Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
1 : 0
Ruch ChorzówRuch Chorzów
90'

Koniec meczu! Na szczęście to już koniec. A propos szczęścia to Śląsk miał dzisiaj sporo farta, że wygrał to spotkanie. Śląsk - Ruch 1:0.

90'

Arkadiusz Piech dołączył do zacnego grona piłkarzy z żółtą kartką

90'

Fatalne uderzenie Ćwielonga...

90'

Filip Starzyński też zarobił żółtą kartkę

89'

Grzegorz Kuświk w miejsce Łukasza Janoszki

88'

Igor Lewczuk ukarany żółtą kartką

88'

Marcin Malinowski - za faul

87'

Cetnarski uderzył mocno i mimo że wyczuł go Pesković to nie odbił piłki

87'

Goooooool! Mateusz Cetnarski! Śląsk prowadzi 1:0

86'

Karny dla Śląska! Zagranie ręką Kikuta w polu karnym!

84'

Piech zszedł z prawego skrzydła do środka, oddał strzał, a piłka odbiła się od Cetnarskiego i prawie wpadła za kołnierz Kelemenowi. Jednak Słowak czujnie sparował futbolówkę na rzut rożny

81'

Dalibor Stevanović zmieniony przez Mateusza Cetnarskiego

80'

Ćwielong czaił się przed polem karnym Ruchu i tak się zaczaił, że został złapany na wyraźnym spalonym

78'

Dośrodkowanie Zieńczuka i Piech nie trafił czysto w piłkę, która poleciała wysoko w trybuny

77'

Sobota w pole karne i... Pesković już czekał spokojnie na toczącą się piłkę

77'

Tempo znowu padło. Ale kopania...

75'

Ćwielong zastąpił Diaza jako wykonawca rzutów wolnych. Ale jakościowo nie zmieniło się nic. Dośrodkowanie "Pepe" padło łupem gości

73'

Janoszka grał płasko, wzdłuż bramki, szukając Piecha, ale nie znalazł kolegi z zespołu i chorzowianie wywalczyli tylko aut

72'

Johan Voskamp za Cristiana Diaza

71'

Maciej Jankowski za Pavla Sultesa. Czech swojej szansy nie wykorzystał

70'

Elsner do Ćwielonga, ten chciał do Spahicia, ale podał w... auit

69'

Najlepsza okazja dla Ruchu! Piech uciekł obrońcom Śląska i z linii pola karnego uderzył po długim rogu. Piłka przeleciała tuż obok słupka

68'

Z wolnego znowu uderzał Starzyński i znowu w mur. Po chwili jeszcze dobijał, ale niecelnie

67'

Piotr Ćwielong - za zagranie ręką

66'

Rzut wolny z 26. metrów dla Ruchu. Starzyński uderzył w mur, gdzie piłkę ręką odbił Ćwielong. Za chwilę powtórka, tyle że znacznie bliżej bramki Sląska

65'

Rafał Grodzicki - za faul na Piechu

65'

Kopnięty Lewczuk przez Grodzickiego w sytuacji, kiedy obrońca Ruchu wybijał piłkę głową

63'

Po przerwie lepsze spotkanie niż w pierwszej połowie. Przynajmniej celne strzały mam. Kiepskie co prawda, ale są...

61'

Piotr Ćwielong zastąpił Sylwestra Patejuka

61'

Diaz obrócił się z Kikutem na plecach, strzelił jednak za wysoko

60'

Podanie Soboty ze środka pola do... Peskovicia

59'

Piech ożywił grę Ruchu, który coraz częściej gości w okolicach bramki Śląska

58'

Piech zabrał piłkę Jodłowcowi, pomknął do przodu i strzelił nad bramką. Zachowanie Jodłowca w tej sytuacji było niezrozumiałe, bo tak długo zastanawiał się gdzie kopnąć piłkę aż w końcu dziecinnie łatwo ją stracił

57'

