3 : 0
Athletic BilbaoAthletic Bilbao
1. połowa2 : 0
23:09

Jedni się cieszą, drudzy płaczą. Finał Ligi Europejskiej Atletico Madryt - Athletic Bilbao Finał Ligi Europejskiej Atletico Madryt - Athletic Bilbao

22:55

Baskowie nie przestają płakać. Zgoła odmienne nastroje panują w Madrycie. Runda honorowa piłkarzy Atletic. Żegnamy się z Ligą Europejską, a za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski.

22:52

Kolumbijczyk drugi raz z rzędu został królem strzelców. Rok temu w barwach FC Porto, dzisiaj - Atletico Madryt.

22:50

Kapitan Atletico, Gabi, wznosi puchar Ligi Europejskiej. Można powiedzieć - Falcao-ligi.

22:49

W tle tej podniosłej chwili hymn Ligi Europejskiej. Czerwono-biali ustawieni za napisem WINNERS czekają na puchar.

22:49

Michel Platini wręcza srebrne medale płaczącym zawodnikom Athletic Bilbao. A wygrani już wchodzą za chwilę wzniosą puchar. Ale najpierw złote medale

22:44

Olbrzymia radość piłkarzy i kibiców Rojiblancos. Za chwilę ceremonia uhonorowania piłkarzy i moment, na który wszyscy czekają - wręczenie pucharu. Dla zespołu ze stolicy Hiszpanii to drugi triumf w historii tych rozgrywek, które liczą... 3 lata. W sezonie 2009/2010 pokonali po dogrywce Fulham.

22:38

Szaleją kibice Atletico... Finał Ligi Europejskiek - triumf Atletico Madryt

płaczą zawodnicy Athletic... Finał Ligi Europejskiek - triumf Atletico Madryt

93'

Koniec! Atletico Madryt zdobywa puchar Ligi Europejskiej!

92'

Alvaro Dominguez zmienia Ardę Turana.

90'

Luis Filipe Kasmirski ucierpiał w starciu z Markelem Susaetą. Żółta kartka dla baskijskiego pomocnika.

89'

Koke zastępuje Diego, strzelca trzeciej bramki.

89'

A na trybunach Campeones, Campenoes.

87'

Piłkarze Athetic chcą strzelić honorową bramkę. Czasu coraz mniej...

87'

Pierwsza(!) zmiana w Atletico: Adrian Lopez przy owacjach opuszcza boisko. W jego miejsce Eduardo Salvio.

83'

Indywidualna akcja Brazylijczyka, przebił się między trzema obrońcami Athletic i posłał piłkę w długi róg, tuż przy słupku bramki Gorki Iraizoy.

83'

Diego i 3:0!

83'

Diego Simeone nie dokonuje żadnej zmiany. A piłkarze Atletico są potwornie zmęczeni.

81'

Markel Susaeta strzela głową, ale piłka mija słupek.

81'

Atletico Madryt będzie grać w "10"... przez chwilę. Poza linią boczna opatrywany jest Arda Turan.

80'

Rajd Muniaína przerwany przed szesnastką Rojiblancos.

79'

Cios za cios! Piłka po strzale Radamela Falcao trafia w słupek!

79'

Thibaut Courtois ratuje Atletico przed stratą bramki!

77'

Efektowna akcja Atletico. Arda Turan chciał podcinką pokonać Gorkę Iraizozę, ale ten stał w bramce, a nie kilka metrów przed nią.

75'

Piłka po strzale Markela Susaety wychodzi na rzut rożny. A był bliski strzelenia kontaktowej bramki.

74'

Gabi prosto w mur.

73'

Ibai Gomez ukarany żółtą kartką.

73'

Szarża Adriana Lopeza przerwana tuż przed polem karnym Athletic. Dogodna sytuacja dla Diego.

72'

Oscar de Marcos przestrzelił w ośmiu metrów! Dostał prezent po niepewnej interwencji Thibaut Courtois.

71'

Na trybunach słychać kibiców czerwono-białych śpiewających hymn Atletico. A Baskowie... modlą się o odwrócenie losów spotkania.

