Środa, 11 kwietnia 2012, godz. 18:30
2 : 1
Arka GdyniaArka Gdynia
90'

Koniec spotkania! Legia Warszawa awansuje do finału Pucharu Polski i 24 kwietnia w Kielcach zmierzy z Ruchem Chorzów, który w dniu wczorajszym po rzutach karnych pokonał Wisłę Kraków. Bramki w dzisiejszym meczu strzelali Nacho Novo oraz Janusz Gol dla Legii, a także Piotr Kuklis dla Arki. Drużynie z Gdyni gratulujemy dojścia do półfinału i tak jak brzmi nazwa naszego portalu tak życzymy powodzenia w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Za uwagę dziękuje Kamil Kusier. Zapraszamy do śledzenia relacji z meczu Borussi Dortmund z Bayernem Monachium. W składzie BVB trzech Polaków!

90'

Piotr Kuklis i Bartosz Flis wychodzą na sytuację sam na sam z Dusanem Kuciakiem, jednak strzelec jedynej bramki dla Arki zamiast podawać zdecydował się na strzał, co okazało się błędną decyzją. W ataku Legia.

89'

Sędzia Paweł Gil przedłuża drugą część meczu o cztery minuty.

89'

Bliski zdobycia bramki była Arka, jednak strzał Radosława Pruchnika przechodzi tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka.

88'

GGGOOOLLL!!! Legia Warszawa prowadzi z Arką Gdynia 2-1. Piłkę w pole karne dośrodkował Nacho Novo, do piłki doszedł Michał Żyro zgrał futbolówkę, zaś Janusz Gol mając przed sobą jedynie pustą bramkę dopełnił formalności. Legia Warszawa - Arka Gdynia 2-1.

85'

Omar Jarun ogląda żółtą kartkę za zagranie piłki ręką w polu karnym Legii.

82'

Janusz Gol strzela z dystansu i tylko dobra interwencja Macieja Szlagi ratuje Arkę przed utratą bramki.

81'

Arka przeważa, Arka szuka gry, Arka chce wygrać z Legią Warszawa. Zapowiada się na na prawdę ciekawą końcówkę spotkania. Podanie Pruchnika w kierunku Radzewicza okazuje się zbyt mocne i piłka trafia do Kuciaka, który dalekim wykopem uruchamia Żyrę, a ten traci piłkę.

80'

Dziesięć minut plus to co do doliczy sędzia Paweł Gil pozostało Arce, aby powalczyć w Warszawie o dogrywkę, lub może nawet o awans do finału Pucharu Polski.

79'

Dobra akcja Marcinów w Arce - Radzewicza i Bochenka, którzy ostatecznie wywalczają dla swojego zespołu rzut rożny, z którego pożytku Arka już jednak nie ma.

77'

Po raz kolejny kiedy przy piłce jest Arka na boisku pojawia się druga piłka w rezultacie czego sędzia zatrzymuje na moment spotkanie.

76'

Dobra akcja Charlesa Nwaogu prawą stroną boiska, który w ataku przeciwko Legii był niestety osamotniony i piłkę przejmuje Jakub Wawrzyniak.

74'

Moment słabszej gry Legii, która nieporadnie rozgrywa piłkę w obrębie pola karnego Arki nie mając pomysłu na skuteczny atak.

72'

Arka wciąga Legię na własną połowę boiska nastawiając się na kontratak, który już raz w tym meczu bramkę żółto-niebieskim przyniósł.

70'

Wypożyczony z Ruchu Chorzów Bartosz Flis zastępuje na placu gry Jakuba Kowalskiego. Trener Petr Nemec stawia wszystko na jedną kartkę. Arka powalczy jeszcze o awans do finału Pucharu Polski.

67'

Dobre wyjście do prostopadłej piłki Charlesa Nwaogu, ale szybszy od napastnika Arki był Artur Jędrzejczyk, który przejął piłkę i wyprowadził kontratak swojej drużyny. Do gry prawemu obrońcy Legii pojawił się Danijel Ljuboja, który minąwszy Bochenka dośrodkował w pole karne gdynian i tylko przytomna interwencja Omara Jaruna pozwoliła Arce powstrzymać Nacho Novo przed strzeleniem drugiej bramki.