Sobota trafił w bramkę! Tyle że jego strzał z narożnika pola karnego spokojnie złapał Pesković. Wcześniej piłka odbił się od nogi Lewczuka

55'

Diaz dośrodkowywał z rzutu wolnego na długi słupek, zgrywał piłkę Elsner, tyle że wprost do rywali

54'

Mamy wreszcie pierwszy celny strzał! Pavel Sultes próbował zaskoczyć Kelemena, ale ten czujny jednak na linii i złapał pilkę

52'

Piech w pierwszej akcji zagrywał wzdłuż bramki, gdzie dobrze ustawiony był Spahić i wybił piłkę w aut

51'

Arkadiusz Piech za Andrzeja Niedzielana. Popularny "Wtorek" wyróżniał się tylko wtedy jak dał się złapać na spalonym

50'

Kowalczyk do... nikogo w pole karne. Piłka potoczyła się za linię końcową

49'

Sobota na przebój chciał wejść w pole karne z lewej strony, daleko nie pobiegł, bo szybko wpadł na Lewczuka i stracił piłkę

47'

Zamieszanie w polu karnym Ruchu. Wszystko zakończyło się na strachu i faulu Grodzickiego na Lewczuku

46'

Obie drużyny bez zmian. Oby poziom meczu się zmienił

46'

Druga połowa rozpoczęta!

17:51

Zapraszamy na klubowego Fan Page'a Ruch Chorzów - Ekstraklasa.net

17:50

Mała statystyka po pierwszej połowie: strzały 6-0 dla Śląska celne 0-0

45'

I wreszcie dobra wiadomość z Wrocławia! Koniec pierwszej połowy - wreszcie

45'

Diaz nie doszedł do piłki, uprzedził go Pesković. Na koniec Argentyńczyk popchnął (ale nie złośliwie) jeszcze Kikuta...

44'

I znowu na spalonym piłkarz gości. Tym razem Niedzielan

43'

Na spalonym Janoszka. Na więcej do tej pory chorzowian w ataku nie stać

41'

Sobota do Stevanovicia, mogło być groźnie, ale środkowy pomocnik Śląska zadowolił się rzutem rożnym, po którym wrocławianie oddali za sprawą Patejuka oddali niecelny strzał

40'

Diaz zagrywał z rożnego na głowę Kaźmierczaka, który strzelił za wysoko

38'

Koszmarne dośrodkowanie Zieńczuka z rzutu wolnego, zatrzymało się na Elsnerze, pierwszym zawodniku jaki stał na linii lotu piłki

36'

Ruch nie istnieje w ofensywie. Zmiany Tomasza Fornalika póki co niczego nie dają chorzowianom

34'

Świetnie interweniował Pesković po niepewnej interwencji Zieńczuk, która źle wybijał piłkę po centrze z narożnika boiska

33'

Strzał Kaźmierczaka z rzutu wolnego prosto z wybiegającego z muru Niedzielana

31'

Zrobiło się przez chwilę gorąco pod bramką Pekovicia. Z autu wrzucał Spahić, piłkę zgrał na piąty metr głową Kaźmierczak, ale tam wybił futbolówkę w trybuny Stawarczyk

29'

Sultes przedzierał się w polu karnym Śląska, ale po interwencji Grodzickiego to zawodnik Ruchu dotknął ostatni piłki i goście nie wywalczyli nawet rzutu rożnego

28'

Słaby mecz we Wrocławiu dwóch słabych drużyn

27'

Patejuk nie chciał być gorszy i dośrodkował z prawej strony za linię końcową boiska. Od bramki Pesković

27'

Diaz centrował z wolnego i klasycznie prosto w ręce bramkarza Ruchu. Tragedia.