70'

Ibai Gomez strzela z woleja minimalnie nad poprzeczką. Marcelo Bielsa, podobnie jak i fani Bilbao, nie może w to uwierzyć jak piłka nie wpadła do bramki.

69'

Thibaut Courtois pewnie łapie piłkę.

68'

Diego chciał przelobować Gorkę Iraizoza z dystansu. Piłka zeszła mu z nogi,

67'

Ibai Gomez centruje z lewej strony "na" Fernando Llorente, ale napastnik Bilbao uprzedzony przez Mirandę. Rożny.

65'

Atletico ogranicza się do wyprowadzania kontr. Radamel Falcao faulowany przez Markela Susaetę

64'

Kibice Atletico Madryt śpiewają El Viva Espana, co gwizdami skwitowali baskijscy fani.

63'

Żółta kartka dla Fernando Amorebiety za faul.

62'

Fernando Amorebieta wybija pilkę z pola karnego jak najdalej.

61'

Marcelo Bielsa stawia wszystko na jedną kartę: Gaizka Torquero wchodzi w miejsce Andera Herrera.

60'

Andoni Iraola fauluje Luisa Filipe Kasmirskiego.

60'

Markel Susaeta na spalonym.

59'

Fernando Llorente w ostatniej chwili traci piłkę w polu karnym na rzecz Diego Godina.

58'

Inigo Perez strzela i bramkarz Rojiblancos wybija piłkę na korner. Po chwili pewnie piąstkuje.

58'

Rzut wolny dla Athetic Bilbao. Do bramki Thibaut Courtois ponad 30 metrów.

57'

Ander Herrera strzela na wiwat.

55'

Andoni Iraola wywalczył rzut rożny dla Athletic. Arda Turan stał za blisko i dostał piłką w twarz.

55'

Markel Susaeta i Fernando Llorente czekali na podanie w polu karnym Atletico. Piłka poszła... między nimi.

54'

Gabi zza pola karnego strzela w sam środek bramki. Gorka Iraizoz spokojnie łapie piłkę.

52'

Javi Martinez lepszy w pojedynku z Ardą Turanem. Jedna z nielicznych udanych akcji pomocnika Basków.

52'

Arda Turan na minimalnym spalonym. Podawał Diego.

51'

Piłka po dośrodkowaniu Andera Herrery wpada wprost do "koszyczka" Thibaut Courtois.

50'

52 347 - tylu widzów siedzi na trybunach Stadionul Naţional w Bukareszcie

49'

Diego bliski podwyższenia wyniku. W ostatniej chwili został zablokowany.

49'

Piłkarze Bilbao "szukają" podaniami Fernando Llorente. Jak dotąd nie mogą go "odnaleźć".

48'

Arda Turan mocno dośrodkowuje w pole karne, ale nikt nie sięgnął piłki. Od bramki Gorka Iraizoz.

46'

...Inigo Perez za Andera Iturraspe.

46'

Wspomniane zmiany: Itai Gomez zmienia Jona Aurtenetxe...

46'

Muniaín popędził i prawą stroną i obrońca Atletico wybija piłkę na rzut rożny... tuż obok słupka własnej bramki

21:49

Obie druzyny już wychodzą na boisko. Marcelo Bielsa reaguje niemal natychmiast - 2 zmiany od początku drugiej połowy.

21:48

Kibice "Lwów" ciągle wierzą. Athletic odmieni losy meczu w drugiej połowie? Finał Ligi Europejskiej Atletico Madryt - Athletic Bilbao

21:48

Na meczu jest oczywiście Michel Platini, oglądający mecz w towarzystwie hiszpańskiego następcy tronu, księcia Filipa. Finał Ligi Europejskiej Atletico Madryt - Athletic Bilbao

21:43

Piękny stadion w Bukareszcie gości dziś finał Ligi Europejskiej. Ciekawe kiedy doczekamy się takiego meczu w Polsce... Finał Ligi Europejskiej Atletico Madryt - Athletic Bilbao

21:42

Bohater pierwszej połowy Finał Ligi Europejskiej Atletico Madryt - Athletic Bilbao

21:39

Pierwsza połowa bez wątpienia na miarę finału. Dużo akcji, szybkie tempo i piękne bramki Radamela Falcao dopełniają dzieła. Athletic utrzymuje się długo przy piłce, a Rojiblancos wyprowadzają groźne kontry. Kolumbijskie żądło dało o sobie znać w 7' i 34'. Aby druga połowa była równie emocjonująca...