65'

Druga zmiana w zespole Arki. W miejsce Piotra Tomasika, Petr Nemec posyła Marcina Radzewicza.

64'

Ostatnia zmiana w zespole Legii. Za Ismaela Blanco na boisku pojawia się Danijel Ljuboja.

63'

Pierwsza zmiana w zespole Arki. Plac gry opuszcza mający za sobą grę w Legii - Tomasz Jarzębowski, zaś w jego miejsce na boisku pojawia się Radosław Pruchnik.

62'

Artur Jędrzejczyk powraca już na boisko. Zaś do zmiany w zespole Legii przygotowany jest Danjel Ljuboja.

61'

Grająca w dziesiątkę Legia w ataku. Rzeźniczak dośrodkowuje w pole karne Arki, do piłki dochodzi Blanco, ale skutecznie strzał Argentyńczyka blokują obrońcy Arki.

59'

Piotr Kasperkiewicz ogląda żółtą kartkę za uderzenie Artura Jędrzejczyka łokciem w głowę, który za linią boczną boiska zszywany będzie miał łuk brwiowy.

57'

Przewagę zyskała Arka, która szukać będzie w drugiej części spotkania szans na zdobycie jeszcze jednej bramki w rezultacie czego doprowadzając do wyrównania w dwumeczu.

55'

Kibice Legii Warszawa zaprzestali dopingować swoją drużynę na chwilę pozdrawiając ochroniarzy, a także policję dodając przy tym "Piłka nożna dla kibiców"....

54'

Wychowanek Świtu Nowy Dwór opuszcza na noszach boisko po tym jak w starciu z Wallace Benevente padł na murawę. W miejsce Kucharczyka na placu gry pojawia się Miroslav Radović.

52'

Przerwa w grze. Na murawie Pepsi Arena opatrywany jest Michał Kucharczyk, zaś fani Arki.... opuszczają zajmowany przez siebie sektor.

52'

GGGOOOLLL!!!! Arka Gdynia doprowadza do remisu. Dośrodkowanie z prawej strony boiska Kowalskiego przedłuża Nwaogu. Do piłki dochodzi Piotr Kuklis i Legia Warszawa - Arka Gdynia już 1-1.

51'

Dośrodkowanie Jędrzejczyka pada łupem Szlagi, zaś na trybunach słychać tylko i wyłącznie kibiców Arki. Kontratak Arki.

50'

Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu Arki, zaś fani z Gdyni śpiewają, że "Trójmiasto do nas należy...".

49'

Dośrodkowanie Tomasika przeradza się w techniczny strzał i Dusan Kuciak z najwyższym trudem wybija piłkę w bok boiska. Świetna okazja Arki na zdobycie bramki!

47'

Dobre podanie Krajanowskiego do Nwaogu, jednak zdaniem arbitra Nigeryjczyk w momencie podania znajdował się na pozycji spalony.

47'

46'

Zaczynamy drugą część spotkania pomiędzy Legią Warszawa, a Arką Gdynia. Z wyjątkiem wymuszonej w pierwszej połowie zmiany Michała Żewłakowa w składach obydwu drużyn bez zmian.

19:33

Piłkarze Arki i Legii pojawiają się już na murawie Pepsi Arena. Za moment rozpoczęcie drugiej połowy meczu Legia Warszawa - Arka Gdynia 1-0.

45'

Koniec pierwszej części spotkania. Arka Gdynia przegrywa w Warszawie z Legią Warszawa 0-1. Jedyną bramkę w 23. minucie meczu zdobył Nacho Novo, który na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy meczu w skutek zdobycia żółtej kartki wyeliminował się z możliwości zagrania w meczu finałowym. Z kim 24 kwietnia w Kielcach zmierzy się Ruch Chorzów? Przekonamy się już za niespełna godzinę. Wracamy za piętnaście minut! Legia Warszawa - Arka Gdynia 1-0.

44'

Nacho Novo ogląda żółtą kartkę za zagranie ręką. W przypadku awansu Legii do finału, Hiszpan w meczu z Ruchem Chorzów już nie zagra.