25'

Kolejny przerzut w wykonaniu wrocławian, tyle że piłka zagrana przez Kaźmierczaka minęła też adresata, czyli Patejuka

23'

Dośrodkowanie Sultesa z prawej strony, za mocne. Na lewej flance zamykał jeszcze akcję Janoszka, ale dośrodkował beznadziejnie

22'

Jak na razie większą ochotę do gry mają wrocławianie. Im konstruowanie akcji ofensywnych wychodzi znacznie łatwiej niż chorzowianom, którzy stawiają na defensywę. Ruch liczy na kontry i szybkość Niedzielana

20'

Dośrodkowanie Diaza z rzutu rożnego i faulowany Pesković

18'

Dobre wyjście z bramki Kelemena, który na szesnastym metrze uprzedził Niedzielana i spokojnie przejął piłkę

17'

Uderzenie Diaza z siedemnastu metrów zablokowane, a właściwie to piłkarz Śląska sam trafił w nogi Stawarczyka

15'

Patejuk strzelił płasko z dystansu, ale piłka minęła bramkę Ruchu.

12'

Sylwester Patejuk - za faul na Peskoviuciu

11'

Podanie Soboty nad obrońcami Ruchu, ale za mocne, by mógł dojść do piłki Patejuk. Uprzedził go Pesković i ucierpiał przy tej interwencji, bo pomocnik gospodarzy na wślizgu wpadł jeszcze w golkipera z Chorzowa

10'

Ponownie od bramki grę wznowił Pesković, bo wcześniej gospodarze raz jeszcze zagrali długą piłkę do przodu, tak jakby chcieli się jej tylko pozbyć i nie popełnić błędu

8'

We Wrocławiu piłkarzy Ruchu wspiera dość liczna - bo licząca 1300 osób - grupa fanów "Niebieskich"

7'

Lewczuk ruszył odważnie do przodu, ale dobiegł z piłką tylko nieco poza linię boczną i na własnej połowie spokojnie zatrzymali go gospodarze

5'

Centra Spahicia prosto w ręce Peskovicia. Wydawało się, że to będzie łatwa interwencja dla bramkarza Ruchu, a ten nieoczekiwanie wypuścił piłkę i prawie nabił Diaza

4'

Na początek trochę kopaniny z obu stron...

2'

Lewczuk dobrze blokował do końca przy linii bocznej Patejuka i od bramki grę wznowił Pesković

17:01

Początek meczu! Rozpoczęli chorzowianie

16:59

W Śląsku nie mogą dziś zagrać zawieszeni: Mariusz Pawelec, Sebastian Mila, Łukasz Gikiewicz, Rafał Gikiewicz. W Ruchu brakuje kontuzjowanych Gabora Straki i Mindaugasa Panki oraz pauzujących za kartki Żelijko Djokicia i Macieja Sadloka

16:54

Na ławce Śląska debiutuje dzisiaj w roli pierwszego trenera Paweł Barylski, który zastępuje zwolnionego w piątek Oresta Lenczyka. Po drugiej stronie Tomasz Fornalik, który walczy o utrzymanie posady

16:48

Ruch - rezerwowi: Perdijić, Jankowski, Smektała, Kuświk, Piech, Lewiński, Kołodziejsk

16:47

Śląsk - rezerwowi: Żukowski, Mraz, Cetnarski, Voskamp, Ćwielong, Socha, Wasiluk

16:47

Znamy już składy obu drużyn. W Śląsku warto podkreślić, że po zawieszeniu do gry wraca Dalibor Stevanović, a na środku obrony zagra były gracz Ruchu - Rafał Grodzicki. Zaskoczył natomiast szkoleniowiec "Niebieskich", bo wymienił duet napastników, który do tej miał - wydawało się - niezagrożoną pozycję. Arkadiusz Piech i Maciej Jankowski zaczną na ławce, a zastąpią ich Pavel Sultes z Andrzejem Niedzielanem

16:42

Witam i zapraszam na relację live z meczu Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów. Obie drużyny są od początku sezonu w kryzysie i liczą wreszcie na dobry mecz w swoim wykonaniu