Poniedziałek, 27 sierpnia 2012, godz. 18:30
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
0 : 2
lechiaLechia Gdańsk
94'

Koniec! Sędzia zakończył to przeciętne spotkanie. Wygrał zespół skuteczniejszy i bardziej poukładany. Za uwagę dziękuje Szymon Tomaszewski

93'

Strata Frączczaka i goście wychodzą z kontrą. Czterech Lechitów na jednego obrońcę Pogoni. Janukiewicz wybronił pierwszy strzał lecz przy dobitce Surmy był bez szans.

90'

Razack Traore próbował pokonać Janukiewicza z 16. metra, lecz nie trafił w bramkę.

89'

Faul Surmy na linii pola karnego. Edi przy piłce lecz jego dośrodkowanie/strzał zatrzymuje się na obrońcy.,. Zmarnowana doskonała sytuacja dla Pogoni..

87'

Pogoń naciera, a Lechia bardzo groźnie kontratakuje. Razack Traore swoją postawą w meczu przeprosił kibiców za porażkę z Polonią.

85'

Lewandowski zamieszał na lewym skrzydle i wbił piłkę w pole bramkowe. Sytuacje wyjaśnił Pietrowski, który wybił piłkę daleko przed siebie

82'

Ricardinho wyszedł na czystą pozycję i z niewiadomych przyczyn nie trafił nawet w bramkę! Powinno być 0:2!

80'

Trener skowronek stawia wszystko na jedną kartę Djousse za Hricko. Czyli napastnik za obrońcę.

79'

Po rzucie rożnym Edi popisał się efektownym wolejem. Strzał trafił jednak prosto w głowę jednego z obrońców.

79'

Kolejne dośrodkowanie Bonina. Tym razem było bardzo blisko. Aż trzech piłkarzy Pogoni minimalnie minęło się z piłką.

79'

Osamotniony Lewandowski wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Akahoshiego piąstkuje Buchalik

74'

Na boisku zwija się z bólu Edi. Tymczasem Kibice Lechii odpalili race.

74'

Pietrowski wykosił równo z murawą Traore. Zasłużona żółta kartka

72'

Łukasz Surma za Andreu

70'

Tym razem groźnie pod bramką Buchalika. Dośrodkowanie Aki wylądowało na głowie Traore, który jednak przestrzelił.

69'

Groźna akcja Lechii. Na szczęście dla Pogoni do ostatniego podania nie dobiegł Rasiak. Po raz kolejny w tym spotkaniu.

69'

Lewandowski za Kolendowicza

68'

Doskonałe podanie od Ediego dostał Bonin. Mógł być remis a jest piłka wykopana daleko za stadion.

67'

Pogoń cieniuje, a Lechia nie kwapi się z wyprowadzeniem kolejnego ciosu.

65'

Do zmiany szykuje się Lewandowski. Wygląda na to, że zastąpi bohatera niecelnych dośrodkowań

63'

Traore powalczył o piłkę z Buchalikiem, i wywalczył rzut rożny. Ze stałego fragmentu nie wynikło jednak nic groźnego.

62'

I jeszcze raz powtórka z Bonina

61'

Kolejne niecelne dośrodkowanie Bonina, który jest dzisiaj jeźdźcem bez głowy. Żadnego z jego dośrodkowań nie trafiło do celu.

60'

Zasłużona żółta kartka dla Hernaniego, który spóźnił się ze wślizgiem

57'

Zmiana w Lechii. Grzelczak za Machaja

56'

Traore bez problemu zbiegł z prawego skrzydła i nie atakowwany przez nikogo uderzył w lewy dolny róg bramki Janukiewicza

56'

Bramka dla Lechii!! Razack Traore!

54'

Kontratak Lechii przerwany przez obrońców Pogoni i piłka natychmiast powędrowała na prawe skrzydło gdzie był już Bonin. Jego dośrodkowanie bez problemu wyłapał jednak Buchalik.

52'

Akcja za akcję., Najpierw widzieliśmy Maćka Dąbrowskiego w ataku, a następnie Akahoshiego w obronie blokującego strzał z ostrego kąta.

51'

Traore próbował przewrotką z szesnastego metra lecz uderzenie bardzo niecelne.

50'

Mateusz Machaj z dystansu kilka dobrych metrów od bramki Janukiewicza

48'

W końcu składna akcja Portowców. Po wymianie kilku krótkich podań Traore wyłożył piłkę Japończykowi, który uderzył jednak w sam środek bramki Buchalika.

47'

Strzał Akahoshiego z dystansu przeleciał kilkadziesiąt centymetrów nad bramką Lechii.

45'

Lechia rozpoczęła drugą połowę bezpośrednim strzałem na bramkę z połowy boiska.

19:34

W Lechii Ricardinho za Kasprzyckiego

19:33

W Pogoni Akahoshi za Gollę

19:32

Wiemy już, że na boisko oba zespoły wyjdą w zmienionych składach.

19:20

19:19

T-Mobile Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Lechia GdańskT-Mobile Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk

45'

Koniec pierwszej części meczu. Spodziewaliśmy się po tym spotkaniu nieco większej dawki emocji. Obie drużyny miały swoje okazje. Po stronie Lechii razi bierność Rasiaka. W drużynie Portowców zupełnie niewidoczne jest prawe skrzydło. Bonin nie pomaga odciągać obrońców Lechii od Ediego.