48'

Wolfgang Stark kończy pierwszą połowę finału Ligi Europejskiej. Atletico Madryt po dwóch bramkach Radamela Falcao prowadzi z Athletic Bilbao.

47'

Rożny dla Bilbao. Pilka mija wszystkich zawodników w polu karnym Atletico. Ponowna centra w wykonaniu Andera Iturraspy nieudana.

46'

Radamel Falcao połasił się na trzecią bramkę. "Złamał" akcję do środka pola karnego. Pilka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

45'

Bardzo dobre piąstkowanie Thibaut Courtois po centrze z prawej strony.

44'

Gorka Iraizoz uprzedzony przy dośrodkowaniu przez zawodnika Atletico, ale sędzia dopatrzył się przewinienia i od wolnego Baskowie.

43'

Luis Felipe Kasmirski faulowany przez Markela Susaetę.

42'

Kibice drużyny z Madrytu powoli zaczynają świętowanie. Nie za wcześnie?

42'

Rzut rożny dla Atletico Madryt.

42'

Gorka Iraizoz ucierpiał w starciu z Radamela Falcao. Bramkarz Bilbao przez chwilę nie podnosił się z murawy. Może grać dalej.

41'

Ander Herrera strzela z linii "szesnastki" zbyt słabo, by pokonać Thibaut Courtois.

40'

Arda Turan faulowany.

38'

Bardzo złe dośrodkowanie. Kontra Atletico przerwana przed kołem środkowym.

38'

Kolejny rzut wolny dla Bilbao. Tym razem w okolicach narożnika pola karnego przeciwnika.

37'

Rzut wolny dla Bilbao przed własnym polem karnym.

34'

Kolumbijczyk na piątym metrze ograł Jona Aurtenetxe i silnym uderzeniem pod poprzeczkę strzela swoją drugą bramkę w tym meczu

34'

Radamel Falcao 2:0 Athletic Bilbao!

34'

Juanfran faulowany przez Javi Martínez ok. 30 m od bramki.

33'

Dla Athletic nie ma straconych piłkek. Gabi fauluje w środku boiska

31'

Posiadanie piłki: 36% - 64%

30'

Ander Iturraspe jak profesor powstrzymuje rajd Radamela Falcao. Pomocnik Bilbao wyprowadza kontrę; piłka dośrodkowana z prawej strony boiska pada łupem Thibaut Courtois.

30'

Spotkanie toczone w bardzo szybkim tempie. Oby piłkarzom starczyło sił w drugiej połowie.

28'

Oscar De Marcos wypychany przez przeciwnika poza linię boczną. Liczył na rzut rożny, ale zdaniem sędziego od bramki zacznie Thibaut Courtois.

26'

Spóźnony wślizg Radamela Falcao powoduje ukaraniem go żółtym kartonikiem.

25'

Jeden z Basków pada w polu karnym Atletico Madryt. Dyskusyjna sytuacja, sędzia mógł podyktować rzut karny,

25'

Muniaín strzela i Thibaut Courtois wybija piłkę przed siebie. Pomocnik Athletic nie zdążył z dobitką.

25'

Diego strzela, piłka odbiła się od zawodnika w murze i wyszła na rzut rożny. Centrę pewnia łapie Gorka Iraizoz.

22'

Żółta kartka dla Andera Herrery.

22'

Baskowie zamknęli przeciwnika w hokejowym zamku. Błyskawiczna kontra i Atletico i mamy wolny przed polem karnym graczy z Bilbao.

20'

Mecz na chwilę przerwany - jeden z kibiców wbiegł na murawę. Po chwili w asyście stewardów opuszcza boisko i sędzia wnawia grę.

20'

Fernando Llorente przed wielką szaną na doprowadzenie do remisu. Piłka po uderzeniu z woleja mija słupek.

18'

Kontra Aletico przerwana faulem w środku pola. Jednak szybkie wznowienie gry pozwoliło kontynuować grę. Gracze z Bilbao tym razem odebrali piłkę.