42'

Świetne rozegranie piłki przez zawodników Legii i tylko centymetry ratują Arkę przed utratą bramki po uderzeniu Rzeźniczaka.

41'

Legia-Arka Na stadionie jest około 15 tysięcy sympatyków Legii. Sektor gości zapełniony mniej więcej w połowie, co daje około 600 osób.

41'

Najlepsza okazja Arki Gdynia w tym meczu! Jakub Kowalski dośrodkowuje piłkę z prawej strony boiska w kierunku Charlesa Nwaogu. Napastnika Arki uprzedza jednak Jędrzejczyk, który tylko dzięki szczęściu nie skierował piłki do własnej siatki. Moment później piłkę po rzucie rożnym wykonywanym przez Kowalskiego łapie Kuciak.

39'

Chwilowa cisza kibiców Legii Warszawa na trybunach, dzięki czemu o swojej obecności głośnym okrzykiem "Arka Gdynia!" przypomnieli fani żółto-niebieskich.

37'

Piotr Kuklis ogląda pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. Pomocnik Arki żółty kartonik ujrzał za faul w środku pola na Ivicy Vrdoljaku.

36'

Starcie Novo z Kowalskim i zdaniem Pawła Gila to pomocnik Arki dopuścił się faulu. Mający problemy z dalekim wybiciem Dusan Kuciak przywołuje kolegów z zespołu, z którymi krótko rozgrywa piłkę.

35'

Okres słabszej gry zespołu gospodarzy. Agresywność, nieustający pressing i Arka Gdynia z sekundy na sekundę przybliża się do pola karnego Legionistów.

32'

Rzut wolny dla Arki. Do piłki podchodzi Tomasik, ten rozgrywa piłkę krótko z Kowalskim, którego dośrodkowanie przechodzi nad polem karnym Legii i od autu grę wznowi Artur Jędrzejczyk.

28'

Zbyt mocne podanie Wawrzyniaka w kierunku Novo i piłkę przechwytuje Szlaga.

27'

Blanco fauluje Bochenka i grę z rzutu wolnego wznowi Arka.

25'

Legia Warszawa spokojnie rozgrywa piłkę prowadząc w dwumeczu z Arką Gdynia 3-1 (licząc bramki na wyjeździe 5-1). Piłkarze Arki będą zmuszeni otworzyć się nieco bardziej, jeżeli nadal myślą o finale Pucharu Polski, który rozegrany zostanie w Kielcach.

23'

GGGOOLLL!!!! Legia Warszawa - Arka Gdynia 1-0. Na rajd prawą stroną boiska zdecydował się Ismael Blanco. Doświadczony Argentyńczyk minąwszy Bochenka dośrodkował w pole karne, a tam niepilnowany Nacho Novo wyprowadził mocnym strzałem po ziemi Legię na prowadzenie. Legia Warszawa - Arka Gdynia 1-0.

21'

Kolejny rzut rożny, tym razem po drugiej stronie boiska. Dośrodkowanie Kowalskiego w polu karnym przejmuje Bochenek, ale strzał wypożyczonego z Legii Warszawa obrońcy zamiast w kierunku bramki ląduje wysoko ponad murawą boiska.

19'

Rzut rożny dla Legii. Piłkę w pole karne Arki posyła Żyro, a całą sytuację skuteczną interwencją wyjaśnia Bochenek, który wyprowadza kontratak swojego zespołu.

17'

Dobre podanie Tomasika w kierunku Kuklisa. Były piłkarz Widzewa dochodzi do piłki, ale zdaniem arbitra w momencie podania rozgrywający Arki znajdował się na pozycji spalony.

15'

Pierwsza zmiana w zespole Legii. W miejsce Michała Żewłakowa na placu gry pojawia się Michał Kucharczyk. Były reprezentant Polski zasygnalizował Maciejowi Skorży kłopoty z prawą nogą, zaś szkoleniowiec Legii wolał nie ryzykować i ściągnął swojego stopera z boiska.

13'

Tomasz Jarzębowski fauluje Jakuba Rzeźniczaka i grę wznowi Legia. Po chwili kolejna okazja Blanco, ale strzał Argentyńczka blokuje Bochenek.

