Polska U-17Wiki
1 : 0
WikipediaBelgia U17
80'

Koniec! Polska wygrywa w meczu inaugurjącym mistrzostwa Europy do lat 17 z drużyną narodową Belgii 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 64. minucie meczu Mariusz Stępiński. Zawodnikiem meczu naszym zdaniem zostaje Oskar Pogorzelec. Następny mecz piłkarze Marcina Dorny rozegrają już 7 maja o godzinie 20:15, a ich przeciwnikiem będzie drużyna gospodarzy - Słowenia, która już dzisiaj również o godzinie 20:15 zmierzy się z reprezentacją Holandii. Za uwagę dziękuje Kamil Kusier! Zapraszamy do śledzenia portalu Ekstraklasa.net!

80'

Żółtą kartkę ogląda Frederik Spruyt za faul na Łukaszu Żegleniu.

80'

Cztery minuty potrwa jeszcze spotkanie pomiędzy Polską, a Belgią. A tymczasem trener Marcin Dorna dokonuje trzeciej zmiany. W miejsce Rafała Włodarczyka na placu gry pojawia się Łukasz Żegleń.

79'

Rzut wolny dla Belgów. Dośrodkowanie Deni Milosevicia, piłka odbija się od dwóch piłkarzy w polu karnym i wpada w ręce Oskara Pogorzelca.

78'

Mariusz Stępiński fauluje Frederika Spruyta, po chwili Sebastian Rudol również dopuszcza się przewiniena na Eriveltonie. Sędzia uspokaja i upomina Polaków. Dwie minuty do końca meczu.

77'

Prostopadłe zagranie Dariusza Dormelli w kierunku Mariusza Stępińskiego i zdaniem arbitra napastnik Widzewa Łódź i reprezentacji Polski znajdował się na pozycji spalony.

76'

Patryk Stępiński w asyście lekarzy opuszcza boisko. Oby nie była to żadna poważna kontuzja polskiego obrońcy. Po chwili strzał Piotra Azikiewicza przechodzi dobre kilka matrów nad murem i nad bramką strzeżoną przez Lucasa Pirarda.

75'

Deni Milosevic mija trójkę Polaków w polu karnym, wykłada piłkę Pieterowi Gerkensowi i brawo Gracjan Horoszkiewicz. Kapitan reprezentacji wybija piłkę i uspokaja grę w lini defensywnej kadry Polski. To była świetna okazja na zdobycie bramki przez zespół Belgii.

74'

Szansa dla Belgów. Piłkę na piątym metrze otrzymuje Erivelton, ale ponownie dobrze Oskar Pogorzelec, który wyrasta na bohatera dzisiejszego spotkania.

73'

Druga zmiana w reprezentacji Polski. W miejsce Vincenta Rabiegi na placu gry pojawia się Piotr Azikiewicz.

72'

Dobra indywidualna akcja Igora Łasickiego. Lewy obrońca reprezentacji Polski mija aż pięciu rywali. Wpada w pole karne i dopiero Ali Yasar ofiarnym wślizgiem powstrzymuje szarżę Polaka.

68'

Jeden z zawodników Belgii opuszcza boisko na noszach i Polacy prawdopodobnie do końca spotkania będą grali w przewadze jednego zawodnika, bowiem Belgowie wykorzystali już limit zmian.

66'

Przerwa w grze. Pomocy lekarza potrzebuje dwóch zawodników reprezentacji Belgii.

64'

GGGGGGGGGOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!!! Mariusz Stępiński i Polska prowadzi z reprezentacją Belgii 1-0. Świetny przechwyt Dariusza Formelli, który odbiera piłkę obrońcom Belgii. Pomocnik Arki Gdynia podaje do napastnika Widzewa Łódź, ten ogrywa w polu karnym Ali Yasara i wyprowadza reprezentację Polski na prowadzenie. Polska U17 - Belgia U17 1-0.

