chwili dobijał Przybylski z bardzo daleka, ale brakowało celności.

40'

Ostatnie minuty nie były zbyt ciekawe. Oliwy do ognia dolał jeszcze Nakoulma. W polu karnym Legii ładnie przyjął piłkę klatką piersiową, by po chwili bezmyślnie lekko podać przed siebie zupełnie do nikogo.

38'

Przybylski przez moment zapomniał, że jest na boisku. Tak długo rozglądał się do kogo dośrodkować z prawej strony, że Wawrzyniak bez problemu podszedł do niego i wygarnął mu piłkę z pod nóg.

36'

Nakoulma faulowany przed polem karnym przez Jędrzejczyka. Będzie okazja dla Górnika z wolnego.

37'

Z 20. metrów Kwiek uderzał technicznie nad murem, ale trafił minimalnie obok słupka.

33'

Bardzo odważnie przed polem karnym zachował się Ljuboja. Bez zastanowienia wysunął sobie piłkę i uderzył najmocniej jak tylko potrafi tuż przy słupku, ale po raz kolejny kapitalnie rehabilituje się Skorupski.

30'

Olkowski faulowany i rzut wolny wykonywał Kwiek z 40 metrów. Dośrodkował na głowę Danch, który odegrał do niepilnowago Nakoulmy. Napastnik Górnika za długo przyjmował piłkę i szybko dopadli do niego obrońcy Legii.

28'

Po wrzutce z prawej strony strzał głową w polu karnym oddał Jędrzejczyk, ale piłka przeszła obok dalszego słupka.

28'

Bardzo ciekawą akcję przeprowadzili Saganowski z Koseckim, ale dobrze zachował się Bemben, który nie dał się wyprzedzić przez zdecydowanie młodszego i szybszego Koseckiego.

25'

Ljuboja wbiegł z piłką na lewe skrzydło, skąd odegrał piłkę w kierunku Radovića, który przepuścił piłkę do Kosecki. Skrzydłowy Legii oddał mocny strzał w okienku z 18. metrów, ale kapitalną interwencją popisał się Skorupski.

24'

Bardzo mocny strzał Saganowskiego w polu karnym, ale wcześniej faulował Bembena.

23'

Olkowski świetnie ograł Wawrzyniaka, po czym podał piłkę do Nakoulmy. Ten z kolei przesadził z dryblingiem w polu karnym i stracił piłkę w starciu z obrońcami Legii.

22'

Znowu zawodnicy Górnika przekombinowali przed polem karnym Legii. Kwiek próbował odegrać prostopadłe podanie do Nakoulmy, który ponownie znalazł się na spalonym.

19'

Radović faulował Bembena, który domaga się żółtej kartki dla Serba.

20'

Kibice Górnika gorąco dopingują teraz swój zespół. Stadion Górnika Zabrze przed pierwszym meczem sezonu z Legią Warszawa

19'

Z kolei w Górniku na pochwały zasługuje Olkowski.

17'

Kwiek uderzał z 17 metrów, ale świetnie w bramce zachował się Kuciak. Bardzo dobre zawody rozgrywa Słowak.

16'

Ponownie Nakoulma mógł być bohaterem akcji, ale był tym razem na spalonym.

15'

Nakoulma faulowany w środku pola.

15'

Strzał Saganowskiego zablokowany przez Dancha. Będzie rzut rożny.

13'

Wspaniała akcja zawodników Górnika, Olkowski wdarł się w pole karne podał do Milika, ale obrońcy Legii uprzedzili napastnika Górnika. Do piłki dopadł Nakoulma, wymanewrował wychodzącego z bramki Kuciaka i wycofał piłkę do Kwieka. Ten strzelał z przed pola karnego, ale Kuciak świetnie obronił ten strzał mimo że był w okolicach 11. metra.

10'

Po dośrodkowaniu Milika Kwiek uderzył piłkę ... ręką i nie trafił do bramki. Pomocnik Górnika próbował oszukać sędziego.

9'

Próbował wyjść sam na sam Kosecki, ale dobrze powstrzymał go w indywidualnym pojedynku Danch.

9'

Górnik - LegiaGórnik - Legia

8'

Z lewej strony dośrodkował Milik, ale świetnie zachował się Kuciak.

8'

7'

Atak pozycyjny podopiecznych Adama Nawałki zakończony po niecelnym podaniu Bembena.