11'

Kolejna szansa dla Legii! Ismael Blanco ogrywa w polu karnym Krajanowskiego, ale będąc sam na sam ze Szlagą nie trafia w piłkę, a ta pada łupem golkipera Arki.

10'

Dobre uderzenie sprzed pola karnego Michała Żyry i tylko intuicyjna interwencja Macieja Szlagi ratuje Arkę przed utratą bramki.

8'

Długie prostopadłe podanie z głębi pola w kierunku Nacho Novo, ale Portugalczyk w starciu z Omarem Jarunem nie dochodzi do piłki.

7'

Kolejny rzut rożny dla zespołu Petra Nemeca. Piłkę w pole karne dośrodkowuje Jakub Kowalski, ale czyni to niedokładnie wprost na głowę defensorów Legii.

5'

Dobre dośrodkowanie Nacho Novo z prawej strony boiska, jednak spóźniony z wyskokiem Ismael Blanco nie sięgnął piłki i grę kontynuować będą goście z Gdyni.

4'

Piłkarze Legii spokojnie rozgrywają piłkę. Arka natomiast nastawiona jest na grę z kontry z wykorzystaniem niezwykle szybkiego Charlesa Nwaogu.

3'

Jakub Rzeźniczak faulowany w środkowej strefie boiska i arbiter upomina agresywnie grającego od początku spotkania Piotra Kasperkiewicza.

2'

Pierwsza ofensywna próba Charlesa Nwaogu, który w starciu z Michałem Żewłakowem wywalczył dla Arki rzut rożny. Po chwili dośrodkowanie Piotra Kuklia łapie bramkarz Legii - Dusan Kuciak.

1'

Sędzia Paweł Gil rozpoczyna rewanżowe starcie półfinału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa, a Arką Gdynia! Niech zwycięży lepszy!

18:28

Obydwie drużyny już na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. Za chwilę początek meczu Legia Warszawa - Arka Gdynia! Zapraszamy na piłkarskie emocje razem z Ekstraklasa.net!

18:03

Czy po trzydziestu trzech latach Arka Gdynia przybliży się do drugiego w historii triumfu w rozgrywkach Pucharu Polski? Czy raczej to warszawska Legia obroni tytuł sprzed roku, a także zwycięży w rozgrywkach po raz piętnasty? Zapraszamy na relację live z rewanżowego spotkania półfinału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa, a Arką Gdynia! Kto Waszym zdaniem zwycięży i awansuje do finału? Czekamy na Wasze komentarze!

17:57

Zdaniem Petra Nemeca mecz z Legią na ławce rezerwowych rozpoczną: Michał Szromnik, Bartosz Flis, Radosław Pruchnik, Marcin Radzewicz, Patryk Jędrzejowski, Bartłomiej Niedziela oraz Janusz Surdykowski, którego miejsce w wyjściowym składzie Arki zajął Charles Nwaogu.

17:56

Znamy składy obydwu drużyn. W Legii Warszawa poza wyjściową jedenastką znaleźli się: Jakub Szumski, Tomasz Kiełbowicz, Danijel Ljuboja, Michał Kucharczyk, Miroslav Radović, Daniel Łukasik oraz Inaki Astiz.

17:53

Już tylko pół godziny dzieli nas od rozpoczęcia drugiego spotkania rewanżowego półfinału Pucharu Polski. Na Pepsi Arena w Warszawie miejscowa Legia podejmować będzie Arkę Gdynia, która zdaniem wielu obserwatorów w cale na straconej pozycji nie jest. Przegrana po wielu kontrowersjach w Gdyni stawia zespół Arki w trudniejszej roli, aniżeli zespół Macieja Skorży, ale w końcu piłka to piękny sport. Przekonaliśmy się o tym w dniu wczorajszym, kiedy to Ruch Chorzów mimo zwycięstwa w pierwszym meczu 3-1 w Krakowie o finał z tamtejszą Wisłą walczył w rzutach karnych. Kto zmierzy się z podopiecznymi Waldemara Fornalika w finale w Kielcach? Zaczynamy za pół godziny!