62'

Ostatnia zmiana w zespole Belgii. W miejsce ukaranego żółtą kartką Jorena Dehonda do gry wysłany zostaje Muhammed Mert.

60'

Joren Dehond ogląda żółtą kartkę za faul na Vincencie Rabiedze.

59'

Druga zmiana w zespole Belgii. Posiadający włoskie korzenie Anthony Rivituso zastępuje na placu gry Sebastiena Locigno.

57'

Próba kombinacyjnego rozegrania rzutu wolnego przez Karola Linetty i piłkę przejmuje reprezentacja Belgii.

55'

Zmiana również w reprezentacji Polski. W miejsce Karola Żwira, trener Marcin Dorna do gry posyła napastnika Arki Gdynia - Dariusza Formellę.

53'

Cudowna interwencja Oskara Pogorzelca, który broni strzał sprzed pola karnego wprowadzonego przed chwilą Paula da silvy Eriveltona.

52'

Boisko opuszcza Siebe Schrijvers, zaś w jego miejsce na placu gry pojawia się Erivelton.

50'

Dobre prostopadłe podanie Sebastiana Rudola do Karola Żwira, ten wpada w pole karne i minimalnie myli się przenosząc piłkę nad bramką. Po chwili kontratak Belgii. Piłke w pole karne Polski posyła Ali Yasar, ale strzał głową Siebe Schrijversa przechodzi nad bramką strzeżoną przerz Oskara Pogorzelca.

48'

Bardzo dobre podanie Vincenta Rabiegi w kierunku Mariusza Stępińskiego, ale napastnik reprezentacji Polski nie był w stanie opanować piłki i to Belgowie wznowią grę od rzutu z autu.

46'

Polacy spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska, licząc na błąd rywala, a także na możliwość przeprowadzenia szybkiego kontrataku.

44'

Patryk Stępiński fauluje Jorena Dehonda, zaś sędzia upomina obrońcę łódzkiego Widzewa.

43'

Fantastyczna interwencja Lucasa Pirarda po strzale Karola Linetty sprzed pola karnego. To mogła być bramka!

41'

Zaczynamy drugą połowę spotkania! W obydwu drużynach bez zmian. Polska U17 - Belgia U17 0-0.

40'

Koniec pierwszej części spotkania. Polska - Belgia 0-0. Wracamy za piętnaście minut!

40'

Z prawej strony boiska dośrodkowuje Corentin Flore, piłkę na szóstym metrze dopada Tuur Dierckx i....nie trafia w bramkę. Ależ szczęście mieli polscy reprezentanci!

40'

Żółta kartka dla Adriana Cierpki, zaś sędzia przedłuża pierwszą część spotkania o jedną minutę.

38'

Dobry strzał z rzutu wolnego Karola Linetty, ale piłka trafia wprost w ręce dobrze ustawionego Lucasa Pirarda.

36'

Kolejna szansa dla reprezentacji Belgii. Piłkę na piątym metrze otrzymuje Siebe Schrijvers i na szczęście dla naszej reprezentacji napastnik Racingu nie trafia w bramkę.

34'

Tuur Dierckx i fantastyczna interwencja Oskara Pogorzelca! Brawo Polacy.

32'

Mariusz Stępiński wpada w pole karne Belgów mija jednego z obrońców i tylko przytomna interwencja Frederika Spruyta ratuje Belgów przed utratą gola, bowiem obrońca KRC Genk wybija piłkę, która zmierzała już do pustej bramki.

31'

Żółta kartka dla Karola Żwira, który tak jak kilkanaście minut wcześniej Tuur Dierckx próbował wymusić rzut karny.

29'

Indywidualna akcja Karola Żwira, jednak pomocnik Stomilu Olsztyn w starciu z rówieśnikami z Belgii stracił piłkę.

27'

Zbyt mocne podanie Łasickiego w kierunku Rabiegi i grę od własnej bramki wznowi Pirard.

25'

Faul Cierpki na Dendonckerze i sędzia upomina pomocnika reprezentacji Polski.