42'

Efektowne dośrodkowanie "krzyżakiem" Razacka. Niestety dla Lechii nie wynikło z tego nic groźnego

40'

Traore doskonale uciekł obrońcom Pogoni. Wyłożył piłkę na trzeci metr lecz Grzegorz Rasiak ani myślał biec do tej piłki. Zmarnowana doskonała sytuacja.

38'

Doskonała wrzutka Ediego z lewego skrzydła. Do piłki dopadł Traore, lecz uderzenie głową Senegalczyka minęło bramkę Buchalika

35'

Żółta kartka dla Razacka Traore za faul przed polem karnym. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Ediego nie przyniosło oczekiwanego rezultatu.

33'

Kolejne dośrodkowanie Kolendowicza. Do piłki szczupakiem skakał Golla, lecz minął się z piłką. Chwilę później na czystą pozycję wybiegał szczeciński Traore, lecz obrońcy zablokowali strzał Senegalczyka.

32'

Kontuzjowany Andreu za linią boczną

30'

Faul na Edim na 25. metrze. Do piłki podchodzi Rogalski z Andradiną. Strzał Rogalskiego odbija się od muru i wychodzi na róg.

29'

Fani na szczecińskim młynie zaprezentowali oprawę meczową. Kibice bawią się w najlepsze, a na boisku sporo niedokładności.

27'

Dośrodkowanie Airapetiana ląduje na głowę Razacka, lecz strzał napastnika niecelny.

25'

Chwila spokojniejszej gry obu zespołów.

24'

Edi faulowany na 35. metrze. Dośrodkowanie Brazylijczyka trafiło na głowę Hernaniego lecz strzał obrońcy niecelny.

23'

Groźne dośrodkowanie Kolendowicza wybite przez obrońców Lechii na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry strzał Rogalskiego sprzed pola karnego obok bramki Buchalika

21'

Dośrodkowanie Machaja przecięte przez Janukiewicza.

20'

Traore wzdłuż bramki Lechii, lecz na stanowisku Buchalik

18'

Przepiękne podanie Ediego do Kolendowicza przecięte przez obrońcę Lechii. Mogło być groźnie. W międzyczasie w polu karnym padł Razack Traore, lecz sędzia nie przerwał gry.

16'

Błąd defensywy Portowców i na fantastyczny strzał zdecydował się Razack Traore. Janukiewicz świetnie wyciągnął lecącą pod poprzeczkę piłkę.

15'

Lechia dłużej utrzymuje się przy piłce lecz nie stwarza zagrożenia pod bramką Janukiewicza. Portowcy grając z kontrataku stwarzają więcej zagrożenia.

14'

Ładna akcja Bonina z Edim. Ten Ostatni próbował pokonać Buchalika, lecz jego strzał był zbyt prosty.

12'

Rogalski panu Bogu w okno

10'

Kontra Pogoni zakończona niecelnym strzałem Ediego.

8'

Doskonałe odebranie piłki przez Rogalskiego zapoczątkowało bardzo groźną akcje Pogoni. Piłkę na skrzydło dostał Kolendowicz, który wstrzelił piłkę w pole bramkowe Buchalika. Traore zabrakło kilku centymetrów do pokonania bramkarza Lechii.

7'

Na kontrowersyjnym spalonym atakujący lewym skrzydłem Kolendowicz

6'

Bonin groźnie wbiegał w pole karne mijając bez problemu obronę gości. Popełnił jednak jeden drybling za dużo i stracił piłkę.

4'

Pierwsza groźna akcja Portowców. Pogubili się defensorzy Lechii w wyniku czego doskonałą piłkę przed polem karnym dostał Hricko. Strzał obrońcy obok bramki.

3'

Edi szarżował prawym skrzydłem, lecz piłkę na aut wybił jeden z obrońców Lechii.

2'

Lechia przy piłce. Pierwsze dośrodkowanie kończy się bardzo niecelnym strzałem głową. Janukiewicz od bramki.

1'

Rozpoczynają Portowcy

18:28

Piłkarze już na boisku. Czekamy z niecierpliwością na pierwszy gwizdek sędziego.

18:24

Przed sezonem faworytem byłaby Lechia, lecz po pierwszej kolejce większe szanse daje się Portowcom.

18:24

Doping kibiców niesie się daleko, daleko w miasto. Miejmy nadzieję, że piłkarze dopasują się poziomem gry do jakości dopingu.

18:19

W Szczecinie już teraz trwa prawdziwa wojna na głosy pomiędzy kibicami Lechii i Pogoni. Szykuje się wspaniały doping.

18:18

Trener Lechii Gdańsk Bogusław Kaczmarek zrobił małą rewolucję w składzie. W meczowej 18 zabrakło miejsca między innymi dla Piotra Brożka.

18:16

Trener Skowronek na konferencji po meczu z Zagłębiem zapowiadał, że nie jest zwolennikiem teorii, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Jednak na boisko wybiegnie dziś taka sama jedenastka jak dziesięć dni temu.