16'

Przez kilka minut piłka nie opuszczała połowy Atletico, ale Baskowie nie oddali do tej pory żadnego strzału na bramkę.

16'

Z dużej chmury mały deszcz. Bez zagrożenia pod bramką Thibaut Courtois.

16'

Muniaín nie przejął piłki w polu karnym Atletico. Diego Godin wybija piłkę na rzut rożny.

14'

Fernando Amorebieta podaje za plecy Muniaína. Powoli Bilbao "wchodzi" w mecz.

13'

Fernando Llorente fauluje w walce o górną piłkę przed polem karnym zespołu z Madrytu.

11'

A dla Radamela Falcao to jedenasta bramka w tej edycji LE, co czyni go liderem klasyfikacji strzelców.

11'

Wolny dla Bilbao. Dokładna centra na piąty metr do Fernando Llorente, a ten przetrzymywany za koszulkę strzela obok bramki Atletico.

9'

Fernando Llorente na spalonym.

7'

Mimo dwóch zawodników przed sobą Kolumbijczyk pięknie przymierzył technicznym strzałem w długi róg i Gorka Iraizoz musi wyciągać piłkę z siatki!

7'

Kapitalny gol Radamela Falcao!

6'

Adrian Lopez w dziecinny sposób minął Jon Aurtenetxe. Wbiegł w pole karne, ale jego zagranie zablokowane.

6'

Szybka gra Bilbao z pierwszej piłki pozwoliła przenieść ciężar gry pod bramkę przeciwnika. Fernando Llorente uprzedzony, nie doszedł do dośrodkowania z prawej strony.

4'

Wolny dla Atletico Madryt. Diego centruje, ale faul w polu karnym i zacznie bramkarz Bilbao

3'

Przerzut Jona Aurtenetxe przez połowę boiska niedokładny i kontra "gospodarzy" zakończona niecelnym strzałem

1'

Pierwsza akcja Radamela Falcao przerwana przed polem karnym Atletico.

20:46

Gwizdek sędziego Wolfganga Starka i ze środka rozpoczyna Athletic Bilbao, który zagra w zielonych strojach.

20:43

Obie drużyny już na murawie. Jeszcze hymn Ligi Europejskiej, losowanie stron i początek meczu finałowego Ligi Europejskiej!

20:40

Stadionul Naţional w Bukareszcie jest zapełniony niemal do ostatniego miejsca. Na boisku taneczny popis rumuńskich tancerek i tancerzy. Obyśmy byli świadkami równie widowiskowej gry obu drużyn, które za chwilę wyjdą z szatni.

20:39

Doping już jest gorący! Kibice przed finałem Ligi Europejskiej w Bukareszcie: Atletico Madryt - Athletic Bilbao

20:31

Miał być hiszpański finał w Lidze Mistrzów, a jest „tylko” w Lidze Europejskiej. Ale to nie oznacza braku emocji w tym meczu. Atletico ma niemal pewny udział w przyszłorocznej edycji LE, lecz nie jest bez szans w walce o eliminacje Champions League. Z kolei Athletic może sięgnąć po... dublet. Zagra jeszcze w finale Pucharu Hiszpanii z FC Barceloną (26 maja). Relację live z meczu Atletico Madryt – Athletic Bilbao poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.

19:52

Ławka rezerwowych Atletico: Sergio Asenjo, Antonio López, Álvaro Domínguez, Paulo Assunção, Koke, Salvio, Pedro Martín

19:52

Ławka rezerwowych Athletic: Raúl, San José, Ekiza, Íñigo Pérez, Toquero, Gabilondo, Ibai Gómez

19:51

Znamy już składy obu zespołów. Czas na zmienników.

19:25

Kibice Atlhetic Bilbao przed finałem Ligi Europejskiej na ulicach Bukaresztu. Do finału już tylko nieco ponad godzinę. Zapraszamy na relację LIVE!

Kibice Atlhetic Bilbao przed finałem Ligi Europejskiej w BukareszcieKibice Atlhetic Bilbao przed finałem Ligi Europejskiej w Bukareszcie