6'

Dobry początek w wykonaniu zawodników Legii. Ale trzeba przyznać, że szczęście im dopisuje.

4'

Kosecki dobrze zatańczył w polu karnym i uderzył na bramkę, piłka zablokowana przez obrońcę poszybowała w powietrze i próbował łapać ją Skorupski! Wyślizgnęła mu się jednak z rąk i spadła pod nogi Saganowskiego, który z bliska wpakował ją do bramki. To nie był błąd, to był wielbłąd bramkarza Górnika. Ta bramka obciąża tylko jego konto.

4'

GOOOOOOOOOOOOOOL! MAREK SAGANOWSKI WYPROWADZA LEGIĘ NA PROWADZENIE PO BŁĘDZIE SKORUPSKIEGO!

3'

Na spalonym Nakoulma. Po chwili Żewłakow podawał do Kuciaka, który atakowany przez zawodnika z Burkina Faso o mało nie stracił piłki.

2'

Faul Wawrzyniaka na połowie Górnika.

1'

Od środka zaczęli piłkarze Górnika!

17:00

Zawodnicy już na murawie witają się. Za chwilę rozpoczynamy drugie niedzielne spotkanie 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

17:00

Na meczu zgodnie z zapowiedzią pojawił się selekcjoner, Waldemar Fornalik. Ciekawe kto trafi do jego notesu. A piłkarze już gotowi do rozpoczęcia meczu. Fornalik na meczu Górnik Legia

16:59

Widzew dzięki zwycięstwu z Zagłębiem wyprzedził Legię i awansował na pierwszą pozycję w tabeli. Jeżeli "Legioniści" nie wygrają to mogą zapomnieć o "fotelu lidera".

16:53

Głośnym okrzykiem po raz pierwszy w tym sezonie z Ekstraklasą na własnym boisku przywitała się zabrzańska Torcida. Kibice w Zabrzu spragnieni są dobrego widowiska, wypełnili trybunę do granic możliwości.

16:53

Ławka rezerwowa Górnika Zabrze: Witkowski, Nowak, Wodecki, Oziębała, Telichowski, Barbus, Łuczak. Ławka rezerwowa Legii Warszawa: Skaba, Choto, Gol, Salinas, Suler, Rzeźniczak, Furman.

16:50

Piłkarze zeszli już z rozgrzewki, za dziesięć początek spotkania.

16:50

W całej historii ekstraklasy Górnik wygrał z Legią 40 razy, Legia - 42, a 26 razy kończyło się podziałem punktów. Bilans bramek: 148 - 144.

16:45

- Mecz z Górnikiem będzie z pewnością najtrudniejszym z dotychczas rozegranych w ekstraklasie w tym sezonie. I nie świadczy o tym fakt, że Górnik ma pięć punktów, ale sposób w jaki je zdobył. Są w bardzo dobrej formie i faktycznie czeka nas trudne spotkanie – przyznał na przedmeczowej konferencji prasowej trener Legii, Jan Urban.

16:43

Dziesiątki lat temu rywalizacja Górnika z Legią elektryzowała całą Polskę, ale od kiedy Górnik absolutnie przestał się liczyć w walce o najważniejsze trofea jest to mimo wszystko spotkanie jak każde inne.

16:35

Piłkarze rozgrzewają się już na boisku, wokół murawy plac budowy. Tak będzie jeszcze przez dłuższy czas. Jedyna czynna trybuna już niemal zapełniła się kibicami Górnika. Gości oczywiście nie będzie z powodu remontu. Przed meczem Górnik - LegiaPrzed meczem Górnik - LegiaPrzed meczem Górnik - LegiaPrzed meczem Górnik - LegiaPrzed meczem Górnik - Legia

16:30

Już za pół godziny rozpocznie się pojedynek lidera T-Mobile Ekstraklasy - Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Dzisiejszy mecz miał się odbyć w Sosnowcu, ale w końcu udało się włodarzom klubu przekonać Komisję Ligi by rozegrać to spotkanie w Zabrzu. Na relację z placu budowy gorąco zaprasza Paruyr Tovmasyan.

12:05

Aktywny, a raczej wkur... jest za to Jacek Wiśniewski, były piłkarz Górnika, który przegrał swoją pierwszą walkę w MMA.

Jest szansa, że Wiśnia pojawi się dziś na meczu.