23'

Strzał z dystansu Rafała Włodarczyka przechodzi wysoko ponad bramką Lucasa Pirarda.

21'

Nasiąknięta wodą murawa zmusza co chwilę piłkarzy reprezentacji Polski do gry górą, jednak w momencie ataku Mariusz Stępiński jest osamotniony w rezultacie czego większość górnych piłek kierowanych do napastnika Widzewa Łódź przejmują obrońcy reprezentacji Belgii.

19'

Uderzenie sprzed pola karnego Milosevica broni Pogorzelec.

18'

Świetne uderzenie Sebastiana Rudola i jeszcze lepsza interwencja Lucasa Pirarda. Po chwili rzut rożny wykorzystuje Karol Linetty i po raz kolejny jest to dośrodkowanie niecelne.

16'

Joren Dehond wychodzi do sytuacji sam na sam z bramkarzem reprezentacji Polski i tylko dobra interwencja powracającego Gracjana Horoszkiewicza pozwoliła zażegnać niebezpieczeństwo pod polską bramką.

15'

Tuur Dierckx ogrywa Patryka Stępińskiego, Gracjan Horoszkiewicz się potyka i tylko świetna interwencja Oskara Pogorzelca pozwala Polsce zachować czyste konto.

14'

Warto to odnotować - na strojach firmy Nike reprezentacji Polski do lat 17 - jest godło Polski - na sercu - a nie tak jak w przypadku dorosłej kadry na środku koszulki. Brakuje za to - przestrzennego godła - tj. loga PZPN.

12'

Tuur Dierckx ogląda żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.

9'

Kolejna bardzo dobra akcja piłkarzy Polski z pierwszej piłki i dopiero przytomna interwencja Ali Yasar powstrzymuje atak biało - czerwonych.

7'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Karola Linetty nie dochodzi do kolegów z drużyny i tylko szczęście ratuje Polaków przed wyprowadzeniem kontrataktu przez zespół Belgii.

6'

Grę utrudnia stojąca na murawie woda. Na szczęście od nieco ponad godziny w Lendavie już nie pada, co powinno ułatwić grę reprezentantom Polski.

5'

Sędzia upomina Mariusza Stępińskiego, który fauluje Pietera Gerkensa w środkowej strefie boiska.

3'

Kontratak Belgów, jednak piłkę przerzuconą na lewą stronę boiska nie był w stanie opanować Joren Dehond i ta padła łupem Gracjana Horoszkiewicza, który jest kapitanem reprezentacji Polski.

2'

Świetna akcja prawą stroną boiska Karola Linetty, którego dopiero faulem powstrzymuje Sébastien Locigno.

1'

Zaczynamy! Mistrzostwa Europy do lat 17! Polska - Belgia! Niech zwycięży lepszy.

13:57

Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewa na stadionie w Słowenii. Kadrowicze Franciszka Smudy powinni uczyć się od młodych polskich piłkarzy i sztabu szkoleniowiego, że hymn Polski - się śpiewa!

13:54

Piłkarze obydwu drużyn już na murawie stadionu w Lendavie. Za chwilę początek meczu otwarcia mistrzostw Europy do lat 17. Polska - Belgia, kto Waszym zdaniem zwycięży? Czekamy na Wasze typy w komentarzach!

13:40

Już za dwadzieścia minut rozpocznie się pierwsze spotkanie tegorocznych mistrzostw Europy do lat 17, w których to reprezentacja Polski prowadzona przez Marcina Dornę zmierzy się z rówieśnikami w Belgii. Oprócz kontuzjowanego Aleksandra Jagiełło i Lukasa Klemenza, u którego wykryto wadę serca zespół kadry Polski wydaje się być w optymalnym zestawieniu. Czy jednak najlepsi polscy piłkarze w swojej kategorii sprostają wyzwaniu i pokonają Belgów? Przekonamy się już za dwadzieścia minut. Polska U17 - Belgia U17 - Zapraszamy na relację live z Ekstraklasa.net!